Labioplastyka


Labioplastyka – co to jest? Drogie Panie, przecież obydwoje wiemy że skoro trafiłyście na tę stronę, to doskonale wiecie co to labioplastyka. Nie chcę tu po raz kolejny pisać tekstu który powielają copywriterzy na stronach innych klinik medycznych. Nie chcę tutaj po raz kolejny pisać że „labioplastyka to zabieg modelowania i plastyki warg sromowych mniejszych”. Czy że za pomocą tego zabiegu można zmienić wygląd i kształt warg sromowych mniejszych. To wszystko wiecie.

Nie chcę zachwalać wam cudownej labioplastyki laserowej jako tej która jest super precyzyjna i bezkrwawa (bo to nieprawda o czym później).

Na tym blogu chcę przekazać Wam informację, których naprawdę szukacie. Chcecie wiedzieć czy zabieg boli, czy warto go wykonać? Interesuje Was skąd wynikają duże różnice w cenach pomiędzy poszczególnymi klinikami.

Chcecie również wiedzieć skąd się biorą wpisy na forach internetowych opisujące ból, dyskomfort i obrzęk po labioplastyce. Ani bólu, ani obrzęku po prawidłowo wykonanym zabiegu być nie powinno. A dlaczego tamte Pacjentki skarżą się na to? O tym też Wam opowiem.

To czego szukacie to zdjęcia efektów zabiegu. Chcecie zobaczyć zdjęcia przed i po labioplastyce. Dlaczego niemal nigdzie nie możecie ich znaleźć?

Na moim blogu znajduje się cały szereg artykułów poświęconych plastyce warg sromowych mniejszych. Poszczególnych tematów nie będę omawiał po raz kolejny bo powstałby niekończący się artykuł. Potraktuję ten wpis jako pewnego rodzaju spis treści, drogowskaz do innych artykułów. Każdy temat który Was interesuje dokładnie i przystępnie omówiłem w osobnym wpisie. A linki do tych artykułów znajdziecie tutaj.

Artykuły na tym blogu są pisane w celach edukacyjnych. Chcę Wam przekazać wiedzę o tym zabiegu. Piszę to wszystko bo nie chcę oglądać więcej powikłań po nieudanych zabiegach. Chcę Was zoperować i spełnić Wasze marzenia. A nie naprawiać coś co kto inny zepsuł.

Zacznę od tego co Was najbardziej interesuje, czyli od efektów plastyki warg sromowych mniejszych.

Efekty labioplastyki, zdjęcia przed i po

Efekty labioplastyki zarówno pod postacią zdjęć przed i po zabiegu, jak i w formie filmów zamieszczam w artykule poświęconym tej tematyce.

Proszę kliknąć obrazek poniżej, zostaniecie Państwo przekierowanie do artykułu poświęconego efektom. Znajduje się tam kilkadziesiąt zdjęć z efektami plastyki warg sromowych mniejszych. W tym artykule znajdują się również filmy „przed i po”. Ruchomy obraz pozwoli jeszcze lepiej zobrazować wygląd warg sromowych przed oraz po zabiegu.

Poniżej jeszcze kilka zdjęć efektów labioplastyki wykonanej własną autorską metodą.

zakres zabiegu obejmował labioplastykę oraz plastykę napletka łechtaczki

U tej Pacjentki przerost warg sromowych powodował częste infekcje intymne.

Zakres zabiegu obejmował labioplastykę oraz plastykę napletka łechtaczki.

Po lewej stronie widać znaczny przerost mniejszych warg sromowych. Nie są one zasłonięte przez wargi większe i przez to narażone na urazy.

Po prawej stronie – zabieg przywrócił wargom sromowym prawidłowe stosunki anatomiczne.

labioplastyka wykonana autorską metodą, modyfikacją techniki De-Wedge

Operacja plastyczna warg sromowych wykonana metodą opracowaną przeze mnie. Umożliwia ona niemal dowolne modelowanie warg sromowych mniejszych.

korekta warg sromowych z usunięciem wolnego brzegu wargi oraz plastyką napletka łechtaczki

U tej Pacjentki przerost warg sromowych przeszkadzał w uprawianiu sportu. Wiązał się z częstymi urazami oraz bólem warg sromowych.

Efektem zabiegu labioplastyki są wargi mniejsze całkowicie chowające się za wargami większymi. Czyli tak jak być powinno fizjologicznie.

