powiekszanie ust efekty

Efekty powiększania ust. Zdjęcia przed i po zabiegu

Strona główna » Blog » Medycyna estetyczna » Efekty powiększania ust. Zdjęcia przed i po zabiegu


Modelowanie ust kwasem hialuronowym to bez wątpienia najlepsza metoda dla osób niezadowolonych z kształtu, kolorytu lub struktury ust. Najczęstszym problemem pacjentów są usta zbyt małe w stosunku do reszty twarzy lub występujaca ich asymetria. Nie tylko genetyczne czynniki odpowiadają za taki ich wygląd, ale czasami ma to również związek z trybem życia – na przykład częstym przebywaniem na słońcu lub mrozie.

Ponadto, powiększanie ust kwasem hialuronowym stosuje się, gdy są one niewystarczająco nawilżone i często pękają. Wskazaniem do zabiegu są także pojawiający się wraz z wiekiem spadek jędrności warg, jak również pojawienie się drobnych zmarszczek wokół ust.

Efekty zabiegu powiększania ust

 Wypełnianie ust kwasem hialuronowym pozwala nadać wargom pożądaną objętość i wymarzony kształt. Ponadto po zabiegu będą one dogłębnie nawilżone i zregenerowane. Efektem zabiegu jest też biorewitalizacja skóry, jej nawodnienie i uelastycznienie. Skóra staje się wygładzona
i odświeżona. Ponadto same nakłucia skóry stymulują procesy regeneracji skóry oraz nasilają syntezę włókien kolagenowych i elastynowych. Zabieg poprawia kolor i kontur warg. Możliwe jest ponadto wygładzenie niewielkich zmarszczek wokół ust, dzięki czemu ta okolica wygląda młodziej.
Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego sprawia, że usta wyglądają estetycznie i zdrowo, co ma duże znaczenie dla wielu osób – dodaje pewności siebie i pozwala poczuć się lepiej.

Jak długo utrzymują się efekty powiększania ust?

Na czas utrzymywania się efektów zabiegu z kwasem hialuronowym wpływ ma wiele czynników. Jednym z nich jest bez wątpienia rodzaj użytego preparatu, w tym stężenie kwasu hialuronowego oraz stopień jego usieciowania. 

Czas ten zależny jest także oczywiście od indywidualnego stylu życia pacjenta. Wpływ mają jego uwarunkowania genetyczne, przyjmowane przez pacjenta leki, stosowana dieta, jego wiek, stan skóry czy ekspozycja na czynniki atmosferyczne. Jeśli zależy nam na długotrwałym efekcie, zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym należy powtarzać co około 6-12 miesięcy. Po tym czasie preparat zostanie naturalnie zmetabolizowany przez organizm.

Zalecamy, aby zabieg powiększania ust wykonywać wyłącznie u odpowiednio wykwalifikowanego, doświadczonego specjalisty – najlepiej lekarza medycyny estetycznej. Mamy wówczas pewność, że iniekcje zostaną wykonane profesjonalnie, a to pozwoli nam uniknąć wielu potencjalnych problemów.

Przeciwwskazania do zabiegu powiększania ust

  • stany zapalne skóry (m.in. opryszczka, aktywny trądzik),
  • ciąża,
  • karmienie piersią,
  • skłonność do tworzenia się blizn,
  • nadwrażliwość na składniki preparatu.
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym.

Zdjęcia przed i po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym

3.9/5 - (11 głosów)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*