drugi podbródek

Jak usunąć drugi podbródek? Najlepsze metody bez użycia skalpela.

Drugi podbródek – jego obecność niekorzystnie wpływa na nasz wygląd. Rysy stają się ciężkie, szyja traci smukłość i witalność. Zupełnie odwracają się proporcje twarzy. Jest w tym coś apatycznego, zmęczonego, pozbawionego energii. Istnieją różne sposoby radzenia sobie podwójnym podbródkiem – jednym z najskuteczniejszych, porównywalnym z rozległą operacją chirurgiczną jest zastosowanie nici Aptos. 

Zły brat bliźniak podbródka – drugi podbródek

Istnieje kilka przyczyn pojawienia się podwójnego podbródka. Choć najczęściej kojarzy się on z nadwagą, to może występować także u osób całe życie szczupłych. Zdarza się, że drugi podbródek pozostaje jako przykra pamiątka, nawet gdy znacznie obniżymy masę ciała. Wpływa na to wiele czynników. Ważnym są geny i sposób odkładania się tkanki tłuszczowej. Jest to czynnik od nas niezależny i niemożliwy do opanowania dietą czy ćwiczeniami. Ponadto wpływ na podwójny podbródek ma charakterystyka budowy twarzy, np. krótka, cofnięta żuchwa.

drugi podbródek

Źródło: https://medium.com/@edamerin/what-causes-a-double-chin-bcc195055990

Wszystko to pogłębia się z wiekiem. Skóra traci kolagen, staje się mniej elastyczna i napięta. Powstają ubytki podskórnej tkanki tłuszczowej, która do tej pory stanowiła wypełnienie i podporę dla skóry. Twarz poddaje się sile grawitacji i zaczyna opadać. Powstają „chomiki”, „linia marionetek”, czy właśnie podwójny podbródek. Gdy biologia rzuca nam wyzwanie, z pomocą przychodzi medycyna, która może zaoferować coraz więcej, z coraz mniejszą ingerencją w nasze ciało – skupiając się tylko na tym co niezbędne

Co można zrobić?

Kiedyś jedyną metodą zapobiegania opadaniu skóry twarzy i powstawaniu drugiego podbródka była chirurgiczna korekcja owalu twarzy, tzw. facelifting. Skalpelem można dużo, lecz też jest to metoda bardzo obciążająca. Wymaga wielu wyrzeczeń, przez tydzień ma się założone dreny, a obrzęki utrzymują się nawet miesiąc. Ostateczny efekt widać po pół roku. Operację wykonuje się w znieczuleniu ogólnym, a więc niektórzy nie mogą się jej poddać. Poza tym często problem znajduje się w tzw. „luce terapeutycznej”, czyli nie jest tak dobrze, by defektu nie zauważać, ale też nie jest tak źle, by móc poddać się rozległej operacji chirurgicznej. Wszystkim pacjentom, który albo nie mogą albo nie chcą poddawać się takiemu zabiegowi, można zaproponować małoinwazyjne nici Aptos Light Lift Needle 2G.

Pisałem już o nich kilkukrotnie: bardzo ogólnie o niciach liftingujących przeczytasz tutaj. W tym artykule opisałem kilka nowych technik zabiegowych z użyciem nici Aptos. Bardzo ciekawy artykuł o korekcji i zmianie kształtu nosa za pomocą nici Aptos Excellence Visage. Nici liftingujące firmy Aptos stanowią bardzo efektywne rozwiązanie, a przy tym można je zastosować w przerwie na lunch, gdyż cały zabieg trwa góra godzinę. Jest małoinwazyjny, a dzięki temu nie trzeba się martwić o długą rekonwalescencję, która ogranicza nasze codzienne zajęcia. Skuteczność i bezpieczeństwo nici zostały docenione przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych prestiżową nagrodą „Perła Dermatologii Estetycznej 2017” w kategorii „Łabędzia szyja”.

