radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa

Strona główna » Blog » Medycyna estetyczna » Radiofrekwencja mikroigłowa


O zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej słów kilka

Na rynku medycyny estetycznej co rusz ma miejsce nowa rewolucja i tak też stało się w przypadku zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej. Brzmi dość tajemniczo… Już spieszymy z odpowiedzią co to takiego ta radiofrekwencja mikroigłowa i jakie są efekty zabiegu? W skrócie RF – jest to połączenie dwóch technologii: fali elektromagnetycznej o częstotliwości fal radiowych z mikronakłuwaniem skóry. A teraz po ludzku 🙂 Do zabiegu używane są sterylne kartridże wyposażone w pozłacane igły, które przekłuwają skórę i podgrzewają falą radiową.

Podczas procedury RF w sposób kontrolowany podgrzewamy warstwy skóry – jest to przedział między 40, a 60 stopni Celsjusza i stymulujemy skórę do przebudowy, produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny. Działamy na wielu poziomach, nawet skóry właściwej. Często zabieg radiofrekwencji mikroigłowej nazywany jest liftingiem bez skalpela i jest jednym z najlepszych sposobów, by odmłodzić skórę twarzy i zainicjować redukcję zmarszczek. Radiofrekwencja mikroigłowa to zaawansowana technologia, która oddziałuje na głębokie warstwy skóry, gwarantując jej remodeling. Już po pierwszym zabiegu skóra odzyskuje dawny blask, natomiast ilość zabiegów zależy od jakości i kondycji skóry Pacjenta.

Efekty zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej

Zabieg bardzo lubiany przez Pacjentów dzięki efektom, jakie uzyskujemy po wykonanym zabiegu. Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa świetnie sprawdza się w odmładzaniu skóry twarzy, szyi, dekoltu jako terapia anti – aging. Jest nadzieją dla osób, które borykają się z problemem blizn potrądzikowych lub innego pochodzenia. Redukcja blizn w przypadku zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej jest znaczna. Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Skóra staje się gęsta, napięta, a jej struktura ulega wygładzeniu. W przypadku blizn potrądzikowych być może będziemy musieli skorzystać z serii zabiegów, by uzyskać wymarzony efekt.

Lifting skóry to upragniony cel skór dojrzałych. Radiofrekwencja mikroigłowa działa na głębokich warstwach skóry. Oczywiście przed zabiegiem znieczula się ją specjalnym kremem z lignokainą, aby cała procedura przebiegała komfortowo. Ten sposób stymulacji odnowy komórkowej znacząco poprawia napięcie skóry, ujędrnienie skóry, a także jej koloryt. Lifting skóry twarzy jest widoczny gołym okiem.

W Klinice Skórna.pl zabieg radiofrekwencji mikroigłowej wykonywany jest na wysokiej jakości sprzęcie Intracel Pro. Możemy za pomocą niego działać na dowolnym obszarze ciała i uzyskać lifting twarzy, redukcję blizn czy redukcję rozstępów. Za pomocą fal radiowych możemy osiągnąć naprawdę wiele. Ilość zabiegów ustalana jest na podstawie kondycji skóry i efektów, jakie chcemy uzyskać. Pierwsze efekty zabiegu, takie jak promienna i gładka skóra widoczne są w niedługim czasie od wygojenia skóry. Radiofrekwencja mikroigłowa frakcyjna brzmi dość przerażająco dla Państwa, ale chcemy zapewnić, iż przebieg zabiegu jest podobny do innych procedur sprzętowych, czy laserowych. Zawsze wybrana przez Państwa partia ciała poddawana zabiegowi, w pierwszej kolejności jest znieczulana dla Państwa komfortu.

Radiofrekwencja mikroigłowa – przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Kiedy nie możemy przystąpić do zabiegu frakcyjnej radiofrekwencji? Nie możemy naruszać struktury skóry w przypadku zakażeń wirusowych, bakteryjnych, grzybiczych lub występujących stanów zapalnych. Cukrzyca, choroby nowotworowe, hemofilia i zaburzenia krzepnięcia również są przeciwwskazaniem. Przy podgrzewaniu skóry musimy również być ostrożni w przypadku stwierdzonych zaburzeń psychicznych oraz padaczki. Oczywiście ciąża i karmienie piersią również znajdą się na liście, tak samo jak osoby z wszczepionym rozrusznikiem serca i metalowymi implantami. Wiotka skóra schodzi na dalszy plan, gdyż najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo Pacjenta.

