oczyszczanie wodorowe katowice

Oczyszczanie wodorowe

Strona główna » Blog » Medycyna estetyczna » Kosmetologia » Oczyszczanie wodorowe


„Człowiek to jednak dziwne stworzenie. Może się postarzeć w jednej chwili. To niesamowite. Dawniej myślałem, że ludzie starzeją się stopniowo, rok po roku(…). Ale tak nie jest. Starzeją się w jednej chwili”. To cytat z powieści „Tańcz, tańcz, tańcz” Haruki Murakami i bliska jest mi ta myśl, bo wiele razy słyszymy w Klinice, że ” nagle się posypaliśmy”. Czy faktycznie tak jest? Czy to tylko nasze odczucia? Kwestia odbioru samego siebie w danej chwili?

Niezaprzeczalnie proces starzenia dotyka każdego z nas. Starzeje się nasz organizm, nasza skóra, a wpływ na szybkość tego procesu ma wiele czynników. Począwszy od genów, które dla jednych są łaskawsze, a dla innych nie, trybu życia, nałogów, opalania, doboru odpowiedniej pielęgnacji. Lista jest długa, a możliwości na spowolnienie procesu starzenia skóry wiele. Bo właśnie o skórę nam tu chodzi. Największy organ człowieka, o którego stan i dobrą kondycję walczymy zawzięcie. Mówi się, że mamy tyle lat na ile się czujemy.

W Klinice Skórna.pl często z wielką przyjemnością obserwujemy, jak młodo może wyglądać skóra odpowiednio zaopiekowana. Jej wygląd wydaje się być niezgodny z wiekiem. Kosmetologia i medycyna estetyczna to wachlarz możliwości i terapie dobierane indywidualnie do potrzeb skóry. Jednym
z najważniejszych czynników kondycjonowania skóry jest jej odpowiednie oczyszczanie. Wodorowe oczyszczanie twarzy to wstęp do całej gamy innych zabiegów pielęgnacyjnych.

Na czym polega oczyszczanie wodorowe twarzy?

Mechanizm działania zabiegu oczyszczania wodorowego polega na wprowadzeniu mikrocząsteczek aktywnego wodoru, które w skórze działają neutralizująco na wolne rodniki. Udaje się to przy pomocy wody pod zwiększonym ciśnieniem. Zabieg oczyszczania wodorowego działa antyoksydacyjnie na skórę, pozbywając się wolnych rodników i hamując stres oksydacyjny – największych wrogów zdrowej skóry. Najczęściej spotykanym pierwiastkiem chemicznym we wszechświecie i na Ziemi jest właśnie wodór. To pierwiastek o najmniejszej masie atomowej, a może tak wiele. Dzięki takiej budowie może zostać wprowadzony w głębokie warstwy skóry.

Zabieg wodorowego oczyszczania to procedura wielostopniowa, która łączy kilka technologii: Pierwszym etapem oczyszczania jest oczyszczanie wodorowe na poziomie komórkowym, silne działanie przeciwoksydacyjne i walka z wolnymi rodnikami. Następnie peeling kawitacyjny, którego głównym zadaniem jest usunąć martwe komórki naskórka – ważny element oczyszczania skóry. Jeśli mamy skórę mieszaną peeling kawitacyjny będzie pomocny w ograniczeniu wydzielania sebum, a skóra twarzy przestanie się błyszczeć. Możemy go połączyć
z oczyszczaniem manualnym twarzy. Kolejnym krokiem zabiegu oczyszczania wodorowego będzie użycie głowicy ” spray – gum”, która umożliwi rozpylenie ampułek i ich substancji aktywnych. dobranych w zależności od rodzaju skóry. Teraz kolej na ultradźwięki, które pomogą nam wtłoczyć rozpyloną ampułkę w głąb skóry. Ultradźwięki pobudzają krążenie w skórze, a co za tym idzie zwiększają jej metabolizm. Przepuszczalność błon komórkowych zwiększa się, a substancje aktywne docierają do głębokich struktur skóry. Poprawia się napięcie skóry.

