Wypełnianie zmarszczek

Strona główna » Zabiegi » Medycyna estetyczna » Wypełnianie zmarszczek

Starzenie jest nieuchronnym procesem i dotyka każdego. Jednym z jego objawów jest powstawanie zmarszczek. Jeszcze nie tak dawno nie było skutecznych sposobów na walkę z nimi. Wraz z rozwojem medycyny estetycznej pojawiły się różne rozwiązania przynoszące świetne rezultaty. Możesz z nich bezpiecznie korzystać i cieszyć się młodziej wyglądającą skórą.

W naszej Klinice przeprowadzamy różne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Wypełnianie zmarszczek stanowi jeden z obszarów, w którym mamy bogate doświadczenie i stale zwiększamy swoją wiedzę. Zadowoleni z naszych usług i powracający do nas Pacjenci są potwierdzeniem tego, że dobrze znamy się na tym, co robimy.

Pamiętaj, że nie musisz bezczynnie poddawać się procesom starzenia, tym bardziej, jeśli powodują one u Ciebie obniżoną samoocenę. Skorzystaj z naszej pomocy, aby poczuć się pewniej w swojej skórze.

Metody wypełniania zmarszczek

Wiemy, że każdy Pacjent ma inne potrzeby i oczekiwania, dlatego zawsze zapewniamy indywidualne wsparcie. Z tego też powodu w naszej Klinice wykorzystujemy różne zabiegi, których celem jest redukcja zmarszczek.

Naszym Pacjentom proponujemy następujące metody walki ze starzejącą się skórą:

 • kwas hialuronowy,
 • kwas polimlekowy,
 • botoks,
 • przeszczep tłuszczu.

Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w skórze i odpowiada za wiązanie wody. Jego obecność przyczynia się do utrzymania odpowiedniego poziomu nawilżenia. Za sprawą kwasu hialuronowego skóra jest bardziej sprężysta i młodo wygląda. Z czasem jednak jego poziom się obniża, co skutkuje powstawaniem zmarszczek i zmianą konturów twarzy.

Pomocne wtedy okazuje się wypełnienie kwasem hialuronowym, czyli jeden z zabiegów, który mamy w ofercie. Ten sposób redukcji oznak starzenia jest sprawdzony i wykorzystywany od wielu lat. Kwas hialuronowy na zmarszczki jest najpopularniejszą substancją stosowaną w gabinetach medycyny estetycznej.

Jak wygląda usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym?

Często pojawia się pytanie dotyczące tego, czy zabieg z użyciem kwasu hialuronowego jest bolesny. W naszej Klinice wykorzystujemy dobrej jakości maści znieczulające, które gwarantują Pacjentom komfort. Ich aplikacja stanowi pierwszy etap zabiegu.

Następnie lekarz przystępuje do wprowadzenia kwasu hialuronowego, używając do tego cienkiej igły. Kolejnym krokiem jest modelowanie wypełniacza w taki sposób, aby efekty były naturalne. Wypełnianie zmarszczek kwasem trwa przeciętnie 30-60 minut. Zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania.

Jakie efekty daje wygładzanie zmarszczek kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy to naturalny wypełniacz, który pomaga zniwelować różnego rodzaju zmarszczki, m.in. te występujące na czole, wokół oczu oraz ust. Pierwsze efekty jego zastosowania widać od razu, ostateczne można zaobserwować po około 2 tygodniach. Skóra po zabiegu jest wyraźnie napięta i nawilżona, a zmarszczki wygładzone. Rezultaty utrzymują się od kilku do kilkunastu miesięcy w zależności od kondycji skóry, stylu życia i innych czynników. Z uwagi na to, że kwas hialuronowy jest naturalnym wypełniaczem, nie powoduje reakcji alergicznych.

Aby uzyskać zadowalające efekty, a przy tym mieć gwarancję, że wszystko przebiegnie po Twojej myśli, wybierz sprawdzoną Klinikę. Decydując się na wizytę u nas, masz pewność, że zajmą się Tobą lekarze z wieloletnim doświadczeniem, a ostrzykiwanie zmarszczek przyniesie oczekiwane rezultaty.

