Rozszerzone pory

Strona główna » Blog » Dermatologia » Rozszerzone pory

Jakie są przyczyny rozszerzonych porów?

Na powierzchni naszej skóry znajdują się tak zwane mieszki włosowe, a obok nich gruczoły łojowe, które odpowiadają za produkcję sebum. Ujścia mieszków włosowych to właśnie pory, których występowanie mogą zaobserwować zwłaszcza osoby posiadające skórę tłustą lub mieszaną. Sebum ma jednak ważne zadanie do wykonania – chroni naszą skórę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Gruczoły łojowe pomagają skórze pozbyć się toksyn oraz biorą udział w procesach termoregulacji. Dlatego też skóry suche, gdzie sebum wydzielane jest w mniejszym stopniu często są wrażliwsze na działanie różnych czynników. Widoczność rozszerzonych porów może być uwarunkowana genetycznie, bądź może byś skutkiem niewłaściwej pielęgnacji oraz nadmiernej ekspozycji na słońce.

Jak wyglądają rozszerzone pory?

Problem rozszerzonych porów dotyczy osób ze skłonnością do przetłuszczania się skóry. Wtedy możemy zaobserwować – zwłaszcza w strefie przyśrodkowej naszej twarzy – niewielkie zagłębienia. Rozszerzone pory skóry wyglądem przypominają skórkę pomarańczy. Często nadmiernie rozszerzone pory wyglądają nieestetycznie i są powodem naszych kompleksów. Właściwie większość z nas posiada mniej lub bardziej rozszerzone pory i jest to zjawisko jak najbardziej naturalne. Niestety era photoshopa i filtrów wszelkiej maści sprawiła iż pory z naszego życia zniknęły – przynajmniej w teorii. Dziś wszyscy mają skóry gładkie i promienne, bez rozszerzonych porów, bez piegów, bez przebarwień… I nie byłoby w tym nic złego, gdyby to była prawda. I jako matce żal mi tylko mojej córki, która gdyby nie koledzy
w szkole, którzy walczą z trądzikiem myślałaby, że tak faktycznie jest. Że rozszerzone pory, to co najmniej coś z mitologii greckiej. Skóra przetłuszcza się – więc błyszczy. Makijaż, który ma zamaskować rozszerzone pory wtapia się w nie i też nie wygląda to dobrze… Czy są jakieś sposoby by zmniejszyć rozszerzone pory? Jak rozwiązać ten problem?

Jakie czynniki sprzyjają rozszerzonym porom?

Jak już pisaliśmy może to być genetyka – czyli tak już w rodzinie mamy… Przyczyną może być okres dojrzewania, gdy w organizmie szaleje burza hormonów i wtedy też często dokucza nam przetłuszczona skóra i trądzik młodzieńczy. W wieku dorosłym u niektórych osób rozszerzone pory mogą byś skutkiem problemów z trądzikiem w okresie dojrzewania właśnie lub źle dobranej pielęgnacji. Odpowiednia pielęgnacja skóry przetłuszczającej się jest niezwykle istotna, ponieważ znajdujące się w porach zanieczyszczenia oraz bakterie znacznie potęgują problem. A stąd jeden krok do trądziku
i aktywnych stanów zapalnych skóry. Opalania pory też nie lubią. Ogólnie nasza skóra nie lubi, choć my na słonku poleżymy z chęcią. Przypominajkę tylko tutaj zostawię dla tych bardziej dorosłych i jeszcze raz podkreślę, jak bardzo to całe opalanie przyspiesza starzenie skóry!!!

Co zmniejszy widoczność porów?

Nasze zatkane pory stają się coraz większe, gdyż zalega w nich łój. Co jest tego przyczyną? Źle dobrana pielęgnacja cery, brak zabiegów złuszczających lub zaburzone funkcje złuszczania naskórka. Skóra z rozszerzonymi porami powinna być przede wszystkim odpowiednio oczyszczana! Stosujemy preparaty, które pomogą odblokować pory, pozbyć się zalegającego sebum i zmniejszą ujścia gruczołów łojowych.

Noon Aesthetics

W Klinice Skórna.pl pomagamy naszym Pacjentom w walce z przetłuszczeniem skóry oraz trądzikiem korzystając z dobrodziejstw izraelskiego laboratorium Noon Aesthetics. O działaniu tych dermokosmetyków jesteśmy przekonani i nasi Pacjenci również. Składy – preparaty oparte na kwasach o leczniczych właściwościach, oraz regularne ich stosowanie gwarantują sukces terapii. Tutaj naszymi sprzymierzeńcami są: kwas mlekowy, salicylowy i azelainowy, które odblokowują pory skóry i są ogromnym wsparciem w pielęgnacji skóry tłustej. Proponujemy Państwu zabiegi dermokosmetyczne gabinetowe kondycjonujące skórę i pełną pielęgnację domową w oparciu o preparaty Noon Aesthetics. Systematyczna pielęgnacja redukuje rozszerzone pory. To działa! Widzieliśmy to na własne oczy! Noon Aesthetics udowodnił, że oczyszczanie skóry może być rytuałem bardzo przyjemnym. W przypadku rozszerzonych porów terapie peelingujące zdają egzamin śpiewająco, a co najważniejsze kondycjonują skórę, zmniejszając ilość wydzielanego sebum.

Dermapen 4.0, a rozszerzone pory

Jeśli masz rozszerzone pory sprawdzą się również zabiegi wygładzające strukturę skóry, pobudzające produkcję włókien kolagenowych, a co za tym idzie zagęszczające skórę. Dermapen 4.0 zdecydowanie zwęża rozszerzone pory. Intensywne mikronakłuwanie skóry (bo na tym polega zabieg) silnie pobudza procesy naprawcze w skórze. Po zabiegu skóra jest napięta, ujędrniona, a w efekcie widoczność porów jest mniejsza. Dermapen świetnie sprawdza się wykonywany w serii zabiegowej, co 6 tygodni najwcześniej. Zagęszczenie skóry, zmniejszone pory, ujednolicenie kolorytu to główne efekty, jakich możemy się spodziewać.

Laser frakcyjny CO2 na rozszerzone pory

Jakie jeszcze terapie pomogą zwęzić pory? Pomocna może być terapia laserem frakcyjnym CO2, która zmniejsza widoczność porów. Jest to rodzaj ciepłego zabiegu – bezkonkurencyjny lider w zakresie laseroterapii. Tutaj stosowana jest technika fototermicznego urazu skóry. Jesteśmy w stanie zlikwidować w ten sposób blizny, rozstępy, rozszerzone pory, jak również uzyskać efekt remodelingu skóry – mocnego efektu anti – aging. Posiadacze rozszerzonych porów powinni wybrać którąś z opcji. Można też stworzyć plan zabiegowy zawierający każdą z procedur, gdyż w walce
z rozszerzonymi porami kluczowe jest działanie na wielu poziomach i wielokierunkowe stymulowanie skóry do odnowy i regeneracji. Te techniki pomogą wyeliminować rozszerzone pory. Dermatolog na konsultacji ustali plan zabiegowy i zaleci terapię. Naważniejsze to mieć świadomość, że nasza skóra może być w dobrej kondycji i wyglądać dobrze. Pomożemy!

5/5 - (8 głosów)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*