Labioplastyka


Labioplastyka: Wszystko, co musisz wiedzieć – Czy jest bolesna? Czy warto? Jakie są efekty?

Jeżeli jesteś tutaj, to najprawdopodobniej już wiesz, czym jest labioplastyka – zabieg modelowania i kształtowania warg sromowych mniejszych. W tym miejscu nie chcę po raz kolejny powielać informacji dostępnych na stronach innych klinik medycznych, ale chcę odpowiedzieć na pytania, które naprawdę Cię nurtują.

Zamiast zachwalać labioplastykę laserową, chcę omówić prawdziwe doświadczenia po zabiegu. Jakie są efekty labioplastyki? Czy zabieg boli? Dlaczego ceny labioplastyki różnią się między klinikami? Skąd się biorą wpisy na forach internetowych opisujące ból, dyskomfort i obrzęk po labioplastyce? Właśnie te pytania chcę Ci pomóc rozwikłać.

Jednym z najczęściej poszukiwanych tematów jest 'zdjęcia przed i po labioplastyce’. Dlaczego tak trudno je znaleźć? Postaram się na to odpowiedzieć.

Na moim blogu znajdziesz wiele artykułów poświęconych tematyce plastyki warg sromowych mniejszych. Każdy temat jest dokładnie i przystępnie omówiony w osobnym wpisie. Traktuj ten wpis jako spis treści, drogowskaz do innych artykułów.

Wszystkie teksty na tym blogu mają charakter edukacyjny. Chcę przekazać Ci rzetelną wiedzę o zabiegu labioplastyki, aby uniknąć powikłań po nieudanych zabiegach. Chcę pomóc Ci spełnić Twoje marzenia i zoperować Cię zgodnie z najwyższymi standardami, a nie naprawiać błędy innych.

Zacznijmy od tego, co najbardziej Cię interesuje: efekty labioplastyki.

Efekty labioplastyki, zdjęcia przed i po

Zdjęcia przed i po labioplastyce, jak również filmy, znajdziesz w dedykowanym artykule na ten temat. Proszę, kliknij obrazek poniżej, aby przejść do szczegółowego wpisu na temat efektów labioplastyki.

Poniżej jeszcze kilka zdjęć efektów labioplastyki wykonanej własną autorską metodą.

zakres zabiegu obejmował labioplastykę oraz plastykę napletka łechtaczki

U tej Pacjentki przerost warg sromowych powodował częste infekcje intymne.

Zakres zabiegu obejmował labioplastykę oraz plastykę napletka łechtaczki.

Po lewej stronie widać znaczny przerost mniejszych warg sromowych. Nie są one zasłonięte przez wargi większe i przez to narażone na urazy.

Po prawej stronie – zabieg przywrócił wargom sromowym prawidłowe stosunki anatomiczne.

labioplastyka wykonana autorską metodą, modyfikacją techniki De-Wedge

Operacja plastyczna warg sromowych wykonana metodą opracowaną przeze mnie. Umożliwia ona niemal dowolne modelowanie warg sromowych mniejszych.

korekta warg sromowych z usunięciem wolnego brzegu wargi oraz plastyką napletka łechtaczki

U tej Pacjentki przerost warg sromowych przeszkadzał w uprawianiu sportu. Wiązał się z częstymi urazami oraz bólem warg sromowych.

Efektem zabiegu labioplastyki są wargi mniejsze całkowicie chowające się za wargami większymi. Czyli tak jak być powinno fizjologicznie.

Zdjęcie przed oraz 4 tygodnie po zabiegu.

Zobaczcie również na filmie jak bardzo wargi sromowe zmieniły się po labioplastyce.

Zakres zabiegu obejmował plastykę warg mniejszych oraz napletka łechtaczki.

Poniżej warg sromowych widać fałd okołoodbytniczy, który również został usunięty.

Zrozumienie labioplastyki: Co musisz wiedzieć

Jak pokazują powyższe zdjęcia, labioplastyka nie polega jedynie na 'skróceniu’ warg sromowych. To zabieg modelujący i korygujący estetykę warg sromowych, często obejmujący również napletek łechtaczki.

Plastyka napletka łechtaczki: Często pomijany aspekt labioplastyki

Co warto wiedzieć, to że często konieczna jest jednoczesna plastyka napletka łechtaczki – informacji na ten temat rzadko znajdziesz. Wykonanie tylko korekty warg sromowych, bez uwzględnienia napletka łechtaczki, może okazać się niewystarczające dla wielu pacjentek.

