Malar Bags

Na Malar Bags nie pomoże Blefaroplastyka!

Strona główna » Blog » Okuloplastyka » Na Malar Bags nie pomoże Blefaroplastyka!


Wiele Pań pyta o worki pod oczami i zabiegi, które mogą pomóc je zmniejszyć. Kluczowa jest lokalizacja tych obrzęków. Jeżeli występują w obrębie powiek dolnych – najpewniej konieczna będzie blefaroplastyka, najlepiej metodą przezspojówkową. Zainteresowanych odsyłam do artykułu – tutaj. Natomiast jeżeli obrzęki są na granicy oczodołu i policzka – mamy do czynienia najpewniej z Malar Bags – workami policzkowymi lub Festoons.

Czym są Malar Bags – worki policzkowe

Malar Bags to obrzęknięte „poduszki” lub „worki” powstające na skutek przewlekłego zastoju płynu w tkance podskórnej. Występują poniżej dolnej powieki, na granicy z policzkiem. Nadają twarzy niekorzystny, zmęczony wygląd. Jeżeli dominuje komponenta obrzęku – mówimy o klasycznym Malar bags bez zwiotczenia skóry i przemieszczenia mięśnia okrężnego oka. Natomiast jeżeli dodatkowo występuje zwiotczenie skóry i mięśnia okrężnego oka – wtedy jest to już Festoon.

Przyczyny

Przyczyny powstawania Malar Bags są często wieloczynnikowe. Poza predyspozycjami genetycznymi ich rozwojowi sprzyjają: ekspozycja na światło UV, palenie tytoniu oraz poziom hormonów – zwłaszcza tarczycy. Początkowo zastoje płynów pojawiają się wyłącznie nad ranem – do ok. godziny po przebudzeniu. Natomiast wraz z upływem czasu zastój ma charakter przewlekły i utrzymuje się stale.  

Metody leczenia

W zależności od stopnia zaawansowania zmian, które są oceniane na wizycie konsultacyjnej proponowane są metody leczenia worków policzkowych. Do wyboru mamy metody mniej inwazyjne lub radykalne – chirurgiczne. Do metod mniej inwazyjnych zaliczamy manualne metody poprawiające drenaż płynów w tkance skóry. Takie zabiegi lepiej sprawdzą się u pacjentek z problemem na początkowym etapie. W przypadku zmian o większym nasileniu rozwiązaniem może okazać się zabiegowe obkurczenie tkanek, z zamknięciem przestrzeni, w której zbiera się płyn. 

Zabieg chirurgiczny

Do zabiegu chirurgicznego kwalifikowane są pacjentki ze zmianami Malar Bags lub Festoon o większym nasileniu. W żadnym wypadku nie wykonuje się blefaroplastyki, gdyż na pewno nie pomoże, a nawet może nasilać obrzęki policzkowe! Ważne jest aby operator ocenił zmiany i właściwie zakwalifikował pacjenta do zabiegu. Zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym. Trwa on około 90 minut. W przypadku Malar Bags podczas zabiegu wykonuje się nacięcie ok. 1,5 cm, które następnie jest zszywane szwem śródskórnym aby zminimalizować widoczność blizny. Jeżeli zabieg dotyczy usunięcia skóry i zwiotczałego mięśnia – Festoon – długość cięcia jest większa – dochodzi nawet do 6-8 cm. 

Efekty zabiegu

Pacjentka przed i 14 dni po zabiegu usunięcia Malar Bags

plastyka-powiek-dolnych-i-malar-bags-katowice

W pierwszym etapie wykonano blefaroplastykę powiek górnych, a po 7 dniach blefaroplastykę powiek dolnych z plastyką Malar Bags. Uzyskano 100% redukcji Malar Bags oraz pięknie napiętą skórę powieki dolnej,a także widoczną powiekę górną i efekt otwartego oka. Spektakularny efekt po 7 dniach od zabiegu.

