rytuał przeciwobrzękowy z kinesiotapingiem

Rytuał przeciwobrzękowy z kinesiotapingiem

Strona główna » Blog » Medycyna estetyczna » Fizjoterapia estetyczna » Rytuał przeciwobrzękowy z kinesiotapingiem


Rytuał przeciwobrzękowy z kinesiotapingiem jest to zabieg, w którym wykorzystujemy metodę chiropraktyki brzucha oraz techniki drenażowe.
Po zakończeniu zabiegu w miejscu obrzęku naklejony zostaje elastyczny plaster, który ma za zadanie ułatwić odprowadzenie obrzęku.

Chiropraktyka brzucha

Chiropraktyka brzucha (inaczej masaż wisceralny), jest to metoda, która stosowana jest w profilaktyce narządów wewnętrznych. Poprzez normalizację napięć mięśniowych oraz poprawę przepływów krwi i chłonki w rejonie jamy brzusznej pozytywnie oddziaływuje na regulację procesów trawienia.
Dzięki niej polepsza się jakość pracy m.in. żołądka i jelit. Technika ta bazuje na delikatnych uciskach i masażu brzucha. Wyróżnia się ona holistycznym
i indywidualnym podejściem do potrzeb naszego organizmu. Fizjoterapeuci, którzy wykorzystują metodę chiropraktyki brzucha stawiają przede wszystkim na obserwację sygnałów, które wysyła nasze ciało np. tych pod postacią zmarszczek, wzmożonego napięcia mięśniowego czy zmian skórnych, a nawet dolegliwości bólowych.

Masaż wisceralny rewelacyjnie sprawdza się u osób, które narażone są na czynniki stresowe, długotrwałą pozycję siedzącą w ciągu dnia, oraz u osób z problemem utrzymania prawidłowej masy ciała, alergiami czy przewlekłymi obrzękami kończyn dolnych.

Rytuał przeciwobrzękowy z kinesiotapingiem – dla kogo?

Rytuał przeciwobrzękowy z kinesiotapingiem wskazany dla osób u których utrzymuje się przewlekły obrzęk po przebytym urazie lub leczeniu chirurgicznym. Świetnie sprawdza się także u osób, które borykają się z uczuciem ciężkich nóg, z obrzękami limfatycznymi lub takich, które zmagają się z odczuciem stale obrzękniętej twarzy.

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania rytuału przeciwobrzękowego z kinesiotapingiem?

Przeciwwskazaniami do zabiegu są:

  • stany zapalne,
  • zakrzepica,
  • nowotwory,
  • krwiaki,
  • żylaki,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • niewydolność nerek,
  • niewydolność serca,
  • miażdżyca,
  • infekcje.

Jak często należy wykonywać zabieg rytuału przeciwobrzękowego z kinesiotapingiem?

Zalecamy wykonywanie zabiegu w serii 10 zabiegów, z częstotliwością 1-2 razy w tygodniu. Czas trwania zabiegu około 60 minut.

5/5 - (1 głosów)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*