Redukcja zmarszczek kwasem hialuronowym — dla kogo ten zabieg?

Zabieg na bazie kwasu hialuronowego jest polecany na:

 • kurze łapki pojawiające się w kącikach oczu,
 • lwie zmarszczki,
 • zmarszczki na czole,
 • bruzdy nosowo-wargowe,
 • zmarszczki palacza,
 • dolinę łez,
 • cienie pod oczami,
 • zmarszczki na szyi i dekolcie,
 • zmarszczki na brodzie.

Ponadto kwas hialuronowy wykorzystywany jest też do wypełniania i konturowania ust, a także modelowania kształtu twarzy.

Przeciwwskazania do zabiegu

Kilkukrotnie już podkreśliliśmy, że wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest bezpieczne. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu. Oto one:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • bielactwo i łuszczyca,
 • stany zapalne skóry, w tym trądzik i opryszczka,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • ból i zaczerwienienie w miejscu, które miałoby być poddane działaniu preparatu.

Likwidacja zmarszczek kwasem hialuronowym — cena

Kwas hialuronowy sprawdza się na różnego typu zmarszczki. Jego dodatkową zaletą jest bezpieczeństwo stosowania, dlatego też nie dziwi, że zabieg z jego użyciem cieszy się tak dużym zainteresowaniem.

Ile kosztuje usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym? Cena zależy od rodzaju zabiegu. W naszej Klinice wypełnianie kwasem kosztuje od 1050 zł w górę. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile dokładnie zapłacisz za wizytę, skontaktuj się z nami.

Kwas polimlekowy na zmarszczki

W walce ze zmarszczkami świetnie sprawdza się preparat Sculptra, którego głównym składnikiem jest kwas L-polimlekowy. Zabieg z jego użyciem przynosi satysfakcjonujące rezultaty, a co ważne, efekty długo się utrzymują. Preparat pobudza produkcję kolagenu, który ma kluczowe znaczenie dla wyglądu skóry.

Sculptra występuje w formie proszku. To preparat biodegradowalny i biokompatybilny. Stanowiący jego podstawę kwas polimlekowy jest stosowany w medycynie od kilkudziesięciu lat. Powstało wiele badań na jego temat, które potwierdzają zarówno bezpieczeństwo, jak i efektywność jego stosowania.

Jak przebiega zabieg Sculptra?

Elementem poprzedzającym zabieg jest szczegółowa konsultacja przeprowadzona przez doświadczonego lekarza. Na jej podstawie określany jest plan terapii. Lekarz podejmuje decyzję, czy dana osoba kwalifikuje się do zabiegu oraz określa, gdzie podać preparat.

Sam zabieg wygląda następująco. Pierwszym krokiem jest rozpuszczenie preparatu w wodzie, a następnym podanie go do skóry poprzez wykonanie nakłuć. Wykorzystuje się do tego cienkie igły, dzięki czemu cały proces jest niemal bezbolesny. Co istotne, igły nie pozostawiają widocznych śladów po nakłuciach. W celu zapewnienia Pacjentowi większego komfortu stosuje się preparaty znieczulające. Ostatnim etapem zabiegu jest delikatny masaż twarzy w miejscu podania preparatu celem jego poprawnego rozprowadzenia.

Jak działa kwas polimlekowy na zmarszczki?

Kwas polimlekowy zawarty w preparacie Scupltra przyczynia się do stopniowej odbudowy kolagenu. To powoduje, że skóra staje się gęstsza, a zmarszczki się wygładzają. Na trwałe efekty trzeba jednak poczekać.

Wprawdzie rezultaty w postaci młodszego wyglądu pojawiają się od razu, jednak szybko mijają. Ma to związek z wchłonięciem się wody. Bez niej cząsteczki kwasu polimlekowego nie są w stanie wypełnić zmarszczek. Czy to oznacza, że zabieg jest mało efektywny? Zdecydowanie nie. Potrzeba tylko czasu na to, aż organizm zostanie pobudzony do produkcji kolagenu. Pierwsze trwałe efekty pojawiają się po ok. 3 miesiącach od przeprowadzenia zabiegu i utrzymują się co najmniej przez 25 miesięcy.