RF mikroigłowy zalety

Urządzenie RF (RF – Radio Frequency) to doskonały duet mikronakłuwania przy użyciu prądu o wysokiej częstotliwości. Ma zastosowanie w przypadku leczenia wielu problemów skórnych. Długo się zbieramy do wykonania zabiegu radiofrekwencji, obawiając się jak to będzie po zabiegu i okresu rekonwalescencji. Zadaniem specjalisty jest rozwianie wszelkich wątpliwości i objaśnienie na czym polega zabieg.


RF mikroigłowy porównywany jest do zabiegu lasera frakcyjnego. Tak naprawdę RF to suma wszystkiego co najlepsze w Dermapenie i laserze frakcyjnym. Radiofrekwencja mikroigłowa to takie dwa w jednym. Szeroki zakres zastosowania pozwala wykonywać zabieg z różnych wskazań:
w przypadku braku jędrności skóry, gdy dokucza wiotkość skóry lub marzy nam się efekt liftingu. Stymulując tym zabiegiem skórę do produkcji włókien kolagenowych poprawa napięcia skóry ulega poprawie, a więc i redukcja zmarszczek jest zauważalna. Poprawa kolorytu skóry to kolejny plus terapii RF.

Zabieg wykonywany może być przez cały rok, jednak nie bezpośrednio przed słonecznym urlopem. Frakcjonowanie mikroigłowe to zabieg, po którym bezwzględnie należy stosować wysoką ochronę filtrami UV. Po zabiegu należy zrezygnować z opalania. Zresztą nic tak nie przyspiesza procesów starzenia skóry jak promieniowanie słoneczne, dlatego szczerze odradzamy. RF możemy wykonać w okolicy oczu na granicy bezpieczeństwa.

Radiofrekwencja mikroigłowa – rekonwalescencja po zabiegu

Okres rekonwalescencji wynosi około dwóch dni, gdy na powierzchni skóry utrzymuje się zaczerwienienie oraz delikatny obrzęk. Obszar zabiegowy może dawać odczucie ciepła i rozgrzania. Radiofrekwencja mikroigłowa wykonywana na dowolnym obszarze ciała zmusza nas do rezygnacji z miejsc typu: basen, sauna, solarium w najbliższym czasie po zabiegu. Efekty terapii zauważymy kilka tygodni po zabiegu, gdy proces odnowy skóry dobiegnie końca. Efekty zabiegu widoczne jako pierwsze to: wygładzenie skóry, jej rozświetlenie oraz zwiększenie gęstości.

Radiofrekwencja mikroigłowa w serii zabiegów daje wręcz spektakularne efekty, czego mamy przyjemność być świadkami. Każda partia skóry poddana zabiegowi RF odrodzi się na nowo. W dniu zabiegu nie zażywamy środków przeciwzapalnych. Możemy sobie w nagłych przypadkach pozwolić na paracetamol. Proces odnowy skóry nie może zostać przerwany przez przyjmowanie środków przeciwzapalnych. Po zabiegu należy pielęgnować skórę delikatnymi dermokosmetykami zaleconymi w gabinecie. Obszar zabiegowy smarujemy takimi preparatami jak : Cicalfate – Avene lub Zinalfat – Dermoceutica. Z pomocą fal radiowych jesteśmy w stanie wiele zdziałać dla dobra skóry, a w terapiach odmładzania skóry nie ma sobie równych. Kolejne zabiegi możemy wykonać po upływie około 4 – 6 tygodni.

4.1/5 - (49 głosów)

2 komentarze

 1. Czytałam wiele komentarzy pacjentek po zabiegu RF, które opisywały krótkotrwałe efekty tego zabiegu i duże pogorszenie jakości skóry po ustąpieniu efektów. Pisały o zniszczeniu włókien kolagenowych temperaturą.

  • Prawidłowo wykonana radiofrekwencja mikroigłowa zdecydowanie zwiększa jakość skóry i zawartość włókien kolagenowych.
   Są na to badania, dowody naukowe.
   Badania histopatologiczne wycinków skóry to potwierdzają bezapelacyjnie.
   Całe mnóstwo artykułów w bazie medycznej pubmed.
   Oczywiście jak ktoś nie wie co robi to każdym sprzętem może zrobić krzywdę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*