Marcin Nylec i Matt Stefanelli konferencja kolhida nici aptos

Relacja z Kongresu Kolkhida 2019. Ojczyzna nici liftingujących Aptos

Strona główna » Blog » Medycyna estetyczna » Nici Aptos » Relacja z Kongresu Kolkhida 2019. Ojczyzna nici liftingujących Aptos


Właśnie wróciłem z Tbilisi. Miałem tam okazję uczestniczyć w 13-tej edycji Międzynarodowego Kongresu Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej Kolkhida 2019 organizowanej przez firmę Aptos w pierwszy weekend lipca. Było to wydarzenie w całości poświęcone najnowszym osiągnięciom medycyny estetycznej oraz wymianie doświadczeń pomiędzy specjalistami z całego świata. Rozmawialiśmy o pięknie w fascynującym miejscu, którego urok co roku przyciąga tysiące turystów.

Piękno w Tibilisi

Pomiędzy plażami Morza Czarnego a majestatycznym Kaukazem mieści się Gruzja ze stolicą w Tbilisi. Słynie z niesamowitej gościnności, zapierających dech w piersiach krajobrazów i pięknego słońca. W samym mieście udało mi się pozwiedzać czarujące uliczki, malownicze dzielnice łączące barwną tradycję z nowoczesnością. Piękno to nie tylko zachwyt nad perfekcją, ale też wzruszenie „tym czymś”, co ciężko opisać bez zdjęcia. Zresztą zerknijcie tylko tutaj na krótki film jak organizatorzy zapraszali na Kongres 😉. To było bardzo inspirujące doświadczenie. Dodało mnóstwo energii, by zgłębiać najnowsze techniki jakie oferuje medycyna estetyczna. Niestety tym razem nie udało nam się pojechać wspólnie z Martyną, gdyż zatrzymały ją obowiązki lekarskie. Tak już czasem jest, że jedno musi pracować, by drugie mogło się uczyć 😉

Co roku Kolkhida przyciąga najlepszych lekarzy medycyny estetycznej z całego świata. Pomiędzy licznymi wykładami i warsztatami jest czas porozmawiać. Można podzielić się cennymi obserwacjami z codziennej praktyki klinicznej. W ten sposób nigdy nie stoi się w miejscu.

Co słychać w medycynie estetycznej?

Sporo nowego. Przede wszystkim powstaje coraz więcej małoinwazyjnych technik zastępujących starsze, rozległe operacje. Mnie wyjątkowo interesuje technologia nici liftingujących Aptos. Z roku na rok pojawia się coraz większy wybór produktów i zakres oferowanych możliwości.

Po oficjalnych 3 dniach kongresu Kolkhida 2019, odbywały się warsztaty trwające do środy włącznie. Organizowane były w Klinice Total Charm w Tbilisi, prowadzonej przez gruzińskiego doktora Marlena Sulamanidze. Jest on twórcą metod operacyjnych z zastosowaniem nici Aptos, stąd szczególnie zależało mi na tej nieoficjalnej części przeznaczonej dla niewielkiej garstki lekarzy. Poniżej przedstawiam w dużym skrócie najciekawsze zagadnienia.

Nieinwazyjna korekcja koniuszka nosa

Korekta nosa nićmi Aptos to fenomenalne rozwiązanie z zastosowaniem nici liftingujących. Jest to prawdziwa nowość rozwijana aktualnie przez najlepszych specjalistów z branży. Zrobiła świetne wrażenie na słuchaczach, więc postanowiłem, że napiszę wkrótce na ten temat artykuł. Tutaj tylko krótko podsumuję na czym to polega.

Dotychczas do korekcji nosa niezbędny był zabieg chirurgiczny. Skalpel, rekonwalescencja, ewentualne powikłania, z których najmniejszym były bolesne obrzęki. Wszystko to często odstrasza pacjentów. Ponadto przygotowanie takiej operacji wymaga czasu i materiałów, co powoduje wzrost kosztów. Ewentualnie można było wykonać zabieg z zastosowaniem kwasu hialuronowego lub innych wypełniaczy. Niemniej efekt jest dość krótkotrwały, a możliwości mocno ograniczone.

Wprowadzenie nici liftingujących Aptos umożliwia ograniczenie zabiegu właściwie tylko do jednego wkłucia – koniecznego do wprowadzenia nici. Istnieją dwie szczegółowe techniki, ale o tym napiszę może w tej osobnej notce. Zastosowań jest sporo. Nici można stosować w wypadku: nisko osadzonej kości nosowej, nadmiernie skierowanego w dół czubka nosa, niskiej przegrody. Można skorygować kąt pomiędzy wargą górną i koniuszkiem nosa. Ewentualnie zwęzić ten ostatni lub skrzydełka nosa. Cały zabieg trwa jedynie 40-60 minut i wystarczy znieczulenie miejscowe, by zupełnie znieść odczuwanie bólu.

kolkhida nici aptos

kolkhida nici aptos

Zwężenie przedsionka pochwy

Szerokie wejście do pochwy rozwija się w konsekwencji ciężkich porodów siłami natury. Zdarza się najczęściej, gdy dziecko jest duże lub poród wymaga nacięcia krocza. Tkanki dna miednicy otaczające wejście do pochwy, w tym mięśnie, muszą się bardzo rozciągnąć – do tego stopnia, że po porodzie nie wracają do pierwotnych wymiarów. Szerokie wejście do pochwy prowadzi do wielu niedogodności. Najczęstszą jest obniżenie jakości życia seksualnego. Zmniejsza się kontakt pomiędzy partnerami w trakcie stosunku, a co za tym idzie, doznania stają się mniej satysfakcjonujące. Pacjentki często skarżą się na uczucie „luźnej pochwy”. Podczas stosunku może pojawiać się pompowanie powietrza i nieprzyjemne rozdęcie pochwy.