Dla kogo zabieg Sculptra?

Wypełnianie zmarszczek kwasem polimlekowym polecane jest osobom, którym zależy na uzyskaniu naturalnego, długotrwałego efektu.

Sculptra sprawdza się m.in. u Pacjentów, którzy mają problem z mało elastyczną skórą i zmarszczkami. Preparat podawany jest w okolicy policzków, środkowej lub dolnej części twarzy, w zależności od oczekiwań oraz potrzeb osoby odwiedzającej naszą Klinikę.

Przeciwwskazania do zabiegu

Głównym powodem, dla którego zabieg Sculptra nie może być wykonany, jest czynna choroba autoimmunologiczna. Wśród przeciwwskazań wymienia się też: ciążę, laktację, opryszczkę oraz zakażenie czy stan zapalny w miejscu, w którym preparat ma być wprowadzony.

Wypełnianie zmarszczek kwasem polimlekowym — cena

Wszystkich Pacjentów pragnących zregenerować skórę twarzy i odbudować jej objętość, a przy tym uzyskać naturalne efekty zapraszamy na zabieg Sculptra. Jego cena wynosi 1800 zł.

Botoks jako skuteczny sposób na wypełnienie zmarszczek mimicznych

Zabieg z użyciem toksyny botulinowej cieszy się ogromną popularnością głównie z uwagi na swoją skuteczność, ale nie tylko. Botoks przynosi szybkie efekty. Po jego zastosowaniu zmarszczki mimiczne zostają wygładzone, a twarz wygląda na zdecydowanie młodszą.

Wypełnianie zmarszczek botoksem jest mało inwazyjne i prawie bezbolesne. Głównym czynnikiem warunkującym powodzenie zabiegu jest wybranie specjalisty mającego zarówno wiedzę, jak i doświadczenie.

Jak przebiega zabieg z użyciem toksyny botulinowej?

Pierwszym etapem w przypadku zainteresowania botoksem jest zawsze konsultacja ze specjalistą. Podczas wizyty lekarz wyjaśnia wszystkie związane z tym zagadnienia oraz poznaje oczekiwania Pacjenta.

Zabieg z użyciem toksyny botulinowej nie wymaga szczególnego przygotowania. Przed jego przeprowadzeniem twarz Pacjenta zostaje dokładnie oczyszczona i zdezynfekowana. Następnie podawany jest krem znieczulający, który ma zapewnić komfort podczas aplikowania botoksu. Po chwili lekarz wykonuje serię szybkich ukłuć, zgodnie z wcześniej ustalonym planem.

Jakie efekty daje wypełnianie zmarszczek mimicznych botoksem?

Toksyna botulinowa powoduje relaksację mięśni, a w konsekwencji wygładzenie zmarszczek. Usuwa m.in. kurze łapki, lwią zmarszczkę oraz nierówności pojawiające się na czole podczas unoszenia brwi. Po zabiegu skóra wygląda na wyraźnie młodszą.

Pierwsze efekty botoksu widoczne są w ciągu 3-5 dni. Po ok. 3 tygodniach od zabiegu konieczna jest wizyta kontrolna. Efekty utrzymują się przeciętnie przez 4 do 8 miesięcy, ale wiele zależy od indywidualnych uwarunkowań. Czasami skóra pozostaje wyraźnie wygładzona nawet przez rok.

Wskazania do botoksu

Komu polecane jest wypełnianie zmarszczek mimicznych botoksem? Wbrew pozorom nie jest to zabieg przeznaczony wyłącznie dla starszych Pacjentów. Na wizytę w naszej Klinice zapraszamy osoby od 18. roku życia. W przypadku młodszych Pacjentów zabieg ma charakter profilaktyczny.

Botoks jest polecany osobom mającym zmarszczki mimiczne. W ramach zabiegu można skutecznie zredukować widoczność zmarszczek gładzizny czoła i w okolicy oczu. W ramach ciekawostki warto wiedzieć, że toksyna botulinowa znajduje zastosowanie również w innych przypadkach m.in. przy leczeniu nadpotliwości czy bruksizmu.