Nici APTOS

Nici Aptos to w zasadzie cała technologia, która dzięki innowacyjnym rozwiązaniom pozwala na unikalne metody zabiegowe. W ofercie istnieje wiele rodzajów nici, które różnią się w zależności od celu zabiegu. Liftingujące działanie uzyskuje się poprzez specjalnie zaprojektowanemu układowi mikrowypustów, umożliwiających zarówno umocowanie nici, jak też przesunięcie tkanek w pożądanym kierunku. Są one na tyle krótkie, że nie drażnią ciała, ale odpowiednio długie, by skutecznie realizować swoje zadanie. Nici uzbrojone są także w odpowiednie rodzaje igieł i kaniul do ich wprowadzania pod skórę. 

dr Marcin Nylec który jest trenerem firmy Aptos na sali operacyjnej podczas wykonywania zabiegu
Nici Aptos zakładamy oczywiście w sterylnych warunkach sali operacyjnej

Jednakże sama struktura nici to nie wszystko. Ważne jest również, z jakich materiałów są wytwarzane. Nici rozpuszczalne wykonane są z kwasu polimlekowego i kaprolaktamu, które silnie stymulują okoliczne komórki skóry do tworzenia kolagenu i elastyny. Dzięki temu rozpuszczające się nici pozostawiają po sobie wytrzymały „stelaż” z tychże substancji, który dalej unosi skórę. Staje się ona wizualnie młodsza i bardziej witalna. Najnowsza generacja nici zawiera także kwas hialuronowych, który dodatkowo uwydatnia pozytywne zmiany. Nici nierozpuszczalne wykonane z polipropylenu są natomiast wytrzymalsze i świetnie sprawdzają się w wypadku cięższych tkanek. 

Likwidacja drugiego podbródka – jak wygląda zabieg?

Najpierw wykonujemy znieczulenie miejscowe. Wprowadzamy substancję znieczulającą w miejsca wkłuć oraz najwrażliwsze części twarzy (lidokainę z adrenaliną, powszechnie używaną w małej chirurgii). Znieczulenie miejscowe w zupełności wystarcza, aby znieść czucie bólu. Jeśli w trakcie zabiegu pojawi się dyskomfort można poinformować o tym lekarza, który doda środka znieczulającego.

znieczulenie do zabiegu nićmi Aptos

Do zabiegu eliminacji drugiego podbródka wykorzystujemy długą nić Light Lift Needle 2G zaopatrzoną z obu stron w specjalne igły, których ścięte krawędzie pozwalają na złączenie ostrych końców i wspólny punkt wkłucia. Następnie rozdziela się je i prowadzi w dwóch różnych kierunkach. Zabieg zaczynamy od wprowadzenia igieł w okolice poniżej płatka ucha, a następnie kieruje się nici pod żuchwą, tak, że tworzą kształt litery V (wierzchołek to punkt wkłucia, a widełki kończą się przy drugim uchu). Następnie wykonuje się to samo od drugiej strony, tworząc jakby nosidełko dla skóry. Brzmi to skomplikowanie, dlatego warto obejrzeć filmik

Zastosowanie specjalnej techniki zabiegowej pozwala na silne zamocowane nici w tkankach, dzięki czemu skutecznie unoszą drugi podbródek, a co za tym idzie, eliminują go. Stosując tę małoinwazyjną metodę odzyskujemy piękny owal twarzy, wyraźny kontur, wygładzenie fałdów i zmarszczek. Krótko: młody i zdrowy wygląd. Efekt liftingu jest widoczny od razu. Jeśli zastosujemy nici rozpuszczalne, to dodatkowo nasza skóra jest mobilizowana do pracy i rewitalizacji kwasem polimlekowym.

