Szkolenie MD Codes podczas AMI Academy

MD Codes – nowa generacja kodów młodości wg Mauricio de Maio

Strona główna » Blog » Medycyna estetyczna » MD Codes – nowa generacja kodów młodości wg Mauricio de Maio


W tym roku dołączyłam do grona członków AMI. Co to takiego? Misją Allergan Medical Institute® (AMI) jest wsparcie w rozwoju zawodowym, wprowadzaniu innowacji dzięki najnowocześniejszej edukacji medycznej. Aby kontynuować tą misję i zmierzyć się z aktualną sytuacją, przez ostatnie tygodnie Akademię Allergan Medical Institute® (jej część teoretyczną) prowadzono w formie szkoleń on-line. 

Martyna Zbiciak-Nylec Allergan Academy

Akademia Allergan Medical Institute

Dr Sylwia Lipko-Godlewska, trener AMI, 23 kwietnia poprowadziła szkolenie: „BOTOX® (toksyna botulinowa typu A) w leczeniu górnej części twarzy”. I kolejny raz, mimo że wykonuję iniekcje od dawna, praktykuję prawie codziennie (praktykowałam 😉 bo teraz wszystko na głowie jest postawione przez COVID ) – znowu miałam ochotę krzyknąć: „ Eureka! – tak nie robiłam, to zmienię, teraz rozumiem lepiej!”

allergan medical institute szkolenie z botoksu

 

MD Codes Mauricio de Maio

Kolejne szkolenia odbywały się z mistrzem dr Mauricio de Maio, chirurgiem plastycznym z Brazylii.

Moje myślenie o ludzkiej twarzy kolejny raz się „przeorganizowało”. Pojawiły się nowe wyzwania- potrzeba lokalizacji tzw. punktów zapalnych/wyzwalaczy procesu starzenia. W języku MD Codes są to – ATP- Aging Trigger Points. 

16 punktów widocznych na skórze, pojawiających się w wyniku ubytków tkanek miękkich (tzw. SATPs- Surface Aging Trigger Points). Gdy leczymy je wspólnie, ze zrozumieniem, mamy wpływ na miomodulację, czyli pracę wszystkich mięśni twarzy.  Są też tzw. BATPs- Bone Aging Trigger Points – 8 kluczowych zmian w kościach twarzoczaszki, które zbadamy palpacyjnie i także „wyprowadzimy” stosując MD Codes. Technicznie nie chcę Was zanudzać, ale zrozumienie tej integralności, pozwala uzyskiwać spektakularne efekty.

zniwelowanie doliny łez przy pomocy MD Codes
Wypełnienie skroni, doliny łez i uniesienie policzka – połączenie tych zabiegów daje efekt znacznej poprawy okolicy oka.

Jeśli mowa o zrozumieniu- na konsultacji przed zabiegiem zawsze tłumaczyłam Wam, na czym polega starzenie, jakie są jego składowe, co i czym będziemy leczyć. Po „przebudowie”, która nastąpiła w mojej głowie – zaczynamy działać inaczej. Co czujesz, czego pragniesz? Co Ci realnie przeszkadza – dolina, policzki, żuchwa?

Mauricio de Maio konsultacja estetyczna

Tensegrity czyli nowe pojęcie w medycynie estetycznej

Jest cała droga, którą przejdziemy podczas konsultacji, odpowiadając sobie m.in. na takie pytania:

 • Czy chcesz się czuć mniej: zmęczona, smutna, zła, a może mniej obwisła?
 • Czy chcesz się czuć bardziej atrakcyjna, młodsza, wykonturowana, kobieca?

Wybierzemy priorytety, zmienimy nie tylko policzki – zmienimy Twoje samopoczucie, postrzeganie samej siebie i to, jak odbierają Cię inni. Zniwelujemy napięcie na twarzy, uzyskamy kompletnie nową harmonię. 

Na szkoleniu dr de Maio nazwał to #Tensegrity, czyli = tension+integrity.

tensegrity czyli nowe pojęcie w medycynie estetycznej
Tensegrity – nowe pojęcie w medycynie estetycznej. Napięcia mięśni twarzy odzwierciedlają to, co dzieje się w naszym życiu. Zarówno w organizmie, jak i otoczeniu w którym żyjemy.

Wchodzimy w nową erę postrzegania Pacjenta, co dr Mauricio porównuje do góry lodowej- widzimy tylko szczyt, ale zaczynamy patrzeć głębiej. Przewidujemy zdarzenia, opiekujemy się pacjentami w każdym wieku i bierzemy odpowiedzialność, za ich wygląd w przyszłości. Zaznaczamy: co warto monitorować, co rozważamy w najbliższej przyszłości do leczenia,  a co jest w tym momencie priorytetem i jeszcze dziś wyleczymy. To jest jak sygnalizację świetlna- zielone: jest ok, żółte: uważaj, czerwone: stop!

Określenie punktów twarzy które wymagają leczenia
Najważniejszy jest plan terapii.