Rekonwalescencja i opieka pozabiegowa

Po zabiegu mogą być widoczne krwiaki, które zwykle ulegają wchłonięciu do 14 dni. Szwy usuwamy po ok. 7 dniach od zabiegu. W tym czasie zaleca się ograniczenie wysiłku fizycznego i pracy fizycznej, a także unikania sauny i gorących kąpieli. Pomocne będą chłodne okłady i higiena rany, na którą należy stosować zalecone maści i żele.

Jak wygląda zabieg usunięcia Malar Bags?

Proces zabiegu usunięcia Malar Bags. Zabieg przeprowadził Doktor Rafał Woś

Ile kosztuje zabieg usunięcia Malar Bags?

Usunięcie Malar Bags wraz z plastyką powiek dolnych15900 zł
Usunięcie Festoons wraz z plastyką powiek dolnych15900 zł

Chcesz umówić się na konsultację?

W celu umówienia się na konsultację lub uzyskania odpowiedzi na Twoje pytania dotyczące zabiegu usunięcia Malar Bags, wypełnij poniższy formularz. Wrócimy do Ciebie z odpowiedzią w ciągu 24 godzin!


3.8/5 - (114 głosów)

20 komentarzy

 1. Witam.Chciałam zapytać czy jeśli miałam wykonany zabieg z użyciem nici i kwas hialuronowy na policzkach czy nie jest to przeciwwskazaniem do zabiegu Malar bags?

 2. Witam. Umówiłam się na wizytę konsultacyjną w sprawie malar bags. Wybrałam typ wizyty „konsultacja w sprawie medycyny estetycznej”. Czy typ wizyty ma być inny czy może taki zostać? Nie znalazlam odpowiedniego tematu. I czy wizyta konsultacyjną w tej sprawie może się odbyć w Gliwicach? Pytam, bo wiem, ze zabiegi wykonywane są w Katowicach i może ma to jakieś znaczenie

  • Marcin Nylec

   Pani Sylwio, najłatwiej będzie rozwiać wszelkie wątpliwości za pomocą rozmowy telefonicznej z naszą rejestracją.
   Tel to 790 790 099
   Pozdrawiam

 3. Dzień dobry,
  proszę o informację w jakim miejscu wykonuje się cięcie.

 4. Jaki jest koszt takiego zabiegu chirurgicznego?

  • Marcin Nylec

   Dzień dobry
   Cena zabiegu na dzień dzisiejszy to 4 tyś zł

   • Dzień dobry,
    Czy jest możliwa konsultacja online?

   • Witam, a ja mam pytanie jak z bliznami, czy z czasem zanikaja? Jaki czas oczekiwania na zabieg. Jakie badania przed trzeba wykonać. Najważniejsze gdzie Państwo przyjmujecie.

    • Klinika Skórna.pl

     Dzień dobry,
     Pani Anno wszystko zależy od stopnia nasilenia zmian. Konieczna przed zabiegiem jest wcześniejsza wizyta konsultacyjna. Jeśli chodzi o wolne terminy na zabieg usunięcia Malar Bags – najbliższe wolne terminy mamy
     w marcu. Przyjmujemy w Katowicach. W razie pytań zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 790 790 099.

  • Czy zabieg Malar bags daje 100% efekt

   • Marcin Nylec

    Nic w medycynie nie daje 100 procent pewności efektu.
    Przykład – wstrząs anafilaktyczny (stan zagrożenia życia, mało czasu na działanie). Jeden z pierwszych leków w takim przypadku to m.in steryd.
    Nigdy nie ma pewności że ktoś nie jest na niego uczulony. I wówczas lek zamiast pomóc to bardzo zaszkodzi.
    Inny przykład – dostępne bez recepty leki p/bólowe. Jesteśmy przecież pewni że nic się nie stanie po ich zażyciu. A proszę przeczytać ulotkę i możliwe działania niepożądane.
    Jeśli ktoś Pani obiecuje jakieś 100-procent to proszę stamtąd czym prędzej uciekać.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*