zabieg endermologii efekty zabiegu

Endermologia – efekty przed i po zabiegu

Strona główna » Blog » Medycyna estetyczna » Kosmetologia » Endermologia – efekty przed i po zabiegu


Endermologia cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Za jej sukcesem stoją spektakularne efekty, które można dzięki niej osiągnąć. I to w niedługim czasie. Ponadto jest to zabieg mający szerokie zastosowanie. W naszej Klinice korzystamy z technologii LPG Alliance – jest ona bezpieczna nawet dla skóry twarzy. Zobacz, jakie są efekty endermologii.

Podstawowe informacje o zabiegu endermologii

Endermologia LPG Alliance jest masażem podciśnieniowym wykonywanym przy pomocy specjalnej głowicy. Jej budowa (ruchoma rolka i klapka) umożliwia masowanie tkanek, przy jednoczesnym delikatnym zasysaniu skóry. Tym samym zostają one pobudzone do intensywnych procesów regeneracyjnych. Pozwala to osiągnąć naprawdę zaskakujące efekty endermologii, co potwierdzają opinie zadowolonych pacjentek.

Endermologię możesz wykonać niemal na całe ciało – zwłaszcza brzuch, uda, pośladki. Urządzenie LPG Alliance jest dostosowane także do przeprowadzania zabiegów w obrębie twarzy.

Co daje endermologia?

Z efektów endermologii będziesz zadowolona, jeżeli zmagasz się z cellulitem, nadmiarem tkanki tłuszczowej, obrzękami i opuchlizną lub utratą jędrności i elastyczności skóry. Jednak nie są to jedyne wskazania do zabiegu. Masaż podciśnieniowy tkanek jest metodą, którą z powodzeniem można wykorzystać przy wzmożonym napięciu mięśniowym i związanych z nim dolegliwościach bólowych.

Efekty endermologii na brzuchu, udach, pośladkach, ramionach i twarzy są zawdzięczane podciśnieniu połączonemu z odpowiednimi ruchami głowicą. Tego rodzaju pobudzenie tkanek prowadzi do:

 • poprawy krążenia krwi,
 • poprawy przepływu chłonki przez naczynia limfatyczne,
 • zwiększenia metabolizmu,
 • produkcji kolagenu i elastyny przez komórki skóry,
 • regeneracji,
 • usunięcia toksyn i nadmiaru wody z organizmu.

Możesz zauważyć jeszcze jeden efekt endermologii, jakim jest odprężenie. Masaż tkanek jest doskonałym sposobem na zrelaksowanie się, a wiele kobiet opisuje go jako przyjemny. Jeden zabieg trwa 40 minut. Jest to czas, który możesz w całości poświęcić dla siebie.

efekty endermologii piękne nogi po zabiegu

Efekty endermologii

 • ujędrnienie skóry
 • zlikwidowanie cellulitu
 • redukcja obrzęków
 • zmniejszenie obwodu talii
 • wygładzenie zmarszczek
 • rozświetlenie skóry

Likwidacja cellulitu

Jest to jeden z najważniejszych efektów endermologii. Zabieg pozwala na usunięcie zarówno cellulitu tłuszczowego, jak i wodnego. Dzięki masażowi, który odbywa się pod ciśnieniem (na skutek zassania tkanek przez głowicę), zostaje on rozbity, a skóra wygładzona. Na końcowy rezultat ma też wpływ zmniejszenie obwodu komórek tłuszczowych, drenaż limfatyczny i pobudzenie procesów metabolicznych.

przed i po zabiegu endermologii lpg alliance

Ujędrnienie skóry

„Efekt uboczny” endermologii to poprawa wyglądu i kondycji skóry. Jest to możliwe dzięki pobudzeniu komórek (fibroblastów) do syntezy kolagenu i elastyny. Są to dwie naturalne substancje, które stanowią „rusztowanie” dla skóry. Dzięki nim jest ona odpowiednio napięta, jędrna i elastyczna, a tym samym prezentuje się zdecydowanie lepiej.

endermologia efekty

efekty zabiegu endermologie lpg alliance

Redukcja opuchlizny i obrzęków

Opuchlizna i obrzęki są związane z zaburzeniami przepływu krwi przez naczynia krwionośne oraz limfy przez naczynia limfatyczne. W efekcie dochodzi do zatrzymania wody, ale także toksyn. Nie tylko pojawia się uczucie „ciężkości”, ale zmienia się też wygląd ciała – np. brzuch wydaje się wzdęty, powiększa się obwód łydek.

