Endermologia

Endermologia LPG Alliance to zabieg cieszący się ogromną popularnością na świecie. Technologia Alliance pomaga nam zadbać o jakość skóry ciała. Jest niezrównana, gdy zmagamy się z problemem jakości skóry.

Skuteczność działania Endermologii LPG Alliance to nie przypadek! Pozytywne działanie na skórę zostało potwierdzone ponad 110 badaniami klinicznymi i certyfikatem FDA !

Endermologia na czym polega zabieg?

Głowica urządzenia wyposażona w rolkę i zautomatyzowaną klapkę masuje ciało delikatnie zasysając skórę. Taki rodzaj masażu silnie pobudza skórę do procesów regeneracyjnych, zwiększa się jej metabolizm, wzrasta poziom kolagenu i elestyny.

Jak się przygotować do zabiegu?

Pacjent przed zabiegiem ubiera specjalny kostium “Endermowear”, który ułatwia pracę głowicy urządzenia. W ten sposób nasza skóra jest zabezpieczona przed uszkodzeniem i nie ma bezpośredniego kontaktu z rolką. Teraz wystarczy już tylko wygodnie się położyć i delektować masażem. Parametry zabiegu dostosowane są indywidualnie dla każdego pacjenta, biorąc pod uwagę jakość skóry oraz wrażliwość pacjenta. Oczywiście nie mniej ważne jest doświadczenie kosmetologia wykonującego zabieg. W naszej Klinice macie Państwo pewność, że endermologia jest wykonywana tylko przez najbardziej doświadczonych kosmetologów.

zabieg endermologii katowice

Endermologia Alliance vs Cellu M6 Integral

Endermoloogia Alliance to najnowsza technologia, najmłodsze „dziecko” firmy LPG. Pozwala dopasować zabieg do każdego rodzaju skóry i umożliwia chwytanie tkanek w odpowiedni dla nich sposób. Sprzęt rozpoznaje z jakim rodzajem tkanki ma do czynienia i automatycznie dopasowuje parametry indywidualnie dla każdego pacjenta.

Dzięki tej technologii jesteśmy w stanie dopasować parametry zabiegu idealnie dobrane do jakości skóry.

Dzięki najnowszej Endermologii LPG Alliane osiągamy efekty zabiegowe o wiele szybciej!! Z technicznego punktu widzenia głowica urządzenia w jednym czasie redukuje tkankę tłuszczową, eliminuje cellulit oraz ujędrnia skórę.

Sekretem jest też klapka umieszczona w głowicy , której nie ma w starszych urządzeniach, a dzięki której możliwa jest wielowymiarowa penetracja i pobudzenie tkanek. W Endermologii LPG Alliance współpraca automatycznej rolki i zautomatyzowanej klapki to gwarancja bardzo dobrych rezultatów zabiegowych. Tablet to kolejna nowinka techniczna! Bardzo ułatwia pracę, pozwala wprowadzić dane pacjenta, zdjęcia i pomiary.

Głowice do endermologii

Alliance posiada kilka rodzajów głowic, które różnią się parametrami pracy. Dobór odpowiedniej głowicy zależy od obszaru ciała na którym pracujemy oraz efektów które chcemy osiągnąć

Głowica Alliance 80

W zabiegach na ciało, masując większe partie ciała wykorzystujemy “dużą” głowicę, która optymalizuje intensywność terapii i dopasowuje się do rodzaju naszej tkanki. Przy odpowiednim dopasowaniu parametrów zabiegu masaż tą głowicą jest wyjątkowo komfortowy.

Głowica Alliance 50

Głowica do masażu endermicznego wykorzystywana, gdy mamy do czynienia z mniejszymi obszarami naszego ciała. Świetnie się sprawdzi na szczupłych ramionach i łydkach. Głowica precyzyjnie wymasuje skórę intensywnie stymulując tkanki ciała. Możemy ją zastosować w terapiach leczenia powięzi mięśniowych, obrzęków czy zwłóknień skóry.

usuwanie cellulitu za pomocą endermologi alliance

Głowica Ergolift

Przeznaczona do zabiegu Endermolift. Za pomocą tej głowicy najczęściej wykonujemy masaż twarzy i szyi celem polepszenia jakości i sprężystości skóry.

