NEW! Ginekologia estetyczna

Strona główna » Blog » Ginekologia estetyczna » NEW! Ginekologia estetyczna


Odkąd miałam przyjemność uczestniczyć w szkoleniu z obsługi lasera frakcyjnego – dedykowanego działalności ginekologicznej, który dla dermatologa ma zastosowanie w rewitalizacji skóry, przydaje się także do usuwania drobnych zmian skórnych – konsultacja estetyczna nabrała dla mnie szerszego wymiaru.

Dotychczas zaczynała się od czubka głowy, z uwagi na coraz częstsze problemy moich pacjentów z włosami. Potem klasycznie: twarz, szyja, dekolt, dłonie itd.

Po dniu z ginekologami – idziemy dalej 🙂 Kobiety mają dzisiaj takie możliwości, o jakich nawet nie śniłam. Jestem zaskoczona i zafascynowana światem GINEKOLOGII ESTETYCZNEJ.

Każda z nas, z większym, mniejszym lub nawet bez żadnego problemu w „tamtych” strefach – może znaleźć coś dla siebie.

PROBLEM: Ciąża, poród siłami natury – utrata jędrności

Poród jest najcenniejszym darem od losu, jaki możemy sobie tylko wymarzyć. Jednak w 10% jest okaleczeniem dla ciała każdej kobiety. Nigdy już nie będzie jak przedtem, co nie oznacza wcale tragedii. Każda z nas może wrócić do „formy sprzed” dzięki tak cudownym narzędziom, jakie dała nam współczesna medycyna.

Utrata jędrności

Utratę jędrności i rozluźnienie kanału rodnego leczymy przez wprowadzenie głowicy lasera przezpochwowo i wykorzystanie technologii frakcyjnego remodelingu.

Wiązki laserowe są wysyłane podczas zabiegu bezpośrednio w obrębie śluzówki pochwy, co doprowadza do celowego jej uszkodzenia, a następnie przebudowy włókien kolagenowych.

Dzięki temu uzyskamy zdecydowaną różnicę w sprężystości i jędrności pochwy. Odbudowa włókien kolagenowych zrewitalizuje pochwę, co spowoduje zmniejszenie się jej średnicy. Dla każdej kobiety (i jej partnera 🙂 różnic jest niebywała.

Szeroki przedsionek pochwy

Zdarza się, że po porodzie siłami natury pochwa, przedsionek pochwy i krocze nie wracają do swojego stanu wyjściowego. Zwłaszcza gdy porodów było kilka, albo gdy dziecko miało dużą wagę urodzeniową.

Pacjentki często skarzą się na szeroki przedsionek pochwy, oraz że przy lekko rozchylonych nogach widać śluzówkę pochwy.

Przyczyną może być też nieprawidłowo zszyte krocze po okołoporodowym nacięciu, lub rozejście się blizny po szyciu krocza.

Na to też jest sposób. Plastyka pochwy i krocza przywraca prawidłowy, młody wygląd „tam na dole”. Bo przecież każda z nas lubi czuć się pewna siebie 🙂

PROBLEM: Ciąża, poród przez cięcie cesarskie – blizna

Zwykle blizna po CC to nie problem – cienka, biała kreseczka. Są jednak pechowcy, u których blizna zaczyna żyć własnym życiem. Robi się przerosła, twarda i szeroka. Całkowicie pozbyć się takiej blizny niestety się nie da, można natomiast znacząco poprawić jej wygląd. Zabiegi laserowe spowodują wypłycenie blizny i sprawią, że będzie dużo mniej widoczna. Różnica w kolorze i strukturze skóry w otoczeniu blizny zostanie zredukowana.

PROBLEM: Suchość pochwy

Wiele kobiet boryka się z problemem nadmiernego przesuszenia pochwy, co stanowi problem dnia codziennego (i nocnego…). Rewitalizacja pochwy laserem frakcyjnym przywraca prawidłowe funkcjonowanie tej strefy. Nawilżenie pochwy poprawia się, co daje odczuwalną różnicę w funkcjonowaniu. Suchość pochwy można też leczyć za pomocą specjalnych nici – Aptos Visage HA (Hyaluronic), które zawierają kwas hialuronowy. Nici te wprowadza się pod śluzówkę pochwy.