Jeśli ograniczymy operację tylko do warg sromowych, u wielu pacjentek może pojawić się nowy problem. Napletek łechtaczki stanie się nieproporcjonalnie duży w stosunku do skorygowanych warg sromowych.

darmowa labioplastyka

Efekt nieudanej redukcji warg sromowych. Zakres zabiegu obejmował same wargi, bez napletka łechtaczki. Świadczy to o braku znajomości anatomii miejsc intymnych.

Założono nieprawidłowe szwy.

Zabieg był przeprowadzony laserem w wyniku czego doszło do obkurczenia i w efekcie do częściowej amputacji jednej wargi sromowej.

Pacjentka chciała poprawić wygląd okolic intymnych, jednak przez brak umiejętności operatora, w efekcie uzyskała zdeformowane wargi sromowe.

Kolejnym tematem jaki chciałbym poruszyć to sposób wykonywania labioplastyki. Konkretnie chodzi mi o tzw. labioplastykę laserową, bo często o nią pytacie. A to co możecie na ten temat przeczytać w internecie to wielka bajka.

Labioplastyka laserowa – mity i prawda

Termin „laser” wydaje się atrakcyjny i często jest wykorzystywany w kampaniach marketingowych oraz strategiach SEO. Ale czy labioplastyka laserowa rzeczywiście jest najefektywniejszym sposobem przeprowadzenia tego zabiegu? Przyjrzyjmy się bliżej.

Czy labioplastyka laserowa jest naprawdę lepsza?

Niestety, powikłania takie jak ból pooperacyjny, nieestetyczne blizny czy nadmierna redukcja tkanek są częste po laserowej korekcji warg sromowych – a o tym rzadko się mówi.

Nie dajcie się zwieść przez atrakcyjne nazwy laserów, takie jak „MonaLisa Touch”. Niezależnie od jego nazwy, to jest laser CO2, który działa na tkanki tak samo jak każdy inny laser CO2.

Więcej o labioplastyce laserowej przeczytacie w osobnych artykułach:

A tutaj kilka słów o hiperkorekcie i całkowitej resekcji części wargi sromowej mniejszej na skutek plastyki warg sromowych metodą laserową.

Jak powinna wyglądać nowoczesna labioplastyka?

Podsumowując, w dzisiejszych czasach, operacja plastyczna warg sromowych powinna być wykonana techniką beznapięciową i bez nadmiernego urazu termicznego tkanek. W praktyce oznacza to rezygnację ze skalpela i lasera na rzecz noża radiowymiarowego – więcej na ten temat przeczytasz w linkowanych powyżej artykułach.

Zresztą, dr Red Alinsod, znane nazwisko w świecie ginekologii estetycznej, również opisuje pozytywne efekty labioplastyki przeprowadzonej techniką radiowymiarową. Zachęcam do zapoznania się z jego artykułem w bazie medycznej Pubmed.

Czas zabiegu: Czemu warto poświęcić więcej niż 30-90 minut?

Prawidłowo wykonany zabieg, zgodnie z najlepszymi praktykami i zachowaniem prawidłowego unaczynienia narządu, wymaga czasu. Dzięki temu możemy zminimalizować uszkodzenia włókien nerwowych, co ma ogromne znaczenie dla zachowania czucia warg sromowych.

Czas trwania labioplastyki zależy od zakresu zabiegu. Na przykład, zabieg wykonywany moją autorską metodą – Dual Harmony Labiaplasty – trwa około 3-4 godziny.

Pamiętaj, prawidłowej labioplastyki, wykonanej zgodnie z najlepszymi praktykami i z poszanowaniem unaczynienia, nie da się wykonać w 40 czy 60 minut.

nierówny i pofalowany brzeg warg sromowych

Kolejna nieudana operacja redukcji warg sromowych, przeprowadzona przez osobę bez doświadczenia w ginekologii estetycznej.

Lekarz założył nieprawidłowe szwy, następstwem czego jest tzw. scalloping. Czyli zniekształcenie warg sromowych w postaci „pofalowanego” brzegu.

Poza tym widzimy niesymetryczne wargi sromowe.

Na szczęście w tym przypadku rekonstrukcja warg sromowych będzie stosunkowo łatwa.

