- Cienie pod oczami
- Jakie są przyczyny podkrążonych oczu?
- Worki a cienie pod oczami
- Jak pozbyć się cieni pod oczami?
- Zabiegi na cienie pod oczami
- Usuwanie cieni pod oczami – efekty zabiegów medycyny estetycznej
- Dla kogo przeznaczone są zabiegi na cienie pod oczami?
- Cienie pod oczami u mężczyzn
- Czy usuwanie cieni pod oczami boli?
- Rekonwalescencja po zabiegu usuwania cieni pod oczami
- Który sposób na cienie pod oczami wybrać?
- Co na cienie pod oczami stosować w domu?
- Cena zabiegu na cienie pod oczami
Cienie pod oczami to defekt kosmetyczny, który ma znaczący wpływ na wygląd. Pojawiają się nawet u bardzo młodych osób. Na szczęście z problemem tym można skutecznie sobie poradzić. Pomagają w tym zabiegi medycyny estetycznej. Dzięki nim skóra wygląda zdrowo i młodo. Zobacz, jak likwidujemy cienie pod oczami w naszej Klinice.
Cienie pod oczami
Cienie pod oczami objawiają się jako zmiana zabarwienia skóry tuż pod dolną powieką. Kolor, który przybierają, w dużej mierze zależy od karnacji. Zwykle im jest ona jaśniejsza, tym ciemniejsze sińce pod oczami. Najczęściej cienie są fioletowe lub sino-niebieskie, ale mogą mieć też zielonkawy lub brązowy odcień.
Charakterystyczne podkowy pod oczami są defektem kosmetycznym istotnie wpływającym na aparycję. Sprawiają, że wyglądamy na zmęczonych, niewyspanych lub chorych. Ponadto z ich powodu wydajemy się starsi, niż jesteśmy w rzeczywistości. Niektórzy twierdzą, że cienie pod oczami potrafią dodać nawet kilku lat. A to zdecydowanie za dużo – niezależnie od wieku.
Jakie są przyczyny podkrążonych oczu?
Skóra pod oczami znacznie różni się od skóry w pozostałych częściach twarzy. Jest ona cienka, pozbawiona gruczołów łojowych i właściwie nie ma pod nią tkanki tłuszczowej. Charakteryzuje ją także duża delikatność i wrażliwość na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne.
Pod skórą przebiegają naczynia krwionośne. Ponieważ pod oczami jest ona bardzo cienka, mogą one prześwitywać. To właśnie z tego powodu bardzo często pojawiają się charakterystyczne sińce. Co ważne – problem ten może nasilać się wraz z wiekiem. Dzieje się tak, ponieważ wraz z upływem lat skóra traci kolagen i elastynę, a tym samym staje się jeszcze bardziej cienka. To z kolei sprawia, że naczynia krwionośne zaczynają jeszcze mocniej prześwitywać, a podkowy pod oczami są bardziej widoczne.
Cienie pod oczami są często związane z predyspozycjami genetycznymi. Mowa nie tylko o budowie i indywidualnych cechach skóry, ale także cechach anatomicznych oczodołu. Jeżeli oczy są głęboko osadzone, istnieje większe ryzyko pojawienia się sińców pod dolną powieką.
Ważne jest także rozmieszczenie barwnika w skórze. Zdarza się, że jest go nieco więcej właśnie pod oczami. W takiej sytuacji skóra w tej okolicy przyjmuje nieco ciemniejszą barwę. Co ważne, problem ten może nasilać się po ekspozycji na światło słoneczne.
Przyczyny cieni pod oczami mogą być też związane z chorobami ogólnoustrojowymi. Zmiana zabarwienia skóry jest jednym z ich objawów. Mowa m.in. o schorzeniach wątroby lub nerek oraz alergii. O tym, że przyczyną sińców pod oczami są poważne schorzenia, sygnalizuje także obecność innych objawów chorobowych.
Cienie pod oczami często są też objawem niewyspania. Podkrążone dolne powieki są charakterystyczne dla osób, które są przemęczone, dużo pracują przy komputerze, nie piją wystarczającej ilości wody lub w ostatnim czasie były narażone na duży stres. W takich przypadkach skóra często powraca do swojego normalnego wyglądu po ustąpieniu wyżej wspomnianych czynników (często wystarczy odpoczynek).