Marcin Nylec w trakcie zakładania nici Aptos Visage
Zobaczcie na twarz pacjentki – jak widać zabieg jest zupełnie bezbolesny

W trakcie zabiegu można przy okazji  dokonać korekcji innych okolic twarzy. Gdy powodem powstania drugiego podbródka jest nadmiar tkanki tłuszczowej, konieczna może się okazać miejscowa liposukcja wydłużająca nieznacznie zabieg. Czasami warto dodatkowo zastosować nici Aptos Nano Vitis (posiadają unikaną, skręconą jak warkocz strukturę, która rozwija się po umieszczeniu ich pod skórą). Wprowadza się ich wiele, trochę niżej niż nić Needle 2G. Sukces zabiegu wymaga prowadzenia nici „na krzyż”, co pozwala na uzyskanie („uplecenie”) struktury siatki, która skutecznie podtrzymuje wiotkie fałdy skóry.

zakładanie nici Aptos Nano Vitis na okolicę podbródka celem likwidacji pierwszych objawów drugiej brody
Implantacja nici Aptos Nano Vitis na podbródek. Po całym zabiegu widać tylko małe nakłucie skóry.

Co dalej?

Po zabiegu zostają tylko dwa szybko gojące się punkciki. Skóra może początkowo być delikatnie zaczerwieniona i podpuchnięta. W pierwszej dobie można zastosować zimne okłady. Efekt widoczny jest od razu. W zależności od rodzaju zastosowanych nici, efekt liftingujący utrzymuje się od kilku do nawet 10 lat. 

Nici pozwalają na skuteczne uporanie się z nieestetycznym mankamentem jakim jest drugi podbródek. Unikając zbytniej ingerencji możemy zyskać młody i atrakcyjny wygląd twarzy, cieszyć się smukłą, piękną szyją. Nie trzeba zwlekać i odkładać na później. Wystarczy wolna godzina czasu 😉 

SZUKAMY MODELEK/MODELI !

Specjalnie dla czytelników naszego bloga przygotowałem małą niespodziankę 🙂

Poszukujemy modelek/modeli chętnych poddać się zabiegowi likwidacji drugiego podbródka za pomocą nici Aptos Needle 2G.

W trakcie zabiegu wykonamy:

  • implantację nici Aptos Needle 2G
  • liposukcję podbródka (jeśli będzie taka konieczność)
  • implantację nici Aptos Nano Vitis (jeśli będzie taka konieczność)

Dla chętnych osób oferuję zabieg w super cenie. Za całość od 1200zł. W przypadku „bardzo trudnych podbódków” cena może być wyższa o 400zł jeśli będziemy musieli użyć dodatkowo Nano Vitis. Modelka płaci tylko za zużyty materiał czyli za nici Aptos. Liposukcja (jeśli trzeba będzie ją wykonać) jest zupełnie za 0zł.

Normalne ceny oczywiście są sporooo wyższe.

A ważne…. bo miałem kilka pytań na ten temat…jeśli porównują Państwo ceny to bardzo proszę niech Państwo patrzą na oryginalne produkty Aptos, a nie na jakieś inne cuda które nie mają prawa działać 🙂

Zatem myślę, że warto! 🙂

Warunki skorzystania z zabiegu promocyjnego:

Skontaktuj się ze mną pod numerem telefonu 790 790 099.
Wyślij na maila: skorna.pl@gmail.com zdjęcie swojej twarzy od przodu i z profilu. W mailu koniecznie podaj swój numer telefonu.
Wyraź zgodę na publikację wizerunku na blogu i social media – efekty przed i po (zasłonięte oczy).
Dodatkowo po zabiegu należy przyjechać na bezpłatne kontrole – po tygodniu, po miesiącu i po trzech miesiącach.

UWAGA!

Zabieg usunięcia drugiego podbródka zostanie wykonany w Katowicach.
Zgłoszenie się do zabiegu nie jest jednoznaczne z zakwalifikowaniem się do niego.
Wstępna kwalifikacja odbędzie się na podstawie przesłanych na maila zdjęć.

3 komentarze

  1. Na zdjęciach wygląda to naprawdę dobrze, chyba trzeba poważnie pomyśleć nad tym zabiegiem.

  2. No dobra, ale na zdjęciu przedstawiony jest raczej bardzo mały podbródek, a co w przypadku z trochę poważniejszym przypadkiem? Pozostaje tylko operacja, czy może też nici APTOS tutaj się sprawdzą

    • Spokojnie, poradzimy sobie z każdym podbródkiem. W „poważniejszych” przypadkach robimy liposukcję podbródka a następnie zakładamy nici Aptos.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*