Starożytna sztuka masażu twarzy Kobido wywodzi się z tradycji japońskiej. Jego technika została wypracowana już w XV wieku! Legenda głosi, że masaż Kobido był jednym z najlepiej strzeżonych sekretów kosmetycznych – zarezerwowany był początkowo jedynie dla członków rodziny cesarskiej oraz szlachetnie urodzonych. Ze względu na złożoność, szybkość i intensywność ruchów wykorzystywanych w masażu Kobido jest on jedną z najbardziej zaawansowanych technicznie form masażu twarzy na świecie.
Na czym polega masaż Kobido?
Kobido często określany jest jako niechirurgiczny lifting twarzy. Charakteryzuje go wiele stopni intensywności masażu, przez co umożliwione jest zmniejszenie napięcia mięśni twarzy. W odróżnieniu od innych metod masażu, Kobido nie działa tylko na powierzchni, lecz na głębszych warstwach skóry
i mięśni. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu złożonych i intensywnych technik manualnych.
Wykonywanie powolnych ruchów ma za zadanie zrelaksować i odprężyć ciało i umysł, natomiast szybsze i zdecydowane, mają pobudzić skórę do wytworzenia składników niezbędnych do uzyskania efektu liftingu. Silny ucisk stymuluje produkcję kolagenu oraz elastyny w skórze, przez co poprawia się jej napięcie i jędrność.
Ten japoński rytuał to świetna, w pełni bezpieczna, bezinwazyjna i NATURALNA alternatywa dla zabiegów medycyny estetycznej takich jak botoks, czy zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego.
Jak wygląda sesja masażu Kobido?
Masaż Kobido składa się z kilku etapów kolejno wykonywanych przez terapeutę, podczas których intensywność ruchów stopniowo wzrasta.
Po wykonaniu dokładnego demakijażu przystępujemy do etapu masażu tkanek głebokich w obrębie twarzy i szyi, którego celem jest zniwelowanie wszelkich napięć mięśniowych, mających bezpośredni wpływ na powstawanie widocznych oznak starzenia się skóry.
Druga część rytuału to głęboki relaks. Na tym etapie terapeuta za pomocą gładkich, delikatnych ruchów niweluje skumulowane w mięśniach karku i szyi napięcie, przez co poprawiane jest krążenie krwi, a dzięki temu polepsza się koloryt skóry. Jest to również moment głębokiego odprężenia, który pozwala pacjentowi na zmniejszenie uczucia stresu i napięcia.
Następnie przechodzimy do etapu manualnego drenażu limfatycznego, który ma na celu poprawić przepływ chłonki (limfy), a także zmniejszyć wszelkie obrzęki i opuchliznę.
Kolejny, czwarty etapi to lifitng, czyli najbardziej intensywny etap, charakterystyczny dla masażu Kobido. W tej części terapeuta wykorzystuje ruchy takie jak:
- ugniatanie,
- intensywne podszczypywanie,
- podszczypywanie z podbieraniem,
- ruchy perkusyjne.
Poprawiona zostaje jędrność skóry. Intensywne techniki modelują twarz, poprawia się jej owal.
Cera nabiera blasku.
Masaż kończy akupresura, która poprzez uciskanie wybranych punktów, pozwala przywrócić równowagę energetyczną całego organizmu, wpływając również na organy wewnętrzne, które stymulowane są do sprawniejszego działania.
Jakich efektów można oczekiwać po masażu Kobido?
Japoński rytuał Kobido ma liczne zalety – działając wielopoziomowo poprawia wygląd i kondycję skóry, gwarantuje głęboki relaks, a także wpływa na pozytywne efekty zdrowotne:
- zmniejsza widoczne efekty starzenia się skóry i działa prewencyjnie – zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek,
- wpływa na zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny,
- poprawia krążenie krwi oraz limfy,
- zmniejsza efekty bruksizmu,
- pomaga niwelować bóle głowy oraz napięcia mięśniowe okolicach szyi, klatki piersiowej i twarzy
- zmniejsza uczucie stresu
- poprawia owal i rysy twarzy
- działa odprężająco i relaksująco
- pozwala regulowa bilans energetyczny ciała
- poprawia pracę układu pokarmowego.
Jakie są wskazania do wykonania zabiegu?
Masaż twarzy Kobido wskazany jest przy:
- skórze wiotkiej, która wymaga ujędrnienia i odżywienia
- opadającym owalu twarzy, opadającej powiece
- zmarszczkach i oznakach starzenia się skóry
- napięciach mięśni szyi, karku, kaltki piersiowej, głowy i twarzy
- stresie
- migrenie
- bruksizmie
- zastojach limfatycznych lub wodnych.
Jakie są przeciwwskazania do wykonania masażu Kobido?
Pomimo, że Kobido jest naturalną alternatywą dla medycyny estetycznej, istnieją pewne przeciwwskazania, których nie można lekceważyć. Należą do nich:
- stany zapalne organizmu i skóry
- przerwana ciągłość naskórka
- trądzik różowaty w fazie zaostrzeń
- trądzik zapalny
- opryszczka
- podwyższona temperatura
- nieleczone nadciśnienie tętnicze
- świeżo wyrwany ząb i stany ropne okołozębowe
Dodatkowo, należy pamiętać o zachowaniu pewnego odstępu czasu, jeśli korzystało się z innych zabiegów medycyny estetycznej. Między zabiegiem z wykorzystaniem toksyny botulinowej, a masażem Kobido powinny upłynąć przynajmniej 2 tygodnie, a po zastosowaniu nici liftingujących nawet 6 miesięcy.
Kiedy możemy wykonywać masaż Kobido?
Masaż twarzy Kobido można wykonywać o dowolnej porze roku. Nie ma w tej sprawie żadnych przeciwwskazań. Najlepszą porą do wykonania zabiegu jest popołudnie i wieczór, jednak nie stanowi to absolutnie wymogu.
Czy Kobido boli?
Przy występujących napięciach mimicznych twarzy możliwe jest odczuwanie delikatnego dyskomfortu, który z każdą kolejną sesją masażu będzie ustępował. Kolejnym aspektem, który może być dość mocno odczuwalny dla pacjenta są stosowane w technice Kobido szybkie, intensywne, liftingujące ruchy dłońmi – masaż nie powinien jednak wywoływać bólu.
Jak często należy wykonywać masaż Kobido?
Efekty terapeutyczne widoczne są po pierwszym zabiegu – twarz jest zrelaksowana, mięśnie twarzy są uniesione. Należy jednak pamiętać, że te efekty dość szybko przemijają. Dla zachowania trwałego efektu kluczowe jest zachowanie systematyczności wykonywania masażu. Zalecamy wykonywanie zabiegu w serii.
Czy masaż Kobido można wykonywać u kobiet w ciąży?
Masaż Kobido jest zabiegiem całkowicie naturalnym i bezpiecznym dla przyszłej mamy
i maluszka. Bez obaw można go wykonywać zarówno w trakcie ciąży, jak również w czasie karmienia piersią. To bezinwazyjna forma terapii, która wpływa korzystnie na zdrowie ciężarnej pacjentki – redukuje stres, pozwala na głęboki relaks, a także zmniejsza dolegliwości bólowe.
Jak długo trwa zabieg masażu Kobido?
Sesja masażu Kobido trwa około 60 minut.
Ile kosztuje masaż Kobido?
Masaż medyczny | Czas trwania | Cena |
Masaż Kobido | około 1 godziny | 190 zł |
Pakiet 5x masaż Kobido | 5 x 1 godzina | 900 zł |
Tel: 790-790-099