nadpotliwość pach-leczenie botoksem Katowice

Botoks pod pachy-skuteczne leczenie nadpotliwości

Strona główna » Blog » Medycyna estetyczna » Botoks pod pachy-skuteczne leczenie nadpotliwości


Wydzielanie potu jest zjawiskiem naturalnym i dotyczy każdego człowieka. Odpowiada za termoregulację naszego organizmu oraz usuwanie toksyn. Łącznie posiadamy około 2 – 3 milionów gruczołów potowych, które dzielimy na : ekrynowe – nie wydzielające zapachu, występujące głównie na dłoniach i podeszwach oraz apokrynowe – wydzielające nieprzyjemny zapach, zlokalizowane w pachwinach i pod pachami. Z problemem nadpotliwości mamy do czynienia, gdy nasz organizm produkuje go w nadmiernych ilościach, co przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Nadpotliwość powoduje dyskomfort i wstyd, gdy „dajemy plamę”, zwłaszcza w okolicy pach, mocno obniżając pewność siebie.

Jak usunąć nadmierną potliwość?

Jedną z najbardziej skutecznych metod jest zastosowanie terapii toksyną botulinową, którą wykorzystuje się w wielu dziedzinach medycyny, np.: okulistyce czy neurologii. Botoks bardzo dobrze sprawdza się w leczeniu nadpotliwości pach, dłoni i stóp. Przed zabiegiem często stosuje się „test Minora”, za pomocą którego dokładnie określamy obszar, gdzie nadpotliwość jest największa. Test polega na posmarowaniu skóry jodyną, a później delikatnym opruszeniu okolicy mąką ziemniaczaną. Miejsca, które najmocniej zabarwią się na fioletowo są obciążone nadpotliwością i to właśnie tam powinniśmy podać botoks.

Przed zabiegiem skórę znieczulamy kremem z lignocainą. W przypadku terapii botoksem na dłonie lub stopy zabieg wykonuje się w asyście anestezjologa ze względu na dużą bolesność. Po wstrzyknięciu toksyny w skórę pach aktywność gruczołów potowych jest ograniczona. Z opinii naszych pacjentów wiemy, że botoks „pod pachy” sprawdza się doskonale. Redukcja pocenia osiąga poziom nawet 89 %. Efekt utrzymuje się między 6, a 12 miesięcy. Należy podkreślić, iż często pacjenci leczący nadpotliwość pach zauważają, że problem nadmiernego pocenia nie wrócił już do stanu pierwotnego. Okresy między jednym zabiegiem botoksu pod pachy a kolejnym wydłużają się, a czasem zdarza się, że problem pocenia ustępuje.

Ile kosztuje leczenie nadpotliwości?

Obecnie nie ma na rynku skuteczniejszej metody na problem nadpotliwości. Czasem zabieg wymaga powtórzenia, ale z obserwacji pacjentów wynika, że po 2 -3 zabiegach praca gruczołów potowych normalizuje się i nadpotliwość znika.  Cena zabiegu zależy od stopnia nasilenia objawów oraz ilości użytego preparatu.

Pachy1650 zł
5/5 - (2 głosów)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*