Przeciwwskazania

Wypełnianie zmarszczek botoksem nie jest możliwe w przypadku miejscowo występującej infekcji. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest także Zespół Eaton Lamberta, stwardnienie zanikowe boczne, miastenia rzekomoporaźna oraz problemy z krzepnięciem krwi.

Wypełnienie zmarszczek botoksem — cena

Pacjenci często kontaktują się z nami, aby dowiedzieć się, ile kosztuje botoks. Cena zabiegu uzależniona jest od tego, ile toksyny botulinowej trzeba użyć, o czym decyduje lekarz. Koszt jednej jednostki w naszej Klinice wynosi 30 zł. Przykładowo zabieg usunięcia lwiej zmarszczki kosztuje w przybliżeniu od 450 do 600 zł.

Lipofilling, czyli wypełnianie zmarszczek tkanką tłuszczową

Coraz większą popularnością w gabinetach medycyny estetycznej cieszy się zabieg polegający na wypełnianiu zmarszczek tłuszczem. Dla niektórych może brzmieć to nieprawdopodobnie, ale jego efekty są zjawiskowe.

Wypełnianie zmarszczek tkanką tłuszczową jest bezpieczne i mało inwazyjne. Co więcej, zabieg ten zapewnia naturalne rezultaty. Podczas jego wykonywania nie ma też ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej.

Na czym polega wypełnianie zmarszczek własnym tłuszczem?

Przed zabiegiem przeprowadzany jest dokładny wywiad z Pacjentem będący nieodłącznym elementem przygotowania. W trakcie wizyty lekarz może zlecić przeprowadzenie dodatkowych badań, o ile to konieczne.

Pierwszy etap zabiegu polega na odessaniu tłuszczu z wybranego miejsca. Następnym krokiem jest jego przygotowanie przy wykorzystaniu odpowiedniej metody separacji. Ten etap jest kluczowy, ponieważ pozwala na uzyskanie czystych komórek tłuszczowych. Następnie lekarz przeprowadza iniekcje wcześniej przygotowanego preparatu, wykorzystując przy tym kaniulę.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu, dlatego pozostaje bezbolesny dla Pacjenta.

Jakie efekty daje wypełnianie tłuszczem?

Pacjenci, którzy zdecydują się na ten zabieg, mogą liczyć na naturalny efekt wypełnienia. Na skutek lipofillingu dochodzi do ujędrnienia skóry i poprawy jej elastyczności. Rezultatem jest również wygładzenie zmarszczek różnego typu. Wypełnianie tłuszczem znajduje też zastosowanie do poprawy owalu i konturów twarzy czy eliminacji opadających policzków.

Do 2 tygodni od przeprowadzenia zabiegu może utrzymywać się obrzęk i zasinienie. Pierwsze efekty wypełniania tłuszczem są widoczne od razu. Rezultaty utrzymują się do 2 lat, a nawet dłużej.

Kiedy warto zdecydować się na lipofilling?

Wypełnianie zmarszczek własną tkanką tłuszczową to zabieg polecany dla osób chcących zredukować oznaki starzenia i poprawić elastyczność skóry. To dobry wybór dla tych Pacjentów, którym zależy na regeneracji cery.

Wskazaniem do lipofillingu są m.in.:

 • kurze łapki,
 • fałdy nosowo-wargowe, bruzdy i zmarszczki,
 • opadające policzki.

Wypełnianie zmarszczek tłuszczem — przeciwwskazania

Decyzja o wykonaniu zabiegu każdorazowo podejmowana jest przez specjalistę przeprowadzającego konsultację. Przeciwwskazania do wypełniania zmarszczek tłuszczem są podobne jak w przypadku innych zabiegów medycyny estetycznej. Zabieg nie może być wykonany m.in. w przypadku ciąży, laktacji i stanów zapalnych.

Ile kosztuje wypełnienie zmarszczek własnym tłuszczem?

Cena uzależniona jest m.in. od obszaru poddawanego zabiegowi i przeciętnie wynosi od 3000 zł wzwyż.