Lato zbliża się wielkimi krokami… A my kobiety zaraz po ustaleniu naszej wakacyjnej destynacji, zaczniemy zastanawiać się jak pozbyć się cellulitu. Niejedna z nas postawi sobie za cel pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej przed długo wyczekiwanym urlopem. Dziś gabinety i Kliniki dermatologii mają dla nas w ofercie cały wachlarz możliwości, aby pomóc nam rozprawić się z cellulitem. Oto kilka sprawdzonych propozycji na usuwanie cellulitu!
Występowaniu cellulitu często towarzyszy wiotkość skóry, dlatego musimy do terapii podejść kompleksowo, aby osiągnąć upragniony cel
i poprawić jędrność skóry. Warto podjąć wyzwanie!
Czym jest cellulit ?
Cellulit często potocznie określany jest jako „pomarańczowa skórka”. Takie sprawia wrażenie, gdy przyjrzymy się z bliska. Może być widoczny gołym okiem lub dopiero po chwyceniu fałdu skórnego. W terminologii medycznej cellulit określany jest mianem lipodystrofii – nierównomiernym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej pod skórą.
Cellulit to bardzo częste zjawisko, z którym borykają się głównie kobiety. Przede wszystkim nadmiar tkanki tłuszczowej i towarzysząca jej grudkowatość pojawia się w okolicach :ud, pośladków czy brzucha. Te wszystkie fałdki i wgłębienia nie są szczególnie lubiane… Większość z nas szuka sposobu na pozbycie się efektu pomarańczowej skórki.
Przyczyny powstawania pomarańczowej skórki
Pomarańczowa skórka to domena kobiet. Często pojawienie się cellulitu na ciele wiąże się ze zmianami hormonalnymi zachodzącymi
w organizmie. Może tu mieć wpływ genetyka. Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje styl naszego życia, odpowiednia dieta czy uprawianie sportów i aktywny tryb życia. Brak aktywności fizycznej negatywnie wpływa na umysł i ciało. Natomiast faktem jest, że z cellulitem borykają się zarówno osoby szczupłe, jak i walczące z nadmiernymi kilogramami. Przyjęło się dzielić rodzaje cellulitu na: wodny, tłuszczowy i cyrkulacyjny, które wywołują różne czynniki.
Cellulit tłuszczowy
Cellulit tłuszczowy może być konsekwencją zbyt szybkiej utraty wagi. Często występuje u osób z nadprogramowymi kilogramami. W tym przypadku dochodzi do zakłócenia procesu lipolizy. Zakłócony mechanizm rozpadu trójglicerydów powoduje namnażanie komórek tłuszczowych. Zaś sama struktura tkanki tłuszczowej ulega zmianie.
Cellulit wodny
Cellulit I stopnia, który uwidacznia się dopiero po ucisku, na przykład gdy siedzimy. Dotyczy on wielu kobiet w tym szczupłych i uprawiających sport. Przyczyny powstawania cellulitu wodnego wiążą się z zastojem wody w organizmie i tworzeniem obrzęku tkanki podskórnej. Nieprawidłowy przepływ krwi i limfy w tkankach oraz zła dieta bogata w sól i problem z odprowadzaniem wody z organizmu może sprzyjać powstawaniu cellulitu wodnego. Zaburzenia hormonalne i fazy cyklu również mogą powodować cellulit i uczucie opuchnięcia.
Cellulit cyrkulacyjny
Cellulit cyrkulacyjny to kumulacja nadmiaru wody oraz komórek tłuszczowych, czyli połączenie cellulitu wodnego i tłuszczowego. W tej kombinacji spotkamy się z bolesnymi grudkami na skórze, które powstały na skutek zwiotczenia włókien kolagenowych. Ulokowane w obrębie tkanki tłuszczowej zaburzają prawidłowe krążenie krwi i dotlenienie komórek. Przeważnie ten rodzaj cellulitu dotyczy okolicy ud i okolicy nadkolanowej.
Jak pozbyć się cellulitu i wiotkości skóry?
Kluczem do sukcesu, jeśli chcemy pozbyć się cellulitu jest nasza systematyczność, wytrwałość. Przede wszystkim stawiamy na kompleksowość terapii. Odpowiednia dieta, ćwiczenia, pielęgnacja oraz zabiegi pomogą w skutecznej redukcji cellulitu. Czasem udaje nam się szybko zrzucić parę kilogramów i pozbyć miejscowej tkanki tłuszczowej, jednak pojawi się problem wiotkości skóry… Co możemy zrobić? Przed Państwem kilka propozycji.