Nadmiar wolnych rodników osłabia proces tworzenia nowych włókien kolagenowych i elastyny – skóra staje się wiotka. Jak już wspominaliśmy oczyszczanie wodorowe to etapowy zabieg, a kolejnym będzie fala radiowa – świetnie stymuluje skórę do produkcji włókien kolagenowych. Dzięki czemu skóra jest bardziej napięta i odzyskuje promienny wygląd.
Po wykonaniu wszystkich etapów wodorowego oczyszczania skóry efekty zabiegu będą wysoce zadowalające. Siła cząsteczek aktywnego wodoru jest wielka! Dzięki zabiegowi oczyszczania dotlenimy i nawilżymy skórę. Oczyszczanie wodorowe twarzy to przyjemna procedura pielęgnacji skóry.

Zalety wodorowego oczyszczania

Pozytywny wpływ oczyszczania wodorowego na skórę to fakt. Proces oczyszczania skóry, który składa się z tylu etapów musi przynosić efekty i tak rzeczywiście jest. Jest to zabieg, który dostosowujemy do potrzeb Pacjenta. Oczyszczanie wodorowe twarzy, szyi, dekoltu nie wymaga okresu rekonwalescencji, czy znieczulenia. To procedura bezinwazyjna i bezbolesna. Kilkuetapowy zabieg oczyszczania należy do przyjemnych i komfortowych. Po zabiegu skóra zyskuje zdrowy wygląd.

Oczyszczanie skóry twarzy to ważny element pielęgnacji, który pomaga zachować zdrową i piękną skórę. Zabieg oczyszczania wodorowego połączony z oczyszczaniem manualnym to zbawienie dla skór mocno zanieczyszczonych, z niedoskonałościami. Aby przedłużyć efekty oczyszczania wodorowego skoncentrujmy się również na odpowiednio dobranej pielęgnacji domowej, równie ważnej , jak oczyszczanie skóry. Efekty zabiegu oczyszczania zauważalne są bezpośrednio po wykonanej terapii. Kolejny zabieg oczyszczania twarzy wodorem możemy powtórzyć za około 3 – 4 tygodnie. Jako że oczyszczanie wodorowe to etapowy zabieg, w zależności ile etapów wykonamy podczas jednej procedury tyle będzie trwał zabieg. Przeciętny czas trwania oczyszczania skóry twarzy to 30 – 60 minut. Oczyszczanie wodorowe wykonuje się całorocznie, pamiętając o filtrach UV. Dodatkową zaletą jest możliwość zastosowania na innych obszarach ciała. Oczyszczanie wodorowe pleców? Proszę bardzo!

Przeciwwskazania do wykonania oczyszczania wodorowego

Zabieg oczyszczania skóry metodą aktywnego wodoru dostępny jest dla większości osób. Sprawdzi się nawet w przypadku skór naczyniowych
i delikatnych. Oczyszczanie wodorowe jest bezbolesne i bezinwazyjne, natomiast, jak w przypadku większości zabiegów istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Wszelkie aktywne choroby skóry, w tym opryszczka będą przeciwwskazaniem do wodorowego oczyszczania twarzy. Cukrzyca, nowotwory oraz epilepsja również wyeliminują nas z etapowego zabiegu oczyszczania.

Zabieg oczyszczania wodorowego skóry polega między innymi na zastosowaniu ultradźwięków oraz fali radiowej, więc osoby posiadające metalowe implanty, bądź rozrusznik serca nie będą mogły przystąpić do zabiegu. Panie w ciąży będą musiały zadowolić się okrojoną procedurą oczyszczania twarzy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zastosować infuzję tlenową, by zainicjować regenerację komórek skóry. Zabieg oczyszczania wodorowego sprawi, że nasza skóra odzyska wigor
i blask. Eliminacja wolnych rodników podczas zabiegu jest na wysokim poziomie, a rezultaty oczyszczania wodorowego usatysfakcjonowały już wielu Pacjentów.

4.5/5 - (15 głosów)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*