Najskuteczniejszą metodą leczenia tej dolegliwości jest operacja z zakresu ginekologii plastycznej jaką jest waginoplastyka czyli plastyka pochwy. Zwykle wykonywana jest razem z plastyką krocza.

Jednak, jak to w życiu bywa, nie zawsze jest tak źle żeby trzeba było robić operację. Ale też nie jest tak dobrze, żeby nic nie robić. Dla tej grupy pacjentek pojawiła się nowość…

Obecnie, dzięki zastosowaniu nici Aptos pojawiła się możliwość małoinwazyjnego zwężania przedsionka pochwy. Nie używa się skalpela! Potrzebne są jedynie dwa nakłucia do wprowadzenia nici. Zabieg pozwala na uzyskanie efektów porównywalnych z zabiegiem chirurgicznym.

Nici w plastyce przedsionka pochwy nie są dla każdego. W cięższych przypadkach celem uzyskania maksymalnego efektu wybieramy operacyjną plastykę. Kończę przygotowywać właśnie dłuższy tekst na ten temat, jednak z powodu lekarskich obowiązków i konferencji, wrzucenie notki na stronę trochę się opóźnia. Ale jak to mówią: „lepiej późno niż później 😉)

kolkhida zwężenie przedsionka pochwy

Nadmienię jeszcze, że w trakcie konferencji Kolkhida 2019 prezentowano możliwości zastosowania nici Aptos Needle do liftingu podbródka. Opadająca skóra tej okolicy twarzy stanowi dla wielu niekorzystny defekt kosmetyczny. Szczególnie, że jego sytuacja pogarsza się z wiekiem. Dzięki zastosowaniu metody nici można uzyskać naprawdę świetne rezultaty bez użycia skalpela – zatrzymać, a nawet cofnąć czas. Cały zabieg trwa pół godziny do godziny i pozwala od razu wrócić do codziennych zajęć. Postaram się napisać o tym krótką notkę.

Nie tylko nici Aptos

W trakcie konferencji Kolkhida pojawiło się też wiele ciekawych ginekologicznych nowości. Zacznę może od najnowszego wydania metody O-Shot. Celem zabiegu jest poprawa doznań w trakcie zbliżenia. Do zabiegu wykorzystuje się pobraną od pacjentki krew, z której uzyskiwane jest osocze bogatopłytkowe lub fibryna bogatopłytkowa. To bardzo cenna, naturalna substancja, która poprawia funkcjonowanie ostrzykniętych tkanek. Prawdziwy eliksir młodości dla komórek 😉 Dzięki podaniu przygotowanego preparatu rewitalizujemy m.in. punkt G oraz łechtaczkę, gdyż poprawia on m.in. ukrwienie dzięki czemu receptory czuciowe działają lepiej. Efekt tego jest oczywisty 😉

Nowość zaprezentowana w trakcie kongresu przedstawiona przez francuskiego chirurga plastycznego, doktora Matta Stefanelli, polega na ostrzyknięciu dodatkowo okolic ujścia cewki moczowej oraz tylnego sklepienia pochwy. Według dr Stefanelli dzięki tym zmianom efekt zabiegu jest jeszcze lepszy.

kolkhida

Moje zainteresowanie wzbudziły też nowości dotyczące augmentacji warg sromowych większych. Augmentacji, czyli wypełnianiu i uwypuklaniu. Na konferencji prezentowano stosowane obecnie wypełniacze (różne preparaty kwasu hialuronowego), które można wykorzystać. Bardzo ważna jest technika zabiegowa, dzięki której można równomiernie rozprowadzić wypełniacz. Tylko wtedy efekt będzie wyglądać naturalnie, a wargi sromowe odzyskają atrakcyjny wygląd i jędrność.

kolkhida

Wracając z Tibilisi

Piszę ten tekst już z domu, choć myślami dalej jestem w gruzińskiej stolicy. Medycyna estetyczna naprawdę szybko się rozwija – poprawiają się efekty, a przede wszystkim bezpieczeństwo zabiegów. Coraz częściej mamy możliwość odejść od obciążających i rozległych operacji. Wpływamy nie tylko na wygląd, ale też odczucia pacjentek. Bo jakość życia ma bardzo wiele wymiarów. To bardzo inspiruje do dalszych wyjazdów i ciągłych poszukiwań.

Oceń post

2 komentarze

  1. Zagranicą wszystko jest niestety znacznie bardziej do przodu. Polska medycyna estetyczna ledwo nadąża za zachodem, ale tyle dobrego, że ludzie powoli się przebudzają i może w końcu coś ruszy w tej kwestii i stanie się ona bardziej popularna.

    • Nie jest to prawda. W Polsce medycyna stoi naprawdę na bardzo wysokim poziomie. A już na pewno medycyna estetyczna i ginekologia estetyczna w ogóle w tyle za innymi krajami nie pozostają. Dowodem na to jest całe mnóstwo Pacjentów przyjeżdżających do nas na zabiegi (zwłaszcza liposukcji HD) z zagranicy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*