Powiększanie punktu G

Strona główna » Zabiegi » Ginekologia estetyczna » Powiększanie punktu G

Zabieg powiększania punktu G skierowany jest do pacjentek doświadczających zmniejszonej satysfakcji z życia seksualnego. W poniższym artykule znajdziesz ważne informacje dotyczące zalet i ograniczeń tej metody w leczeniu zaburzeń orgazmu.

Co to jest punkt G

Punkt G to obszar znajdujący się najczęściej około 5 cm od wejścia do pochwy na jej przedniej ścianie. Ma szczególne znaczenie w życiu seksualnym kobiety, ponieważ w dużej mierze odpowiada za doświadczenie orgazmu pochwowego. Jest to rodzaj orgazmu uzyskiwanego podczas penetracji (w odróżnieniu od orgazmu łechtaczkowego i sutkowego).

Ten najczulszy punkt erogenny kobiecego ciała może stać się mniej wrażliwy na stymulację. Dzieje się tak wraz z wiekiem, bądź w różnych stanach chorobowych. Również poród może prowadzić do zmian anatomicznych w okolicy punktu G. Jeśli dochodzi do rozciągnięcia tkanek, mniejszej ekspozycji punktu G, jego „schowania” poza obszar stymulowany w trakcie stosunku, zmniejsza się ilość docierających przezeń doznań. Zatem problem zaburzeń orgazmu wynikający z niewystarczającej stymulacji nie dotyczy tylko dojrzałych kobiet. Podobnie młode pacjentki mogą skorzystać z pomocy zabiegu powiększenia tej okolicy, szczególnie jeśli z powodu anatomicznej „urody” punkt G jest mniej dostępny lub mniej rozwinięty.

Zatem zabieg powiększania punktu G kierowany jest do kobiet, które:

  • Nie odczuwają orgazmu po porodzie (szczególnie ciężkim);
  • Kobiet po menopauzie;
  • Z odmiennością budowy anatomicznej pochwy;
  • Nie przeżywają orgazmu, przeżywają go rzadko lub w znacznie mniejszym stopniu odczuwają przyjemność w trakcie stosunku;
  • Mają zaburzenia orgazmu z bliżej nieokreślonych przyczyn (tu najważniejszy jest wywiad i badanie pacjentki).

Orgazm, spełnienie, euforyczne przeżywanie seksualności są ważnymi elementami zdrowego kontaktu ze swoim ciałem. To doświadczenie, na które nie tylko zasługujesz, ale wręcz jest ono naturalną częścią Twojej kobiecości. Dlatego w razie wystąpienia problemów anatomicznych i fizjologicznych warto rozważyć zabieg medyczny na punkcie G.

Gdzie leży punkt G

Jak już wspomniano wyżej, punkt G leży około 5 cm od wejścia do pochwy. Na przedniej ścianie, do tyłu od cewki moczowej. Jest niewielki, ma około 1,5 cmi u większości kobiet jest wyczuwalny dotykowo jak nieznaczna wypukłość w opisanym miejscu (sama możesz go znaleźć palcem). Pomimo niedużych rozmiarów trudno przecenić jego znaczenie.

Przez wiele lat toczyły się badania naukowe, które miały na celu sprawdzenie czy punkt G różni się w budowie od pozostałych okolic pochwy. Wnioski z prac prowadzonych od lat 80 są sprzeczne jeśli chodzi o budowę tkanki pod mikroskopem. Jednak niezaprzeczalny pozostaje fakt znaczenia funkcjonalnego tej okolicy.  Co to oznacza? Wszystko wskazuje na to, że choć nie istnieje odrębna struktura punktu G, to jednak okolica tak określana jest wyjątkowo wrażliwa na stymulacje. Wynika to m.in. ze względu na bliskość nerwów łechtaczki i cewki moczowej. Ta ostatnia struktura otoczona jest tkanką gruczołową stanowiącą ważną strefę erogenną. Ponadto same zakończenia nerwowe są szczególnie czułe na stymulację podczas kontaktów seksualnych.

Tutaj przeczytasz więcej o anatomii, funkcji oraz lokalizacji punktu G.

Powiększanie (augmentacja) punktu G, czyli jak zwiększyć doznania podczas stosunku

Augmentacja punktu G polega na ostrzykiwaniu punktu G kwasem hialuronowym. Jest on jest dobrze znanym i powszechnie stosowanym w medycynie estetycznej wypełniaczem. Jest bezpieczny i dobrze przebadany.

Augmentacja punktu G prowadzi do zwiększenia objętości okolicznych tkanek i uwypuklenia samego punktu G. Dzięki powiększeniu tej okolicy uzyskujemy poprawę jej ekspozycji, większy kontakt podczas penetracji, a co za tym idzie intensywniejszą stymulację. Pobudzanie punktu G umożliwia przekroczenie granicy zwykłej przyjemności ze stosunku i dotarcie do miejsca gdzie zaczyna się pełny orgazm pochwowy, a razem z nim satysfakcjonujące spełnienie. Nie jest tajemnicą, że dla większości kobiet możliwość uzyskania orgazmu jest warunkiem koniecznym do uzyskania satysfakcji w życiu seksualnym.

