zmarszczki palacza

Zmarszczki palacza

Strona główna » Blog » Medycyna estetyczna » Zmarszczki palacza


Zmarszczki wokół ust

Już po 25 roku życia poziom produkcji kolagenu i elastyny w naszym organizmie wyraźnie spada. Wraz z wiekiem proces starzenia postępuje, co odbija się na wyglądzie naszej twarzy. Jednym z takich objawów są „zmarszczki palacza” – pionowe zmarszczki biegnące od brzegu linii wargowej. Nazwa jest trochę myląca, gdyż problem zmarszczek palacza dotyczy również osób, które z nałogiem tytoniowym nie miały nic wspólnego. Na pojawienie się zmarszczek wokół ust ma wpływa nasza mimika i mocna praca mięśnie okrężnego ust. Oczywiście, jeśli ktoś pali papierosy praca tego mięśnia jest wzmożona, a szanse na pojawienie się zmarszczek w tym miejscu rosną. Notorycznie powtarzany grymas przy puszczaniu dymka utrwala i pogłębia bruzdy wokół ust. Zdarza się również słyszeć określenie „kod kreskowy”. Jakby ich nie nazywać zdecydowanie dodają nam lat. Czy istnieją sposoby na polepszenie kondycji skóry wokół ust? Pomogą zabiegi medycyny estetycznej.

Laserowe usuwanie zmarszczek wokół ust

Z problemem zmarszczek palacza pomogą uporać się zabiegi laserowe. Zmarszczki palacza to zaprasowane bruzdy, więc na pierwszym planie pojawią się zabiegi kondycjonujące i zagęszczające naszą skórę. Wszystkie terapie, które usprawnią produkcję włókien kolagenowych i elastyny.
W redukcji zmarszczek palacza pomoże laser Genesis. Laser ten wykorzystuje falę o długości 1064 nm. (Nd:Yag). Wysoka moc i częstotliwość impulsów podgrzewa tkanki oraz naczynia krwionośne. Silnie pobudzone są procesy regeneracyjne w naszej skórze oraz produkcja włókien kolagenowych. Aby uzyskać efekt ujędrnienia skóry konieczne jest wykonanie około 3-4 zabiegów naświetlania laserem Genesis. Efekty pojawiają się stopniowo : zagęszczenie i ujędrnienie skóry, poprawa struktury, zmniejszenie porów oraz przebarwień. Skóra po terapii z użyciem lasera Genesis jest odmłodzona, a zmarszczki wokół ust ulegają spłyceniu. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia.

RF mikroigłowy na zmarszczki palacza

Kolejnym sprzymierzeńcem w walce o wygładzenie zmarszczek wokół ust jest radiofrekwencja mikroigłowa. Nie ma sobie równych jeśli chodzi
o ujędrnienie skóry. Połączenie wszystkiego, co najlepsze w jednej procedurze. RF mikroigłowy swą moc zawdzięcza połączeniu dwóch czynników. Pierwszym z nich jest uszkodzenie mechaniczne skóry do którego dochodzi podczas zabiegu. Kilkadziesiąt igieł nakłuwa skórę – już sam ten fakt silnie pobudza procesy naprawcze naszej skóry tak, jak to się dzieje podczas zabiegu mezoterapii mikroigłowej. Drugi zaś czynnik, to termiczny impuls o częstotliwości fali radiowej. Podwyższona temperatura i podgrzanie tkanek inicjuje powstanie włókien kolagenowych i dokonuje się remodeling skóry. Przed zabiegiem skóra jest znieczulana kremem z lignokainą. Radiofrekwencja mikroigłowa zapewni nam wygładzenie zmarszczek palacza oraz regenerację skóry twarzy.

