Malar Bags

Na Malar Bags nie pomoże Blefaroplastyka!

Strona główna » Blog » Na Malar Bags nie pomoże Blefaroplastyka!


Wiele Pań pyta o worki pod oczami i zabiegi, które mogą pomóc je zmniejszyć. Kluczowa jest lokalizacja tych obrzęków. Jeżeli występują w obrębie powiek dolnych – najpewniej konieczna będzie blefaroplastyka, najlepiej metodą przezspojówkową. Zainteresowanych odsyłam do artykułu – tutaj. Natomiast jeżeli obrzęki są na granicy oczodołu i policzka – mamy do czynienia najpewniej z Malar Bags – workami policzkowymi lub Festoons.

Czym są Malar Bags – worki policzkowe

Malar Bags to obrzęknięte „poduszki” lub „worki” powstające na skutek przewlekłego zastoju płynu w tkance podskórnej. Występują poniżej dolnej powieki, na granicy z policzkiem. Nadają twarzy niekorzystny, zmęczony wygląd. Jeżeli dominuje komponenta obrzęku – mówimy o klasycznym Malar bags bez zwiotczenia skóry i przemieszczenia mięśnia okrężnego oka. Natomiast jeżeli dodatkowo występuje zwiotczenie skóry i mięśnia okrężnego oka – wtedy jest to już Festoon.

Przyczyny

Przyczyny powstawania Malar Bags są często wieloczynnikowe. Poza predyspozycjami genetycznymi ich rozwojowi sprzyjają: ekspozycja na światło UV, palenie tytoniu oraz poziom hormonów – zwłaszcza tarczycy. Początkowo zastoje płynów pojawiają się wyłącznie nad ranem – do ok. godziny po przebudzeniu. Natomiast wraz z upływem czasu zastój ma charakter przewlekły i utrzymuje się stale.  

Metody leczenia

W zależności od stopnia zaawansowania zmian, które są oceniane na wizycie konsultacyjnej proponowane są metody leczenia worków policzkowych. Do wyboru mamy metody mniej inwazyjne lub radykalne – chirurgiczne. Do metod mniej inwazyjnych zaliczamy manualne metody poprawiające drenaż płynów w tkance skóry. Takie zabiegi lepiej sprawdzą się u pacjentek z problemem na początkowym etapie. W przypadku zmian o większym nasileniu rozwiązaniem może okazać się zabiegowe obkurczenie tkanek, z zamknięciem przestrzeni, w której zbiera się płyn. 

Zabieg chirurgiczny

Do zabiegu chirurgicznego kwalifikowane są pacjentki ze zmianami Malar Bags lub Festoon o większym nasileniu. W żadnym wypadku nie wykonuje się blefaroplastyki, gdyż na pewno nie pomoże, a nawet może nasilać obrzęki policzkowe! Ważne jest aby operator ocenił zmiany i właściwie zakwalifikował pacjenta do zabiegu. Zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym. Trwa on około 90 minut. W przypadku Malar Bags podczas zabiegu wykonuje się nacięcie ok. 1,5 cm, które następnie jest zszywane szwem śródskórnym aby zminimalizować widoczność blizny. Jeżeli zabieg dotyczy usunięcia skóry i zwiotczałego mięśnia – Festoon – długość cięcia jest większa – dochodzi nawet do 6-8 cm. 

Efekty zabiegu

Pacjentka przed i 14 dni po zabiegu usunięcia Malar Bags

plastyka-powiek-dolnych-i-malar-bags-katowice

W pierwszym etapie wykonano blefaroplastykę powiek górnych, a po 7 dniach blefaroplastykę powiek dolnych z plastyką Malar Bags. Uzyskano 100% redukcji Malar Bags oraz pięknie napiętą skórę powieki dolnej,a także widoczną powiekę górną i efekt otwartego oka. Spektakularny efekt po 7 dniach od zabiegu.

Rekonwalescencja i opieka pozabiegowa

Po zabiegu mogą być widoczne krwiaki, które zwykle ulegają wchłonięciu do 14 dni. Szwy usuwamy po ok. 7 dniach od zabiegu. W tym czasie zaleca się ograniczenie wysiłku fizycznego i pracy fizycznej, a także unikania sauny i gorących kąpieli. Pomocne będą chłodne okłady i higiena rany, na którą należy stosować zalecone maści i żele.

Jak wygląda zabieg usunięcia Malar Bags?

Proces zabiegu usunięcia Malar Bags. Zabieg przeprowadził Doktor Rafał Woś

Ile kosztuje zabieg usunięcia Malar Bags?

Usunięcie Malar Bags5500 zł
Usunięcie Festoons5500 zł
Liposukcja Malar Bags6000 zł
Usunięcie Malar Bags wraz z plastyką powiek dolnych10900 zł

Chcesz umówić się na konsultację?

W celu umówienia się na konsultację lub uzyskania odpowiedzi na Twoje pytania dotyczące zabiegu usunięcia Malar Bags, wypełnij poniższy formularz. Wrócimy do Ciebie z odpowiedzią w ciągu 24 godzin!


4.2/5 - (50 głosów)

18 komentarzy

 1. Witam. Umówiłam się na wizytę konsultacyjną w sprawie malar bags. Wybrałam typ wizyty „konsultacja w sprawie medycyny estetycznej”. Czy typ wizyty ma być inny czy może taki zostać? Nie znalazlam odpowiedniego tematu. I czy wizyta konsultacyjną w tej sprawie może się odbyć w Gliwicach? Pytam, bo wiem, ze zabiegi wykonywane są w Katowicach i może ma to jakieś znaczenie

  • Marcin Nylec

   Pani Sylwio, najłatwiej będzie rozwiać wszelkie wątpliwości za pomocą rozmowy telefonicznej z naszą rejestracją.
   Tel to 790 790 099
   Pozdrawiam

 2. Dzień dobry,
  proszę o informację w jakim miejscu wykonuje się cięcie.

 3. Jaki jest koszt takiego zabiegu chirurgicznego?

  • Marcin Nylec

   Dzień dobry
   Cena zabiegu na dzień dzisiejszy to 4 tyś zł

   • Dzień dobry,
    Czy jest możliwa konsultacja online?

   • Witam, a ja mam pytanie jak z bliznami, czy z czasem zanikaja? Jaki czas oczekiwania na zabieg. Jakie badania przed trzeba wykonać. Najważniejsze gdzie Państwo przyjmujecie.

    • Klinika Skórna.pl

     Dzień dobry,
     Pani Anno wszystko zależy od stopnia nasilenia zmian. Konieczna przed zabiegiem jest wcześniejsza wizyta konsultacyjna. Jeśli chodzi o wolne terminy na zabieg usunięcia Malar Bags – najbliższe wolne terminy mamy
     w marcu. Przyjmujemy w Katowicach. W razie pytań zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 790 790 099.

  • Czy zabieg Malar bags daje 100% efekt

   • Marcin Nylec

    Nic w medycynie nie daje 100 procent pewności efektu.
    Przykład – wstrząs anafilaktyczny (stan zagrożenia życia, mało czasu na działanie). Jeden z pierwszych leków w takim przypadku to m.in steryd.
    Nigdy nie ma pewności że ktoś nie jest na niego uczulony. I wówczas lek zamiast pomóc to bardzo zaszkodzi.
    Inny przykład – dostępne bez recepty leki p/bólowe. Jesteśmy przecież pewni że nic się nie stanie po ich zażyciu. A proszę przeczytać ulotkę i możliwe działania niepożądane.
    Jeśli ktoś Pani obiecuje jakieś 100-procent to proszę stamtąd czym prędzej uciekać.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*