Przezspojówkowa blefaroplastyka powiek dolnych

Strona główna » Blog » Okuloplastyka » Blefaroplastyka » Przezspojówkowa blefaroplastyka powiek dolnych

Plastyka powiek cieszy się coraz większą popularnością jako zabieg poprawiający wygląd, a także pole widzenia. W związku z postępującymi procesami starzenia skóry dochodzi do powstania zwiotczenia skóry powiek oraz przepuklin tłuszczu oczodołowego, które objawiają się pod postacią tzw. „worków” pod oczami. Te ostatnie są możliwe do zniwelowania dzięki zastosowaniu przezspojówkowej metody blefaroplastyki powiek dolnych.

Wskazania

Widoczne przepukliny tłuszczowe okolicy powiek dolnych – tzw. „worki” pod oczami. Pozostałe zmarszczki na skórze i niewielkie zwiotczenie możemy później zminimalizować przy pomocy lasera CO2. Znaczny nadmiar skóry niestety nie jest możliwy do usunięcia tą metodą i należy rozważyć metodę przezskórną.

Przezspojówkowo czy przezskórnie?

Metoda ta znacząco różni się od metody klasycznej tzn. przezskórnej. Przede wszystkim nie nacinamy skóry powiek, a także nie zakładamy szwów. Co za tym idzie nie ma żadnej widocznej blizny na skórze – a przecież chodzi o to, aby efekt był jak najbardziej estetyczny. O ile w przypadku powiek górnych bliznę można ukryć w załamaniu powieki, to w przypadku powiek dolnych zawsze będzie ona widoczna poniżej linii rzęs.

Ukryte cięcie

Jak jest to możliwe? Cięcie przy pomocy noża radiofrekwencyjnego dokonujemy od strony wewnętrznej tzn. od spojówki powiekowej. Następnie usuwa się przepukliny tłuszczowe i całość zamyka się bez użycia szwów. Celem ujędrnienia skóry powiek dolnych po zabiegu, można dodatkowo wykonać zabieg laserem CO2. 

Przygotowanie do zabiegu

Wymagana jest konsultacja okuloplastyczna, którą przeprowadzam osobiście na miejscu w klinice. Po kwalifikacji należy wykonać badania krwi (morfologia, CRP, anty HCV, HBs, APTT, INR, TSH). 

Znieczulenie i kontrola

Zabieg wykonuję w znieczuleniu miejscowym, nie wymaga on hospitalizacji. Czas trwania zabiegu to około 90 minut. Prowadzenie pojazdów jest zabronione w dniu zabiegu. Do czasu kontroli należy prowadzić oszczędzający tryb życia, unikać wysiłku fizycznego oraz nie spożywać alkoholu. Kontrola jest obowiązkowa po około 7 dniach od zabiegu.

4.8/5 - (5 głosów)

4 komentarze

 1. Witam. A przezspokowkowa plastyka powiek dolnych jest w jakiej cenie?

 2. Witam
  Chciałam zapytać o cenę plastyki powiek górnych . Jak wyglada pierwsza wizyta i jakie są terminy w oczekiwaniu na zabieg ?
  Pozdrawiam
  Mariola Paruzel

  • Dzień dobry
   Cena plastyki powiek górnych na dzień dzisiejszy to 4100 zł.
   Najbliższe wolne terminy – to zmienia się z dnia na dzień – proszę dzwonić do rejestracji 790 790 099 , pod tym numerem otrzyma Pani wszystkie informacje dotyczące zabiegu

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*