Rozważając tematykę niewłaściwych procedur w przypadku labioplastyki, muszę wspomnieć o labioplastyce refundowanej przez NFZ w szpitalu. Stanowczo odradzam. Leczenie powikłań po takim zabiegu będzie wymagało od Was dużej ilości czasu, stresu i środków finansowych. Przyjmuję Pacjentki, które po nieudanej korekcji warg sromowych unikały współżycia przez kilka lat, zanim do mnie trafiły. To negatywnie wpłynęło na ich relacje małżeńskie.

Czy warto zdecydować się na redukcję warg sromowych w szpitalu na NFZ?

Zdecydowanie odradzam. Taki zabieg wykonywany jest przez osobę, która jest w fazie nauki, która wykonała tylko kilka takich zabiegów. Stajecie się wtedy tzw. „królikami doświadczalnymi”. Taki lekarz może oferować operację na NFZ, jednak w rzeczywistości fundusz nie pokrywa kosztów labioplastyki. Ten lekarz robi to, aby się nauczyć.

Ale może być jeszcze gorzej. Nierzadko do mojej praktyki trafiają Pacjentki, które były operowane w szpitalu, ale musiały za to zapłacić. To jest dla mnie nie do pojęcia. Lekarz w gabinecie mówi „przyjdzie Pani do szpitala, zapłaci Pani tyle i tyle, a ja tam Panią zoperuję”.

Takie podejście powinno budzić Wasz niepokój. Dlaczego ten lekarz nie wykonuje operacji w renomowanej klinice specjalizującej się w takich zabiegach?

Każdy zabieg ma swoją tzw. „krzywą nauki”. Nawet jeśli jakiś lekarz jest ekspertem w wykonywaniu np. cięć cesarskich, to absolutnie nie znaczy, że z powodzeniem wykona inny zabieg.

Na przykład: Chirurg ogólny jest ekspertem w operacjach na jamie brzusznej. Czy jeśli ktoś do niego pójdzie, to zrobi implanty piersi? Nie, ponieważ na co dzień nie wykonuje takich zabiegów.

Zanim podejmiecie decyzję o redukcji warg sromowych na NFZ, czy przed wykonaniem tego zabiegu „na lewo” w szpitalu, przeczytajcie, proszę, poniższy artykuł:

Powikłania po nieprawidłowo wykonanej labioplastyce – Czego powinniśmy się wystrzegać?

Artykuł o powikłaniach po nieudanych zabiegach redukcji warg sromowych jest nieocenionym źródłem wiedzy dla tych, którzy rozważają labioplastykę. Zgłaszają się do nas pacjentki z deformacjami warg sromowych po labioplastyce wykonywanej w szpitalach czy na NFZ, co skłoniło mnie do napisania na ten temat dodatkowego wpisu.

Nie jest moim celem straszenie. Jednak chcę, abyście były świadome, że poszukiwanie lekarza na portalach, który wykona Wam „zabieg zmniejszania warg sromowych w niskiej cenie”, wiąże się z dużym ryzykiem. Operacje naprawcze, rekonstrukcyjne są bardzo trudne. Podejmuje się ich tylko kilka osób w Polsce. Ich ostateczny efekt prawdopodobnie nigdy nie będzie taki, jak mógłby być, gdyby zabieg od razu był wykonany przez doświadczonego specjalistę ginekologii plastycznej.

Jak wygląda przerost warg sromowych – Porozmawiajmy o normie i anomaliach

Zastanawiałem się, czy omijać ten akapit, ponieważ większość kobiet, które szukają informacji o labioplastyce warg sromowych mniejszych, wie, jak wygląda ich przerost.

Jednak istnieje grupa Pacjentek, które poszukują takich informacji. Zastanawiają się, „czy budowa warg sromowych u mnie jest normalna?” lub podejrzewają, że „coś tam jest nie tak”.

Generalnie można przyjąć, że wargi sromowe większe mają ochraniać wargi sromowe mniejsze. Jak to sprawdzić? Stań przed lustrem. Stopy w odległości 40-50cm od siebie. Jeżeli widzisz wystające wargi sromowe mniejsze, to najprawdopodobniej występuje u Ciebie przerost warg sromowych.

