Przezspojówkowa blefaroplastyka powiek dolnych. Zdjęcia przed i po

Przezspojówkowa blefaroplastyka powiek dolnych – zdjęcia przed i po, efekty zabiegu

Strona główna » Blog » Okuloplastyka » Blefaroplastyka » Przezspojówkowa blefaroplastyka powiek dolnych – zdjęcia przed i po, efekty zabiegu

Plastyka powiek cieszy się coraz większą popularnością jako zabieg poprawiający wygląd, a także pole widzenia. W związku z postępującymi procesami starzenia skóry dochodzi do powstania zwiotczenia skóry powiek oraz przepuklin tłuszczu oczodołowego, które objawiają się pod postacią tzw. „worków” pod oczami. Te ostatnie są możliwe do zniwelowania dzięki zastosowaniu przezspojówkowej metody blefaroplastyki powiek dolnych.

Wskazania

Widoczne przepukliny tłuszczowe okolicy powiek dolnych – tzw. „worki” pod oczami. Pozostałe zmarszczki na skórze i niewielkie zwiotczenie możemy później zminimalizować przy pomocy lasera CO2. Znaczny nadmiar skóry niestety nie jest możliwy do usunięcia tą metodą i należy rozważyć metodę przezskórną.

Przezspojówkowo czy przezskórnie?

Metoda ta znacząco różni się od metody klasycznej tzn. przezskórnej. Przede wszystkim nie nacinamy skóry powiek, a także nie zakładamy szwów. Co za tym idzie nie ma żadnej widocznej blizny na skórze – a przecież chodzi o to, aby efekt był jak najbardziej estetyczny. O ile w przypadku powiek górnych bliznę można ukryć w załamaniu powieki, to w przypadku powiek dolnych zawsze będzie ona widoczna poniżej linii rzęs.

Ukryte cięcie

Jak jest to możliwe? Cięcie przy pomocy noża radiofrekwencyjnego dokonujemy od strony wewnętrznej tzn. od spojówki powiekowej. Następnie usuwa się przepukliny tłuszczowe i całość zamyka się bez użycia szwów. Celem ujędrnienia skóry powiek dolnych po zabiegu, można dodatkowo wykonać zabieg laserem CO2. 

Zdjęcia przed i po przezspojówkowej blefaroplastyce powiek dolnych

Pacjentka ok. 38 lat, Nowy Sącz (okolice). Przeszkadzały jej przepukliny tłuszczowe (worki pod oczami) dlatego zdecydowała się na zabieg przezspojówkowej blefaroplastyki powiek dolnych, bez cięcia skóry. Usunięto w ten sposób nadmiar tłuszczu bez widocznej blizny na skórze. Po zabiegu warto wykonać zabieg laserem frakcyjnym CO2, aby napiąć skórę powiek dolnych i uzyskać jeszcze lepszy efekt odmłodzenia. Uzyskano zamierzony efekt pozabiegowy.

Przygotowanie do zabiegu

Wymagana jest konsultacja okuloplastyczna, którą przeprowadzam osobiście na miejscu w klinice. Po kwalifikacji należy wykonać badania krwi (morfologia, CRP, anty HCV, HBs, APTT, INR, TSH). 

Znieczulenie i kontrola

Zabieg wykonuję w znieczuleniu miejscowym, nie wymaga on hospitalizacji. Czas trwania zabiegu to około 90 minut. Prowadzenie pojazdów jest zabronione w dniu zabiegu. Do czasu kontroli należy prowadzić oszczędzający tryb życia, unikać wysiłku fizycznego oraz nie spożywać alkoholu. Kontrola jest obowiązkowa po około 7 dniach od zabiegu.

3.9/5 - (93 głosów)

8 komentarzy

 1. Witam,czy istnieje możliwość kwalifikacji do zabiegu plastyki powiek dolnych oraz malar bags na podstawie przesłanych zdjęć? Mieszkam za granica, a kilka klinik odmówiło mi zabiegu, więc nie chcę tracić czasu ani swojego, ani Państwa.
  Pozdrawiam

  • Marcin Nylec

   Oczywiście że tak, proszę skorzystać z formularza dostępnego na stronie.
   Oczywiście trzeba koniecznie dołączyć zdjęcia.

 2. 1. Czy można jednocześnie (przezspojówkowo) dokonać plastyki powiek dolnych i malar bags?
  2. Czy można zabieg (przezspojówkowy) wykonać w znieczuleniu ogólnym, a nie miejscowym, na życzenie pacjenta?

  • Marcin Nylec

   Dzień dobry
   Odpowiadając na Pani pytania:
   1. tak można wykonać jednoczasowo plastykę powiek dolnych oraz malar bags. Są to zabiegi które bardzo często wykonujemy razem
   2. Zarówno plastykę powiek jaki i mallar bags wykonujemy tylko w znieczuleniu miejscowym. Znieczulenie ogólne wiąże się z określonym ryzykiem powikłań (dużo zgód do podpisania dla anestezjologa) – w naszej ocenie potencjalne ryzyko ewentualnych powikłań takiego znieczulenia jest nieproporcjonalne do ewentualnych korzyści. Tak właściwie to nie ma żadnych korzyści ogólnego znieczulenia do takiego zabiegu, ponieważ w znieczuleniu miejscowym Pacjent nie odczuwa absolutnie żadnego bólu.

 3. Witam. A przezspokowkowa plastyka powiek dolnych jest w jakiej cenie?

 4. Witam
  Chciałam zapytać o cenę plastyki powiek górnych . Jak wyglada pierwsza wizyta i jakie są terminy w oczekiwaniu na zabieg ?
  Pozdrawiam
  Mariola Paruzel

  • Dzień dobry
   Cena plastyki powiek górnych na dzień dzisiejszy to 4100 zł.
   Najbliższe wolne terminy – to zmienia się z dnia na dzień – proszę dzwonić do rejestracji 790 790 099 , pod tym numerem otrzyma Pani wszystkie informacje dotyczące zabiegu

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*