Wiele Pań pyta o worki pod oczami i zabiegi, które mogą pomóc je zmniejszyć. Kluczowa jest lokalizacja tych zmian. Jeżeli występują w obrębie powiek dolnych – należy rozważyć blefaroplastykę, najlepiej metodą przezspojówkową. Zainteresowanych odsyłam do artykułu – tutaj. Natomiast jeżeli obrzęki są na górnych częściach policzków (Malar) – możemy mieć do czynienia z Malar mounds, Malar bags czy Malar edema czy Festoons.
Czym są Malar Bags – worki policzkowe
Malar mounds (Malar bags) to zgrubienia, worki, uwypuklenia okolicy górnych części policzków. Występują poniżej dolnej powieki, na policzkach w okolicy jarzmowej. Nadają twarzy niekorzystny, zmęczony wygląd. Malar mounds może być spowodowane przemieszczaniem przedziałów tłuszczowych, rozluźnieniem więzadeł czy wiotczeniem i opadaniem mięśnia okrężnego. Jeżeli występuje dodatkowo zwiotczenie skóry tej okolicy mówimy już o Festoons. Jeżeli dominuje komponenta obrzęku – mówimy o Malar edema.
Przyczyny
Przyczyny powstawania Malar mounds są często wieloczynnikowe. Poza predyspozycjami genetycznymi w ich rozwoju mają znaczenie przeszłe zabiegi wykonywane w ramach medycyny estetycznej. Mogą być za nie odpowiedzialne zabiegi przy użyciu lipotransferu, gęstych wypełniaczy czy stymulatorów tkankowych, a także zabiegi z użyciem toksyny botulinowej (Botoks) w okolicy oczu. W ich rozwoju ma znaczenie także postępujące wiotczenie i rozciąganie więzadeł okolicy górnej policzka czy wiotczenie skóry. W pewnych przypadkach Malar mounds mogą się rozwinąć po innych zabiegach chirurgicznych w obrębie twarzy.
Metody leczenia
W zależności od stopnia zaawansowania zmian, które są oceniane na wizycie konsultacyjnej proponowane są metody leczenia. Należy pamiętać, że żadna z nich nie daje pewności co do skuteczności. Do wyboru mamy metody mniej inwazyjne chirurgiczne. Do metod mniej inwazyjnych zaliczamy manualne metody poprawiające drenaż płynów w tkance skóry. Takie zabiegi lepiej sprawdzą się u pacjentek z problemem na początkowym etapie. Do rozważenia jest również rozpuszczenie poprzednich wypełniaczy. Zawsze warto wykonać badanie USG u specjalisty z dużym doświadczeniem w tej okolicy.
Zabieg chirurgiczny
Zabieg chirurgiczny można rozważyć u Pacjentów bez poprawy po zabiegach mniej inwazyjnych. Z uwagi na długie gojenie, a także konieczność częstych kontroli należy rozważyć czy jest to do zaakceptowania przez Pacjenta. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Cięcie jest stosunkowo długie – pod linią rzęs oraz na zewnątrz oka do kilku centymetrów. Zabieg trwa on około 180 minut.
Efekty zabiegu
Pacjentka przed i 14 dni po zabiegu usunięcia Malar Bags
W pierwszym etapie wykonano blefaroplastykę powiek górnych, a po 7 dniach blefaroplastykę powiek dolnych z plastyką Malar Bags. Uzyskano 100% redukcji Malar Bags oraz pięknie napiętą skórę powieki dolnej,a także widoczną powiekę górną i efekt otwartego oka. Spektakularny efekt po 7 dniach od zabiegu.
Rekonwalescencja i opieka pozabiegowa
Po zabiegu widoczne są krwiaki, które zwykle ulegają wchłonięciu do ok 3 tygodni. Obrzęki po zabiegu utrzymują się dłużej, przez kilka miesięcy. Szwy usuwamy po ok. 7 dniach od zabiegu. Przez pierwsze 2 tygodnie zaleca się ograniczenie wysiłku i pracy fizycznej, a przez 6 miesięcy także unikania sauny i gorących kąpieli. Pomocne będą chłodne okłady i higiena rany, na którą należy stosować zalecone maści i żele.
Jak wygląda zabieg usunięcia Malar Bags?
