NEW! Ginekologia estetyczna

Odkąd miałam przyjemność uczestniczyć w szkoleniu z obsługi lasera frakcyjnego – dedykowanego działalności ginekologicznej, który dla dermatologa ma zastosowanie w rewitalizacji skóry, przydaje się także do usuwania drobnych zmian skórnych – konsultacja estetyczna nabrała dla mnie szerszego wymiaru.

Dotychczas zaczynała się od czubka głowy, z uwagi na coraz częstsze problemy moich pacjentów z włosami. Potem klasycznie: twarz, szyja, dekolt, dłonie itd.

Po dniu z ginekologami – idziemy dalej 🙂 Kobiety mają dzisiaj takie możliwości, o jakich nawet nie śniłam. Jestem zaskoczona i zafascynowana światem GINEKOLOGII ESTETYCZNEJ.

Każda z nas, z większym, mniejszym lub nawet bez żadnego problemu w „tamtych” strefach – może znaleźć coś dla siebie.

PROBLEM: Ciąża, poród siłami natury – utrata jędrności

Poród jest najcenniejszym darem od losu, jaki możemy sobie tylko wymarzyć. Jednak w 10% jest okaleczeniem dla ciała każdej kobiety. Nigdy już nie będzie jak przedtem, co nie oznacza wcale tragedii. Każda z nas może wrócić do „formy sprzed” dzięki tak cudownym narzędziom, jakie dała nam współczesna medycyna. Utratę jędrności i rozluźnienie kanału rodnego leczymy przez wprowadzenie głowicy lasera przezpochwowo i wykorzystanie technologii frakcyjnego remodelingu.

Wiązki laserowe są wysyłane podczas zabiegu bezpośrednio w obrębie śluzówki pochwy, co doprowadza do celowego jej uszkodzenia, a następnie przebudowy włókien kolagenowych.

Dzięki temu uzyskamy zdecydowaną różnicę w sprężystości i jędrności pochwy. Odbudowa włókien kolagenowych zrewitalizuje pochwę, co spowoduje zmniejszenie się jej średnicy. Dla każdej kobiety (i jej partnera 🙂 różnic jest niebywała.

PROBLEM: Ciąża, poród przez cięcie cesarskie – blizna

Zwykle blizna po CC to nie problem – cienka, biała kreseczka. Są jednak pechowcy, u których blizna zaczyna żyć własnym życiem. Robi się przerosła, twarda i szeroka. Całkowicie pozbyć się takiej blizny niestety się nie da, można natomiast znacząco poprawić jej wygląd. Zabiegi laserowe spowodują wypłycenie blizny i sprawią, że będzie dużo mniej widoczna. Różnica w kolorze i strukturze skóry w otoczeniu blizny zostanie zredukowana.

PROBLEM: Suchość pochwy

Wiele kobiet boryka się z problemem nadmiernego przesuszenia pochwy, co stanowi problem dnia codziennego (i nocnego…). Rewitalizacja pochwy laserem frakcyjnym przywraca prawidłowe funkcjonowanie tej strefy. Nawilżenie pochwy poprawia się, co daje odczuwalną różnicę w funkcjonowaniu.

PROBLEM: Wysiłkowe nietrzymanie moczu

Widzimy to często u kobiet w średnim, starszym wieku. Psiknie, zaśmieje się, podnosi zakupy, wchodzi po schodach i niekontrolowanie oddaje niewielką ilość moczu.

Ten problem w dzisiejszych czasach, kiedy 50-latki to zwykle nie są klasyczne „babcie”, ale kobiety sukcesu, w kwiecie wieku i na szczycie swoich możliwości – jest niezbędnie konieczny do wyeliminowania. I i II stopień wysiłkowego nietrzymania moczu skutecznie leczymy laserowo.

PROBLEM: Niewystarczające doznania seksualne

To śliski temat. Bardzo indywidualny. Jest dobrze, ale może być lepiej. Albo jest średnio- na pewno będzie lepiej. O G-shot słyszałam już wcześniej, Kwas hialuronowy podaje się w punkt G, który znajduje się ok. 5cm od ujścia cewki moczowej (częściej po lewej stronie ;). Jego uwypuklenie zwiększa znacznie doznania seksualne kobiety.

Natomiast o O-shot dopiero się dowiedziałam. „O” od słowa osocze. Osocze bogatopłytkowe uzyskane z krwi pacjentki wstrzykuje się w okolicę łechtaczki, co dzięki czynnikom wzrostu zawartym w pytkach krwi zwiększa jej ukrwienie. W efekcie kobieta intensywniej odczuwa dotyk w tej okolicy.
Więcej o zabiegu O-Shot przeczytasz tutaj.

PROBLEM: Dyskomfort podczas jazdy na rowerze, biegania, chodzenia – przerost warg sromowych mniejszych

Kobiety, które nie mają tego problemu, pewnie w znaczącej większości nie zastanawiają się nad wielkością swoich warg sromowych. Te panie, które cierpią z powodu prostu warg sromowych mniejszych (wystają one wtedy powyżej warg sromowych większych) odczuwają nieprzyjemne dolegliwości podczas codziennej aktywności. Otarcie, świąd, zaczerwienienie – to objawy, które przewlekle im towarzyszą.

Końcówka chirurgiczna lasera CO2 pozwala w ciągu jednego dnia naprawić ten problem. W znieczuleniu miejscowym, bez krwawienia i z szybkim powrotem do codzienności, która zyska nowy blask.
Labiominoroplastyka to zabieg dzięki któremu zapomnimy o swoich problemach 🙂

PROBLEM: Częste infekcje dróg moczowych

To powszechny problem szczególnie u młodych kobiet. Basen, sport, aktywność seksualna owocują koniecznością sięgnięcia po furaginę lub globulki dopochwowe. Laserowa rewitalizacja pochwy powoduje, że dolegliwości tego typu ustępują.

 

2 komentarze

  1. Świetny temat dla kobiet po ciązy i nie tylko.

    A co sądzi Pani o dermapenie? Czy to dobry pomysł jako działanie anti’aging poza kwasami dla skóry przed 30stką? 🙂

    • Dermapen to jeden z najlepszych zabiegów jaki możemy zaproponować młodej skórze. Nie ma nic lepszego niż pobudzenie własnych komórek do regeneracji.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*