oczyszczanie twarzy

Czy warto iść do kosmetologa na oczyszczanie twarzy?

Strona główna » Blog » Medycyna estetyczna » Kosmetologia » Czy warto iść do kosmetologa na oczyszczanie twarzy?


Medycyna estetyczna oraz kosmetologia każdego dnia zaskakują nas czymś nowym. Dostępne są  nowe technologie, receptury, dermokosmetyki.
Ale jedno pozostaje niezmienne! Podstawą pielęgnacji naszej skóry jest jej odpowiednie oczyszczanie.

Czy oczyszczanie twarzy jest konieczne?

Podstawa pielęgnacji twarzy posiada kilka etapów i tak naprawdę najistotniejszym jej elementem jest właśnie oczyszczenie skóry. Bez tego cała reszta nie ma sensu. W naszej klinice duży nacisk kładziemy na codzienną pielęgnację skóry, zachęcając Państwa do zaopatrzenia się w odpowiednie dermokosmetyki. Jesteśmy wiodącym gabinetem promującym dermokosmetyki izraelskiej marki Noon Aesthetics. W pełni popieramy ich filozofię
i mamy dowody jej skuteczności. W klinice korzystają Państwo z szerokiej gamy zabiegów dermokosmetycznych i lekarskich, z czego oczywiście gorąco się cieszymy! Natomiast wiemy jak wielkie znaczenie mają te wszystkie małe kroki w pielęgnacji domowej: oczyszczanie, tonizowanie, składniki aktywne. 

Dokładne oczyszczenie skóry po całym dniu ze wszystkich zanieczyszczeń, bakterii, pozostałości makijażu, nadmiaru sebum to absolutna konieczność! Możemy zapomnieć o serum, kremie, ale nie o oczyszczaniu! Dostępnych jest tak wiele różnych preparatów na rynku (olejki, żele, pianki, płyny micelarne), że każdy bez wątpienia znajdzie coś dla siebie. To bardzo ważny i podstawowy krok w codziennej pielęgnacji. I to uczucie świeżości zaraz po rytuale oczyszczania. Bezcenne! 😊

Oczyszczanie skóry u kosmetologa – hit czy kit?

Oprócz zabiegów stosowanych w domowym zaciszu istnieje cała gama zabiegów oczyszczających polecanych w gabinetach przez kosmetologów. Czy warto? Oczyszczanie manualne to nic innego, jak mechaniczne pozbycie się grudek i zaskórników.
I ostrzegamy! Absolutnie nie rób tego sam w domu!
W tym celu dobrze udać się do specjalisty, który odpowiednio przygotuje skórę do tego rodzaju zabiegu, zadba o antyseptykę i higienę wykonywanych czynności. Sami tylko pogorszymy sytuację, narażając się na rozsianie drobnoustrojów. Brzydkie blizny również mogą stać się wątpliwą pamiątką naszych działań.

Dzisiejsza kosmetologia zna bezpieczniejsze i nowocześniejsze terapie oczyszczanie skóry.
Jak wygląda oczyszczanie twarzy? Jeżeli borykamy się z zaskórnikami i cerą trądzikową to pierwszym krokiem powinna być wizyta u dermatologa, który pomoże w doborze zabiegów, jak również dobierze specjalistyczne leczenie. Czasem nie obejdzie się bez antybiotyku…
Jeżeli dermatolog nie widzi przeciwwskazań możemy ustalić plan zabiegowy z kosmetologiem. Możemy zastosować odpowiedni dla typu skóry zabieg dermokosmetyczny, peeling chemiczny lub oczyszczanie wodorowe, peeling kawitacyjny. I to bez wątpienia jest hit!!! Pracując w branży beauty widzimy efektywność zabiegów oczyszczających. Wiemy co się sprawdza, a co nie. Zabiegi oczyszczające, stymulujące, wygładzające i kondycjonujące naszą skórę to sekret zachowania młodości. Jeżeli będziemy systematyczni w pielęgnacji, weźmiemy pod uwagę potrzeby naszej skóry i zadbamy o jej komfort, możemy być pewni, że nam się odwdzięczy!

5/5 - (1 głosów)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*