lifting twarzy katowice

Lifting twarzy nowej generacji

Strona główna » Blog » Chirurgia plastyczna » Lifting twarzy nowej generacji


Face lift II generacji, czy powstaje nowa era zabiegów liftingujących?

Pochodząca z Francji doktor Suzane Noel wykonała chirurgiczny lifting twarzy. Została prekursorem zabiegów anti-aging, które w 1926 roku opisała
w swojej książce. Prawdopodobnie nie była pierwsza. Pierwsze wzmianki o operacjach usuwających nadmiar skóry pochodzą z 1901 roku.

Stwierdzić więc można, że opadające tkanki i utrata jędrności skóry to problemy stare jak świat. Dziś medycyna i chirurgia plastyczna, starają na wysokości zadania i spełniają marzenia o jędrnej skórze bez wiotkości. Byłoby wspaniale, gdyby obyło się bez operacji chirurgicznej, a efekt był zadowalający.

Czy to możliwe? Przyjrzyjmy się najnowszym metodom liftingu twarzy.

Chirurgiczny lifting twarzy

Klasyczny zabieg liftingu twarzy to jedna z najtrudniejszych operacji z zakresu chirurgii plastycznej.

Opiszę Wam przebieg zabiegu, oczywiście w wielkim skrócie:

  1. Specjalista chirurgii plastycznej wykonuje nacięcia skóry.
  2. Następnie preparuje tkanki, czyli dosłownie oddziela skórę od tkanek położonych głębiej.
  3. Później za pomocą szwów podciąga głęboko położone tkanki. Szwy niejednokrotnie zaczepia się do okostnej kości czaszki.
  4. Na końcu chirurg plastyczny usuwa nadmiar skóry.

Pozostaje „tylko” szycie skóry, które zawsze pozostawi po sobie bliznę. Lepiej albo gorzej ukrytą. We włosach, za uchem – zależy od zakresu operacji. Ale blizna będzie.

Na każdym etapie, przy każdym ruchu należy uważać na nerwy i naczynia. Ich uszkodzenie może mieć bardzo poważne następstwa.

To wszystko oczywiście opisałem w bardzo dużym uproszczeniu. Ale nawet w takim wydaniu brzmi poważnie i…..groźnie . A to nie wszystko. Do tego dochodzi znieczulenie ogólne. A więc konsultacja anestezjologiczna i podpisanie sterty dokumentów, w których zostajemy poinformowani o możliwych powikłaniach takiego znieczulenia.

A to dopiero początek. Potem jeszcze „tylko” rekonwalescencja po zabiegu. Zaledwie kilka tygodni. I na końcu jak już zejdą siniaki, zniknie opuchlizna, możemy podziwiać efekt ostateczny. Rezultat, który do końca nie wiemy czy nam się spodoba?

A co, jeśli nie?…Znowu operacja?

Efekt liftingu chirurgicznego? O tym musisz wiedzieć

Chirurgiczny lifting twarzy będzie w przyszłości przeciwwskazaniem do wykonania innego rodzaju zabiegów odmładzających.

A więc w przyszłości nie wykonasz już zabiegu z użyciem m.in:

  • nici liftingujących,
  • implantów Mesh,
  • wolumetrii twarzy z zastosowaniem np. kodów de Maio,
  • Hifu.

Sprecyzujmy – po chirurgicznym face liftingu, wykonać powyższe zabiegi oczywiście można. Ale nie przyniosą one zupełnie żadnego skutku.
A dlaczego? Już spieszę z odpowiedzią.

Zabieg liftingu chirurgicznego… i co dalej?

Musimy pamiętać, że jakikolwiek zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej nie zatrzymuje czasu. Może go niejako cofnąć. Nasza twarz będzie wyglądała na klika czy kilkanaście lat młodszą.

Ale nawet po zabiegu, wraz z upływam czasu dalej się starzejemy.

A więc nieważne jak bardzo udany i efektywny będzie zabieg chirurgicznej poprawy konturu twarzy. Prędzej czy później trzeba będzie wykonać kolejny zabieg. I tu pojawia się problem…..

Po chirurgicznym liftingu twarzy pozostaje Ci tylko…. chirurgiczny face lift

Przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego liftingu będzie uniemożliwiało wykonanie wymienionych powyżej zabiegów medycyny estetycznej. A to dlatego, że po tego rodzaju operacji nasze tkanki są nieruchome. Pod skórą mamy całe mnóstwo zrostów.

Implantacja nici nie jest możliwa, gdyż tkanki podskórne są zbyt twarde. Kaniula nie ma szans się przedostać. A nawet jeśli uda się wprowadzić ją pod skórę, to nić nie da rady podciągnąć skóry…Bo ze względu na zrosty tkanki są nieruchome.

Absolutnie nie znaczy to że chirurgiczny face lifting jest złym zabiegiem. Jednak technik liftingu twarzy jest wiele i warto dobrze to przemyśleć i aby nie zamykać sobie furtki na przyszłość.

Jeśli zdecydujesz się na klasyczny zabieg liftingu twarzy, musisz pamiętać że w przyszłości znowu czeka Cię zabieg z zakresu chirurgii plastycznej twarzy.