Worki a cienie pod oczami
Zasinienie pod oczami niekiedy bywają mylone z workami pod oczami. Są to jednak dwa różne defekty kosmetyczne. Mają one inne przyczyny, a tym samym inny sposób terapii i działania profilaktyczne. Worki to tak naprawdę obrzęki pod dolną powieką, które są związane z nieprawidłowym przepływem limfy. Objawiają się jako miękkie “poduszeczki” i mają kolor skóry. Przybierają różne rozmiary. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że defekty te mogą ze sobą współwystępować. Wówczas obserwujemy u siebie ciemne worki pod oczami.
Jak pozbyć się cieni pod oczami?
Cienie pod oczami są nieestetyczne, dlatego wiele osób zastanawia się, jak się ich skutecznie pozbyć. Niestety, sam makijaż nie wystarczy. Ukrycie przebarwień przy pomocy podkładu i pudru nie przynosi oczekiwanych efektów. Nie można się ich spodziewać także po zastosowaniu kremów i innych preparatów kosmetycznych. Skutecznym sposobem na cienie pod oczami są zabiegi medycyny estetycznej. Do najbardziej efektywnych należą:
- Aminokwasy
- Osocze bogatopłytkowe
- Dermapen
- Laser Genesis
- Mezoterapia nieusieciowanym kwasem hialuronowym
- Mezoterapia kolagenem
- Przeszczep tłuszczu (Nano Fat)
- Laser frakcyjny
- Endermolift
Zabiegi na cienie pod oczami
Zabiegi medycyny estetycznej na cienie pod oczami wykonywane w naszej Klinice to:
Aminokwasy
Na cienie pod oczami pomaga intensywna regeneracja i odżywienie komórek skóry. Umożliwia to Aminokwasowa Terapia Zastępcza. Poprawę stanu skóry można zaobserwować już po 10 dniach od zabiegu.
Aminokwasowa Terapia Zastępcza zawiera 4 aminokwasy w najbardziej aktywnej formie oraz nieusieciowany kwas hialuronowy. Dzięki temu nie tylko poprawia się koloryt skóry, ale także staje się ona dobrze nawilżona, odpowiednio napięta, a tkanki mogą się prawidłowo zregenerować. Znikają też drobne zmarszczki. Efekty zabiegu na skórę pod oczami są długotrwałe.
Jak wygląda zabieg?
Preparat jest wstrzykiwany pod skórę niewielkimi depozytami po 0,5 ml na stronę. Odbywa się to przy pomocy bardzo cienkich igieł. Cała procedura trwa około 30 minut. Zabieg jest przeprowadzany po wcześniejszym znieczuleniu miejscowym. Do zlikwidowania cieni pod oczami konieczne jest wykonanie 3–4 zabiegów.
Osocze bogatopłytkowe
Osocze bogatopłytkowe na cienie pod oczami jest jednym częściej przeprowadzanych zabiegów. Dzięki niemu możliwa jest kompleksowa rewitalizacja okolicy oczu. Skóra staje się odpowiednio napięta, jędrna, wzmocniona i elastyczna. Zmniejsza się jej prześwit, co skutkuje zlikwidowaniem nieestetycznych sińców pod oczami. Poprawia się także jej krążenie.
Osocze bogatopłytkowe jest chętnie wykorzystywane w medycynie estetycznej, ponieważ jest to najbardziej naturalny surowiec. Jest on pozyskiwany od pacjenta. Dlatego nie ma ryzyka wystąpienia alergii i działań niepożądanych. W osoczu obecne są płytki krwi, które wydzielają czynnik wzrostu. Stymulują one komórki do produkcji kolagenu potrzebnego skórze.
Dla kogo jest zabieg na cienie pod oczami z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego?
Osocze bogatopłytkowe pod oczy na cienie jest przeznaczony dla osób, które chcą pozbyć się nieestetycznego problemu, a jednocześnie zrewitalizować i dobrze odżywić skórę. Do przeciwwskazań należą: ciąża i karmienie piersią, aktywne stany zapalne skóry, zaburzenia krzepnięcia krwi oraz choroby nowotworowe.
DermaPen
Redukcja cieni pod oczami jest także możliwa przy pomocy zabiegu DermaPen. Jest to rodzaj mezoterapii cienkoigłowej. Do jej przeprowadzenia wykorzystuje się specjalne urządzenie posiadające aż 16 igieł. Dzięki niemu nakłucia skóry są bardzo precyzyjne, a jednocześnie powodują minimalny dyskomfort.
