peeling kawitacyjny Katowice

Peeling kawitacyjny

Strona główna » Blog » Medycyna estetyczna » Kosmetologia » Peeling kawitacyjny


Peeling kawitacyjny to zabieg złuszczania naskórka. Przeznaczony dla każdego rodzaju cery, zwłaszcza wrażliwej i naczyniowej. Peeling można wykonywać cały rok. Jest to skuteczny sposób oczyszczania skóry i pozbycia się martwych komórek naskórka. Może być zabiegiem właściwym lub wstępem do dalszej pielęgnacji. Jest to jeden z popularniejszych zabiegów kosmetycznych, który pozwala na skuteczne oczyszczenie skóry.

Jak działa peeling kawitacyjny?

Niewielkie urządzenie wyposażone w szpatułkę emituje fale ultradźwiękowe. Podczas zabiegu peelingu na powierzchni wilgotnej skóry powstają malutkie pęcherzyki, które rozpadają się, a tym samym rozbijają martwe komórki naskórka.

Jak często można wykonywać peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny należy do zabiegów oczyszczających skórę. Jeżeli mamy skórę tłustą z zaskórnikami, możemy taki peeling wykonywać nawet raz w tygodniu. Gdy zauważamy znaczącą poprawę kondycji skóry, możemy stopniowo zwiększać odstępy pomiędzy zabiegami. W przypadku skór wrażliwych zaleca się wykonanie zabiegu peelingu kawitacyjnego raz na dwa tygodnie. Przygotowuje on również skórę na przyjęcie składników aktywnych – takich jak ampułka czy maska. Po pozbyciu się martwego naskórka wchłanianie substancji aktywnych jest efektywniejsze.

Peeling kawitacyjny-dla kogo?

Peeling kawitacyjny jest przeznaczony tak naprawdę dla każdego! Działamy delikatnie na powierzchni skóry. Jest to zabieg bezinwazyjny, bezbolesny oraz nie wymagający okresu rekonwalescencji. Wykonywany regularnie daje uczucie świeżej i gładkiej skóry. Zabieg ten przynosi znaczną poprawę jakości skóry.

Przeciwwskazania

Istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania peelingu. Są to:

  • choroby nowotworowe,
  • choroby skóry – wirusowe i bakteryjne,
  • trądzik aktywny – z ropnymi wykwitami,
  • zaburzenia rytmu serca,
  • infekcje i stan gorączkowy,
  • ciąża,
  • okres karmienia piersią,
  • osteoporoza,
  • niewydolność krążenia,

W tych przypadkach powinniśmy zrezygnować z wykonywania peelingu kawitacyjnego.

Peeling kawitacyjny w domu

Na rynku jest dostępnych wiele sprzętów do wykonania samodzielnego peelingu kawitacyjnego. Oczywiście nie ma szczególnych przeciwwskazań, by taki peeling wykonać w domu. Podczas wykonywania zabiegu należy utrzymywać szpatułkę pod kątem 45 stopni, więc jeśli jesteśmy w stanie kontrolować jej pochylenie w czasie samodzielnego zabiegu, to nic nie stoi na przeszkodzie.

Z moich obserwacji wynika, że zrobienie peelingu kawitacyjnego, to nie żadna trudna sztuka. Sprzęty są dostępne, a wraz z nimi instrukcja obsługi. Jednak, czy w zabiegach dermokosmetycznych nie chodzi o odrobinę relaksu i luksusu? Cała magia wykonywania zabiegu peelingu gdzieś znika, gdy musimy wykonać go same. Również efekty peelingu kawitacyjnego zapewne będą bardziej zadowalające, gdy zabiegiem zajmie się profesjonalista.

Peeling kawitacyjny – opinie o zabiegu

Spotykamy się z pozytywnym odbiorem zabiegu peelingu kawitacyjnego. Po zabiegu skóra jest pięknie oczyszczona i nawilżona. Peeling złuszcza oraz zwiększa penetrację składników aktywnych, więc korzyści są podwójne. Pozwala on zadbać o skórę w sposób nieinwazyjny, a wręcz przyjemny. Po przeprowadzonym zabiegu skóra odzyskuje blask.

Peeling kawitacyjny – cena

Zatem ile kosztuje peeling kawitacyjny? W naszej Klinice koszt peelingu kawitacyjnego twarzy to 130 zł Jak przebiega zabieg peelingu kawitacyjnego w gabinecie? Działamy etapami, zaczynając oczywiście od demakijażu skóry. Następnie wykonanie peelingu kawitacyjnego, wmasowanie składników aktywnych w postaci ampułki oraz nałożenie maski pielęgnacyjnej, odpowiedniej dla danego typu skóry.

Peeling kawitacyjny zapewnia uczucie odświeżenia skóry. Stosowany regularnie świetnie ją kondycjonuje. W przypadku domowego peelingu kawitacyjnego być może efekty będą podobne, ale odczucia na pewno nie. Mechanizm działania peelingu to jedno, a to uczucie, gdy ktoś zajmuje się nami przez godzinę? Bezcenne. Podarujmy sobie odrobinę luksusu!

Oczyszczanie wodorowe twarzy - pełna procedura220 zł
Peeling kawitacyjny twarzy - demakijaż + peeling kawitacyjny + ampułka + maska130 zł
Peeling kawitacyjny twarz, szyja, dekolt - demakijaż + peeling kawitacyjny + ampułka + maska180 zł
5/5 - (8 głosów)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*