plastyka powiek dolnych Katowice

Plastyka powiek dolnych – blefaroplastyka dolna

Strona główna » Blog » Okuloplastyka » Blefaroplastyka » Plastyka powiek dolnych – blefaroplastyka dolna


Blefaroplastyka dolna (plastyka powiek dolnych), to zabieg, który polega na usunięciu nadmiaru skóry na powiekach. Pozwala ona przywrócić skórze oczu, która uległa zwiotczeniu młodzieńczy wygląd, nadając powiekom pożądany kształt i kontur.

W odróżnieniu od blefaroplastyki górnej, plastyka powiek dolnych, wiąże się z nacięciem skóry powieki poniżej brzegu rzęs, w celu zminimalizowania widoczności blizny.
Klinice Skórna.pl w Katowicach, korektę powiek dolnych wykonujemy również metodą przezspojówkową, która charakteryzuje się niewidocznym cięciem, zlokalizowanym na wewnętrznej stronie powieki. Dzięki wykorzystaniu tej techniki nie powstają blizny widoczne na skórze.

Jak przebiega zabieg korekcji powiek dolnych?

Czas trwania zabiegu wynosi ok. 60-90 min. W pierwszym etapie zabiegu korekcji powiek, lekarz wyznacza linię cięć na skórze w brzegu podrzęsowym powieki dolnej, tak aby blizna była niewidoczna, a także zaznacza nadmiar skóry, który należy usunąć. Następnie podawane jest miejscowe znieczulenie nasiękowe – obszar, który zostanie poddany operacji ostrzykuje się roztworem środka miejscowo znieczulającego z dodatkiem adrenaliny, której dodatek zmniejsza krwawienie w trakcie plastyki powiek.

W kolejnym etapie lekarz nacina fragment pod brzegiem rzęsowym i oddziela skórę od brzegu oczodołu, a następnie nacina przegrodę oczodołową, skąd usuwany jest nadmiar tkanki tłuszczowej.
Następnie wycinany jest zaznaczony fragment skóry i zlokalizowane pod nią włókienka mięśnia okrężnego oka, przez co fałd nadtarczkowy staje się wyraźniejszy, a kontur oka ładnie podkreślony. Podczas zabiegu przywracane jest także prawidłowe napięcie w strukturach powięziowych.
Ranę zamyka się drobnymi szwami.

Jakie są wskazania do zabiegu blefaroplastyki powiek dolnych?

Najczęstszym powodem, dla którego pacjenci decydują się na zabieg blefaroplastyki, jest przede wszystkim zwiotczenie i nadmiar skóry powiek oraz przepukliny tłuszczowej, które tworzą się na skutek wiotczenia przegrody oczodołowej, a te w przypadku powiek dolnych określa się „workami pod oczami”. Stanowią one często spory mankament estetyczny dla pacjenta, mający ogromny wpływ na jego samoocenę.

Jakie efekty daje plastyka powiek?

Blefaroplastyka pozwala nabrać twarzy promiennego wyglądu. Uzyskujemy wizualne odmłodzenie twarzy, odświeżenie spojrzenia, poprawia się napięcie skóry wokół oczu. Odsłonięcie powieki pozwala pięknie wyeksponować oko, które staje się bardziej wyraziste, a to wpływa na całokształt postrzegania nas przez otoczenie. Twarz staje się bardziej pogodna, polepsza się również pole widzenia.

Dzięki blefaroplastyce możemy:

  • skutecznie usunąć nadmiar wiotkiej skóry powiek,
  • zlikwidować przepukliny tłuszczowe,
  • przywrócić prawidłowe napięcie w strukturach powięziowych,
  • zlikwidować problem opadającej powieki,
  • zminimalizować wady mięśni,
  • pozbyć się problemu wiecznie zmęczonych oczu.

Jak należy przygotować się do zabiegu?

Przed wykonaniem zabiegu konieczna jest konsultacja, na której lekarz kwalifikuje do zabiegu, a także dobiera odpowiednią dla pacjenta metodę. Obowiązkowe jest również wykonanie niezbędnych badań:

– morfologia (HGB, HCT, RBC, WBC, PLT),

– układ krzepnięcia (czas protrombinowy, APTT, INR),

– CRP oraz TSH,

– antygen HBS, HCV.

Zabieg blefaroplastyki powinni wykonywać jedynie lekarze wyspecjalizowani w chirurgii powiek i okolicy oczu. W Klinice Skórna.pl zabieg blefaroplastyki wykonują doświadczeni okuliści, specjaliści okuloplastyki i chirurgii powiek.

Jak przebiega rekonwalescencja po zabiegu?