Zabieg DermaPen powoduje celowane uszkodzenia skóry, które stymulują komórki do intensywnej regeneracji. Dzięki temu powstają nowe włókna kolagenowe i elastynowe. Cienie pod oczami znikają, bo skóra staje się mocniejsza.
Przebieg zabiegu DermaPen na cienie pod oczami
Przed zabiegiem przeprowadzane jest dokładne oczyszczanie twarzy. Następnie skóra zostaje pokryta kremem znieczulającym i zdezynfekowana. Przy pomocy urządzenia wykonywane są drobne nakłucia. Lekarz wykonuje kilka przejść głowicy po skórze pod oczami. Cała procedura trwa do 45 minut. Po zabiegu DermaPen można od razu wrócić do swoich codziennych zajęć. Nie jest jednak wskazane opalanie się.
Dla kogo jest zabieg DermaPen?
Zabieg DermaPen na cienie pod oczami jest przeznaczony dla wszystkich osób, które borykają się z tym problemem. Do przeciwwskazań zaliczane są: ciąża, okres karmienia piersią, choroby nowotworowe, aktywne stany zapalne skóry, skłonność do powstawania bliznowców, przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych, niewyrównana cukrzyca.
Laser Genesis
Cienie pod oczami mogą zostać usunięte laserem Genesis. Jest to laser neodymowo-yagowy. W czasie naświetlania generowane jest ciepło, które podnosi temperaturę tkanek i naczyń krwionośnych. Energia, która się wówczas wytwarza, powoduje mikrouszkodzenia. Tym samym komórki skóry rozpoczynają intensywne procesy regeneracyjne.
Efekty zabiegu laserem Genesis na sińce pod oczami
Intensywna regeneracja skóry pod oczami sprawia, że poprawia się jej koloryt. Tym samym zlikwidowane zostają nieestetyczne sińce. Jednak usunięcie cieni pod oczami to nie jedyny efekt zabiegu. Skóra zostaje przy okazji zrewitalizowana i odmłodzona.
Efekty zabiegu laserem Genesis pojawiają się stopniowo. Dla ich wzmocnienia zalecane jest wykonanie serii zabiegów (zwykle obejmuje ona 3–4 naświetlania). Skóra utrzymuje się w dobrej kondycji przez długi czas – zwłaszcza po wykonywaniu naświetlań przypominających co 6 miesięcy.
Mezoterapia nieusieciowanym kwasem hialuronowym
Nieusieciowany kwas hialuronowy ma silne działanie rewitalizujące. Dzieje się tak, ponieważ ulega bardzo szybkiemu rozpadowi. Po podaniu do tkanek ma to miejsce w ciągu 1–2 dób. Dzięki temu stymuluje komórki skóry do odbudowy. Skóra staje się odpowiednio zagęszczona, ujędrniona i elastyczna. Poprawa napięcia skóry powoduje, że znikają cienie pod oczami, ale też drobne zmarszczki i bruzdy. Kwas hialuronowy może zostać podany samodzielnie lub w mieszance składającej się z kilku składników aktywnych.
Jak wygląda mezoterapia nieusieciowanym kwasem hialuronowym pod oczy?
Mezoterapia nieusieciowanym kwasem hialuronowym polega na podaniu preparatu płytko pod skórę w okolicy oczu. Odbywa się to przy pomocy bardzo cienkich igieł. Zabieg jest bezbolesny, ponieważ wykonuje się go po wcześniejszym znieczuleniu tkanek. Zalecane jest, aby mezoterapia na cienie pod oczami została wykonana w kilku seriach. Dzięki temu efekt utrzymuje się przez dłuższy czas.
Przeszczep tłuszczu (Nano Fat) z komórkami macierzystymi
Skutecznym sposobem na cienie pod oczami jest przeszczep tłuszczu z komórkami macierzystymi Nano Fat. Jest to jedna z najnowszych metod wykorzystywanych w medycynie estetycznej. Doskonale sprawdza się w obszarach twarzy, w których skóra jest bardzo cienka – czyli właśnie pod oczami.
Jak wygląda zabieg Nano Fat na cienie pod oczami?
Przeszczep tłuszczu na cienie pod oczami jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. W pierwszej kolejności lekarz pobiera niewielką ilość tkanki tłuszczowej od pacjenta. Jest ona następnie poddawana specjalnej obróbce, aby pozostały w niej tylko te substancje, które pobudzą komórki skóry do regeneracji. Otrzymany preparat jest następnie wstrzykiwany w okolicę oczu przy pomocy cienkich kaniul.
