alternatywne metody labioplastyki

Czy istnieją alternatywy dla labioplastyki? Inne metody korekty warg sromowych.

Strona główna » Blog » Ginekologia plastyczna » Labioplastyka » Czy istnieją alternatywy dla labioplastyki? Inne metody korekty warg sromowych.


Wiele z Was zadaje sobie to pytanie – „czy istnieją alternatywy dla labioplastyki?”. Otrzymuję wiele maili od pacjentek, które zastanawiają się czy korektę warg sromowych można przeprowadzić w sposób inny niż chirurgiczny.

Jak dobrze wiecie, jestem entuzjastą technik małoinwazyjnych. Jeśli regularnie czytacie mojego bloga i jesteście zaznajomieni z rodzajem zabiegów, które wykonuję, to wiecie, że stosuję wiele nowoczesnych, małoinwazyjnych alternatyw dla tradycyjnych operacji. Dobrym przykładem jest zastosowanie nici w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu u kobiet.

Małoinwazyjne alternatywy dla labioplastyki

Niemniej jednak, gdy przychodzi do kwestii labioplastyki, nie istnieje małoinwazyjna metoda, która pozwoliłaby osiągnąć efekty porównywalne do tych uzyskiwanych w wyniku operacji. Dlatego też, choć bywam zapytywany o alternatywy, muszę szczerze odpowiedzieć – niestety nie ma.

Czasami pacjentki pytają o laserowe obkurczanie warg sromowych za pomocą lasera frakcyjnego CO2, na przykład MonaLisa. Należy jednak pamiętać, że nawet najbardziej zaawansowany laser frakcyjny nie jest w stanie obkurczyć warg sromowych o więcej niż 1-2 mm. W praktyce, efekt takiego zabiegu jest niemal niewidoczny.

Labioplastyka – jedyna skuteczna metoda korekty warg sromowych

Tak więc labioplastyka pozostaje jedyną skuteczną metodą zmiany wielkości i kształtu warg sromowych mniejszych.

Proszę pamiętać, że istnieje wiele technik i sposobów wykonania tego zabiegu, o różnym stopniu skuteczności i zróżnicowanych efektach. Niektóre wpływają tylko nieznacznie na wielkość warg sromowych, inne mogą dokonać znaczących zmian. Wyróżniamy techniki, które usuwają wolny brzeg warg sromowych i takie, które go zachowują. Są techniki delikatne, nie uszkadzające nerwów ani naczyń warg sromowych, ale są też techniki bardziej agresywne.

Moja unikalna metoda labioplastyki

W naszej klinice korzystam z unikalnej metody labioplastyki, pochodzącej z połączenia kilku różnych technik operacyjnych, którą opracowałem na podstawie tysięcy wykonanych zabiegów. Ta technika jest małoinwazyjna, krwawienie jest minimalne, a utrata krwi porównywalna jest do skaleczonego palca. Co najważniejsze, metoda ta daje optymalne efekty estetyczne i jest modyfikowalna, co pozwala dostosować ją do specyficznych potrzeb każdej pacjentki.

Co to znaczy, że technika jest modyfikowalna?

Pamiętajmy, że każda kobieta ma inny kształt warg sromowych – wpiszcie w Google frazę „the great wall of vagina” aby to zobaczyć.

Różnice anatomiczne w budowie warg sromowych mniejszych przedstawia praca Jamie McCartney „The Great Wall of Vagina”.
Źródło https://jamiemccartney.com. Ten sam sposób operacji u każdej Pacjentki? Z całą pewnością nie.

Nie każda klasyczna technika labioplastyki, opisywana w literaturze z zakresu ginekologii plastycznej, nadaje się dla każdej pacjentki. To, co działa u jednej osoby, może okazać się niewłaściwym wyborem dla innej. Dlatego właśnie moja technika jest w pełni modyfikowalna i pozwala na indywidualne dostosowanie zakresu zabiegu do konkretnej sytuacji.

Alternatywy dla labioplastyki – podsumowanie

Podsumowując, niestety, nie ma alternatyw dla labioplastyki. Jednakże, operacyjna korekta warg sromowych może być przeprowadzona w sposób bardziej lub mniej inwazyjny. Jeżeli zależy Wam na procedurze, która łączy w sobie jak najmniejszą inwazyjność i optymalne efekty estetyczne, serdecznie zapraszam na konsultację.

5/5 - (3 głosów)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*