biust

Powiększanie biustu tkanką tłuszczową. Naturalnie piękne piersi jakich pragniesz.

Strona główna » Blog » Medycyna estetyczna » Powiększanie biustu tkanką tłuszczową. Naturalnie piękne piersi jakich pragniesz.


Kojarzysz może tą śmieszną anegdotkę o zajadaniu słodkości i modleniu się by wszystko „poszło w biust”? Jak na złość, akurat tam tkanki tłuszczowej przybywa w ostatniej kolejności. Pierwszeństwo mają brzuch, biodra, uda… W skrócie, odkłada się nie tam, gdzie trzeba 😉 A gdybym Ci powiedział, że mogę przenieść ten kłopotliwy nadmiar tłuszczu w inne miejsce? Na przykład do piersi? Brzmi jak sen, ale to najprawdziwsza prawda!

Każdy biust jest jedyny w swoim rodzaju. Piersi mogą mieć różne kształty i rozmiary. Czasem jednak może pojawić się chęć, aby coś w nim zmienić, powiększyć go, czy skorygować. Z drugiej strony wizja implantu obecnego w ciele działa zniechęcająco na wiele kobiet, jako coś sztucznego i nieprawdziwego. W takich przypadkach bardzo dobrym rozwiązaniem jest powiększenie biustu własną tkanką tłuszczową.

Piersi: słowem wstępu

Anatomicznie rzecz biorąc, tkanka tłuszczowa jest jednym z podstawowych elementów budujących pierś. Otacza właściwą tkankę gruczołową. Rozmiar i kształt piersi zależą od jej ilości, co w dużej mierze jest uwarunkowane genetycznie i hormonalnie (a więc w sposób od nas niezależny). Tu z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, a właściwie to chirurgia plastyczna. Temat dzisiejszego wpisu, czyli powiększanie biustu za pomocą przeszczepu tkanki tłuszczowej, jest o tyle ciekawym rozwiązaniem, że zwiększamy ilość budulca, który naturalnie tam występuje.

powiększając biust podajemy tkankę tłuszczową w miejsce gdzie występuje naturalnie

Powiększanie biustu tkanką tłuszczową czy warto?

Chyba nie będzie przesadą stwierdzenie, że piersi stanowią ważną częścią życia: są elementem odkrywania swojego ciała, seksualności, akceptacji samej siebie. Zmieniają się, poddane najpierw procesowi dojrzewania, a potem starzenia. Są źródłem przyjemności, ale spełniają również funkcję biologiczną w trakcie macierzyństwa. Pomagają budować więź i bliskość pomiędzy dzieckiem a matką.

Piszę to wszystko po to, aby zwrócić uwagę, że chęć powiększenia piersi lub ich skorygowania (np. asymetrii), nie powinna wiązać się z poczuciem wstydu. Może być ważnym elementem przeżywania swojego ciała, rozwijania samoakceptacji. Bo zdarza się, że z jednej strony istnieje silna presja na to by być idealną, a z drugiej wiele osób jest nastawionych krytycznie wobec zabiegów powiększania biustu. Nie czuj presji, bo nie powinnaś, zrób to dla siebie, jeżeli chcesz. Najważniejsze jest Twoje zadowolenie ze swojego ciała i poczucie atrakcyjności.

naturalnie duże piersi po porodzie

Naturalnie większe piersi

Zabieg lipotransferu czyli przeszczepienia tkanki tłuszczowej to najlepsze rozwiązanie dla kobiet, które nie chcą wprowadzać w ciało implantów, by powiększyć biust. Tłuszcz pozyskany do zabiegu pochodzi z Twojego ciała, a więc jest naturalny i wizualny efekt też wygląda naturalnie. Ponadto taki zabieg łączy w sobie dwie korzyści – z jednej strony oczywiście powiększamy biust, a z drugiej wykonujemy liposukcje w miejscu, w którym tego tłuszczu nie chcemy. W ten sposób mamy dwie pieczenie na jednym ogniu 😉

Jest to zatem świetna metoda modelowania sylwetki. Szczególnie warta polecenia kobietom, które straciły na wadze, ale tłuszcz złośliwie zniknął z piersi, a pozostał gdzie indziej. Zwłaszcza pacjentki, które mają małą obręcz barkową, a szeroką dolną połowę ciała, mogą bardzo skorzystać na zabiegu.