Poniżej kilka zdjęć Pacjentek z dużym przerostem warg sromowych mniejszych.

tak wyglądają przerośnięte wargi sromowe

Przerost warg sromowych mniejszych powodował u Pacjentki powodował u Pacjentki zaburzenia funkcji seksualnych.

Zakres zabiegu będzie obejmował zmniejszenie oraz zmianę kształtu warg sromowych, oraz plastykę napletka łechtaczki z powodu jego asymetrycznego przerostu.

Dlaczego mam za duże wargi sromowe?

Wiele Pacjentek zadaje te pytania. Dlaczego mam za duże wargi? Cz wielkość warg sromowych się zmienia? Udzieliłem Wam bardzo wyczerpującej odpowiedzi na to pytanie w dwóch artykułach, do których macie linki poniżej

Tutaj jeszcze jeden wpis na ten temat:

Wskazania do zabiegu labioplastyki

 1. Przerost warg sromowych mniejszych
 2. Asymetria warg sromowych
 3. Częste infekcje intymne
 4. Ból podczas stosunku
 5. Trudności z osiągnięciem orgazmu
 6. Nieestetyczne, ciemne brzegi warg sromowych mniejszych
 7. Dyskomfort podczas noszenia ciasnej bielizny lub stroju kąpielowego
 8. Częste urazy warg sromowych

Zabieg labioplastyki warg sromowych nie tylko poprawia ich wygląd i kształt. U wielu kobiet, duże wargi sromowe utrudniają stosunek. Nadmiar tkanek często prowadzi do problemów z orgazmem. Po przeprowadzeniu labioplastyki, wiele pacjentek zaczyna osiągać satysfakcję podczas stosunku.

Nawracające infekcje intymne są kolejnym istotnym wskazaniem do zabiegu. Operowałem wiele Pacjentek, które przez wiele lat leczone były, zupełnie nieskutecznie, lekami przeciwgrzybiczymi. A przyczyną tych dolegliwości był po prostu przerost warg sromowych.

Przeciwwskazania do korekty warg sromowych

 1. Ciąża
 2. Aktywna choroba nowotworowa
 3. Aktywna infekcja okolic intymnych

Inaczej niż można przeczytać na niektórych stronach, okres karmienia piersią nie jest przeciwwskazaniem do labioplastyki. Wykonywałem wiele operacji z zakresu ginekologii estetycznej, w tym labioplastykę, u pacjentek karmiących piersią.

Wykonując zabieg w trakcie karmienia piersią należy wziąć pod uwagę tylko jedną możliwość. Mianowicie każdy zabieg to stres dla organizmu. Potencjalnie ten stres może doprowadzić do zahamowania laktacji. W całej mojej karierze nie zdarzyło się takie powikłanie, ale teoretycznie jest to możliwe.

Czy labioplastyka warg sromowych mniejszych jest bolesna?

Operacje plastyczne w obszarze warg sromowych są zazwyczaj bezbolesne. Możliwe doświadczenie bólu po operacji zazwyczaj wynika z dwóch głównych czynników: użycia lasera podczas zabiegu lub nadmiernego użycia koagulacji (termicznego zamykania krwawiących naczyń). Labioplastyka jest bezbolesna zarówno podczas zabiegu, jak i rekonwalescencji, pod warunkiem że nie używa się lasera, ale techniki radiofrekwencyjnej, oraz jeżeli zabieg wykonuje się z oszczędnością naczyń krwionośnych.

Więcej informacji na temat tego, czy labioplastyka boli, można znaleźć w artykule zatytułowanym „Czy labioplastyka boli?”.

Cena labioplastyki: jak wybrać odpowiedniego lekarza?

Koszt labioplastyki jest ściśle związany z doświadczeniem lekarza, który będzie Cię operował. Ale nie myl doświadczenia z wiekiem lekarza! Jako lekarz z wieloletnim doświadczeniem miałem wiele pacjentek, które musiałem poddać zabiegowi korekcyjnemu, ponieważ poprzednie operacje nie spełniły ich oczekiwań. Te pacjentki zdecydowały się na lekarza w podeszłym wieku, wierząc, że doświadczenie idzie w parze z wiekiem.

Tak, ten doktor miał doświadczenie, ale nie koniecznie w labioplastyce. Był biegły w wykonywaniu różnych operacji, takich jak usunięcie mięśniaków macicy, ale labioplastyka była dla niego nowym obszarem.