Dla kogo jest zabieg Nano Fat?
Zabieg Nano Fat jest przeznaczony dla osób, które chcą zlikwidować cienie pod oczami, zrewitalizować i odmłodzić skórę, a jednocześnie uzyskać bardzo naturalne efekty. Przeciwwskazania do jego przeprowadzenia to: cukrzyca, zaburzenia krzepnięcia krwi, stany zapalne, a także ciąża i okres karmienia piersią.
Laser frakcyjny pod oczy
Zlikwidować cienie pod oczami można też przy pomocy lasera frakcyjnego CO2. Skóra pod dolną powieką jest poddawana działaniu wiązek, które emitują ciepło. Prowadzi to do niewielkich uszkodzeń skóry. Dzięki temu komórki skóry zostają pobudzone do intensywnej regeneracji, a tym samym wzmożonej produkcji kolagenu.
Efekty lasera frakcyjnego pod oczy na cienie
Zabieg laserem frakcyjnym to:
- usunięcie cieni pod oczami i innych przebarwień,
- odmłodzenie skóry,
- zredukowanie zmarszczek,
- całkowita regeneracja skóry,
- przywrócenie skórze odpowiedniego napięcia i jędrności.
Efekty lasera frakcyjnego są długotrwałe. Stają się one widoczne dopiero po pewnym czasie, ponieważ proces regeneracji skóry przebiega stopniowo. Konieczne może być powtórzenie zabiegu – liczba naświetlań zależy od tego, jak bardzo widoczne są sińce pod oczami.
Usuwanie cieni pod oczami – efekty zabiegów medycyny estetycznej
Likwidacja cieni pod oczami może wymagać przeprowadzenia serii zabiegów medycyny estetycznej. Wszystko zależy od stopnia nasilenia problemu, oczekiwanych efektów oraz ogólnego stanu skóry. Niektóre metody pozwalają na zaobserwowanie pierwszych efektów już po pierwszej wizycie. Niekiedy jednak trzeba poczekać aż tkanki dobrze się zregenerują.
Warto pamiętać, że efekty zabiegów na cienie pod oczami to nie tylko likwidacja przebarwień. W zależności od zastosowanej metody można oczekiwać również:
- wygładzenia zmarszczek,
- odmłodzenia skóry,
- wzmocnienia skóry,
- zwiększenia elastyczności i jędrności skóry,
- wyrównania kolorytu skóry.
Co więcej, zabiegi medycyny estetycznej stymulują intensywną regenerację tkanek oraz produkcję naturalnego kolagenu.
Dla kogo przeznaczone są zabiegi na cienie pod oczami?
Zabiegi na cienie pod oczami w klinice medycyny estetycznej są przeznaczone dla wszystkich osób zmagających się z tym problemem. Pod warunkiem, że nie zostały stwierdzone żadne przeciwwskazania do ich wykonania. O tym zawsze decyduje lekarz po zebraniu wywiadu oraz przeprowadzeniu podstawowych badań.
Cienie pod oczami u mężczyzn
Cienie pod oczami u mężczyzn nie są wcale rzadkim zjawiskiem. Przyczyny powstawania fioletowych sińców pod dolną powieką u panów są dokładnie takie same, jak w przypadku kobiet – mimo że ich skóra jest grubsza (nawet o 25%) i bardziej zwarta. Podobne są także sposoby na ich usunięcie. Mężczyźni powinni pamiętać, że wizyty w gabinecie medycyny estetycznej nie są przeznaczone tylko dla płci pięknej. Coraz więcej panów poddaje się różnego rodzaju zabiegom odmładzającym, upiększającym i regenerującym.
Czy usuwanie cieni pod oczami boli?
Zabieg usuwania cieni pod oczami w naszej Klinice jest zawsze przeprowadzany w sposób, który powoduje możliwie jak najmniejszy dyskomfort pacjenta. Wiele zależy jednak od indywidualnych cech organizmu, czyli wrażliwości i progu odczuwania bólu. Zdarza się, że niektóre metody powodują delikatne i krótkotrwałe pieczenie skóry. Tego typu objaw jest całkowicie normalny.
Jeżeli istnieje taka konieczność, lekarz może zastosować znieczulenie. W medycynie estetycznej najczęściej używane są kremy z substancją znieczulającą (m.in. lidokainą). Nakłada się go w okolice, które będą poddawane zabiegowi na około 30 minut przed jego przeprowadzeniem. Znieczulenie jest bezpieczne dla pacjenta.