Bezpieczna metoda powiększania piersi

Autogenny przeszczep tłuszczu do piersi stanowi najbezpieczniejszą metodę ich powiększenia. Nie ma żadnego ryzyka wystąpienia powikłań typowych dla implantów jak np. pęknięcie czy przesunięcie się implantu. Możemy też zupełnie zapomnieć o ryzyku powstania torebki włóknistej, ponieważ po przeszczepie tkanki tłuszczowej w piersi nie ma tam żadnego ciała obcego. Nie musimy się też martwić o potrzebę wymiany implantu, która wiąże się z kolejną operacją.

Ponadto pamiętajmy, że okres rekonwalescencji po przeszczepie tłuszczu jest zwykle sporo krótszy niż w przypadku implantów.  Nie do przecenienia jest też fakt, że po lipofillingu nie ma właściwie żadnych blizn. Te które są mają jakieś 3mm średnicy i są praktycznie nie do zauważenia. Jest to najbezpieczniejsza metoda powiększania biustu, ponieważ wykorzystujemy tylko nasze własne komórki. Nie istnieje ryzyko odrzucenia przeszczepu lub reakcji alergicznej.

Niestety nie jest to operacja dla wszystkich: kobiety bardzo szczupłe, posiadające znikomą ilość tkanki tłuszczowej nie kwalifikują się do zabiegu, gdyż nie ma skąd go zaczerpnąć. Przed zabiegiem odbywa się zawsze kwalifikacja medyczna, wykonywane są również wszystkie niezbędne badania, by wyeliminować ryzyko powikłań (zgodnie z zasadą: po pierwsze nie szkodzić!). Przeciwwskazaniami do wykonania operacji są także: zaburzenia układu krzepnięcia, choroby nerek i wątroby, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne, przewlekłe zakażenia, infekcje w miejscu zabiegu. Zaleca się również zrezygnować z palenia tytoniu.

biust który można powiększyć za pomocą tkanki tłuszczowej

O ile rozmiarów mogę powiększyć piersi?

Ważną informacją jest fakt, że zabieg lipotransferu umożliwia powiększenie biustu tylko o jeden, maksymalnie dwa rozmiary. A więc z całą pewnością nie jest to metoda dla tych Pacjentek, które chcę uzyskać efekt bardzo dużych piersi. Wynika to z konieczności dobrego unaczynienia tkanki tłuszczowej w miejscu docelowym. Pobrane do przeszczepu komórki tracą dotychczasowe ukrwienie i obumierają, jeśli umieszcza się ich za dużo. Choć tłuszcz posiada własne komórki macierzyste i niezwykłe zdolności regeneracyjne, to nawet po poprawnie przeprowadzonym zabiegu, objętość przeszczepionego tłuszczu zmniejsza się o około 20 – 30%.

Jak przebiega zabieg powiększania biustu tkanką tłuszczową?

Zabieg lipoliftingu lub lipofillingu (bo tak też nazywa się wypełnianie m.in. piersi własną tkanką tłuszczową) wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Pierwszym krokiem jest liposukcja czyli odsysanie tłuszczu. Są różne podejścia skąd pozyskać tłuszcz, najczęściej jednak korzysta się z jego nadmiaru na brzuchu, pośladkach lub wewnętrznej części ud. Zabieg liposukcji wymaga jedynie kilkumilimetrowego nacięcia, do którego wprowadza się kaniule. Przez nią podaje się specjalny roztwór, który znieczula miejsce zabiegowe, obkurcza naczynia krwionośne i rozpuszcza tłuszcz (oddziela od siebie adipocyty, czyli komórki tkanki tłuszczowej). W trakcie liposukcji można zastosować ultradźwięki, co zwiększa skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu.

dr n.med. Marcin Nylec operacja powiększania biustu

Następnym krokiem jest odwirowanie pobranego tłuszczu, w celu oddzielenia żywych komórek tłuszczowych od obumarłych i innych składników tkankowych (krwinek, wody etc.). Gdy materiał jest gotowy, wprowadza się go przez cienkie kaniule do miejsca docelowego. Zwykle największą ilość tkanki tłuszczowej przeszczepia się w przyśrodkową i górną część piersi, co oprócz powiększeni biustu pozwala na jego uniesienie.

