- 1 Co to jest endermologia i masaż limfatyczny?
- 2 Jak wygląda masaż limfatyczny?
- 3 Masaż limfatyczny – wskazania
- 4 Jakie są przeciwwskazania do masażu limfatycznego?
- 5 Masaż limfatyczny – jakie części ciała może obejmować?
- 6 Endermologia i drenaż limfatyczny – efekty przed i po
- 7 Profilaktyczne zalecenia po zabiegu
- 8 Masaż limfatyczny i endermologia – opinie Pacjentów

Drenaż limfatyczny (nazywany też masażem) wykonywany za pomocą Endermologie LPG Alliance jest jedną z technik oddziaływania na układ chłonny. Niesie on za sobą wiele korzyści i wciąż zyskuje na popularności wśród naszych Pacjentów. Co ciekawe, tego typu zabiegi świetnie sprawdzają się nie tylko jako kuracja lecznicza, ale i kosmetyczna.
Wykonywana w naszej Klinice endermologia daje bardzo dobre efekty. Pozwala na poprawę stanu zdrowia, a także wyglądu. Warto podkreślić, że jest to metoda bezinwazyjna i bezbolesna, a jednocześnie wyjątkowo skuteczna.
Co to jest endermologia i masaż limfatyczny?
Masaż lub inaczej drenaż limfatyczny to zabieg, którego głównym celem jest poprawa funkcjonowania układu limfatycznego. Zapewnia on również lepsze krążenie krwi, co wpływa m.in. na zmniejszenie obrzęków. Masaż jest wykonywany za pomocą Endermologie LPG Alliance, czyli nowoczesnego sprzętu wykorzystującego innowacyjną technologię.
Jak sama nazwa wskazuje, drenaż limfatyczny pozwala na udrożnienie układu limfatycznego, a tym samym pobudzenie krążenia limfy i krwi. Endermologia LPG Alliance zapewnia szybkie rezultaty, a zabieg jest całkowicie bezpieczny.
Jak wygląda masaż limfatyczny?
Masaż limfatyczny jest bezinwazyjny, podczas jego wykonywania Pacjenci nie odczuwają bólu. Przeprowadza się go z wykorzystaniem głowicy zasysającej i rolującej skórę w różnych kierunkach. W ten sposób dochodzi do mechanicznej stymulacji i pobudzenia metabolizmu komórkowego.
Aby uzyskać możliwie najlepsze rezultaty, konieczne jest wykonanie serii zabiegów. W zależności od tego jaki obszar chcemy poddać drenażowi, jedna sesja trwa od 10 do 30 minut, a ich całkowita liczba zabiegów jest dobierana indywidualnie do potrzeb i oczekiwań Pacjenta podczas konsultacji. Przed wykonaniem masażu limfatycznego konieczne jest założenie specjalnego kostiumu. Następnie osoba przeprowadzająca zabieg przykłada do ciała Pacjenta głowicę zbudowaną z komory ssącej, rolki oraz klapki, pomiędzy które zostaje wciągnięty fałd skóry (co dzieje się pod wpływem wytwarzanego ciśnienia). Masaż odbywa się w odpowiednich kierunkach. Nie wymaga on znieczulenia i większość osób uważa, że sprzyja odprężeniu.
Masaż limfatyczny – wskazania
Endermologia LPG i przeprowadzany za jej pomocą drenaż limfatyczny to zabieg odpowiedni dla Pacjentów w każdym wieku. Z uzyskanych efektów z pewnością będą zadowolone osoby, które narzekają na uciążliwe obrzęki i zastoje. Szczególnie dużą popularnością w naszej Klinice cieszy się drenaż limfatyczny nóg i twarzy.
Pozostałe wskazania do przeprowadzenia zabiegu to:
- zaburzenia krążenia żylno-limfatycznego,
- cellulit i brak jędrności skóry,
- nerwobóle,
- nadwaga,
- nagromadzenie się toksyn w organizmie
- wspomagająco przed i po zabiegu liposukcji podbródka
Jakie są przeciwwskazania do masażu limfatycznego?
Endermologia i wykonany za jej pomocą masaż limfatyczny mają wiele zalet, ale nie każda osoba może poddać się takiemu zabiegowi. Przeciwwskazania w tym przypadku możemy podzielić na ogólne i miejscowe. Do tych pierwszych należą:
- niewydolność serca,
- ostry stan zapalny,
- choroba nowotworowa,
- przyjmowanie antybiotyków lub leków przeciwzakrzepowych.
