endermologia po liposukcji

Endermologia po liposukcji brzucha – czy to dobry zabieg?

Strona główna » Blog » Medycyna estetyczna » Kosmetologia » Endermologia po liposukcji brzucha – czy to dobry zabieg?


Liposukcja brzucha – rzeźbienie ciała z medyczną precyzją

Liposukcja brzucha jest zabiegiem w chirurgii estetycznej, który ma na celu zredukowanie tkanki tłuszczowej z okolicy brzucha. Zabieg ten pozwala nam wyrzeźbić sylwetkę w miejscach, gdzie występuje nadmiar tkanki tłuszczowej, a diety i ćwiczenia fizyczne okazały się nieskuteczne. Oczywiście genetyka i choroby na które cierpimy również utrudniają zrzucenie nadprogramowych kilogramów.

Pomocna w modelowaniu sylwetki w dowolnej części ciała jest liposukcja laserowa. Liposukcja laserowa nie tylko pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej z miejsc problematycznych, ale również pozwala zachować elastyczność skóry po zabiegu. Liposukcja laserowa wykorzystuje fale
o różnej długości – te większe pomagają pozbyć się komórek tłuszczowych, zaś mniejsze długości fal lasera stymulują produkcję kolagenu. Dzięki kompleksowemu działaniu lasera zabieg pomaga nam uzyskać doskonałe efekty zabiegu: wyszczuplenie oraz ujędrnienie skóry.

Po klasycznym zabiegu liposukcji, gdzie lekarz pozbywa się tłuszczu mechanicznie za pomocą kaniuli może się zdarzyć, że skóra będzie wiotka. Jest też o wiele bardziej inwazyjną procedurą, wykonywaną w znieczuleniu ogólnym. Liposukcja laserowa jest małoinwazyjną metodą rzeźbienia sylwetki dzięki której pozbędziemy się nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz poprawimy wygląd skóry. Specjaliści zalecają po liposukcji wykonanie serii zabiegów endermologii, czy słusznie?

Endermologia przed liposukcją

Zabiegi endermologii cieszą się dużą sympatią ze względu na swoje wielowymiarowe działanie. Podciśnieniowy masaż regularnie wykonywany świetnie modeluje sylwetkę, wspomaga odchudzanie poprzez rozbicie tkanki tłuszczowej. Redukcja cellulitu i ogólna poprawa wyglądu skóry to kolejne pozytywne efekty endermologii, którymi jesteśmy zachwycone. Endermologia lpg to masaż podciśnieniowy. Dzięki głowicy wyposażonej w rolkę
i klapkę oraz za sprawą podciśnienia masujemy skórę, docierając do jej głębokich warstw.

Endermologia sprawdzi się jako terapia przygotowawcza również przed zabiegiem liposukcji. Masaż podciśnieniowy gwarantuje rozbicie tkanki tłuszczowej, dzięki czemu będzie ją łatwiej usunąć podczas zabiegu liposukcji. Pozytywnie wpływa na kondycję naczyń krwionośnych oraz limfatycznych, dzięki czemu redukcja obrzęków i zasinień następuje szybciej. Warto zdecydować się na serię zabiegów endermologii przed liposukcją. Należy pamiętać o systematycznym wykonywaniu zabiegów 2 – 3 razy w tygodniu. Regularność zabiegów wpływa na pozytywne i zadowalające efekty endermologii. Większość klinik oferuje pakiety 6 – 12 zabiegów dla swoich Pacjentów.

Endermologia po liposukcji

Endermologia jest sprawdzonym i skutecznym zabiegiem wspomagającym po zabiegu liposukcji. Ta nieinwazyjna metoda pomaga w poprawie ukrwienia, co wpływa na szybsze gojenie po liposukcji. Ponadto endermologia usuwa zastoje limfatyczne oraz stymuluje produkcję włókien kolagenowych. Endermologia jako mechaniczny masaż pomaga zlikwidować nierówności skóry po zabiegu liposukcji, a jako drenaż limfatyczny niweluje obrzęki po zabiegu. Z pewnością zauważymy poprawę tekstury skóry, zwiększoną elastyczność i napięcie. O tym kiedy możemy rozpocząć serię zabiegów endermologii po liposukcji decyduje lekarz. Przeważnie jest to krótki czas od zabiegu liposukcji, chyba że tkliwość i bolesność na to nie pozwalają – każdy z nas ma inny próg bólu. Osoba wykonująca zabieg endermologii powinna odpowiednio dostosować moc masażu podciśnieniowego. Możemy odczuwać delikatny dyskomfort natomiast zabieg nie powinien być bolesny. Wykonywanie zabiegów endermologii po liposukcji zdecydowanie przyspiesza rekonwalescencję pacjenta.

4.4/5 - (8 głosów)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*