Skuteczne zabiegi na cellulit i wiotką skórę
Proces redukcji tkanki tłuszczowej to składowa wielu działań. Tylko działania na wielu poziomach i holistyczne podejście dadzą oczekiwane efekty redukcji cellulitu. Terapie usuwania tkanki tłuszczowej i modelowania ciała to często zabiegi oparte na: masażu próżniowym, laseroterapii – gdzie emitowane fale radiowe rozbijają tkankę tłuszczową. Popularny i skuteczny jest też zabieg karboksyterapii, podczas którego wprowadzany podskórnie dwutlenek węgla, przyspiesza metabolizm tkanki tłuszczowej.
Masaż próżniowy – Nasz Number 1!
Bezsprzecznie pierwsze miejsce zajmują terapie oparte na masażu próżniowym! Ta metoda redukcji cellulitu to jedna z Państwa ulubionych. Skórka pomarańczowa znika z każdym wykonanym zabiegiem. Możemy uzyskać efekt ujędrnienia i poprawę elastyczności skóry. Masaże endermiczne to najskuteczniejsze zabiegi wyszczuplające i sprawdzona metoda usuwania cellulitu. Specjalna głowica zasysa fałd skórny i przemasowuje go, docierając do głębszych struktur skóry. Ten rodzaj drenażu limfatycznego poprawia krążenie krwi, pomaga pozbyć się zastojów wodnych
i tłuszczowych, a co za tym idzie wpływa na zmniejszenie cellulitu. Zabiegi masażu endermicznego należy wykonywać systematycznie – w seriach,
a na pewno przyniosą upragnione efekty. Po zabiegu skóra jest wygładzona, a redukcja miejscowej tkanki tłuszczowej zintensyfikowana. Zabieg należy powtarzać regularnie, ale możecie nam wierzyć – jest całkiem przyjemnie! Dlatego zabieg ten od lat cieszy się Państwa dużą sympatią.
Terapia aminokwasowa
Wykonywanie zabiegów mezoterapii jest skuteczną metodą redukcji cellulitu oraz problemu wiotkiej skóry. Bardzo często uzupełniamy masaż limfatyczny na wybrane partie ciała, właśnie mezoterapią na bazie aminokwasów – podając preparat śródskórnie. Uzyskujemy efekt ujędrnienia skóry. W momencie, gdy pozbywamy się zbędnych kilogramów i tkanki tłuszczowej możemy zauważyć w pewnych obszarach naszego ciała brak napięcia skóry. Terapia aminokwasami w połączeniu z masażem endermicznym to najlepsze zabiegi kondycjonujące skórę ciała.
Radiofrekwencje mikroigłowa
Zabiegi radiofrekwencji mikroigłowej z powodzeniem stosowane są do odmładzania skóry twarzy i ciała. W metodzie tej wykorzystuje się podwójne działanie: nakłuwamy ją podczas zabiegu mikroigłami, co pobudza naturalne procesy odnowy skóry oraz wykorzystujemy działanie fal radiowych, które powodują podgrzanie skóry. Również tutaj zachodzi proces silnej stymulacji procesów regeneracyjnych oraz produkcji włókien kolagenowych
i elastyny. Efekty zabiegów radiofrekwencji mikroigłowej to: wygładzenie struktury skóry, zmniejszenie rozstępów i blizn oraz ujędrnienie. Wskazania do wykonania zabiegu RF mikroigłowej to przede wszystkim utrata jędrności skóry na twarzy i ciele. W przypadku skóry twarzy daje bardzo zadowalające efekty w terapii blizn potrądzikowych, zmniejszenia widoczności porów oraz jako remodeling.
Czy istnieją skuteczne, domowe sposoby, które pozwolą nam pozbyć się cellulitu?
Należy pamiętać, że samodzielnie stosowane domowe metody nigdy nie będą przynosić tak spektakularnych efektów jak te, wykonywane przez profesjonalistów, odpowiednim sprzętem czy preparatem. Mogą być one również uzupełnieniem profesjonalnej terapii.
Każda z nas stosowała różne domowe sposoby, aby pozbyć się cellulitu. Skuteczne usuwanie cellulitu to kwestia wytrwałości, cierpliwości i wspierania działań gabinetowych zabiegami w domu. Suche szczotkowanie, odpowiednie balsamy do ciała, rękawice do masażu z pewnością dadzą efekt wygładzenia skóry. Wszystkie chwyty dozwolone i każda metoda redukcji cellulitu, która w naszym odczuciu jest skuteczna, powinna być stosowana. Choć cellulit to niełatwy przeciwnik mamy na niego sposoby!