Zdjęcie przed oraz 4 tygodnie po zabiegu.

Zobaczcie również na filmie jak bardzo wargi sromowe zmieniły się po labioplastyce.

Zakres zabiegu obejmował plastykę warg mniejszych oraz napletka łechtaczki.

Poniżej warg sromowych widać fałd okołoodbytniczy, który również został usunięty.

Na czym polega labioplastyka? Koniecznie przeczytaj!

Jak widać na powyższych zdjęciach, zabieg labioplastyki nie jest tylko „skróceniem” warg sromowych. Labioplastyka to modelowanie i korekta estetyczna warg sromowych i niejednokrotnie również napletka łechtaczki.

Właśnie – zwykle równocześnie trzeba wykonać plastykę napletka łechtaczki. Prawie nigdzie o tym nie przeczytacie. A wykonanie samego zabiegu korekcji warg sromowych, bez plastyki napletka łechtaczki większości Pacjentek jest niewystarczające!

W przypadku ograniczenia operacji do samych warg sromowych u wielu pacjentek pojawi się inny problem. Napletek łechtaczki stanie się nieproporcjonalnie duży w stosunku do długości warg sromowych.

darmowa labioplastyka

Efekt nieudanej redukcji warg sromowych. Zakres zabiegu obejmował same wargi, bez napletka łechtaczki. Świadczy to o braku znajomości anatomii miejsc intymnych.

Założono nieprawidłowe szwy.

Zabieg był przeprowadzony laserem w wyniku czego doszło do obkurczenia i w efekcie do częściowej amputacji jednej wargi sromowej.

Pacjentka chciała poprawić wygląd okolic intymnych, jednak przez brak umiejętności operatora, w efekcie uzyskała zdeformowane wargi sromowe.

Kolejnym tematem jaki chciałbym poruszyć to sposób wykonywania labioplastyki. Konkretnie chodzi mi o tzw. labioplastykę laserową, bo często o nią pytacie. A to co możecie na ten temat przeczytać w internecie to wielka bajka.

Labioplastyka laserowa – bajka która dobrze się sprzedaje

Słowo laser jest modne i wszystko co laserowe jest lepsze 🙂 I dlatego jest to wykorzystywane w kampaniach reklamowych czy do pozycjonowania stron. Ale niestety mija się to z prawdą.

Labioplastyka laserowa wcale nie jest najlepszym sposobem wykonywania tego zabiegu.

To że po laserowej korekcie warg sromowych częste są powikłania w postaci bólu pozabiegowego, brzydkiej blizny, czy nadmiernej redukcji tkanek – o tym nikt już nie pisze.

Nie dajcie się też nabrać na piękne nazwy laserów. Tekst w stylu „zabieg labioplastyki wykonywany laserem MonaCudo Touch” (specjalnie trochę przekręciłem) 🙂 To jest laser CO2, a że nazywa się jak obraz włoskiego artysty nic nie zmieni. Tak samo parzy tkanki jak laser CO2 który nie ma tak chwytnej nazwy.

Więcej o labioplastyce laserowej przeczytacie w osobnych artykułach:

A tutaj kilka słów o hiperkorekcie i całkowitej resekcji części wargi sromowej mniejszej na skutek plastyki warg sromowych metodą laserową.

Podsumowując – w dzisiejszych czasach operacja plastyczna warg sromowych powinna być wykonana techniką beznapięciową i bez nadmiernego urazu termicznego tkanek. A więc odpada nam skalpel i laser. Zostaje nóż radiofrekwencyjny, o którym również przeczytacie w podlinkowanych powyżej artykułach.

Zresztą zobaczcie co o labioplastyce przeprowadzonej techniką radiofekwencji pisze dr Red Alinsod – nazwisko króre w świecie zabiegów ginekologii estetycznej znaczy bardzo dużo. Odsyłam Was do artykułu w bazie medycznej Pubmed.

Czas zabiegu. Uwaga na zabiegi trwające 30-90 minut!

Prawidłowe wykonanie zabiegu, zgodnie ze sztuką i zachowaniem prawidłowego unaczynienia narządu, wymaga czasu. Dzięki temu udaje się ograniczyć do minimum uszkodzenia włókien nerwowych. Ma to ogromne znaczenie dla zachowania czucia warg sromowych.

