suplementy-diety-Medilage-przeciw-wypadaniu-włosów

Suplementy diety Medilâge

Strona główna » Blog » Medycyna estetyczna » Suplementy diety Medilâge


Pragnąc sprostać Państwa oczekiwaniom, zdecydowaliśmy się wprowadzić do Kliniki Skórna.pl coś wyjątkowego.

Od lat dbamy o Wasze skóry wykorzystując różne techniki iniekcyjne, laserowe i pielęgnacyjne.Do pełni szczęścia brakowało tylko działania „od środka”.

Od tygodnia możemy postawić kropkę na „i”.

Przedłużamy efekty zabiegów, wzmacniamy ich skuteczność i zgodnie ze współczesną wiedzą i trendami anti-aging –  opóźniamy proces starzenia się skóry.

Suplementy diety Medilâge

Czy wiecie, że jako Polacy jesteśmy na pierwszym miejscu jeśli chodzi o zakup suplementów diety w całej Europie? Do tej pory nie ukrywam, że od czasu do czasu wypiłam kolagen, zjadłam paczkę kapsułek poleconych przez mojego trenera (dobre na wszystko 😉 – ale od niedawna pojawił się nowy problem, z którym mimo faktu bycia dermatologiem i trychologiem – nie umiałam sobie poradzić.

Suplementacja po COVID-19 przeciw wypadaniu włosów

Po bezobjawowym przebyciu infekcji COVID-19, jak u wielu z Was zaczęły wypadać mi włosy. Na szczotce, pod prysznice, na poduszce… Widziałam je wszędzie.

Badanie trichoskopowe nie uwidoczniło na szczęście cech łysienia plackowatego czy też bliznowaciejącego. Diagnozą z wykluczenia było przerzedzenie telogenowe. Dochodzi do niego na skutek zaburzeń hormonalnych, dietetycznych, stresu i… – jak u mnie- występowania chorób towarzyszących.

Na szczęście zbiegło się to w czasie z odwiedzinami przedstawicielki firmy Medilâge. Po zapoznaniu się z ofertą, przeanalizowaniu składów poszczególnych pudełeczek – wiedziałam, że to jest odpowiedź na moją bolączkę. A ponieważ do gabinetu zgłasza się codziennie ktoś z tym samym problemem- postanowiłam spróbować.

Zacznę więc od produktu: Medilâge cheveux femme – preparatu przeciwdziałającemu wypadaniu włosów.

Medilage artykuł w Vogue
Suplementy Medilage zostały docenione przez Vogue

Medilâge cheveux femme

Medilâge cheveux femme są to kapsułki,  które dzięki unikatowemu połączeniu opatentowanych składników – AnaGain™ Nu i Keranat™  oraz krzemionki –wspierają wzrost włosów i zapobiegają  ich wypadaniu.

AnaGain™ Nu jest to wyciąg z pędów grochu zwyczajnego, który  uprawia się w pobliżu Jeziora Bodeńskiego. Stymuluje w naturalny sposób  wzrost włosów.

KeranatTM to  z kolei ekstrakt z nasion prosa. Stymuluje podziały komórkowe i wspiera wydzielanie czynników wzrostu włosów. Ponadto poprawia ukrwienie mieszków włosowych, co wpływa bezpośrednio na poprawę objętości i gęstości włosów. Wydłuża tym samym fazę wzrostu włosa (anagen).

Dane znalezione w wyszukiwarce PubMed na temat krzemionki i jej znaczenia dla włosów są obiecujące:

„Effect of oral intake of choline-stabilized orthosilicic acid on skin, nails and hair in women with photodamaged skin.”

W badaniu tym sugerowano, że krzem odgrywa ważną rolę w tworzeniu i utrzymaniu w dobrej kondycji tkanki łącznej. Stwierdzono, że krzem zwiększa stężenie hydroksyproliny w skórze właściwa zwierząt. Jego wpływ  na skórę, paznokcie i włosy badano w randomizowanym, podwójnie zaślepionym  badaniu, kontrolowanym placebo. Pięćdziesięciu kobietom  z oznakami fotostarzenia na twarzy i problemem nadmiernego wypadania włosów podawano doustnie w ciągu 20 tygodni 10 mg krzemu raz dziennie lub placebo. Łamliwość włosów była znacznie mniejsza po 20 tygodniach w grupie pacjentek, które otrzymywały krzem, w porównaniu z grupą zażywającą placebo.

Wzrost włosów już po 20 dniach suplementacji

Okres 20 dni – do zauważenia efektów działania suplementu – zaistniał też w mojej prywatnej obserwacji. Po 3 tygodniach problem wypadania włosów zniknął, a u fryzjera usłyszałam, że mam „pełną głowę małych włosków”, czyli tzw. baby hair’ów 🙂 Włosy zostały skutecznie pobudzone do wzrostu.

Tak więc rekomenduję świadomie i z pełnym przekonaniem Medilâge cheveux femme.  Wierzę, że skoro ten suplement diety pomógł mi w tak spektakularny sposób i w dodatku w tak krótkim czasie, to pomoże też Wam.

