oczyszczanie wodorowe katowice

Oczyszczanie wodorowe – odpowiadamy na Wasze pytania

Strona główna » Blog » Medycyna estetyczna » Kosmetologia » Oczyszczanie wodorowe – odpowiadamy na Wasze pytania


Nadeszła jesień i coraz częściej korzystacie z zabiegu oczyszczania wodorowego. Oczywiście jest to zabieg całoroczny, jednak z chęcią stosowany po lecie w celu odświeżenia i regeneracji. Mechanizm działania zabiegu oczyszczania wodorowego polega na wprowadzeniu mikrocząsteczek aktywnego wodoru, które w skórze działają neutralizująco na wolne rodniki. Udaje się to przy pomocy wody pod zwiększonym ciśnieniem. Zabieg oczyszczania wodorowego działa antyoksydacyjnie na skórę, pozbywając się wolnych rodników – największych wrogów zdrowej skóry. Hamuje on także stres oksydacyjny.

Najczęściej spotykanym pierwiastkiem chemicznym we wszechświecie i na Ziemi jest właśnie wodór. To pierwiastek o najmniejszej masie atomowej,
a może tak wiele. Dzięki takiej budowie może zostać wprowadzony w głębokie warstwy skóry. Oczyszczanie wodorowe twarzy to zabieg wielopoziomowy, który odświeży i zregeneruje naszą skórę po lecie. Zabiegi oczyszczania twarzy to ważny element pielęgnacji. Zalet oczyszczania twarzy wodorem jest naprawdę wiele, a my postaramy się przedstawić je Państwu w tym artykule.

Na czym polega oczyszczanie wodorowe?

Zabieg wodorowego oczyszczania to procedura wielostopniowa, która łączy kilka technologii. Pierwszym etapem oczyszczania jest oczyszczanie wodorowe na poziomie komórkowym, silne działanie przeciwoksydacyjne i walka z wolnymi rodnikami. Następnie peeling kawitacyjny, którego głównym zadaniem jest usunąć martwe komórki naskórka – ważny element oczyszczania skóry. Jeśli mamy skórę mieszaną peeling kawitacyjny będzie pomocny w ograniczeniu wydzielania sebum, a skóra twarzy przestanie się błyszczeć. Możemy go połączyć z oczyszczaniem manualnym twarzy. Kolejnym krokiem zabiegu oczyszczania wodorowego będzie użycie głowicy ” spray – gum”, która umożliwi rozpylenie ampułek i ich substancji aktywnych – dobranych w zależności od rodzaju skóry.

Teraz kolej na ultradźwięki, które pomogą nam wtłoczyć rozpyloną ampułkę w głąb skóry. Ultradźwięki pobudzają krążenie w skórze, a co za tym idzie zwiększają jej metabolizm. Przepuszczalność błon komórkowych zwiększa się, a substancje aktywne docierają do głębokich struktur skóry. Poprawia się napięcie skóry. Nadmiar wolnych rodników osłabia proces tworzenia nowych włókien kolagenowych i elastyny – skóra staje się wiotka. Jak już wspominaliśmy oczyszczanie wodorowe to wieloetapowy zabieg – kolejnym będzie fala radiowa, która świetnie stymuluje skórę do produkcji włókien kolagenowych. Skóra dzięki temu staje się bardziej napięta, odzyskuje promienny wygląd.

Po wykonaniu wszystkich etapów wodorowego oczyszczania skóry efekty zabiegu będą wysoce zadowalające. Siła cząsteczek aktywnego wodoru jest wielka! Dzięki zabiegowi oczyszczania dotlenimy i nawilżymy skórę – to naprawdę przyjemna procedura pielęgnacji skóry.

Jak często wykonywać oczyszczanie wodorowe?

Procedurę zabiegu oczyszczania wodorowego możemy powtarzać co 2 – 4 tygodnie. W serii wykonujemy około 3 – 5 zabiegów. Etapowy zabieg oczyszczania sprawdzi się nawet w przypadku skór naczyniowych. Aktywne stany zapalne i choroby skóry będą natomiast przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Oczyszczanie wodorowe efekty przynosi już po pierwszym zabiegu. Wieloetapowość zabiegu zapewnia skórze nie tylko oczyszczenie, ale również stymulację procesów regeneracyjnych, dzięki ultradźwiękom i fali radiowej. Oczyszczanie wodorowe stymuluje procesy odnowy komórkowej w skórze.