Czas trwania labioplastyki zależy od zakresu zabiegu. Przykładowo zabieg wykonywany moją autorską metodą stanowiącą połączenie technik De-epithelialization oraz Wedge labiaplasty trwa około 3-4 godziny.

Inna bardzo dobra technika poprawy wyglądu warg sromowych tzw. „Trilobal Methods” trwa również ponad 3 godziny.

Proszę pamiętać, że prawidłowej labioplastyki, wykonanej zgodnie ze sztuką, z poszanowaniem unaczynienia nie da się wykonać w 40 czy 60 minut.

nierówny i pofalowany brzeg warg sromowych

Kolejna nieudana operacja redukcji warg sromowych, przeprowadzona przez osobę bez doświadczenia w ginekologii estetycznej.

Lekarz założył nieprawidłowe szwy, następstwem czego jest tzw. scalloping. Czyli zniekształcenie warg sromowych w postaci „pofalowanego” brzegu.

Poza tym widzimy niesymetryczne wargi sromowe.

Na szczęście w tym przypadku rekonstrukcja warg sromowych będzie stosunkowo łatwa.

Skoro omawiamy tematy jak nie powinna przebiegać labioplastyka to muszę wspomnieć o „refundowanej” labioplastyce w szpitalu na NFZ. Nie róbcie tego. Leczenie powikłań po takim zabiegu będzie Was kosztowało dużo czasu, nerwów, pieniędzy. Mam Pacjentki, które po nieudanej korekcie warg sromowych wstydziły się współżyć przez kilka lat zanim do mnie trafiły. A to spowodowało popsucie relacji małżeńskich.

Zmniejszenie warg sromowych w szpitalu na nfz czy warto?

Absolutnie nie warto. Ten zabieg wykonywany jest przez osobę która się uczy, która wykonała dopiero kilka takich zabiegów. Będziecie tzw. „królikami doświadczalnymi”. Taki lekarz mówi że zoperuje na NFZ, a tak na prawdę fundusz nie płaci za labioplastykę. Ten lekarz robi to po to żeby się nauczyć

Ale może być jeszcze gorzej. Chyba równie często trafiają do mnie Pacjentki, które były operowane w szpitalu …… ale musiały za to zapłacić. W ogóle sobie tego nie wyobrażam. Lekarz w gabinecie mówi „przyjdzie Pani do szpitala, zapłaci Pani tyle i tyle a ja tam Panią zoperuję”.

Takie coś powinno wzbudzić Wasz niepokój. Bo dlaczego ten doktor nie operuje w porządnej klinice specjalizującej się w takich zabiegach?

Każdy zabieg ma swoją tzw. „krzywą nauki”. Nawet jeśli jakiś lekarz jest świetny w wykonywaniu np. cięć cesarskich, to absolutnie nie znaczy że od razu z powodzeniem wykona inny zabieg.

Przykład: Chirurg ogólny świetny w operacjach na jamie brzusznej. Czy jak ktoś do niego pójdzie to zrobi implanty piersi? Nie. Bo na co dzień nie robi takich zabiegów.

Przed podjęciem decyzji o redukcji warg sromowych na NFZ, czy przed wykonaniem tego zabiegu „na lewo” w szpitalu, przeczytajcie proszę poniższy artykuł:

Powikłania po nieprawidłowym wykonaniu zabiegu labioplastyki

O powikłaniach po nieudanych zabiegach redukcji warg sromowych możecie przeczytać w artykule poświęconym labioplastyce na nfz.

Ponieważ takich Pacjentek z deformacjami warg sromowych po labioplastyce w szpitalu czy na nfz jest więcej, zrobiłem na ten temat jeszcze jeden wpis.

Nie chce Was straszyć. Ale chcę Was uświadomić, że szukając na portalach lekarza, który wykona Wam „zabieg zmniejszania warg sromowych w cenie do……”, ryzykujecie bardzo dużo. Operacje naprawcze, rekonstrukcyjne są bardzo trudne. Podejmuje się ich tylko kilka osób w Polsce. Ich efekt ostateczny prawdopodobnie nigdy nie będzie taki jak mógłby być gdyby zabieg od razu był wykonany przez doświadczonego ginekologia plastycznego.

Jak wygląda przerost warg sromowych

Myślałem żeby pominąć ten akapit, bo jednak większość kobiet które poszukują informacji o zabiegu plastyki warg sromowych mniejszych, wie jak wygląda ich przerost.