Dla Pacjentek, które borykają się z bardzo dużym przerzedzeniem włosów, doskonałym połączeniem będzie wykonanie serii zabiegów z osoczem bogatopłytkowym.  Proponuję zwykle 3 zabiegi w odstępach 1 miesiąca i do tego nasz nowy – Medilâge cheveux femme. Sukces gwarantowany!

kapsułki Medilage

Medilâge anti-âge. Suplementy na gładką i promienną skórę

Kolejnym moim pomysłem, tym razem na zachowanie gładkiej i promiennej skóry – jest Medilâge anti-âge.

Medilâge anti-âge to suplement, w  którym połączono składniki – AstaPure®Arava (astaksantynę) i TetraSOD®.  Formuła ta poprawia nawilżenie i elastyczność skóry, przez co zmarszczki są zdecydowanie mniej widoczne.

Obydwa składniki są ekstraktem z alg. Dysmutaza nadtlenkowa działa antyoksydacyjnie, a także łagodzi zmiany wywołane promieniowaniem UV, smogiem i niebieskim światłem (emitowanym z urządzeń mobilnych). Algi działają nawilżająco „od wewnątrz”.

Dzięki suplementacji, widocznie spotęgujemy efekty zabiegów medycyny estetycznej, szczególnie tych nawilżających –  z zastosowaniem kwasu hialuronowego.  Jest więc to idealne wsparcie dla działań „gabinetowych”.

Astaksantyna – jeden z najsilniejszych antyoksydantów

A co na temat tych składników prawią w bazie artykułów medycznych?

„Astaxanthin in Skin Health, Repair, and Disease: A Comprehensive Review.”

Astaksantyna, karotenoid ksantofilowy, jest naturalnie syntetyzowanym metabolitem wielu bakterii, mikroalg i drożdży. Komercyjna produkcja tego karotenoidu tradycyjnie odbywa się na drodze syntezy chemicznej.

W Medilâge anti-âge wykorzystano jednak naturalne źródło, mianowicie mikroalgę Haematococcus pluvialis.

Uznaje się, że jest to najbardziej obiecujące źródło astaksantyny do  przemysłowej produkcji na drodze inżynierii biologicznej.

Astaksantyna posiada różne korzyści zdrowotne i ma ważne zastosowania w dermatologii.

Chociaż nadal dyskutuje się o szeregu potencjalnych mechanizmów, poprzez które astaksantyna może wywierać swoiste korzyści na skórę – do głównych jej zalet zalicza się zdolność utrzymania organizmu w stanie równowagi biologicznej (homeostazy). Podkreśla się jej funkcję fotoochronną, przeciwutleniającą i przeciwzapalną dla skóry (…)]

I jeszcze jeden artykuł o astaksantynie:

„Protective effects of astaxanthin on skin: Recent scientific evidence, possible mechanisms, and potential indications.” – dla ambitnych, równie ciekawy.

Drugim składnikiem Medilâge anti-âge jest  ekstrakt z alg o nazwie Tetraselmis chuii, czyli  tzw. Tetra SOD – dysmutaza ponadtlenkowa.

„TetraSOD®  activates the antioxidant response pathway in human cells: An in vitro approach.”

TetraSOD® jest wyjątkowym, morskim – naturalnymskładnikiem, który produkowany jest w technologii chronionej patentem. Wykazuje wysoką aktywność dysmutazy nadtlenkowej  (>30 000 U/g). Ekspresja genów biorących udział w odpowiedzi na stres oksydacyjny. tj. -SOD1, SOD2, GPx1, CAT, NRF2 i HMOX1 została wykryta i znacząco wzrosła po doustnym suplementowaniu TetraSOD®. Wyniki uzyskane w tym badaniu mogą stanowić ważny wkład w zrozumienie fundamentów molekularnych, leżących u podstaw efektów cytoprotekcyjnych indukowanych przez spożywanie TetraSOD.

Schemat terapii Medilâge

Obydwa przedstawione suplementy mogą stanowić uzupełnienie terapii prowadzonej w gabinecie medycyny estetycznej. Ja osobiście rekomenduję stosowanie suplementów co najmniej przez 2 miesiące- miesiąc przed zabiegiem i miesiąc po zabiegu.

30 dni suplementacji -> ZABIEG-> 30 dni suplementacji

I opcja all inclusive: 3 miesiące suplementacji:

30 dni suplementacji -> ZABIEG-> 30 dni suplementacji ->30 dni suplementacji

Jak przyjmować suplementy diety

Medilâge należy spożyć po śniadaniu. Tabletką popijamy szklanką wody. Kapsułki wykonane są w 100% ze składników ekologicznych. Są ponadto w 100% bezpieczne dla wegan – co wyróżnia je spośród innych suplementów diety dostępnych na rynku. Osłonki także pochodzą z naturalnych źródeł. Kapsułki rozpuszczają się w jelitach, co zapobiega ich wcześniejszemu strawieniu przez kwas żołądkowy. Są odporne na kwasy żołądkowe, a do wchłaniania substancji aktywnych dochodzi dopiero w jelitach.

Portfolio produktów Medilâge ma jeszcze 2 ciekawe suplementy diety – antycellulitowy:  Medilâge anti-cellulite oraz – redukujący tkankę tłuszczową: Medilâge métabolisme.  Przybliżę ich właściwości już niebawem.

Nadchodzi jesień, zadbajmy o siebie kompleksowo, każdy organizm zasługuje na wsparcie, każdy organ. A że największym jest skóra 😉 – należy się jej szczególna opieka 🙂

3.4/5 - (250 głosów)

1 komentarz

  1. Rewelacyjne produkty!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*