Powiększanie punktu G tkanką tłuszczową

Innym wypełniaczem, który stosuje się augmentacji punktu G jest tkanka tłuszczowa. Oczywiście tkanką własną, uzyskaną w trakcie liposukcji. Jedynym ograniczeniem tego zabiegu jest konieczność połączenia go z powiększaniem innych części ciała, np. piersi. Wynika to faktu, że do zabiegu na punkcie G wykorzystujemy dosłownie kilka mililitrów wypełniacza i wykonanie liposukcji w tym celu byłoby zbyt obciążające.

Skuteczność powiększania punktu G kwasem hialuronowym

Zadowolenie pacjentek i opinie o skuteczności zabiegu powiększania punktu G są uwarunkowane właściwą kwalifikacją do zabiegu. Dlatego bezwzględną podstawą jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu i badania ginekologicznego pacjentki. W naszej Klinice zawsze odbywamy konsultację lekarską poprzedzającą zabieg. Ma to na celu ustalenie czy powodem zaburzeń orgazmu może być zmniejszenie ekspozycji punktu G. Badanie pozwala zlokalizować to miejsce, określić stosunki anatomiczne tkanek pochwy, określić ewentualną odmienność budowy lub zmiany które nastąpiły po porodach oraz innych zabiegach ginekologicznych.

Zabieg powiększania punktu G kwasem hialuronowym daje długotrwały efekt. Wzrost jakości życia seksualnego utrzymuje się przynajmniej 1-2 lat. Ponadto zabieg nie wymaga abstynencji seksualnej po jego przeprowadzeniu. Współżyć można już kilka godzin po wyjściu z Kliniki.

          Przebieg zabiegu

Sam zabieg trwa około 30 minut. Jest poprzedzony szczegółową konsultacją lekarską. W trakcie zabiegu ostrzykujemy okolicę punktu G wypełniaczem – przede wszystkim kwasem hialuronowym.

Wizja wkłuwania się w tak wrażliwą część ciała może budzić niepokój, lecz pamiętajmy, że zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Ogranicza to nieprzyjemne doświadczenia i zabieg jest można określić jako bezbolesny.

Do ewentualnych powikłań zabiegu powiększania punktu G można zaliczyć niewielkie krwawienie lub plamienie z pochwy, krwiaka oraz obrzęk wejścia do pochwy. Sytuacje te są jednak dość rzadkie, nieznacznie wyrażone i wycofują się samoistnie.

G-Shot, powiększanie punktu G czy O-Shot?

Należy zwrócić uwagę, że G-shot oraz O-shot to zupełnie inne zabiegi.

Pomogę tutaj „rozgryźć” nazewnictwo. A więc:

  • G-Shot = powiększanie punktu G. Pod nazwą G-Shot zazwyczaj rozumiemy powiększanie i uwypuklanie punktu G za pomocą kwasu hialuronowego albo tkanki tłuszczowej
  • czasem używa się określenia G-Shot dla zabiegu ostrzykiwania punktu G za pomocą osocza bogatopłytkowego. Jednak tak naprawdę ostrzykiwanie punktu G osoczem PRP jest częścią zabiegu O-Shot
  • O-Shot – ostrzykiwanie ciał jamistych łechtaczki, gruczołów Skenego, punktu G, oraz przedsionka pochwy za pomocą osocza bogatopłytkowego

Przy powiększaniu punktu G stosujemy wypełniacz – np. kwas hialuronowy lub tkankę tłuszczową. Natomiast w zabiegu O-shot wykorzystuje tzw. osocze bogatopłytkowe, czyli preparat wytworzony poprzez odwirowanie krwi pacjentki. Ta substancja nie jest wypełniaczem, lecz silnym stymulatorem dla komórek w okolicy punktu G.

Tak jak już wspomniano wyżej, najważniejsza jest odpowiednia kwalifikacja pacjentki. Oba zabiegi wykonywane są w naszej Klinice, stąd w trakcie konsultacji poradzimy, która z nich najlepiej pasuje do Twoich potrzeb.

Cena zabiegu

Powiększanie punktu G kwasem hialuronowymod 1500 zł (1ml) do 2300 zł (2ml)
Powiększanie punktu G własną tkanką tłuszczową3500 zł + cena liposukcji

Uwagi końcowe

Zaburzenia anatomiczne i fizjologiczne nie są jedyną przyczyną zaburzeń orgazmu. Lista problemów, które mogą wywoływać brak radości z życia seksualnego jest bardzo długa. Najogólniej rzecz biorąc, częstą przyczyną są również problemy natury psychologicznej, tj. lęk, problemy w relacji, niska samoocena, dotychczasowe doświadczenia seksualne, depresja, przewlekły i ostry stres. Również tak prozaiczne przyczyny jak niewłaściwa technika w trakcie stosunku, krótki stosunek itd. mogą prowadzić do braku orgazmu. Stąd jeśli podejrzewasz tego typu problemy warto skonsultować się z seksuologiem.

Kontakt z innymi specjalistami, np. seksuologiem, ginekologiem-endokrynologiem nie wyklucza zabiegów ginekologii estetycznej. Co więcej mogą one wzajemnie się uzupełniać dając wspaniałe efekty.

3.8/5 - (26 głosów)