Fizjoterapia estetyczna – nowość w Klinice Skórna.pl!

Strona główna » Blog » Medycyna estetyczna » Fizjoterapia estetyczna » Fizjoterapia estetyczna – nowość w Klinice Skórna.pl!


W dzisiejszych czasach człowiek staje się coraz to bardziej świadomy swojego wyglądu, atrakcyjności oraz jego wpływu na nasze życie (również psychiczne). W celu jego poprawy z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. Wraz z jej ciągłym rozwojem, swoją erę rozkwitu przeżywa nowa dziedzina fizjoterapii, jaką jest fizjoterapia estetyczna.

Czym tak właściwie jest fizjoterapia estetyczna?

Fizjoterapia zajmuje się głównie leczeniem i profilaktyką uszkodzeń narządu ruchu, przy pomocy ćwiczeń fizycznych, zabiegów z zakresu fizykoterapii (m.in. laser, ultradźwięki, elektroterapia), masażu, czy specjalnych metod manualnych. Fizjoterapia estetyczna jest dziedziną, wykorzystującą metody fizjoterapeutyczne w celu poprawy urody oraz zapobieganiu procesom starzenia się skóry.

Metody fizjoterapii estetycznej są nieinwazyjnymi technikami, które celowane są w głębsze poziomy tkanek, dzięki czemu ich efekty utrzymują się przez dłuższy czas. Jest kierowana szczególnie do osób, które chcą zadbać o swoje ciało, lecz obawiają się korzystać z inwazyjnych metod, które oferuje nam medycyna estetyczna. Fizjoterapia estetyczna nie wchodzi w kompetencje lekarza medycyny estetycznej, ale za to potrafi ją świetnie uzupełniać poprzez metody przyspieszające okres rekonwalescencji po zabiegach chirurgii estetycznej.

fizjoterapia estetyczna Katowice

Dzięki zastosowaniu odpowiednich technik fizjoterapia oprócz zniesienia dolegliwości bólowych, korekcji sylwetki ciała, czy rozluźnienia nadmiernie napiętych mięśni, daje nam ogromne możliwości oddziaływania na urodę i estetykę twarzy i ciała. Właściwie dobrane do pacjenta metody z zakresu fizjoterapii estetycznej pozwalają osiągać również wizualne efekty zastosowania terapii. Należą do nich między innymi: zmniejszenie zaczerwienienia zmian alergicznych, zblednięcie tzw. pajączków, zniwelowanie „worków pod oczami”, czy efekty związane z wygładzeniem zmarszczek.

Specjalnie dla naszych Pacjentów wprowadziliśmy do oferty Kliniki cały wachlarz usług z zakresu fizjoterapii estetycznej takich tak:

  • Holistyczny rytuał brzucha
  • Powięziowy masaż twarzy o działaniu liftingującym
  • Rytuał przeciwobrzękowy z kinesiotapingiem
  • Estetyka blizny
  • Suche igłowanie
  • Rytuał dla ciała i duszy.

Zabiegi fizjoterapii estetycznej w Klinice Skórna.pl będzie wykonywać Pani Magister Iga Kozioł za pomocą autorskich, indywidualnie dostosowywanych do każdego pacjenta metod.

Kliknij w numer telefonu, aby umówić wizytę telefonicznie
Tel: 790-790-099

5/5 - (4 głosów)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*