nadmierna potliwość dłoni

Jak usunąć nadmierną potliwość dłoni?

Strona główna » Blog » Medycyna estetyczna » Jak usunąć nadmierną potliwość dłoni?


Pocenie się jest jedną z naturalnych i normalnych zjawisk u każdego z nas. W ten sposób oczyszczamy organizm z różnego rodzaju toksyn. Nadmierna potliwość dłoni to coraz częstszy problem wśród pacjentów odwiedzających naszą Klinikę.

Nadmierna potliwość dłoni przyczyny

O nadmiernej potliwości dłoni mówimy, wtedy gdy przeszkadza nam ona w codziennym funkcjonowaniu. Czynnikami wpływającymi na nadmierną potliwość mogą być:

– różnego rodzaju choroby np. cukrzyca

– zaburzenia hormonalne (tarczyca),

– otyłość,

– nowotwory,

– infekcje wirusowe lub bakteryjne.

Jedzenie ostrych potraw i picie dużej ilości kofeiny również może przyczyniać się do powstawania nadmiernej potliwości. Zazwyczaj nadpotliwość występuje po wewnętrznej stronie dłoni, towarzyszy temu również uczucie zimnych dłoni. 

Są również pacjenci którym pocą się dłonie bez stwierdzonej przyczyny, wtedy jest to nadpotliwość idiopatyczna.

Leczenie nadpotliwości dłoni

W dzisiejszych czasach jest wiele dostępnych metod leczenia nadmiernej potliwości, ale najważniejsze jest to, aby dojść do źródła problemu.

Jeśli jest ona z powodu np. stresu, warto zasięgnąć porady psychologa lub psychoterapeuty,  który zapewne doradzi nam jak w łatwy sposób za pomocą różnych technik zapanować nad stresem. 

Najskuteczniejszą metodą leczenia nadpotliwości dłoni jest terapia toksyną botulinową.
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu kremem z lignokainą, bądź w towarzystwie anestezjologa. Zastosowanie botoksu przynosi bardzo dobre rezultaty. Problem z poceniem zanika całkowicie i rzadko kiedy wraca do pierwotnego stanu.

Cena zabiegu zależy od nasilenia problemu pocenia dłoni i ilości zużytej toksyny botulinowej podczas zabiegu. Jako specjaliści polecamy tą metodę leczenia nadpotliwości jako skuteczną i bezpieczną.

4.5/5 - (2 głosów)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*