Rezultatem endermologii jest poprawienie krążenia. Dzięki temu organizm lepiej radzi sobie z usuwaniem toksyn i nadmiaru wody.

przed i po zabiegu endermologii

Endermologia a odchudzanie

Wiele osób interesują odchudzające efekty endermologii. Po serii zabiegów zmiana sylwetki jest wyraźnie widoczna. Można to potwierdzić także pomiarami. W okolicy poddawanej masażowi podciśnieniowemu ubywa kilka centymetrów z obwodu. Zmniejszenie się tkanki tłuszczowej następuje również w obszarach „trudnych”, które często nie zmieniają się, mimo stosowania np. ćwiczeń. Szczuplejsza sylwetka po endermologii jest efektem: redukcji cellulitu, ujędrnienia skóry, a także zwiększenia metabolizmu w komórkach.

Endermologia na twarz – efekty po zabiegu

Aparat do endermologii Alliance LPG posiada specjalną głowicę Ergolift, którą można używać na skórę twarzy. Zabieg jest wskazany osobom z występującymi oznakami starzenia się organizmu oraz niedoborem kolagenu i elastyny. Skorzystaj z niego, jeżeli obserwujesz u siebie zmarszczki, utratę jędrności i gęstości skóry lub zmagasz się z workami i cieniami pod oczami.

Efekty endermologii na twarz to:

 • synteza produkcji kolagenu i elastyny,
 • zwiększenie poziomu kwasu hialuronowego,
 • wyraźne ujędrnienie i poprawa gęstości skóry,
 • wygładzenie zmarszczek,
 • rozświetlenie skóry.

Dzięki poprawie krążenia i przepływu limfy rezultatem endermologii jest zlikwidowanie worków i cieni pod dolną powieką.

Po jakim czasie można zobaczyć efekty endermologii?

Kwestia tego, po jakim czasie widoczne są efekty endermologii, zależy od kilku czynników. Ważne są przede wszystkim:

 • stopień zaawansowania problemu,
 • okolica ciała poddawana zabiegowi,
 • częstotliwość wykonywania zabiegów.

Pierwsze rezultaty endermologii zwykle można zaobserwować już po pierwszej sesji. Jednak dla pełnego efektu konieczne jest wykonanie serii zabiegów, które powtarza się 2-3 razy w tygodniu. W badaniach klinicznych 67% kobiet stwierdziło wygładzenie cellulitu już po 3 masażach podciśnieniowych. Wiele osób obserwuje zadowalające efekty endermologii po 6 zabiegach, czyli już po około 2 tygodniach.

endermologia pośladków usuwanie cellulitu efekty

Czy endermologia powoduje efekty uboczne?

Tak zwane efekty uboczne endermologii wynikają ze specyfiki zabiegu. Nie występują one u wszystkich osób. W naszej Klinice dobieramy parametry dostosowane do rodzaju tkanki oraz ogólnego stanu pacjenta (po wcześniejszej konsultacji). Może się jednak zdarzyć, że na skórze pojawią się wybroczyny, które znikają w ciągu kilku dni. Ponadto niektóre osoby mogą odczuwać pewien dyskomfort w czasie pierwszego zabiegu endermologii – szczególnie te które nie korzystały z tego typu masażu – jednak nadwrażliwość tazmniejsza się z każdą kolejną sesją.

Efekty endermologii przed i po

W artykule prezentujemy efekty endermologii przeprowadzonej w naszej Klinice. Zabiegi zostały wykonane urządzeniem Alliance LPG Endermologie.

efekty endermologii pośladków i nóg

3.7/5 - (435 głosów)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*