Rekonwalescencja po zabiegu usuwania cieni pod oczami
Zabiegi redukcji cieni pod oczami są małoinwazyjne. Dzięki temu rekonwalescencja jest krótka i nie obciąża pacjenta. Proces gojenia się zależy od zastosowanej metody. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, napięta i nadmiernie się złuszczać (tak dzieje się m.in. po DermaPenie lub laserze frakcyjnym). Objawy te utrzymują się krótko, a z każdym kolejnym dniem są mniej nasilone. Rekonwalescencja po zabiegu usuwania cieni pod oczami jest czasem, w którym skóra się regeneruje, a efekty utrwalają. Dlatego konieczne jest ścisłe przestrzeganie zaleceń lekarza.
Który sposób na cienie pod oczami wybrać?
Metoda likwidacji cieni pod oczami jest zawsze dopasowywana indywidualnie do każdej osoby. Przy jej wyborze lekarz kieruje się ogólnym stanem zdrowia i skóry, ale także preferencjami, oczekiwaniami, możliwościami finansowymi oraz stylem życia pacjenta (nie każdy może pozwolić sobie na długotrwałą rekonwalescencję np. ze względu na zobowiązania zawodowe). Niektóre sposoby na usunięcie cieni pod oczami pozwalają przy okazji pozbyć się innych defektów kosmetycznych (np. worków lub drobnych zmarszczek). Warto też pamiętać, że metody można ze sobą łączyć (np. DermaPen i osocze bogatopłytkowe), aby uzyskać możliwie jak najlepsze i trwałe efekty.
Nie można zatem jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, który sposób na cienie pod oczami wybrać. Pacjent powinien zgłosić się do Kliniki z problemem, a nie gotowym rozwiązaniem. Nasi lekarze dokładają wszelkich starań, aby zastosowana metoda dała jak najlepsze efekty i nie była zbytnio obciążająca. Wszystkie zabiegi w naszej Klinice są wykonywane zgodnie z najnowszą wiedzą medyczną.
Co na cienie pod oczami stosować w domu?
Likwidacja cieni pod oczami nie kończy się w klinice medycyny estetycznej. Konieczne jest też podjęcie samodzielnych działań. Dzięki nim efekt zastosowanego zabiegu będzie długotrwały, a skóra zachowa zdrowy i promienny wygląd.
Co na cienie pod oczami jest skuteczne? Przede wszystkim codzienna pielęgnacja oraz stosowanie kosmetyków przeznaczonych do posiadanego typu cery. Dzięki temu zostają zaspokojone potrzeby skóry, ponieważ otrzymuje ona wszystkie niezbędne substancje odżywcze. Należy też pamiętać o tym, aby wybierać kremy zawierające filtry UV. Chronią one komórki skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego (jest ono jednym z czynników ryzyka sińców pod oczami).
Profilaktyka cieni pod oczami obejmuje także:
- wysypianie się,
- unikanie długotrwałej pracy przy komputerze (a także częste przerwy od wpatrywania się w ekran monitora),
- zrezygnowanie z używek,
- dostarczanie organizmowi odpowiedniej dawki witamin i minerałów wraz z pożywieniem.
Jedną z metod profilaktycznych jest regularne wykonywanie zabiegów medycyny estetycznej, które wzmacniają, odżywiają i regenerują skórę oraz stymulują produkcję kolagenu.
Cena zabiegu na cienie pod oczami
Cena zabiegu na cienie pod oczami zależy od zastosowanej metody.
JALUPRO Classic | 760 zł |
Jalu Strong Eye | 760 zł |
Osocze bogatopłytkowe | 630 zł |
Dermapen 4 | 630 zł |
Osocze bogatopłytkowe + Dermapen 4 | 1030 zł |
Xela Rederm | 720 zł |
Laser Genesis | 400 zł |
Mezoterapia nieusieciowanym kwasem hialuronowym | 820 - 1220 zł |
Mezoterapia NCTF-135HA | 440 zł |
Mezoterapia okolicy oka (Witamina C, Glutation, Aminokwasy, Kwas hialuronowy) | 570 zł |
Laser frakcyjny | 570 zł |
Laser frakcyjny + osocze bogatopłytkowe | 970 zł |
Kolagen | 400 zł |
Przeszczep tłuszczu z komórkami macierzystymi | 2500 zł |