Wskazania do zabiegu Endermologii LPG Alliance

 • Utrata jędrności skóry
 • Cellulit wodny i tłuszczowy
 • Obrzęki skórne
 • Nadmiar tkanki tłuszczowej
 • Wspomaganie krążenia limfatycznego
 • Zwiększone napięcie mięśniowe i powięziowe

Efekty zabiegu

 • Usuwanie cellulitu
 • Zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej
 • Wyszczuplenie ciała i zmniejszenie obwodów
 • Opóźnienie procesów starzenia skóry
 • Niweluje zwłóknienia
 • Pozbycie się toksyn z organizmu
 • Zwiększenie jędrności i gęstości skóry
 • Zmniejszenie obrzęków i zatrzymania wody w organizmie
 • Poprawa jakości skóry, a co za tym idzie, naszego samopoczucia

Usuwanie cellulitu

Endermologia LPG Alliance to technologia, dzięki której pozbędziemy się niechcianego cellulitu. Podczas masażu dochodzi do zassania naszej skóry do głowicy, gdzie zautomatyzowana rolka i klapka intensywnie masują tkanki. Ten rodzaj drenażu limfatycznego korzystnie wpływa na kondycję naszej skóry i jej matabolizm. Cellulit wodny bądź lipidowy (tłuszczowy) ulega rozbiciu, skóra jest wygładzona i ujędrniona.

Ujędrnienie skóry

Zabiegi endermologii wyjątkowo dobrze stymulują procesy regeneracyjne skóry, aktywując pracę fibroblastów. Zwiększa się produkcja włókien kolagenowych i elastyny. Już po trzech zabiegach można zaobserwować wzrost jędrności skóry o 71% Endermologia Alliance polecana jest wszystkim osobom, którym zależy na poprawie jędrności i jakości skóry ciała.

Redukcja tkanki tłuszczowej

Pacjenci najchętniej modelują  brzuch, pośladki i uda. To obszary, gdzie nadmiar tkanki tłuszczowej przeszkadza nam najbardziej. Wyszczuplanie ramion i „boczków” również cieszy się dużym zainteresowaniem. To te obszary, gdzie ciężko nam zadziałać dietą i ćwiczeniami, a masaż endermiczny sprawdzi się znakomicie. Endermologia silnie oddziałuje na komórki tłuszczowe i skutecznie się ich pozbywa. Silne pobudzenie procesów metabolicznych w skórze sprzyja rozbiciu zastojów tłuszczowych i wyeliminowaniu ich z organizmu. Jak wykazują badania już po trzech zabiegach możliwe jest zmniejszenie obwodów w talii o 5,2 cm.

Uczucie „ciężkich nóg”

Często skarżymy się na uczucie tak zwanych ” ciężkich nóg”  Spowodowane jest ono zaburzeniami krążenia krwi i limfy, zatrzymaniem wody i toksyn w organizmie. Masaże z wykorzystaniem Endermologii LPG Alliance pomogą nam się uporać z tym problemem. Dzięki drenażowi limfatycznemu usuwany jest nadmiar wody i toksyn z organizmu, poprawia się krążenie. Metabolizm tłuszczów i toksyn zalegających w komórkach jest przyspieszony.

Endermologia w ciąży

Z zabiegów endermologii na okolicę nóg często korzystają Panie w ciąży, które narzekają na opuchliznę i obrzęki. Właściwie jest to jedyny obszar, gdzie możemy wykonać zabieg, oczywiście jeśli lekarz prowadzący nie widzi przeciwwskazań. Udrożnienie układu limfatycznego sprawia, iż szybko pozbywamy się nieprzyjemnego uczucia ciężkich nóg. Dodatkowym zaleceniem po zabiegu jest spożywanie dodatkowej ilości płynów aby zintensyfikować działanie endermologii.