Wygładzanie zmarszczek wokół ust kwasem hialuronowym

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego to bardzo częsta procedura w Klinice Skórna.pl. Kwas hialuronowy naturalnie występuje w naszej skórze, aczkolwiek z wiekiem jest go coraz mniej. Silnie wiąże wodę i znakomicie nawilża skórę. Stosowany jest w różnych technikach, na różne problemy skóry. Doskonale sprawdzi się również do wypełniania zmarszczek palacza. Tutaj efekt będzie widoczny bezpośrednio po zabiegu. Często łączymy procedury, aby jak najmocniej stymulować skórę i w pierwszej kolejności wykonujemy zabiegi sprzętowe (lasery, mezoterapia mikroigłowa), a wisienką na torcie jest wypełnienie zmarszczek palacza kwasem hialuronowym. Pionowe zmarszczki wokół ust ulegną znacznemu spłyceniu. Często wypełnianie ust kwasem hialuronowym łączy się z wypełnieniem pionowych zmarszczek palacza. Najskuteczniejsze zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego od lat cieszą się zaufaniem lekarzy i Pacjentów. Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym to bezpieczna procedura, a dla komfortu naszych Pacjentów stosujemy przed zabiegiem krem znieczulający z lignokainą. Kwas hialuronowy sprawdzi się nawet w przypadku głębokich zmarszczek palacza.

Nici liftingujące w redukcji zmarszczek palacza

Skutecznym rozwiązaniem w temacie usuwania zmarszczek palacza są nici liftingujące. Naszym wyborem są nici wykonane z kwasu polimlekowego i kaprolektonu – całkowicie wchłanialne. To silne stymulatory odpowiedzialne za tworzenie włókien kolagenowych i elastyny w skórze.
Dzięki niciom nasza skóra odzyska jędrność i odpowiednie napięcie. Implantacja odbywa się w głębokich warstwach skóry, a wyposażone w specjalne haczyki pozwalają liftingować dany obszar skóry. Wyeliminowanie zmarszczek palacza za pomocą nici liftingujących również jest możliwe. Silnie stymulują one skórę do produkcji kolagenu typu I, a także kwasu hialuronowego. Ujędrnienie i lifting to główne efekty zabiegu. Efekty te pogłębia specjalna budowa tych nici. Wyglądają niczym warkocz, który zaimplantowany przez lekarza w skórze rozszerza się i daje efekt napięcia i jędrności skóry. Nici liftingujące mają szerokie zastosowanie w zależności od potrzeb. W Klinice Skórna.pl dzięki nim wielu Pacjentów koryguje wygląd swojego nosa czy liftinguje podbródek.

Usuwanie zmarszczek palacza toksyną botulinową

Proces powstawania zmarszczek palacza to proces długoletni. Zmarszczki palacza pojawiają się dorosłym życiu. Zabieg z użyciem toksyny botulinowej pomaga w redukcji zmarszczek wokół ust. Zastosowanie kilku jednostek toksyny botulinowej podczas zabiegu redukcji zmarszczek powoduje relaksację okolicy okołoustnej. Z powodzeniem toksyna botulinowa jest stosowana w innych obszarach twarzy do likwidowania zmarszczek mimicznych. Leczymy nią kurze łapki, czy gładziznę czoła. Toksyna botulinowa stosowana jest od dawna między innymi w okulistyce,
niezastąpiona w walce z nadpotliwością. W przypadku zmarszczek palacza z powodzeniem możemy zastosować właśnie toksynę botulinową – oczywiście tylko u lekarza specjalisty.

Najskuteczniejsze zabiegi na zmarszczki wokół ust

Zmarszczki palacza należą do grupy zabiegów często leczonych w gabinecie medycyny estetycznej. Nie możemy natomiast zapomnieć
o odpowiedniej pielęgnacji skóry na co dzień. Stosowanie odpowiednich dermokosmetyków, filtrów przeciwsłonecznych, unikanie opalania czy rezygnacja ze szkodliwego nałogu, jakim jest palenie papierosów. Wszystko ma znaczenie, a stan naszej skóry jest odzwierciedleniem naszych zwyczajów. W przypadku zmarszczek palacza zabiegi dermokosmetyczne z użyciem odpowiednich technik i kwasów mają nasze poparcie. Zlikwidować zmarszczki palacza pomogą zabiegi liftingującego endomasażu twarzy. Pozytywny wpływ na zmarszczki pionowe wokół ust ma również masaż Kobido – silnie liftingujący i napinający skórę. Niewielkie zmarszczki palacza powinny się poddać po serii tego typu zabiegów. Wyeliminowanie tego typu zmarszczek jest możliwe. Istnieje wiele metod usuwania zmarszczek i dobrze, że mamy taką możliwość. Zostawimy tutaj taką małą przypominajkę, że warto dbać o skórę i zdrowie! Unikajmy tego, co nam szkodzi, stosujmy wszystko, co wychodzi nam na zdrowie!

5/5 - (8 głosów)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*