zmarszczki pod oczami

Jaki zabieg na zmarszczki pod oczami?

Strona główna » Blog » Jaki zabieg na zmarszczki pod oczami?


Zmarszczki, cienie, opuchnięte powieki to częste powody, dla których odwiedzacie Państwo naszą klinikę.  Delikatna skóra wokół oczu to nie lada wyzwanie dla lekarza medycyny estetycznej. Mówi się, że „oczy są zwierciadłem duszy” i wiele w tym prawdy. Jasne, wypoczęte spojrzenie powie nam więcej niż tysiąc słów. Według najnowszych statystyk zmarszczki pod oczami to najczęstszy i przysparzający najwięcej kompleksów problem. Medycyna estetyczna każdego dnia stara się sprostać Państwa oczekiwaniom i stworzyć zabieg na skórę pod oczami jako klucz do sukcesu.

Co na wiotką skórę pod oczami ?

Z wiekiem tracimy coraz więcej włókien kolagenowych, a ich produkcja również maleje. Wygląd skóry wokół oczu zaczyna nam ciążyć, gdy zauważymy pierwsze oznaki starzenia: opadanie powiek, zmarszczki, pogłębiająca się „dolina łez”, worki pod oczami – inaczej nazywane przepukliną tłuszczową. Cienie pod oczami to często problem o podłożu genetycznym. Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje nasz styl życia, fakt, czy się wysypiamy i ile problemów mamy aktualnie na głowie…Takie wrażenie może sprawiać również skóra płytko unaczyniona. Zabiegi na zmarszczki pod oczy dobieramy zatem indywidualnie do określonych potrzeb Pacjenta.

Jak pogrubić skórę pod oczami?

Często podczas konsultacji pytacie Państwo o zabieg na skórę pod oczami. Dobra kondycja skóry wokół oczu to składowa wielu czynników. Począwszy od codziennej pielęgnacji i zabiegów pod oczy wykonywanych w domu, zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, jak również stylu życia czy genetyki. Jako specjalista medycyny estetycznej muszę przyznać, iż niebagatelne znaczenie mają produkty wysokiej jakości, certyfikowane, poparte badaniami klinicznymi, których używamy podczas zabiegów w klinice. Pamiętajmy, że są to produkty stosowane w okolicy oka! Nie może on zatem wiązać zbyt dużej ilości wody, czy też ulegać przemieszczaniu. Zabiegi na skórę pod oczami wymagają odpowiednich kwalifikacji, preparatów oraz doświadczenia zabiegowca. Pamiętajcie o tym proszę wybierając specjalistę, któremu powierzycie cienką i delikatną skórę okolicy oka.

Jak skorygować zmarszczki pod oczami?

To, co często nas drażni to tak zwane „kurze łapki”, czyli zmarszczki mimiczne kątów oka biegnące do skroni. W tym wypadku idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie preparatu toksyny botulinowej typu A. Podanie odpowiedniej ilości jednostek botoxu do mięśnia okrężnego oka spowoduje relaksację tej okolicy. Zabieg nazywany jest „lunchowym” ponieważ trwa zaledwie kilka minut. Pierwszych efektów możemy się spodziewać już w 3 – 4 dobie od wykonania zabiegu, a efektu końcowego około 14 dni później. Wtedy też warto zgłosić się na kontrolę, aby lekarz sprawdził, czy efekt jest zadowalający. Jest to na tyle istotne, iż w późniejszym czasie nie mamy już możliwości dostrzyknięcia preparatu toksyny botulinowej i przez trzy miesiące obowiązuje nas tak zwana „cisza pobotoksowa”. Na kolejny zabieg możemy się umówić najwcześniej za 3 miesiące. Efekty botoksu utrzymują się od 3 – 6 miesięcy, po tym czasie nasze mięśnie wracają do pracy.

Jaki najlepszy zabieg na zmarszczki pod oczami?

Najlepiej sprawdzi się podejście holistyczne, czyli łączenie różnych technik, aby zoptymalizować efekty. Łączenie ostrzykiwań preparatami stworzonymi z myślą o delikatnej okolicy oka z działaniem różnych urządzeń. Doświadczony lekarz dobierze odpowiedni plan leczenia, jak również kolejność wykonywanych zabiegów. Sprawdzą się tutaj zabiegi stymulujące procesy regeneracyjne, takie jak: Dermapen 4.0 czy Genesis – zabieg laserowy. Doskonałym dopełnieniem będzie też mezoterapia igłowa, czy zastosowanie preparatów kwasu hialuronowego.

Co się wstrzykuje pod oczy?

Terapia układana jest indywidualnie dla każdego pacjenta. Musimy wziąć pod uwagę wiek, stan skóry, budowę anatomiczną. W przypadku zmarszczek mimicznych niezastąpiona będzie toksyna botulinowa. Z problemem „doliny łez” na ratunek przyjdzie kwas hialuronowy. A gładką i  promienną skórę uzyskamy stosując mezoterapię igłową. Szeroka gama preparatów stworzonych z myślą o okolicy oka zadowoli najbardziej wybrednych. Tutaj zastosowanie znajdą kwas hialuronowy, aminokwasy, kolagen, osocze bogatopłytkowe.

Jaki kwas hialuronowy pod oczy?

A to już decyzja lekarza! Ważne są państwa oczekiwania względem zabiegu, ale to lekarz jest zobowiązany do konsultacji, sporządzenia planu zabiegowego, a przede wszystkim do zakwalifikowania pacjenta do zabiegu. Rodzaj preparatu, który będzie użyty podczas zabiegu zależy od efektu który chcemy uzyskać. Czy chodzi o wypełnienie zmarszczek, czy też o nawilżenie cienkiej skóry pod oczami? W naszej klinice pracujemy na preparatach kwasu hialuronowego i koktajlach witaminowych, kolagenowych, z aminokwasami. A wybór preparatu pozostawiamy w rękach lekarza, który postara się, aby nasze spojrzenie odzyskało blask!

Jakie zabiegi kosmetyczne na zmarszczki pod oczami?

Zdarza się, że zabiegi wykonywane w ciszy domowego ogniska traktujemy po macoszemu. Nie przykładamy wagi do demakijażu, odpowiednio dobranego preparatu pielęgnacyjnego. No cóż…. Szkoda! Te drobne czynności powtarzane każdego dnia to prawdziwa inwestycja w przyszłość, która pomoże nam opóźnić procesy starzenia. Zachęcamy więc do konsultacji z kosmetologiem, który pomoże nam skompletować preparaty dobrane do potrzeb naszej skóry. Gorąco zachęcamy do korzystania z dobrodziejstw dzisiejszej kosmetologii. Zabiegów oczyszczających, peelingów, masaży, szeroko pojętej laseroterapii. Mamy mnóstwo możliwości i zaawansowanych technologii
i naprawdę jest w czym wybierać! 

4.5/5 - (15 głosów)

2 komentarze

  1. Dorcia33 słaba próba szeptanki.

  2. Trochę mnie martwią te zabiegi i ta ingerencja w ciało 🙁 czytałam że czasami wystarczy dobra suplementacja i uzupełnienie witaminami i mienerałami. Znalzałam taki suplement diety na zmarsczki i wypadanie włosów. WIdzę że ma dobre opinie, ale staram się nie ufać od razu opinią na sklepie 🙁 ktoś korzystał z tego? Niby jeszcze poprawia paznokcie i jakość włosów wiec super bo je tez mam słabe.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*