czy wargi sromowe mniejsze rosną?

Czy wargi sromowe mniejsze rosną?

Strona główna » Blog » Czy wargi sromowe mniejsze rosną?


Każdy z nas jest inny pod każdym względem. Dotyczy to także budowy anatomicznej narządów. Niejedna z Pań na pewno zastanawiała się: „ Czy moje wargi sromowe są ok?”. Kształt, wielkość, jak również kolor – możemy się spotkać z dużą różnorodnością w tym temacie.
Przerośnięte wargi sromowe mniejsze to często po prostu fizjologia, nie będąca jednostką chorobową.

W okresie płodowym oraz niemowlęcym przerost warg sromowych mniejszych jest sytuacją normalną i z czasem zanika. Zdarza się jednak, że stan taki utrwala się lub ma miejsce dopiero
w późniejszym okresie życia. Przyczyny przerostu warg sromowych mniejszych nie są do końca znane. Czasem kobieta rodzi się z tą przypadłością. Jednak nie zdarza się, że wargi sromowe rosną z wiekiem, raczej przerost może się pojawić na skutek na przykład nawracających stanów zapalnych.

Nie zawsze przerost warg sromowych mniejszych to problem. Są miejsca na świecie, gdzie są uznawane za atrybut kobiecości. Fartuszek hotentocki – to określenie przerostu warg sromowych afrykańskiego plemienia Hotentotów. Dla nich jest to piękne!

Przerośnięte wargi sromowe mniejsze – co z tym zrobić?

Jeżeli przerośnięte wargi mniejsze sprawiają dyskomfort, przeszkadzają w uprawianiu sportu lub pogarszają jakość życia seksualnego, to warto zastanowić się nad zabiegiem labioplastyki.  Jest to zabieg chirurgiczny z zakresu ginekologii estetycznej. Skutecznie pomaga on pozbyć się kłopotliwego problemu. Już nieraz słyszeliśmy głosy zadowolonych pacjentek, które jedyne na co narzekały, to fakt, że zdecydowały się tak późno. Z pewnością warto udać się na konsultację ginekologiczną kwalifikującą do zabiegu i dokonać zmiany na lepsze!

5/5 - (3 głosów)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*