Co to jest radiofrekwencja?

Co to jest radiofrekwencja?

Strona główna » Blog » Medycyna estetyczna » Co to jest radiofrekwencja?Radiofrekwencja to zabieg z użyciem fal radiowych, które przenikają przez skórę i podgrzewają tkanki do temperatury 40 – 45°C. Często określany jest on również niechirurgicznym liftingiem twarzy.
W Polsce przyjęło się nazywać zabieg radiofrekwencją mikroigłową (używany jest również skrót RF lub nazwa „termolifting z użyciem fal radiowych”).

Czym są fale radiowe?

Wybitny Heinrich Hertz jako pierwszy dokonał w 1886 roku emisji odbioru fal elektromagnetycznych w zakresie fal radiowych. Fale radiowe to rodzaj fal elektromagnetycznych o częstotliwości mieszczącej się w przedziale 3 kHz – 3 tHz. Dzielą się na różnego rodzaju pasma radiowe, w zależności od ich długości. Fale radiowe powstają w sposób naturalny w środowisku – ich źródłem mogą być wyładowania atmosferyczne lub zjawiska geologiczne. 

Do czego wykorzystywane są fale radiowe?

Pogłębienie nauki o falach radiowych pomogło opracować telegrafię, odbiorniki radiowe, telewizyjne oraz obecnie wykorzystywane formy telekomunikacji. Swoje zastosowanie znalazły również w dziedzinie medycyny estetycznej i zabiegach odmładzających skórę.

Na czym polega zabieg radiofrekwencja mikroigłowa?

W RF mikroigłowym oddziaływanie na skórę odbywa się dwojako. Jest to mikronakłuwanie, które pobudza procesy regeneracyjne skóry oraz podgrzanie skóry falą radiową. Fala ta podgrzewa tkanki, powodując obkurczanie włókien kolagenowych. Tak mocna stymulacja procesów naprawczych skóry jest istotą zabiegu. Po zabiegu z zastosowaniem radiofrekwencji poprawia się gęstość i jakość naszej skóry, zmniejszają się pory, spłycają blizny i rozstępy. Fale radiowe możemy stosować na skórę twarzy, szyi i dekoltu, jako zabieg anty – aging, jak również na ciało, jeśli trapi nas problem blizn czy rozstępów. Często zabieg radiofrekwencji wykorzystujemy do leczenia zanikowych blizn potrądzikowych. Mamy okazję obserwować efekty terapii falą radiową w naszej klinice i możemy potwierdzić jej skuteczność.

Czy fale radiowe są szkodliwe?

Urządzenie do radiofrekwencji mikroigłowej wykorzystywane w naszej klinice posiada wszystkie niezbędne atesty bezpieczeństwa.
W RF zastosowanie mają fale radiowe o wysokiej częstotliwości ( między 0,5 – 7 MHz), więc ryzyko porażenia prądem nie występuje.
Zabieg jest nie tylko efektywny, ale i bezpieczny.

Intima RF

Intima RF to rozwiązanie na problemy stref intymnych, takich jak: 

– wysiłkowe nietrzymanie moczu,

– przywracanie objętości warg sromowych,

– odmładzanie okolic intymnych.

Urządzenie podgrzewa tkanki i dzięki działaniu fototermicznemu uzyskujemy efekt rewitalizacji i odmłodzenia skóry lub ścian pochwy. Urządzenie jest zupełnie bezpieczne, a zabiegi z jego wykorzystaniem cieszą się dużą popularnością, a przede wszystkim skutecznością. Intima RF wyposażony jest w inteligentny system OED ( zoptymalizowane dostarczanie energii). Zapewnia on wysoki poziom bezpieczeństwa, gdyż monitoruje impedację skóry i poziom energii wykorzystanej podczas zabiegu. Dzięki temu mamy pewność równomiernego nagrzewania tkanki. 

Kliknij, aby umówić wizytę w Skórna.pl telefonicznie
Tel: 790-790-099

4.4/5 - (14 głosów)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*