Ile trwa zabieg oczyszczania wodorowego?

Jak już wspomniałam, zbieg oczyszczania wodorowego skóry składa się z kilku etapów: oczyszczania, ultradźwięków, wtłaczania substancji aktywnej, fali radiowej, działania zimnem. W zależności od rodzaju skóry i jej kondycji możemy zastosować wszystkie, bądź niektóre etapy zabiegu. Od tego uzależniony będzie czas zabiegu. Uśredniając, należy zarezerwować na zabieg około godziny, odpowiednio więcej, jeżeli mamy ochotę połączyć go z maską, czy inną procedurą.

Czy wodorowe oczyszczanie twarzy jest skuteczne?

Oczyszczanie wodorowe, jak każdy zabieg ma swoich zwolenników i przeciwników. Obserwujemy pozytywne wrażenia po wykonaniu zabiegu
u naszych Pacjentów, a co najważniejsze – Pacjenci również widzą efekt. Zabieg oczyszczania skóry powinien być pierwszym krokiem w procesie odnowy skóry. Jest skutecznym pogromcą wolnych rodników, świetnie odświeża naskórek przed innym zabiegami. Oczyszczanie twarzy wodorem to numer jeden w planie zabiegowym, który ma za zadanie opóźniać proces starzenia.

Czy wodorowe oczyszczanie twarzy boli?

Podczas zabiegu skóra oczyszczana jest za pomocą specjalnych głowic, które pod ciśnieniem delikatnie zasysają naszą skórę. Osoba wykonująca zabieg dostosowuje parametry siły zassania tak, aby zabieg nie był bolesny. Manualne oczyszczanie twarzy chyba boli bardziej. Oczyszczanie skóry twarzy to zabieg bezpieczny, bezinwazyjny, nie wymagający znieczulenia. Jeśli poddajemy się wieloetapowemu oczyszczaniu wodorowemu możemy spodziewać się miłych doznań, choć najbardziej cieszą efekty zabiegu oczyszczania – skóra gładka i jędrna.

Czy oczyszczanie wodorowe usuwa wągry?

Oczyszczanie wodorowe pomaga nam pozbyć się martwego naskórka, dzięki czemu dogłębnie oczyszcza skórę. Cząsteczki wodoru doskonale radzą sobie z zaskórnikami i wągrami. Osoby ze skórą skłonną do przetłuszczania i pojawiania się zmian zapalnych powinny pomyśleć o zabiegu oczyszczania wodorowego. Jeśli problem wągrów jest mocno nasilony można połączyć zabieg oczyszczania wodorowego z oczyszczaniem manualnym twarzy. Fenomen oczyszczania wodorowego polega między innymi na możliwości połączenia go z zabiegiem z użyciem kwasów, przy skórze problematycznej, czy z maską pielęgnacyjną i masażem, jeśli mamy ochotę na relaks. Oczyszczanie wodorowe wykonuje kosmetolog, który prawidłowo oceni kondycję skóry i zaproponuje, który etap oczyszczania wodorowego to nasze ” must have”. Należy wspomnieć, iż możliwe jest również oczyszczenie skóry szyi i dekoltu, które skutecznie opóźni proces starzenia. Dzięki oczyszczaniu wodorowemu nasza skóra będzie wolna od zaskórników, zadbana i promienna.

Wodorowe oczyszczanie twarzy opinie Pacjentów

W przypadku wodorowego oczyszczania skóry spotykamy się w naszej klinice z pozytywnym odbiorem. Pacjenci korzystają z tej metody oczyszczania regularnie, łącząc zabieg z innymi terapiami. Po zabiegu oczyszczania wodorowego możemy zauważyć efekt napięcia skóry, zwężenie porów, wygładzenie struktury, ujednolicenie kolorytu skóry. Jest to zabieg bezinwazyjny. Nie wymaga on także okresu rekonwalescencji. Mam nadzieję, że zachęciłam Państwa do zabiegu oczyszczania wodorowego! Do zobaczenia w Klinice Skórna.pl! 🙂

Kliknij w numer telefonu, aby umówić oczyszczanie wodorowe w Klinice Skórna.pl

Tel: 790-790-099

3.5/5 - (356 głosów)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*