Przeciwwskazania miejscowe dotyczą tej części ciała, która ma być poddana zabiegowi. Przykładowo masaż limfatyczny twarzy nie może być wykonany u osoby borykającej się z infekcjami skórnymi w tym obrębie. W przypadku drenażu brzucha przeciwwskazaniami są m.in. zrosty pooperacyjne, tętniaki aorty brzusznej i choroba Leśniowskiego-Crohna.
Masaż limfatyczny – jakie części ciała może obejmować?
Drenaż limfatyczny zapewnia bardzo dobre efekty, a jego dodatkową zaletą jest to, że może obejmować różne części ciała:
- twarz,
- ręce,
- brzuch,
- nogi
Masaż limfatyczny twarzy
Zabieg jest odpowiedni dla Pacjentów, którzy chcą oczyścić skórę z toksyn i pozbyć się obrzęków. To skuteczna metoda na poprawę wyglądu oraz kondycji cery. Endermologia gwarantuje efekt ujędrnienia, zwiększa elastyczność skóry i zapewnia młodszy wygląd.
Masaż limfatyczny rąk
Masaż obejmuje głównie okolice pach i stawu ramiennego, a także nadgarstków, śródręcza i końców palców. Wykonuje się go w celu eliminacji obrzęków i zastojów, jak również łagodzenia bólu w obrębie rąk.
Masaż limfatyczny brzucha
Pozwala na oczyszczenie organizmu z toksyn i pozbycie się obrzęków lipidowych. Drenaż limfatyczny brzucha poleca się w szczególności osobom z nadwagą. Poprawa krążenia krwi i limfy wpływa pozytywnie na metabolizm, nierzadko możliwe jest też uzyskanie dodatkowego efektu w postaci zmniejszenia obwodów ciała.
Masaż limfatyczny nóg
Skuteczny zabieg eliminujący bóle łydek, opuchliznę i obrzęki. To dobry wybór zarówno dla osób pracujących wiele godzin w pozycji stojącej, jak i dla kobiet w ciąży. Masaż limfatyczny nóg jest w pełni bezpieczny dla przyszłych mam. To dla nich idealna metoda leczenia, jeśli narzekają na zmęczone i obrzęknięte kończyny dolne, czy zatrzymywanie się wody w tej okolicy ciała.
Endermologia i drenaż limfatyczny – efekty przed i po
Gdy porównamy efekty endermologii przed i po, okażą się bardzo zaskakujące. Pobudzając krążenie krwi i limfy w organizmie, uzyskuje się rezultat w postaci zmniejszonego cellulitu oraz jędrniejszej skóry bez obrzęków. Tkanki i komórki ciała stają się lepiej dotlenione, a procesy metaboliczne przebiegają sprawniej.
Wiele osób zastanawia się, czy można i jak zrobić samemu masaż limfatyczny nóg lub innej części ciała. Oczywiście ręczne uciskanie skóry w pewien sposób także może pomóc, jednak profesjonalny zabieg wykonany w klinice jest zdecydowanie bardziej skuteczny. Wynika to zarówno z możliwości wykorzystania specjalnego urządzenia, jak i z wiedzy oraz doświadczenia osoby przeprowadzającej masaż.
Profilaktyczne zalecenia po zabiegu
Decydując się na masaż limfatyczny, warto pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu i wypijać dziennie ok. 2-2,5 litra płynów. Wskazana jest też dobrze zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna. Dzięki temu można uzyskać jeszcze lepsze efekty, a przy tym zadbać o swoją kondycję i zdrowie.
Masaż limfatyczny i endermologia – opinie Pacjentów
Zdaniem wielu Pacjentów masaż limfatyczny wykonywany przy pomocy endermologii to jedna z najbardziej skutecznych metod na pozbycie się uciążliwych obrzęków i dolegliwości bólowych, zwłaszcza w obrębie nóg. Ilość zabiegów zawsze jest dobierana indywidualnie, dlatego decydująca się na nie osoba może liczyć na uzyskanie oczekiwanych rezultatów. Drenaż limfatyczny twarzy i innych części ciała jest bezpieczny. Co więcej, metoda ta jest odpowiednia zarówno dla kobiet (również w ciąży), jak i mężczyzn, niezależnie od wieku.