Czy efekty powiększania biustu tkanką tłuszczową są trwałe?

W internecie można spotkać się z opiniami, że powiększanie biustu tkanką tłuszczową daje nietrwałe efekty, bo tłuszcz po przeszczepie „wchłania się”. Jest to absolutna nieprawda! Tak było wiele lat temu. Wynikało to z faktu niewłaściwego pobierania tkanki tłuszczowej (zbyt wysokie ciśnienie), złego jej przygotowania do przeszczepu i często też ze zbyt długiego czasu jaki upływał pomiędzy jej pobraniem a wszczepieniem.

A więc jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt który uzyskamy po zabiegu pozostanie z nami już na zawsze. Musimy pamiętać, że około 20 do 30 procent objętości tłuszczu ulegnie „wchłonięciu”. Tak jak pisałem – kiedyś odsetek tkanki tłuszczowej która „znikała” po zabiegu był dużo większy. Jednak dzisiaj, jeśli tylko tkanka tłuszczowa jest odpowiednio pobierana, preparowana i wszczepiana, to zostaje z nami 80 procent tego co przeszczepimy 🙂

Zawsze wprowadza się trochę więcej tkanki tłuszczowej niż zakłada pożądany efekt końcowy. Pewien odsetek komórek obumrze, stąd przezornie dodany nadmiar pozwala wyrównać straty. Aby jeszcze bardziej ograniczyć śmierć adipocytów można podać uzyskaną podczas odwirowywania linię komórek macierzystych.

Musimy jeszcze pamiętać, że nowy biust jest podatny na zmianę wielkości w zależności od wahań masy ciała. Lekarz zwyczajnie przenosi tłuszcz z jednego miejsca na drugie, nie traci on swoich właściwości, nie jest permanentnym wypełniaczem, ale żywą tkanką. Oznacza to, że jeżeli pacjentka schudnie, to jej piersi zmaleją, jeżeli przytyje, powiększą się.

Rekonwalescencja

Okres rekonwalescencji jest stosunkowo krótki. Pacjentka pozostaje w klinice przez noc w celu obserwacji. Przez pierwsze kilka dni zaleca się ograniczenie ruchów – podnoszenia rąk, dźwigania, intensywnego wysiłku. Ponadto nie wolno kłaść się na brzuchu. Przez 3-4 tygodnie należy nosić specjalny stanik pooperacyjny. Po kilku dniach zdejmuje się szwy z nacięć po liposukcji. Już po około 1 – 2 tygodniach możliwy jest powrót do codziennych zajęć i obowiązków (chyba, że jesteś siatkarką – to wtedy nie 😉). W trakcie rekonwalescencji można rozważyć masaże drenujące tkankę i pobudzające komórki do aktywności.

biust

Czy mój partner, rodzina, znajomi zobaczą że powiększyłam piersi?

Jeśli powiększymy biust o dwa rozmiary to z całą pewnością partner się zorientuję 🙂 Jednak zdarzają się Pacjentki, które chcą to zrobić po cichu – tak żeby nikt nie wiedział. Oczywiście, tak też się da. W takiej sytuacji powiększamy biust o jeden rozmiar. Musisz tylko ukryć okres rekonwalescencji po liposukcji. Przed rodziną nie ma problemu – po prostu ubierasz luźne ubrania. Trochę trudniej z partnerem 🙂

Po około 2 miesiącach fakt, że było „coś robione” jest niemal nie do zauważenia. Piersi są naturalne w dotyku – takie jak kiedyś tylko trochę większe. A blizny po kaniulach są niemal niezauważalne. Możesz spokojnie założyć strój kąpielowy i iść na plażę – nie ma żadnej blizny jak po implantach.

