pielęgnacja twarzy po dermapen

Pielęgnacja twarzy po Dermapenie

Strona główna » Blog » Medycyna estetyczna » Pielęgnacja twarzy po Dermapenie


Zabieg Dermapen od paru lat cieszy się naprawdę dużą popularnością. Jest to terapia skuteczna i lubiana przez pacjentów. Technika działania opiera się na mikronakłuciach skóry, które mocno pobudzają procesy naprawcze skóry, zwiększają produkcję włókien kolagenowych i elastyny. Zabieg Dermapen działa na skórę stymulująco, odmładzająco, wyrównuje koloryt. Sprawdzi się w terapiach blizn i rozstępów.

Zabieg Dermapen- Jak dbać o skórę po Dermapenie?

Skóra po wykonaniu zabiegu Dermapen jest mocno zaczerwieniona i stan ten utrzymuje się około dwóch dni. W kolejnym procesie gojenia możemy zaobserwować miejscowe złuszczanie. Zdarzają się też drobne wybroczynki, które na szczęście szybko się goją. Po zabiegu nie korzystamy z brudnych miejsc typu: basen, sauna, solarium. Rezygnujemy w tym dniu z treningów, aby skóra nie pociła się. W okresie pozabiegowym szczególną uwagę zwracamy na pielęgnację i higienę, pamiętając, że ciągłość naskórka została przerwana. Używamy wyłącznie świeżych, czystych ręczników. Zalecamy również wymianę poszewki na poduszkę.

Zabieg Dermapen– jaki krem po Dermapenie?

W najbliższych dniach po zabiegu Dermapen stosujemy delikatne preparaty do pielęgnacji domowej. Łagodne płyny micelarne oraz emulsje do przemywania skóry. Rezygnujemy z kremów i preparatów ze składnikami aktywnymi, które mogłyby podrażnić skórę (z kwasami, retinolem, witaminami). Stosujemy kremy przyspieszające regenerację naskórka oraz kremy z wysokimi filtrami UV. Obowiązuje nas zakaz opalania!

W okresie pozabiegowym doskonale sprawdzi się krem francuskiej marki Avene – Cicalfate, krem Zinalfat lub pozabiegowe kremy Cebelia dostępne
w sprzedaży w naszej klinice. Krem po Dermapenie staramy się reaplikować w ciągu dnia, gdy tylko czujemy, że jest to konieczne. Gdy po paru dniach zauważymy, że skóra się już wystarczająco zregenerowała możemy powrócić do naszych pielęgnacyjnych rytuałów. Odpowiedni krem po Dermapenie przyspieszy procesy regeneracyjne naszej skóry, po zastosowaniu ominie nas nieprzyjemne uczucie napięcia skóry. Tylko od nas zależy jak szybko skóra po zabiegu odzyska blask. Rezygnujemy z makijażu przynajmniej na 24 godziny po wykonaniu zabiegu Dermapen. 

4/5 - (36 głosów)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*