Chirurgia plastyczna XXI-wieku

W dzisiejszych czasach cała chirurgia dąży do zabiegów małoinwazyjnych. Dzisiaj większość operacji wykonuje się laparoskopowo. Nawet rozległe operacje z zakresu chirurgii onkologicznej są wykonywane za pomocą laparoskopu. Zresztą, na pewno słyszeliście o robocie da Vinci. Do tego dzisiaj dąży chirurgia!

Podobnie jest z chirurgią plastyczną. Lifting szyi, podbródka czy twarzy również wkroczył w XXI-wiek. Dzisiaj niektóre implanty można zakładać przez milimetrowe nakłucia! A ostateczny efekt liftingu twarzy wykonanego w ten sposób niejednokrotnie nie odbiega od zabiegu inwazyjnego.

Nowe metody liftingu twarzy

Zwiotczenie i opadnięcie skóry twarzy? Chirurgiczny lifting twarzy pozwala podnieść tkanki do góry. Tak samo jak implanty zakładane przez 1-milimetrowe nakłucia! Różnica jest taka, że implanty zakłada się bez nacinania, preparowania, krwawienia, szycia i obrzęku. Specjalna trójwymiarowa siatka zakładana pod skórę przez mikro nakłucie, tworząc rusztowanie dla naszych tkanek.

Najnowsza technika liftingowania skóry twarzy opiera się na systemie implantów. Dzięki opatentowanemu połączeniu nici liftingujących i siatki 3D, osiągamy spektakularne efekty uniesienia tkanek twarzy oraz podbródka.

Nadmiar skóry twarzy, podbródka czy szyi? Dzisiaj niekoniecznie trzeba tę skórę wycinać.

W XXI wieku wymyślono lasery, które działają od środka. Powodują mocne napięcie skóry i jej obkurczenie. Działa to trochę jak laparoskop. Cienki jak włos światłowód jest wprowadzany pod skórę i napina ją od środka.

Nadmiar tkanki tłuszczowej podbródka? W dzisiejszych czasach można się jej pozbyć laserem, a w przypadku nagromadzenia większej ilości tłuszczu – za pomocą super cienkich kaniul do liposukcji.

Kilkadziesiąt czy kilkanaście lat temu takiej technologii nie było. Nic dziwnego że operacje liftingu twarzy były tak popularne. Ale dzisiaj? Mając do dyspozycji aktualne zdobycze techniki i nauki, operacja staje się coraz mniej potrzebna.

Efekty operacji liftingu twarzy

Efekty widoczne są niemal od razu. Bez konieczności długotrwałej rekonwalescencji. Tak naprawdę do nieobciążającej pracy Pacjent może wrócić nawet następnego dnia. Właściwie jedyną rzeczą która przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu jest konieczność noszenia opaski uciskowej na twarz przez 7 dni.

Lifting twarzy – jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Zarówno w przypadku typowego chirurgicznego liftingu twarzy, jak i w przypadku operacji liftingu twarzy za pomocą implantów Mesh musimy liczyć się z faktem, że zabieg kiedyś trzeba będzie powtórzyć. Niestety, ale nic na świecie nie jest na zawsze.

W przypadku liftingu chirurgicznego, kolejny zabieg jest operacją dużo trudniejszą technicznie, obarczoną jeszcze większym ryzykiem powikłań. Co za tym idzie – jest zabiegiem wielokrotnie droższym. Wystarczy przejrzeć cenniki klinik oferujących lifting twarzy. Pierwotny face lift to zwykle cena około 20 tysięcy zł. Natomiast zabieg wtórny to cena zwykle przynajmniej dwa razy większa. Poza tym efekty operacji wtórnej zwykle nie są tak zadowalające, jak za pierwszym razem.

Stosując lifting z wykorzystaniem implantów Mesh – zarówno cena, jak i ryzyko powikłań oraz rekonwalescencja po kolejnym zabiegu są takie same, jak po pierwszym zabiegu.

Podsumowując – czy wybierzemy typowy lifting chirurgiczny czy facelift za pomocą implantów, to zabieg kiedyś trzeba będzie powtórzyć. Różnica jest taka, że implanty Mesh po kilku latach można bez problemu wszczepić ponownie, natomiast kolejna operacja po kilku latach jest już zdecydowanie bardziej problematyczna.

Cena liftingu twarzy, podbródka i szyji

Cena liftingu twarzy z wykorzystaniem implantów Mesh jest wielokrotnie niższa od liftingu operacyjnego. Jak to możliwe? Jest to zabieg dużo krótszy niż lifting operacyjny. Nie wymaga sali operacyjnej, nie wymaga anestezjologa i skomplikowanej aparatury do monitorowania życia w trakcie znieczulenia ogólnego. Dzięki temu koszt operacji jest zdecydowanie niższy. Cena zabiegu oscyluje od 5500 zł w przypadku liftingu całej twarzy za pomocą implantów Mesh. Cena może być wyższa, jeśli zajdzie potrzeba usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej z podbródka i linii żuchwy.
U niektórych osób trzeba „pozbyć się” nadmiaru skóry za pomocą włókna laserowego wprowadzanego pod skórę – to również wpływa na ostateczną cenę zabiegu.

Chirurgiczny face lifting utrzymuje wysokie miejsce w zabiegach odmładzających. Zdaje się jednak, iż lifting II generacji również zdobędzie nasze serca. Niezmiennie życzymy Państwu dobrych wyborów!

4/5 - (50 głosów)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*