Rekonwalescencja po zabiegu trwa ok. 7-14 dni. W odstępie tygodnia od zabiegu lekarz zdejmuje pacjentowi szwy. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się obrzęk i zasinienie okolic oczu, które ustępują zazwyczaj w ciągu kilku dni. Dodatkowo:

– przez ok. 7 dni po operacji nie należy spożywać alkoholu i palić tytoniu,

– prowadzenie samochodu w dniu zabiegu jest zabronione,

– przez 2-4 tygodnie należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego,

– wizyty kontrolne są obowiązkowe.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu blefaroplastyki?

Plastyka powiek, jak i każda interwencja chirurgiczna nie powinna być wykonywana w niektórych sytuacjach. Przeszkodami, które dyskwalifikują pacjenta do zabiegu blefaroplastyki dolnej są:

– poważne choroby ogólnoustrojowe,
– nadczynność tarczycy,
– nadciśnienie tętnicze krwi
– niedokrwistość
– choroby nowotworowe
– choroby oczu (np. jaskra, odwarstwienie siatkówki),
– choroba Gravesa-Bassedova,
– infekcje,
– choroby serca,
– cukrzyca,
– ciąża i karmienie piersią.

Plastyka powiek dolnych – zdjęcia przed i po zabiegu, efekty

Metamorfozy Doktor Katarzyna Lepska

przepukliny tłuszczowe katowice

Pacjentka po zabiegu plastyki powiek górnych i dolnych z redukcją przepuklin tłuszczowych. Zdjęcie przed i 1.5 miesiąca po zabiegu.

przepukliny tluszczowe

Pacjentka po zabiegu plastyki powiek górnych i dolnych z redukcją przepuklin tłuszczowych. Zdjęcie przed i 1.5 miesiąca po zabiegu.


Metamorfozy Doktor Rafał Woś

blefaroplastyka-powiek-gornych-i-dolnych

Pacjentka ok. 65 lat, Katowice (okolice). Zgłasza znaczny nadmiar skóry powiek górnych oraz dolnych. Z uwagi na wiotkość i nadmiar skóry powiek dolnych zdecydowała się na blefaroplastykę powiek dolnych metodą przezskórną z jednoczasową blefaroplastyką powiek górnych z użyciem noża RF (radiofrekwencyjnego). Dzięki temu uzyskano podczas jednego zabiegu rezultat, który przerósł oczekiwania pacjentki i przyniósł znaczną poprawę wyglądu. Efekt 7 dni po zabiegu.

Pacjentka ok. 45 lat, Rybnik. Zależało jej na całkowitym odmłodzeniu oka oraz likwidacji Malar Bags. Była u innych specjalistów, którzy nie podjęli się operacji przy workach typu Malar Bags. W pierwszym etapie wykonano blefaroplastykę powiek górnych, a po 7 dniach blefaroplastykę powiek dolnych z plastyką Malar Bags. Uzyskano 100% redukcji Malar Bags oraz pięknie napiętą skórę powieki dolnej, a także widoczną powiekę górną
i efekt otwartego oka. Spektakularny efekt po 7 dniach od zabiegu.

Ile kosztuje blefaroplastyka powiek dolnych?

Przezskórna laserowa plastyka powiek dolnych7500 zł / dwie powieki
Przezskórna plastyka powiek dolnych nożem radiofrekwencyjnym7500 zł / dwie powieki
Przezskórna plastyka powiek dolnych z transpozycją tłuszczu oczodołowego i wypełnieniem doliny łez12900 zł / dwie powieki
Przezspojówkowa plastyka powiek dolnych (bez blizny)8500 zł - 9500 zł / dwie powieki
Plastyka powiek dolnych wraz z usunięciem Malar Bags15900 zł / dwie powieki
cena zawiera 3 wizyty kontrolne i 3 zabiegi z podaniem kolagenu
Przezspojówkowa plastyka powiek dolnych z transpozycją tłuszczu oczodołowego i wypełnieniem doliny łez13900 zł / dwie powieki
Wypełnienie powiek i doliny łez własnym tłuszczem6000 zł / dwie powieki
Usunięcie przepuklin tłuszczowychcena blefaroplastyki + 1000 zł / stronę
Mid-face lifting (lifting środkowego piętra twarzy - policzki i bruzdy nosowo-wargowe), wykonywany razem z plastyką powiek dolnychcena blefaroplastyki + 9000 zł
Kantopeksja wykonywana równoczasowo z plastyką powiek dolnychcena blefaroplastyki + 1000 zł / stronę
Plastyka powiek górnych i dolnych12000 zł / dwie powieki
Plastyka powiek górnych i dolnych z dojścia przezspojówkowego13000 zł / dwie powieki
Mid-face lifting (lifting środkowego piętra twarzy - policzki i bruzdy nosowo-wargowe), wykonywany razem z plastyką powiek dolnychcena blefaroplastyki +9000 zł
Kliknij w numer telefonu, aby umówić wizytę telefonicznie
Tel: 790-790-099

3.9/5 - (55 głosów)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*