Jak to piszę, to uśmiecham się do siebie, bo za kilka dni wracam do pracy i jestem podekscytowana możliwością wprowadzenia tych wszystkich praktyk w życie. Możliwością wypowiedzenia się do Was, dla Was. Szansą przejścia z każdym Pacjentem fascynującej drogi ku nowemu „Ja”… WoW!!!!

Zobaczcie, jakie efekty możemy uzyskać, pracując na kodach dr de Maio.

Poniżej pokażę Wam kilka zdjęć przed i po zabiegu z użyciem wypełniaczy firmy Allergan. Zwróćcie uwagę, że poprawie uległa nie tylko jedna partia twarzy, ale cała buzia. Na tym właśnie polega fenomen stosowania MD Codes w medycynie estetycznej.

Wyraźnie młodsza twarz po zastosowaniu MD Codes. Likwidacja chomików, drugiego podbródka oraz doliny łez.
Surface Aging Trigger Points wg Mauricio de Maio.
Poprawa profilu twarzy, szczególnie w zakresie linii żuchwy.
Zwróćcie uwagę na linię żuchwy – wyraźnie poprawiony jej zarys i brak drugiego podbródka to efekt działania preparatu Volux oraz MD Codes.
Poprawa owalu twarzy i jej wyraźne wyszczuplenie przez uniesienie tkanek ku górze.
Niesamowita poprawa w zakresie owalu twarzy. Zobacz jak podanie kilku ml kwasu hialuronowego może wyszczuplić twarz.

 

 

 

4.2/5 - (12 głosów)

8 komentarzy

 1. Dziękuję serdecznie za odpowiedź, sporo mi ona wyjaśniła

 2. Trzeba przyznać, że efekty wyglądają powalająco. Pytanie tylko, jak długo potrafią się one utrzymać? Co jaki czas trzeba powtarzać taki zabieg?

  • Kwas hialuronowy utrzymuje się około dwóch lat. Jednak to nie znaczy że powinniśmy robić duży zabieg raz na dwa lata. Takie podejście nie da optymalnych efektów, a także jest nieopłacalne ekonomicznie – jak raz na dwa lata musimy podać dużo kwasu to będzie to duży wydatek.
   Zdecydowanie lepiej jest regularnie spotykać się ze swoim lekarzem i dbać o swoją skórę systematycznie.
   To żeby wyglądać młodo w wieku 60 lat to nie kwestia jednego zabiegu. Te kobiety które mają 60 i więcej lat, a wyglądają na 20 lat mniej rozpoczęły zabiegi medycyny estetycznej dużo dużo wcześniej (często przed 30-tką). Takie podejście prowadzi do tego że nie dopuścimy do utrwalenia się zmian które występują w trakcie starzenia się.To nie tylko chodzi o skórę. Zmiany widoczne na skórze są w sporej części efektem fizjologicznej resorbcji kości. Kości czaszki u osoby 30 i 60 letniej wyglądają zupełnie inaczej. Za pomocą zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego bardzo często chcemy odbudować kość, spowodować że będzie ona miała kształt taki jak u młodej osoby. A to z kolei wpłynie na wygląd wszystkiego co jest nad kością.
   Przez powyższe chcę powiedzieć że czas utrzymywania się efektów po kwasie hialuronowym zależy nie tylko od samego kwasu. Nie tylko od czasu jego rozkładu. Efekt ten zależy od naszej własnej indywidualnej fizjologii – czyli m.in od szybkości przebudowy kości czaszki, ale też np. stylu życia który prowadzimy i który odbija się na jakości naszej skóry.

 3. No no, wygląda rewelacyjnie. Jestem ciekawa, jakie rezultaty dałoby to w moim przypadku 😀

  • Zapraszamy na konsultację. Albo do nas albo do innego lekarza który umie posługiwać się kodami de Maio.
   Konsultacja kosztuje niewiele i do niczego nie zobowiązuje.
   Na konsultacji dowie się Pani czego możemy się spodziewać konkretnie w Pani przypadku. Dowie się Pani też ile to ostatecznie będzie kosztowało. Bo cena u każdego będzie inna, w zależności od budowy twarzy. Dowie się Pani też na ile zabiegów możemy rozłożyć planowaną terapię.
   Generalnie wszystko zaczyna się od konsultacji.
   Często konsultujemy Pacjentki online np. do korekty nosa za pomocą nici Aptos. Jednak konsultacji w kierunku wykonywania MD Codes nie damy rady zrobić online. Tutaj musimy dotknąć skóry, i zobaczyć twarz w ruchu np podczas mówienia lub uśmiechania się. Zdjęcia tego nie oddają.

  • Serdecznie dziękuję za rozbudowaną odpowiedź. Jak tylko zluzują się terminy i będę miała więcej czasu, to muszę się koniecznie zapisać na konsultację 😀

 4. Wiadomo kiedy w Polsce można liczyć na tego typu usługi?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*