Cena, czyli ile kosztuje powiększanie biustu tłuszczem?

Cena powiększania biustu własną tkanką tłuszczową jest około 3 x niższa niż z użyciem implantów. Wiąże się to z tym, że zamiast drogiego implantu stosujemy nasz własny materiał, czyli tkankę tłuszczową. Niestety do ceny zabiegu musimy doliczyć zabieg liposukcji (a najlepiej jak zrobimy liposukcję HD z modelowaniem brzucha), podczas którego uzyskujemy potrzebny do przeszczepu materiał. Jednak ostatecznie w porównywalnej cenie do powiększania piersi za pomocą implantów, uzyskujemy podwójny efekt – powiększamy biust oraz likwidujemy tkankę tłuszczową tam gdzie jest niepotrzebna 🙂

biust

Naturalny i piękny biust

Nie musimy już używać implantów, aby powiększać i modelować biust. Za pomocą autoprzeszczepu tkanki tłuszczowej osiągamy podwójne rezultaty: nie tylko uzyskujemy atrakcyjny i naturalny wygląd piersi, ale też eliminujemy nadmiar tłuszczu w miejscach, gdzie go nie powinno być. Możemy dzięki temu oszukać uwarunkowania genetyczne i wszystko to co pozornie staje nam na drodze w uzyskaniu wspaniałej sylwetki. Bądź taka jaka marzyłaś, żeby być. Piękna i pewna siebie.

3.6/5 - (96 głosów)

18 komentarzy

 1. Czy któraś robiła powiększenie biustu tłuszczem dużo się powiększają piersi

 2. Czy mogę się coś zapytać

 3. Witam a ile kosztuje taki interes

 4. Nie da się pobrać tłuszczu od innego dawcy?
  Wiele osób chętnie odda 😁😋

 5. Szczerze, to pierwszy raz słyszę o czymś takim jak przeszczepy prawdziwej tkanki tłuszczowej. Wcześniej myślałam, że tylko sylikon wchodzi w grę :O

 6. Szczerze, to z początku nawet nie wiedziałam, że istnieje możliwość przeszczepienia tkanki tłuszczowej do piersi. Zdaje się to być znacznie korzystniejszą opcją od znacznie bardziej popularnych silikonów.

 7. Fajnie, że jesteście i prowadzicie taki blog.

  Jestem bardzo ciekawa co polecacie na okolice oczu – jak poprawić skórę w tej okolicy?

 8. To wręcz zaskakujące, że teraz operacje na biuście są praktycznie niewidoczne.

  • Totalnie się z tym zgadzam 😀 Teraz jest na prawdę jest ogromna ilość zabiegów, które kiedyś by nam się nie śniły. Powiększanie biustu zawsze kojarzyło mi się z sylikonami, ale w tym momencie zmienia mi się to właśnie na powiększeniu biustu tkanką tłuszczową, masażami i frashe do smarowania, które poprzez ujędrnianie poprawiają kształt przez co biust wygląda na większy. Nawet ćwiczenia są na to by ujędrnić biust. Szok co się teraz dzieje. Kiedyś były tylko sylikony i pushupy, teraz są mniej inwazyjne zabiegi i naturalne sposoby by poprawić wygląd piersi.

   • Można powiększyć biust kremem i masażami? o.O Jak? Jak to ma działać?

    • są składniki, które mają działać antyoksydacyjnie, regenerująco, wzmacniająco, nawilżająco, odżywiająco, dotleniająco oraz uelastyczniająco. dodatkowo jeszcze wzmacniają naczynia krwionośne, działają przeciwzapalnie, poprawiają ukrwienie, oczyszczają oraz tonizują.

   • podbijam pytanie. są badania co do tego czy i jak to działa?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*