usuwanie malar bags katowice

Nie wykonuj tych zabiegów przy Malar Bags!

Strona główna » Blog » Okuloplastyka » Nie wykonuj tych zabiegów przy Malar Bags!


Otrzymuję bardzo wiele zapytań w sprawie tzw. Malar Bags. Pacjenci szukając pomocy potrafią przyjechać ponad 500 km celem konsultacji
i kwalifikacji do zabiegu. Dlaczego tak jest? Okazuje się, że gdy próbują oni znaleźć fachową pomoc w swoim regionie, otrzymują odmowę co do możliwego leczenia albo co gorsza są im proponowane zabiegi, które mają pomóc, a tak naprawdę zamaskować problem. W rzeczywistości kończy się to zawsze tak samo – nasileniem problemu. 

Malar Bags – czy to mam?

Malar bags są zgrubieniami, fałdami podskórnymi okolicy brzegu oczodołu i policzka oraz okolicy jarzmowej. Potrafią być lekko uniesione
w stadium początkowym lub wypukłe i obwisłe w stadium zaawansowanym (Festoons). Mogą zmieniać swoje rozmiary w zależności m. in. od stężenia hormonów tarczycy, zatrzymania wody w organizmie, spożycia alkoholu oraz długości snu. 

Pacjentki trafiające do gabinetu najczęściej słyszały już o Malar Bags i same zauważają ten mankament. Mówią często, że jest ich to największy kompleks, nierzadko większy niż problem z wiotczeniem i nadmiarem skóry powiek górnych czy innymi zmarszczkami i cieniami.

Jakie zabiegi są proponowane?

Często słyszę od Pacjentów, że są im proponowane różne zabiegi mające na celu zniwelowanie problemu Malar Bags. Postaram się tutaj krótko je omówić.

Masaże limfatyczne

Czasem są pomocne – w początkowym stadium. Zwykle trzeba regularnie je powtarzać.

Mezoterapia

Mezoterapia w tym przypadku raczej nie pomoże, ale nie powinna też zaszkodzić.

Radiofrekwencja mikroigłowa 

Można jej spróbować, czasem słyszę od Pacjentów, że radiofrekwencja mikroigłowa na chwilę pomaga, ale trzeba ją regularnie powtarzać.

A teraz przechodząc do sedna.

NAJGORSZE zabiegi na Malar Bags

Lipotransfer – przeszczep (przeniesienie) tłuszczu własnego w okolicę doliny łez lub policzka

Ma on na celu wyrównanie objętości środkowego piętra twarzy i „zamaskowanie” Malar Bags. Niestety wielu lekarzy, chirurgów, którzy nie mają pojęcia o istocie problemu, kierując się własnym „instynktem” proponuje Pacjentowi taki zabieg (zresztą drogi – ok. 6000 zł). Nie dość, że dzięki niemu
w żaden sposób nie pozbędziemy się problemu, to (co gorsza) zabieg może dodatkowo zadziałać objętościowo, rozpychając skórę i powodując jeszcze większy obrzęk i zastój.

Wypełnienie kwasem hialuronowym doliny łez lub zabiegi wolumetryczne policzka

Jest to najgorsze co może przytrafić się Pacjentowi z Malar Bags. Osoby wykonujące takie zabiegi, nierozumiejące długofalowych efektów podania usieciowanych, często wolumetrycznych kwasów hialuronowych, nieświadomie doprowadzają w niedługim czasie do nasilenia problemu, w podobnym mechanizmie do tłuszczu. Niestety taki kwas może utrzymywać się nawet kilkanaście lat, co przez retencję wody prowadzi do utrwalenia obrzęków
i nasilenia problemu. Kwas podawany podobnie jak tłuszcz, wyrównując objętość środkowego piętra twarzy, może dać krótkotrwały efekt zniwelowania problemu. Niestety już po kilku tygodniach może spowodować on ze zdwojoną siłą retencję płynów i nasilenie Malar Bagsów – również poprzez swoją migrację. Pozostałe wypełniacze mogą działać podobnie np. Hydroksyapatyt wapnia.

Na koniec słowo o Botoksie.

Podając toksynę botulinową (botulinę) w okolicę kurzych łapek Pacjentowi, który ma problem z Malar Bagsem, można go nasilić poprzez zaburzenie działania pompy mięśniowej okolicy oka. Właśnie dlatego nie podaję Botoksu Pacjentom, którzy mają problem z Malar Bags.

Co więc można poradzić na Malar Bags?

Moim zdaniem jedyną skuteczną metodą jest zabieg operacyjny. W zależności od stopnia nasilenia problemu, wybieram odpowiednią dla danego Pacjenta metodę. Często okazuje się, że problem obecny jest od dłuższego czasu i dodatkowo występuje wiotkość powieki dolnej, a to może się wiązać z koniecznością połączenia zabiegu z blefaroplastyką powieki dolnej.

Warto wspomnieć o tym, iż sama blefaroplastyka – zarówno powiek górnych jak i dolnych może nasilić problem, dlatego tak ważnym jest, aby połączyć ją razem z odpowiednim zabiegiem na Malar Bags. Więcej przeczytasz o tym w artykule, który znajdziesz po kliknięciu w odnośnik poniżej.

Chcesz umówić się na konsultację?

W celu umówienia się na konsultację lub uzyskania odpowiedzi na Twoje pytania dotyczące zabiegu usunięcia Malar Bags, wypełnij poniższy formularz. Wrócimy do Ciebie z odpowiedzią w ciągu 24 godzin!


3.8/5 - (44 głosów)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*