Jednak jest grupa Pacjentek, które poszukują takich informacji. Zastanawiają się „czy budowa warg sromowych u mnie jest normalna?” Podejrzewają że „coś tam jest nie tak”.

Generalnie można przyjąć że wargi sromowe większe mają ochraniać wargi sromowe mniejsze. Jak to sprawdzić? Stań przed lustrem. Stopy w odległości 40-50cm od siebie. Jeżeli widzisz wystające wargi sromowe mniejsze to najprawdopodobniej występuje u Ciebie przerost warg sromowych.

Poniżej kilka zdjęć Pacjentek z dużym przerostem warg sromowych mniejszych.

tak wyglądają przerośnięte wargi sromowe

Przerost warg sromowych mniejszych powodował u Pacjentki powodował u Pacjentki zaburzenia funkcji seksualnych.

Zakres zabiegu będzie obejmował zmniejszenie oraz zmianę kształtu warg sromowych, oraz plastykę napletka łechtaczki z powodu jego asymetrycznego przerostu.

Dlaczego mam za duże wargi sromowe?

Wiele Pacjentek zadaje te pytania. Dlaczego mam za duże wargi? Cz wielkość warg sromowych się zmienia? Udzieliłem Wam bardzo wyczerpującej odpowiedzi na to pytanie w dwóch artykułach, do których macie linki poniżej

Tutaj jeszcze jeden wpis na ten temat:

Wskazania do zabiegu

 • przerost warg sromowych mniejszych
 • asymetria warg sromowych
 • częste infekcje intymne
 • ból podczas współżycia
 • brak lub trudność z osiągnięciem orgazmu
 • ciemny, nieestetyczny brzeg warg sromowych mniejszych
 • dyskomfort podczas noszenia obcisłej bielizny / stroju kąpielowego
 • częste urazy warg sromowych

Proszę zauważyć że zabieg labioplastyki warg sromowych, poprawia nie tylko ich wygląd i kształt.

U wielu kobiet za duże wargi sromowe utrudniają współżycie. Nadmiar tkanek często prowadzi do zaburzeń orgazmu. Mam wiele Pacjentek które po zabiegu zmniejszania warg sromowych zaczęły osiągać satysfakcję podczas współżycia.

Kolejnym istotnym wskazaniem są nawracające infekcje intymne. Operowałem wiele Pacjentek, które przez wiele lat leczone były, zupełnie nieskutecznie, lekami przeciwgrzybiczymi. Nikt wcześniej nie zwrócił uwagi na to że w fałdach warg sromowych gromadzą się bakterie.

Przeciwwskazania do korekty warg sromowych

 • ciąża
 • aktywna choroba nowotworowa
 • aktywna infekcja okolic intymnych

Wbrew temu co możecie przeczytać na innych stronach (na zasadzie kopiuj – wklej), przeciwwskazaniem nie jest okres karmienia piersią. Wielokrotnie wykonywałem zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej w tym operację warg sromowych, u Pacjentek karmiących. Znieczulając bezpośrednio nerw sromowy, ilość podanego znieczulenia jest mniejsza niż podczas leczenia stomatologicznego.

Wykonując zabieg w trakcie karmienia piersią należy wziąć pod uwagę tylko jedną możliwość. Mianowicie każdy zabieg to stres dla organizmu. Potencjalnie ten stres może doprowadzić do zahamowania laktacji. W całej mojej karierze nie zdarzyło się takie powikłanie, ale teoretycznie jest to możliwe.

Czy zabieg labioplastyki warg sromowych mniejszych boli?

Operacje plastyczne w obszarze warg sromowych są zupełnie bezbolesne.

Więc skąd biorą się opinie na forach? Że zabieg boli. O bólu po zabiegu trwającym nawet tydzień?

Przyczyny bólu po zabiegu są dwie główne:

 • operacja warg sromowych laserem
 • nadmierne używanie koagulacji (żeby nie krwawiło)

Po prostu te Pacjentki dały się nabrać na marketing i szukały tzw labioplastyki laserowej. Laser po prostu przecina tkankę, ale przy okazji ją parzy. Jak wylejecie sobie na rękę wrzątek to czy jutro będzie bolało? Tak będzie. I dlatego boli po laserze.

Nadmierne używanie tzw koagulacji – czyli termiczne zamykanie krwawiących naczyń. A wystarczy tak operować żeby tych naczyń nie uszkodzić.

