dermatologia estetyczna

Dermatologia estetyczna

Strona główna » Blog » Dermatologia » Dermatologia estetyczna


Żyjemy w czasach, gdy dążenie do doskonałości i zachowanie młodego wyglądu stało się punktem honoru wielu z nas – zwłaszcza kobiet. Zabiegi medycyny estetycznej stały się popularne parę ładnych lat temu, a ilość nowo otwartych gabinetów medycyny estetycznej jest jak efekt kuli śnieżnej. Dziś te wszystkie innowacyjne technologie i najnowsze formuły dostępne są na każdym kroku. Fakt, zabiegi medycyny estetycznej to nieustanny rozwój, coraz to nowsze procedury pozwalające zatrzymać czas. Na co zwrócić uwagę przy wyborze kliniki i specjalisty? Czym różni się dermatologia estetyczna od medycyny estetycznej w ogóle? Czy to u kogo wykonamy zabieg i za ile – ma w ogóle znaczenie

Zawsze podkreślamy, jak ważne jest wybranie odpowiedniego miejsca, gdzie wykonają Państwo zabieg. Oczywiście będzie nam niezmiernie miło, jeśli zdecydują się Państwo odwiedzić Klinikę Skórna.pl, ale nie o to tutaj chodzi.

Chodzi o to, aby znaleźć specjalistę, który pomoże nam ocenić nasze potrzeby, spojrzy na nas holistycznie. O to by zabiegi które wykonuje, wykonywał on z pasją – a nie dla pieniędzy, bo wszystkim się wydaje, że na tym „botoksie” to można nieźle zarobić….Czasy El dorado już dawno minęły! Ale dziś zbieramy pokłosie kiepsko wykonanych zabiegów, na kiepskich preparatach przez kiepskich specjalistów!

Klinikę Skórna.pl tworzą lekarze specjaliści. Przede wszystkim LEKARZE! Lekarze, którzy potrafią zdiagnozować, zalecić terapię, wykonać zabieg, zaopiekować się pacjentem oraz pomóc w razie komplikacji.

Nieustannie podnoszący swoje kwalifikacje, uczestnicząc w licznych kursach, szkoleniach krajowych i zagranicznych, doktorzy nauk medycznych. To zobowiązuje!

O dermatologii

Dermatologia – to dział medycyny, który zajmuje się funkcjonowaniem i chorobami skóry, włosów i paznokci. Skóra to największy narząd naszego organizmu. Dermatolog zajmuje się również schorzeniami ogólnymi, których objawy ukazują się na skórze. Dermatologia estetyczna zaś, to dział, który skupia się na spowolnieniu procesów starzenia skóry. Wykwalifikowany specjalista tej dziedziny pomoże nam zachować młodą, zdrową skórę. Tak zaplanuje terapię zabiegową, abyśmy wyglądały jak najlepsza wersja siebie, a nie jak sugeruje Instagram, czy moda. Dermatologia estetyczna to nie tylko sposób na upiększanie skóry lecz także leczenie. Staramy się spojrzeć na Pacjenta kompleksowo, pomóc jako lekarze. Często walcząc ze zmarszczkami zdiagnozujemy również inne dolegliwości i zaburzenia, jak choroby autoimmunologiczne na przykład. Jesteśmy w stanie pokierować do innego specjalisty, czy zlecić odpowiednie badania, jeśli coś nas niepokoi. Specjalista dermatologii estetycznej przede wszystkim zadba o jakość naszej skóry, aby pozostała w dobrej kondycji jak najdłużej.

zabiegi dermatologii estetycznej

Wachlarz zabiegów estetycznych, mających wpływ na poprawę wyglądu skóry jest bardzo duży, a wybór ogromny. Specjaliści dermatologii estetycznej wykorzystują w terapiach anti-aging rożnego rodzaju preparaty: kwas hialuronowy, toksynę botulinową, sprzęty i technologie mniej lub bardziej inwazyjne. Do wyboru, do koloru. Właśnie ze względu na tak dużą różnorodność dostępnych procedur dermatologią estetyczną zajmuje się lekarz dermatolog. Posiada wiedzę z zakresu dermatologii i dermatologii estetycznej, wie jak działać na różnych poziomach skóry i jak nie zaszkodzić pacjentowi. Wiedza i doświadczenie to najwięksi sprzymierzeńcy specjalisty dziedziny dermatologii estetycznej.

5/5 - (2 głosów)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*