PROBLEM: Wysiłkowe nietrzymanie moczu

Widzimy to często u kobiet w średnim, starszym wieku. Psiknie, zaśmieje się, podnosi zakupy, wchodzi po schodach i niekontrolowanie oddaje niewielką ilość moczu.

Ten problem w dzisiejszych czasach, kiedy 50-latki to zwykle nie są klasyczne „babcie”, ale kobiety sukcesu, w kwiecie wieku i na szczycie swoich możliwości – jest niezbędnie konieczny do wyeliminowania. I i II stopień wysiłkowego nietrzymania moczu skutecznie leczymy laserowo.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu można również leczyć za pomocą nici. Używamy tutaj Aptos Spring Soft lub Aptos Visage, które wprowadzamy pod cewkę moczową.

Jeszcze inną metodą przeciwdziałania nietrzymaniu moczu jest preparat Urolon. Postaram się o nim napisać kilka słów w najbliższej przyszłości 🙂

PROBLEM: Niewystarczające doznania seksualne

To śliski temat. Bardzo indywidualny. Jest dobrze, ale może być lepiej. Albo jest średnio- na pewno będzie lepiej. O zabiegu G-Shot słyszałam już wcześniej. Kwas hialuronowy podaje się w punkt G, który znajduje się ok. 5cm od ujścia cewki moczowej (częściej po lewej stronie ;). Jego uwypuklenie zwiększa znacznie doznania seksualne kobiety.

Natomiast o O-shot dopiero się dowiedziałam. „O” od słowa osocze, oraz od słowa orgazm 🙂 Osocze bogatopłytkowe uzyskane z krwi pacjentki wstrzykuje się w okolicę łechtaczki, co dzięki czynnikom wzrostu zawartym w pytkach krwi zwiększa jej ukrwienie. W efekcie kobieta intensywniej odczuwa dotyk w tej okolicy.
Więcej o zabiegu O-Shot przeczytasz tutaj.

PROBLEM: Dyskomfort podczas jazdy na rowerze, biegania, chodzenia – przerost warg sromowych mniejszych

Kobiety, które nie mają tego problemu, pewnie w znaczącej większości nie zastanawiają się nad wielkością swoich warg sromowych. Te panie, które cierpią z powodu prostu warg sromowych mniejszych (wystają one wtedy powyżej warg sromowych większych) odczuwają nieprzyjemne dolegliwości podczas codziennej aktywności. Otarcie, świąd, zaczerwienienie – to objawy, które przewlekle im towarzyszą.

Labioplastyka laserowa to zabieg który pozwala w ciągu jednego dnia naprawić ten problem. W znieczuleniu miejscowym, bez krwawienia i z szybkim powrotem do codzienności. Pamiętajmy jednak że labioplastyka to nie tylko laser. Tak naprawdę to wykonywanie tego zabiegu za pomocą końcówki chirurgicznej lasera CO2 jest trochę przereklamowane. Wynika to z medialnej nazwy „laserowa”. A tak naprawdę to laser powoduje oparzenie tkanek sąsiadujących a przez to pogarsza gojenie. Więcej na ten temat przeczytasz na blogu.

Labiominoroplastyka to zabieg dzięki któremu zapomnimy o swoich problemach 🙂

PROBLEM: Częste infekcje dróg moczowych

To powszechny problem szczególnie u młodych kobiet. Basen, sport, aktywność seksualna owocują koniecznością sięgnięcia po furaginę lub globulki dopochwowe. Laserowa rewitalizacja pochwy powoduje, że dolegliwości tego typu ustępują.

Oceń post

2 komentarze

  1. Świetny temat dla kobiet po ciązy i nie tylko.

    A co sądzi Pani o dermapenie? Czy to dobry pomysł jako działanie anti’aging poza kwasami dla skóry przed 30stką? 🙂

    • Dermapen to jeden z najlepszych zabiegów jaki możemy zaproponować młodej skórze. Nie ma nic lepszego niż pobudzenie własnych komórek do regeneracji.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*