Więc jak rozpoznać, czy lekarz ma wystarczające doświadczenie w labioplastyce? Chciałbym podzielić się kilkoma wskazówkami.

Jeżeli lekarz, z którym przeprowadzasz konsultację, wykonuje labioplastykę niemal codziennie, możesz być pewna, że ma on niezbędne doświadczenie.

Jeśli przeprowadził ponad 1000 takich zabiegów, jesteś w dobrych rękach.

Największe doświadczenie i umiejętności mają lekarze, którzy przeprowadzają operacje korekcyjne, czyli leczenie powikłań po innych zabiegach. Takiego doktora z pewnością możesz zaufać.

Ile kosztuje labioplastyka w Klinice Skórna.pl?

Poniżej prezentuję moje szczegółowe ceny zabiegów labioplastyki. Na ile to możliwe, ceny podałem bardzo precyzyjnie. Nie chcę robić tak jak w wielu klinikach że „cena od…..”, a potem na konsultacji okazuje się że jest 3x wyższa.

W Klinice Skórna.pl zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej wykonuję tylko ja. Nie czeka Was tu niespodzianka że na zabieg czy konsultację traficie do innego doktora.

Konsultacja z zakresu ginekologii plastycznej i estetycznej250 zł
Konsultacja do labioplastyki przeprowadzona online0 zł
Labioplastyka - plastyka warg sromowych mniejszych

Cena zabiegu zależy od zakresu operacji. Na cenę ma wpływ m.in technika operacyjna, dobierana indywidualnie dla każdej Pacjentki.
U dużego odsetka Pacjentek wymagających labioplastyki, dla osiągnięcia optymalnego efektu estetycznego musi być wykonana równoczasowo plastyka napletka łechtaczki. Więcej możecie Państwo przeczytać tutaj
od 4000 zł

Labioplastyka - w przypadku zmian dotyczących jednej wargi sromowej mniejszej4000 zł
Labioplastyka - korekta przerostu obu warg sromowych mniejszych, bez plastyki napletka łechtaczki7000 zł
Labioplastyka wraz z plastyką napletka łechtaczki, przeprowadzona techniką Dual Harmony Labiaplasty, z pozostawieniem wolnego brzegu warg sromowych mniejszych10 000 zł
Labioplastyka wraz z plastyką napletka łechtaczki, przeprowadzona techniką Dual Harmony Labiaplasty, z wyrównaniem wolnego brzegu warg sromowych mniejszych11 000 zł
Transpozycja napletka łechtaczki wykonywana razem z labioplastyką+ 1000 zł do ceny zabiegu
Usunięcie fałdu okołoodbytniczego wykonane razem z labioplastyką+ 1000 zł do ceny zabiegu
Wtórna labioplastyka = leczenie powikłań po nieprawidłowo wykonanej labioplastyceod 15000 zł
Wymienione poniżej zabiegi mogą być wykonane równocześnie z labioplastyką:
Małoinwazyjna plastyka pochwy (obkurczanie pochwy) - Aptos Visage (kwas polimlekowy)5900 zł
Małoinwazyjna plastyka pochwy + leczenie suchości pochwy - Aptos NAMICA (kwas polilekowy + kapsułkowany kwas hialuronowy)6900 zł
Chirurgiczna plastyka pochwy, przedsionka pochwy i krocza10 000 zł
Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu za pomocą implantów podcewkowych z kwasu polimlekowego5900 zł
Leczenie suchości pochwy za pomocą implantów zawierających kapsułkowany kwas hialuronowy -Aptos NAMICA (zabieg ten leczy suchość pochwy oraz obkurcza pochwę)6900 zł

Umów się na konsultację

Zapraszam na konsultację celem wybrania optymalnej i indywidualnej techniki operacyjnej.

Jeśli nie macie Państwo możliwości przyjechać na konsultację, możemy umówić się od razu na zabieg. W takim przypadku zakres operacji, oraz technika operacyjna zostaną omówione bezpośrednio przed zabiegiem.

Nie odkładaj leczenia i zadzwoń do nas
Telefon do klinikiTel: 790-790-099

Bezpłatna konsultacja online

Zapraszam do konsultacji online. Proszę uzupełnić poniższy formularz oraz dołączyć zdjęcia. Odpowiedź z zakresem zabiegu oraz jego ceną otrzymacie Państwo na maila.