Przeciwwskazania do zabiegu Endermologii LPG Alliance

 • Aktywne infekcje
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Zapalenie żył
 • Naczyniaki
 • Przewlekłe stosowanie leków rozrzedzających krew
 • Choroby nowotworowe
 • Choroby krwi jak np białaczka
 • Aktywne stany zapalne skóry w obszarze zabiegowym

Jak często wykonywać zabieg?

W zabiegach endermologii ważna jest systematyczność – to ona decyduje , czy zauważymy efekty terapii. Dzięki zabiegom wykonywanym 2-3 razy w tygodniu osiągamy wymarzone rezultaty.

Zaleca się wykonanie serii 6 – 12 zabiegów. Pierwsze efekty widoczne są już po 3 spotkaniach. Warto pamiętać o wykonaniu zabiegów przypominających i podtrzymujących efekty raz na miesiąc.

Skuteczność endermologii

Badania kliniczne potwierdzają skuteczność masażu endermicznego na ciało. Zadowolenie i satysfakcja pacjentów po zakończonej terapii to najlepsza rekomendacja!

Zmniejszenie obwodów ciała, ujędrnienie skóry oraz usuwanie cellulitu to nie jedyne pozytywy. Dzięki masażowi limfatycznemu odczujemy również przypływ sił witalnych i energii! Przeglądając bazę medyczną PubMed możemy znaleźć ponad 100 publikacji w renomowanych czasopismach medycznych, potwierdzających skuteczność endermologii. Ponadto udowodniono znacznie wyższą efektywność w zakresie usuwania cellulitu oraz redukcji tkanki tłuszczowej endermologii Alliance nad starszymi generacjami w tym Cellu M6 Integral.

Czy zabieg jest bezpieczny i bezbolesny?

Zabieg Endermologii LPG Alliance jest bezbolesny. Operator przed zabiegiem przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem i sprawdza jakość skóry. Parametry zabiegowe są dobierane indywidualnie w zależności od stanu skóry.

Jest to zabieg nieinwazyjny, nie wymagający znieczulenia. Endermologia umożliwia intensywną stymulację tkanek przy zachowaniu wyjątkowego komfortu zabiegu. Wielu pacjentów odczuwa pozytywne skutki masażu, rozluźnienie napiętych mięśni i po prostu relaks.

Czy zabieg wyszczupli moje ciało?

Endermologia LPG Alliance to nasz najlepszy sprzymierzeniec w walce o piękną sylwetkę. Dzięki masażowi endermicznemu pozbywamy się tkanki tłuszczowej, usprawniamy przepływ limfy w naszym organizmie, więc możemy się spodziewać efektu wyszczuplenia sylwetki. Należy jednak pamiętać o zdrowym stylu życia i przestrzeganiu zasad zdrowego odżywiania. Siedzący tryb życia i nadmiar kalorii nie będą sprzyjać w osiągnięciu zamierzonych celów.

Zalecenia pozabiegowe

Skuteczność zabiegu gwarantuje nam najnowocześniejsza technologia i systematyczność wykonywanych zabiegów. Istotną rolę odgrywa również dostosowanie się do zaleceń pozabiegowych takich jak:

 • Odpowiednie nawadnianie organizmu – wypijamy ok 2,5 litra płynów na dobę.
 • Pamiętamy o zdrowej diecie i zasadach zdrowego odżywiania.
 • Stosowanie odpowiednich dermokosmetyków, które wesprą nasze starania o piękne ciało.

Pamiętajmy też, że ruch to zdrowie! Aktywność fizyczna jest ważna dla stanu naszej skóry i kondycji fizycznej.

Enedrmologia nie jest nowością. Od wielu lat to dobry sposób na nadmiar tkanki tłuszczowej i walkę z cellulitem.
Nowością jest Alliance, wyposażony we wszystkie najnowsze technologie firmy LPG.
Opatentowane głowice zabiegowe sprawią że osiągnięcie zamierzonych efektów, takich jak usuwanie cellulitu i redukcja tkanki tłuszczowej nie będzie trudne. Efektywność zabiegów i komfort od dawna zachęcają pacjentów do korzystania z tego rodzaju terapii. Brak bólu podczas zabiegów i okresu rekonwalescencji to dodatkowy atut.  Zapraszamy do naszej Kliniki w Katowicach.