Labioplastyka nie będzie bolała ani w trakcie zabiegu ani w trakcie rekonwalescencji jeśli:

 • nie używamy lasera tylko radiofrekwencji
 • wykonujemy zabieg z oszczędzeniem naczyń (krwi podczas zabiegu powinno być mniej niż ze skaleczonego palca)
 • stosuje się odpowiednią technikę znieczulenia

Więcej na ten temat przeczytacie w artykule pt. Czy labioplastyka boli?

Cena zabiegu

Cena zabiegu zależy przede wszystkim od doświadczenia lekarza który będzie Was operował. Ale uwaga – doświadczenia to nie znaczy jego wieku. Miałem dużo Pacjentek, którym przeprowadzałem operację naprawczą, dlatego że one w dobrej wierze poszły do doktora który miał 60 lat.

Czy ten doktor miał doświadczenie? No miał. Ale nie w labioplastyce. On potrafił zrobić cięcie z zamkniętymi oczami. Był genialny w usuwaniu mięśniaków macicy. Ale labioplastykę widział jedynie na jakimś wykładzie. I może „próbował” ją na razie kilka razy zrobić.

To teraz zadajecie sobie pytanie – jak poznać tego lekarza który ma doświadczenie? Pomogę Wam.

Jeżeli lekarz, z którym przeprowadzacie konsultację, wykonuje labioplastykę niemal codziennie to ma doświadczenie.

Jeśli wykonał ponad 1000 takich zabiegów to jesteście w dobrych rękach.

Największe doświadczenie i umiejętności zabiegowe mają lekarze, którzy przeprowadzają operację naprawcze. Są to te osoby które leczą powikłania po innych. Takiemu doktorowi z całą pewnością możesz zaufać bo wie co robi.

Ile kosztuje labioplastyka?

Poniżej zamieszczam swój cennik zabiegów labioplastyki.

Na ile to możliwe, ceny podałem bardzo precyzyjnie. Nie chcę robić tak jak w wielu klinikach że „cena od…..”, a potem na konsultacji okazuje się że jest 3x wyższa.

W Klinice Skórna.pl zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej wykonuję tylko ja. Nie czeka Was tu niespodzianka że na zabieg czy konsultację traficie do innego doktora.

Konsultacja z zakresu ginekologii plastycznej i estetycznej200 zł
Konsultacja do labioplastyki przeprowadzona online0 zł
Labioplastyka - plastyka warg sromowych mniejszych

Cena zabiegu zależy od zakresu operacji. Na cenę ma wpływ m.in technika operacyjna, dobierana indywidualnie dla każdej Pacjentki.
U dużego odsetka Pacjentek wymagających labioplastyki, dla osiągnięcia optymalnego efektu estetycznego musi być wykonana równoczasowo plastyka napletka łechtaczki. Więcej możecie Państwo przeczytać tutaj
od 3200 zł

Labioplastyka - w przypadku zmian dotyczących jednej wargi sromowej mniejszej3200 zł
Labioplastyka - korekta przerostu obu warg sromowych mniejszych, bez plastyki napletka łechtaczki6000 zł
Labioplastyka wraz z plastyką napletka łechtaczki, przeprowadzona autorską techniką, z pozostawieniem wolnego brzegu warg sromowych mniejszych9000 zł
Labioplastyka wraz z plastyką napletka łechtaczki, przeprowadzona autorską techniką, dodatkowo z usunięciem wolnego brzegu warg sromowych mniejszych (w przypadku jego hiperpigmentacji)10 000 zł
Wtórna labioplastyka = leczenie powikłań po nieprawidłowo wykonanej labioplastyceod 9000 do 15000 zł

Umów się na konsultację

Zapraszam na konsultację celem wybrania optymalnej i indywidualnej techniki operacyjnej.

Jeśli nie macie Państwo możliwości przyjechać na konsultację, możemy umówić się od razu na zabieg. W takim przypadku zakres operacji, oraz technika operacyjna zostaną omówione bezpośrednio przed zabiegiem.

Nie odkładaj leczenia i zadzwoń do nas
Telefon do kliniki Tel: 790-790-099

Bezpłatna konsultacja online

Zapraszam do konsultacji online. Proszę uzupełnić poniższy formularz oraz dołączyć zdjęcia. Odpowiedź z zakresem zabiegu oraz jego ceną otrzymacie Państwo na maila.