Martyna Zbiciak

Strona główna » Martyna Zbiciak


Nazywam się Martyna Zbiciak i z wykształcenia jestem lekarzem,  doktorem nauk medycznych i specjalistą Dermatologii – Wenerologii. Skóra to moja pasja. Interesuje mnie dosłownie wszystko, co z nią związane: od budowy, poprzez procesy fizjologicznie w niej zachodzące, aż do chorób i ich leczenia. I oczywiście upiększanie 🙂

dr n. med Martyna Zbiciak

Do założenia tej strony zainspirowało mnie życie. Życie moje, moich koleżanek. Zauważyłam, że wiele kobiet takich jak ja, szuka w internecie wiarygodnych informacji dotyczących problemów skóry i możliwości jej pielęgnacji.
Też czasem spoglądacie w lustro i zastanawiacie się: „co mogę zrobić dla siebie, żeby czuć się lepiej?”

Często proste informacje, przez nieprzyjemny, naukowy język, w jakim zostały napisane oraz ilość nieprofesjonalnych doradców – powodują chaos. Większość z nas korzysta z wyszukiwarki internetowej poszukując odpowiedzi na konkretne pytania. A gdyby tak wszystko było w jednym miejscu? To powód, dla którego powstała ta strona. Już nie musisz szukać ani dopytywać na forach. Znajdziesz tu tematy, które interesują przede wszystkim osoby dbające o swoje zdrowie „zewnętrzne” – tak jak interesują one mnie.

Jestem dermatologiem, skończyłam studia medyczne na Wydziale Lekarskim Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w 2013 roku. Na rocznym stażu w MSWiA rozpoczęłam swoją przygoda z dermatologią, kombinując jak koń pod górę, żeby jak najwięcej czasu spędzać w ambulatorium dermatochirurgicznym. Tam po raz pierwszy dr chirurg dał mi do ręki skalpel i pozwolił wykonywać zabiegi usuwania różnych niepokojących zmian skórnych. Był to moment przełomowy w moim nastawieniu do pracy manualnej, własnymi rękami (a nie tylko głową, jak zakładałam wcześniej), postanowiłam wtedy, że będę maksymalnie się szkolić w tym kierunku i oprócz dermatologii zajmę się medycyną estetyczną.

Kolejne lata spędziłam w Klinice Dermatologii na ul. Francuskiej w Katowicach, pracując w jednym z najlepszym ośrodków dermatologicznych w Polsce, gdzie uczyłam się od wybitnych autorytetów.

W tym czasie ukończyłam studia podyplomowe z medycyny estetycznej na GWSH, a zdobytą wiedzę i umiejętności od razu zaczęłam szkolić, najpierw wśród sporej grupy koleżanek, żeby bez obaw i lęku zajmować się pacjentami.

W 2017 roku urodziłam Zosię i od tego czasu, będąc na urlopie macierzyńskim, zajmuję się pisaniem bloga oraz popołudniami pracuję w prywatnych ośrodkach, gdzie praktykuję dermatologię i wykonuję zabiegi estetyczne.

Przez 2 miesiące siedziałam w domu i upajałam się byciem mamą na pełny etat. To właśnie wtedy dotarło do mnie kim jestem. Jestem mamą. Jestem lekarzem. Chcę dzielić się swoją wiedzą. Chcę być „blogerką” 🙂

Tygodniowo mam do czynienia z wieloma pacjentami. Badam, doradzam, ostrzykuję. Ale co najważniejsze – myślę, że mam najwspanialszą pracę na ziemi. Ponieważ codziennie mogę pomagać spełniać marzenia o zdrowej skórze – leczyć niedoskonałości, poprawiać mankamenty urody. Ma być ZDROWO, pięknie i przed wszystkim naturalnie.

Już jakiś czas temu zdecydowałam, że jak tylko tempo życia zwolni i czas pozwoli – zacznę prowadzić poradnik dla wszystkich lubiących dobrze wyglądać, pod okiem „profesjonalistki”- która sama przykłada wielką wagę do własnego looku.

Ta strona jest rozszerzeniem mojej działalności na rzecz uświadamiania Was na temat potrzeb skóry i nie tylko.Znajdziecie tu odpowiedzi na tak nurtujące pytania jak: dlaczego skóra z czasem traci swoją elastyczność i jędrność? Skąd biorą się zmarszczki i bruzdy? czy wolno łączyć ze sobą różne zabiegi, czy wolno uprawiać sport po wstrzyknięciu botuliny? Czego nie robić przed i po wizycie u dermatologa, jakie suplementy diety przyjmować? Czy wolno latać samolotem po zabiegu estetycznym? A jak już dolecicie na wakacje to czy możecie się opalać? Pomogę wam zrozumieć, czy robicie dla swojej skóry to, co najlepsze w danym momencie i konkretnym przypadku. Poznacie sekrety medycyny estetycznej.

Przede wszystkim będzie dużo o tym, jak przebiegają różne zabiegi, o leczeniu dermatologicznym i o objawach chorobowych.

Co zaradzić na „pryszcze”, cellulitis, rozstępy i jakimi objawami w trakcie leczenia się przejmować, a jakie uważać
za całkowicie normalne.

Będą też posty dla kobiet młodych, które jeszcze z zabiegów estetycznych nie korzystają. Oraz posty dla kobiet takich jak ja – czyli tych, które swoją walkę z czasem już podjęły.

I wiele wiele więcej… na przykład zabawne historie z życia rodziny lekarzy z pracy i z domu.

Jesteś ciekawa – zaglądaj tu na stronę jak najczęściej.

Mam nadzieję, ze stworzę tutaj miejsce, gdzie będzie się zaglądało
z przyjemnością, które będzie miało swoją historię i w końcu, które przyczyni się do oswojenia tematów związanych dermatologią. Pełnym inspiracji. Zapraszam.

Jaka jestem prywatnie?

Jestem estetką. Uwielbiam ludzi z piękną osobowością, kocham podróże i cenię sobie dobra ekskluzywne.

Zdarza mi się, że na ulicy odwrócę się za ładną kobietą. Doceniam cuda natury. Zdecydowanie preferuję męskich mężczyzn i kobiece kobiety.

Jestem nieprzeciętną optymistką. Nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych.

W środku jestem dosyć refleksyjna. Dużo rozmyślam i analizuję, w związku z czym posiadam dużą samowiedzę i niestety jeszcze większą samokontrolę. Cały czas walczę jednak z tym, żeby dziecka przystosowanego (grzecznego i poprawnego politycznie) było we mnie mniej. Lubię nostalgiczną muzykę i filmy z Leonardem DiCaprio.

Praca, zdobywanie wiedzy, zdrowy tryb życia, dom i rodzina – to mój sposób na życie. Odkąd zmieniłam swój styl życia, urodziłam Zosię, założyłam bloga – wszystko się zmieniło. Odnalazłam siebie, wiem czego chce od życia i do czego dążę.

Zdobywam wiedzę w każdy możliwy sposób, od samodzielnej edukacji, do uczestniczenia w kursach, szkoleniach czy konferencjach. Pogłębiam wiedzę dla siebie i dla Was – chcę się nią dzielić, dokształcać ludzi i obalać mity.

Co nieco o  moich dermatologicznych przeżyciach przeczytasz w poście: Parę „dermatologicznych” faktów o mnie.