Proces zabiegu usunięcia Malar Bags. Zabieg przeprowadził Doktor Rafał Woś
Ile kosztuje zabieg usunięcia Malar Bags?
Usunięcie Malar Bags wraz z plastyką powiek dolnych | 15900 zł |
Usunięcie Festoons wraz z plastyką powiek dolnych | 15900 zł |
Chcesz umówić się na konsultację?
W celu umówienia się na konsultację lub uzyskania odpowiedzi na Twoje pytania dotyczące zabiegu usunięcia Malar Bags, wypełnij poniższy formularz. Wrócimy do Ciebie z odpowiedzią w ciągu 24 godzin!
Witam.Chciałam zapytać czy jeśli miałam wykonany zabieg z użyciem nici i kwas hialuronowy na policzkach czy nie jest to przeciwwskazaniem do zabiegu Malar bags?
Nie, nie jest to przeciwwskazanie
Witam. Umówiłam się na wizytę konsultacyjną w sprawie malar bags. Wybrałam typ wizyty „konsultacja w sprawie medycyny estetycznej”. Czy typ wizyty ma być inny czy może taki zostać? Nie znalazlam odpowiedniego tematu. I czy wizyta konsultacyjną w tej sprawie może się odbyć w Gliwicach? Pytam, bo wiem, ze zabiegi wykonywane są w Katowicach i może ma to jakieś znaczenie
Pani Sylwio, najłatwiej będzie rozwiać wszelkie wątpliwości za pomocą rozmowy telefonicznej z naszą rejestracją.
Tel to 790 790 099
Pozdrawiam
Dzień dobry,
proszę o informację w jakim miejscu wykonuje się cięcie.
Dzień dobry,
Pani Aneto niewielkie cięcie (ok. 1,5 cm) wykonywane jest zaraz przed uchem.
Jaki jest koszt takiego zabiegu chirurgicznego?
Dzień dobry
Cena zabiegu na dzień dzisiejszy to 4 tyś zł
Dzień dobry,
Czy jest możliwa konsultacja online?
Dzień dobry,
jak najbardziej – można zapisać się do Pana Doktora na konsultację online za pośrednictwem strony: https://www.znanylekarz.pl/rafal-wos-2/.
Proszę o numer telefonu i adres gabinetu
Wszystko jest w zakładce „kontakt”
Adres to Katowice, ul. Saloniego 1/2
tel: 790 790 099
Dzień dobry,
Czy cena 4 tyś dotyczy obu stron?
Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu?
Czy jednocześnie można wykonać plastykę powiek?
Pozdrawiam, Karolina
Dzień dobry
Cena dotyczy obu stron. Oczywiście można równocześnie wykonać plastykę powiek. Efekt jest wieloletni
Czy zabieg Malar bags daje 100% efekt
Już odpowiedziałem w Pani poprzednim komentarzu
Witam, a ja mam pytanie jak z bliznami, czy z czasem zanikaja? Jaki czas oczekiwania na zabieg. Jakie badania przed trzeba wykonać. Najważniejsze gdzie Państwo przyjmujecie.
Dzień dobry,
Pani Anno wszystko zależy od stopnia nasilenia zmian. Konieczna przed zabiegiem jest wcześniejsza wizyta konsultacyjna. Jeśli chodzi o wolne terminy na zabieg usunięcia Malar Bags – najbliższe wolne terminy mamy
w marcu. Przyjmujemy w Katowicach. W razie pytań zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 790 790 099.
Czy zabieg Malar bags daje 100% efekt
Nic w medycynie nie daje 100 procent pewności efektu.
Przykład – wstrząs anafilaktyczny (stan zagrożenia życia, mało czasu na działanie). Jeden z pierwszych leków w takim przypadku to m.in steryd.
Nigdy nie ma pewności że ktoś nie jest na niego uczulony. I wówczas lek zamiast pomóc to bardzo zaszkodzi.
Inny przykład – dostępne bez recepty leki p/bólowe. Jesteśmy przecież pewni że nic się nie stanie po ich zażyciu. A proszę przeczytać ulotkę i możliwe działania niepożądane.
Jeśli ktoś Pani obiecuje jakieś 100-procent to proszę stamtąd czym prędzej uciekać.