MiraDry-leczenie nadpotliwości pach

MiraDry – dlaczego nie warto? Leczenie nadpotliwości pach

Strona główna » Blog » Medycyna estetyczna » MiraDry – dlaczego nie warto? Leczenie nadpotliwości pach


Nadmierne pocenie się to kłopotliwy problem, który występuje przy nadmiernej pracy gruczołów potowych. Przyczyn hyperhydrozy może być wiele, między innymi: zaburzenia neurologiczne, endokrynologiczne, nowotwory, choroby układu krążenia, cukrzyca. Często problem obejmuje również dłonie i stopy. Nadmierne pocenie pojawia się również w wyniku nieprawidłowego działania autonomicznego układu nerwowego. Jak sobie radzić
z tym problemem?

Leczenie nadpotliwości pach za pomocą MiraDry

Do znanych i stosowanych technik leczenia nadpotliwości zalicza się terapię toksyną botulinową typu A oraz laserową redukcję gruczołów potowych. Bardzo rzadko zaleca się leczenie operacyjne ze względu na możliwość wystąpienia powikłań i skutków niepożądanych. Zabieg MiraDry to procedura leczenia nadpotliwości, która polega na dostarczeniu w doły pachowe energii mikrofalowej. Znajdujące się tam gruczoły potowe ulegają zniszczeniu
i nie odnawiają się. Specjalną głowicę przykłada się miejsce w miejsce w całej okolicy pachy i emituje energię mikrofalową płytko wnikającą w tkankę. Okolica jest znieczulana przed zabiegiem. Po zabiegu może wystąpić bolesność i obrzęk. Według producenta efektu możemy oczekiwać po jednym zabiegu, no….czasem dwóch. 

System MiraDry – opinie

Opinia Dr Marcin Nylec: 

Należę do grona osób, które borykają się z problemem nadpotliwości pach. Styl życia i ogrom odpowiedzialności podczas przeprowadzanych zabiegów w klinice na pewno nie pozostaje bez znaczenia. Zachęcony do zabiegu przez żonę, dr Martynę Zbiciak – Nylec zdecydowałem się na wykonanie zabiegu MiraDry. Notabene to właśnie moja żona sam zabieg wykonywała, więc z pełnym zaufaniem i spokojem poddałem się procedurze. Jakie były moje odczucia? Sam zabieg mimo zastosowanego znieczulenia niestety jest bolesny! Ilość znieczulenia i opuchlizna sprawiły, że tydzień po zabiegu miałem uczucie, jakbym nosił pomarańcze pod pachami. Nie rezygnowałem wtedy z obowiązków służbowych, więc było to mocno uciążliwe. Zauważyłem, że faktycznie pocenie ustało, tak więc poczułem ulgę, że mimo niedogodności było warto! Niestety….osiągnIęty efekt ustąpił wraz
z ustąpieniem obrzęku!!! A nadpotliwość wróciła jakby żaden zabieg się nie odbył. Oboje czuliśmy wielkie rozczarowanie, tym bardziej, że zabieg nie należy do tanich…

Zabieg MiraDry – opinie pacjentów

Pacjenci, którzy wykonali zabieg MiraDry dzielą się na średnio zadowolonych i niezadowolonych. Często korzystają z terapii toksyną botulinową typu A, jako kontynuację, gdyż efekty po zabiegu laserowym nie są wystarczające.  W przypadku wykonania procedury z użyciem toksyny botulinowej efekty zawsze są zadowalające, a co najważniejsze z czasem gruczoły potowe już tak mocno nie pracują i ograniczenie pocenia jest długotrwałe. 

MiraDry– cennik 

Ceny zabiegu MiraDry zaczynają się od 4900 zł. Biorąc pod uwagę, że zabieg może okazać się nieskuteczny to dość sporo. Terapię toksyną botulinową przeprowadzimy w tej cenie 3 razy i możemy liczyć na znaczną poprawę komfortu życia. Tak surowa ocena zabiegu MiraDry może wydawać się kontroweryjna, jednak opinia wydana jest na podstawie moich własnych doświadczeń, jak i Pacjentów naszej kliniki.

3.3/5 - (50 głosów)

6 komentarzy

  1. Miałam zabieg miradry ok 5 lat temu. Jestem bardzo zadowolona, pocenie uległo znacznemu zmniejszeniu, mogłabym teraz porównać do pocenia u przeciętnej osoby a miałam bardzo duży problem. Fakt że był drogi, ok 5 tys i parę tygodni schodziła mi opuchlizna co było uciążliwe, pod pachami pozostał też trochę gorszy stan skóry niż przed, ale ogólnie końcowi jestem zadowolona

    • Marcin Nylec

      Pani Joanno cieszę się że zabieg u Pani dał pożądany efekt.
      U mnie było inaczej. Poza dużym dyskomfortem związanym z wykonaniem tego zabiegu i ogromną „kulką” pod pachą utrzymującą się jakieś 2 tyg w następstwie napompowania tam dużej ilości znieczulenia i soli fizjologicznej, innych zmian nie odnotowałem. Pocę się tak samo. Chociaż ja problemu z nadpotliwością nigdy nie miałem, bardziej robiłem ten zabieg żeby przetestować sprzęt. W moim odczuciu (i też pacjentów z którymi miałem kontakt), impreza ta nie jest warta dolegliwości związanych z samym zabiegim.

  2. Szukam sposobu na nadpotliwość rąk i stóp. Myślałam o laserze, jednak po przeczytaniu opinii tutaj mam wątpliwości (wprawdzie chodzi o pachy, ale nie wiem czy to aż taka różnica). Pan doktor pisze, że toksyna botulinowa daje zawsze zadowalające efekty. Nie mogę się z tym zgodzić, miałam wykonany zabieg i powtórkę po krótkim czasie (stopy) i efektu nie ma wcale. A więc botoks też nie działa na wszystkich. Nie wiem już naprawdę co robić…

    • Marcin Nylec

      Pani Aniu, zapraszam na konsultację do Martyny, która jest dermatologiem, i zna się na tym problemie jak mało kto. Botoks na Panią nie zadziałał, ale prawdopodobnie chodzi o technikę podania.

  3. Nie dawno zrobilam MiraDry zabieg i powiem szczerze ze jestem bardzo zawiedzona. Nie wydaje mi sie ze cokolwiek sie zmienilo – nadal okrutnie sie poce. Nie polecam.

    • Marcin Nylec

      Pani Beato, długo testowałem ten sprzęt, testowałem go nawet na sobie. I tak jak opisałem w artykule – to nie działa.
      Ale wiadomo marketing robi swoje. Każdy chciałby zrobić jeden zabieg i mieć spokój na zawsze.
      I na tym często żerują producenci sprzętów medycznych.
      Ale cudów nie ma. Nie da się raz zrobić botoksu i nie mieć zmarszczek do końca życia.
      Nawet operacje chirurgiczne w końcu trzeba powtórzyć np. piersi czy nos.
      Z poceniem jest dokładnie tak samo.
      Ale mamy skuteczne sposoby na nadmierne pocenie się.
      Zapraszam na konsultację do naszej Pani dr dermatolog.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*