operacja nosa nici aptps

Operacja nosa bez skalpela

Pamiętasz może wszystkie te bajki, gdzie czarnym charakterem była kobieta? Stara wiedźma, macocha, zła królowa… Wiesz co jeszcze je łączy? Brzydki nos, duży i haczykowaty. W zasadzie, dlaczego przybiera taki kształt? Zwykle jest to po prostu taka nasza uroda. Jednak powodem może też być po prostu upływ czasu. Wraz z wiekiem skóra się starzeje, staje coraz cieńsza, traci na elastyczności i nawilżenie. Dodatkowo słabną mięśnie twarzy i następuje jej migracja w dół. Nie inaczej jest z tkanką na nosie. Najczęstszym rezultatem jest opadający koniuszek nosa, któremu zaradzić może operacja nosa.

Rhinoplastyka, czyli nos w gipsie

Zabieg rhinoplastyki (korekcji nosa, rhis – gr. nos) jest sztandarową operacją wykonywaną przez chirurgów plastycznych. Nic w tym dziwnego. Nos stanowi centralną część ludzkiej twarzy i zwraca na siebie uwagę innych ludzi. Może łatwo stać się źródłem dyskomfortu dla pacjenta. Zabieg spopularyzowało wiele znanych osób ze świata showbiznesu (wymienię choćby znaną z serialu Przyjaciele Jennifer Aniston, czy Toma Cruise’a).

Operacja chirurgiczna wiąże się jednak z wieloma nieprzyjemnościami. Rekonwalescencja trwa kilka tygodni, wymaga skomplikowanego postępowania. W niektórych przypadkach trzeba założyć gips, tak jak po złamaniu ręki. Mogą wystąpić: ból, krwawienie, obrzęki. Nawet kilkanaście procent zabiegów trzeba powtarzać z powodu niezadowalających efektów. Wynika to w dużej mierze z tego, że nos jest wyjątkowo wrażliwą strukturą. Każdy chybiony detal może powodować zły odbiór estetyczny. Nos jest bardzo silnie ukrwiony i unerwiony (kto raz uderzył się w nos, choćby piłką, wie, jak to boli i jakim ciurkiem leje się krew). Dzieje się tak, ponieważ funkcją nosa jest ogrzewać, nawilżać i oczyszczać wciągane powietrze, a to wymaga solidnych porcji ciepłej krwi. Ponadto do zabiegu rhinoplastyki konieczne jest znieczulenie ogólne lub przynajmniej dożylna sedacja (potocznie – głupi Jaś).

Wszystkich tych rzeczy można uniknąć, ponieważ w wielu przypadkach złożona operacja nie jest konieczna. Szczególnie gdy problemem jest skierowany w dół koniuszek nosa.

Nieinwazyjna operacja czubka nosa

Dziś chcę przedstawić wspaniałą alternatywę dla rhinoplastyki w przypadku korekcji skierowanego w dół koniuszka nosa.

Chodzi o niemal nieinwazyjną korektę i unoszenie czubka nosa za pomocą nici. Zamiast skalpela używamy igły, a zamiast cięcia jest tylko jedno ukłucie – na czubku nosa. Metodę wykorzystującą nici Aptos miałem okazję zgłębiać podczas kongresu Kolkhida 2019. Stąd pomysł by podzielić się nią na blogu.

nici aptos

Korekta nosa bez skalpela? Trochę historii

Wykorzystanie nici do liftingu i modelowania nosa ma niedługą historię. Pierwszy artykuł na ten temat autorstwa tureckiego lekarza Tunca Tiryaki ukazał się w 2008 roku. Od tego czasu modyfikowano zarówno samą technikę, jak też rodzaje nici stosowanych do zabiegu. Pierwotnie dr Tiryaki wykorzystywał nici zupełnie gładkie. Powodowało to, że „operacja się udała, ale…” efekt trwał bardzo krótko (nos pod wpływem grawitacji wracał do pierwotnego położenia).

I dlatego o nieinwazyjnej korekcji nosa trochę zapomniano. Całe szczęście i technika i medycyna idą do przodu. Teraz mamy inne nici, takie które „zdają egzamin”.

Czym są nici Aptos?

Pisałem już o nich w relacji z konferencji w Warszawie  Nici Aptos posiadają chronione patentami układy mikrowypustów na całej swojej długości. Takie malutkie „cumy”, dzięki którym dobrze mocują się one w tkankach. Umożliwiają ich unoszenie bądź utrzymywanie w ustalonej wcześniej pozycji. Są zaopatrzone również w specjalne rodzaje igieł pozwalających na wykonanie specjalistycznych zabiegów (różne, w zależności od przeznaczenia). Nici Aptos mogą być rozpuszczalne bądź nie. Oba rodzaje są bezpieczne i nie alergizują. Te pierwsze produkowane są z bioaspirowalnych polimerów – oznacza to, że powoli, pod wpływem ciepła i wilgoci rozkładają się do prostych cząsteczek wchłanianych do organizmu. Należy podkreślić jednak, że efekt trwa dużo dłużej niż czas wchłaniania. Nici obecne w skórze aktywują jej komórki do produkcji m.in. kolagenu, co powoduje wzmocnienie tkanek poprzez stworzenie czegoś na rodzaj tkankowego rusztowania.

 

Nieinwazyjna operacja nosa

Czas wrócić w końcu do dzisiejszego tematu. Dzięki niciom obciążanie się operacją w wielu przypadkach nie ma sensu. Zabieg z wykorzystaniem nici Aptos można zastosować, gdy mamy obniżony lub skierowany w dół czubek nosa. Wtedy rezultaty są wręcz spektakularne. Inne wskazanie stanowi nisko osadzona kość nosowa (czyli górna część – nasada nosa jest obniżona). Nici liftingujące Aptos służą w tym wypadku do podniesienia, wypełnienia i wzmocnienia tkanek. W trakcie zabiegu możemy też skorygować kąt pomiędzy koniuszkiem nosa i wargą górną. W niektórych wypadkach warto rozważyć zastosowanie nici w wypadku szerokiego koniuszka lub gdy jest on nieznacznie bardziej skierowany w lewo bądź prawo.

operacja nosa

operacja nosa

 

Jak wygląda zabieg

Jest krótki i trwa 40 – 60 minut. Nie wymaga sedacji, a jedynie bezpiecznego znieczulenia miejscowego. Ponadto powoduje wyjątkowo mało powikłań – z ponad tysiąca zabiegów przeprowadzonych w klinice dra Sulamanidze, jedynie w 8 przypadkach pojawiły się nieznaczne komplikacje (stan zapalny, przesunięcie się nici zbyt blisko powierzchni skóry). Z tego tylko 1 przypadek po niciach Aptos Visage Soft. Opatrunek po zabiegu to tylko kilka pasków Steri-Strip 🙂

operacja nosa

Aptos Visage Excellence

Istnieją dwie techniki, które różnią się metodą i rodzajem zastosowanych nici. W pierwszej używa się rozpuszczalnej nici Aptos Exellence Visage Soft. Poprzez cieniutką kaniulę wprowadzamy nici w okolicy czubka nosa. Następnie prowadzimy nici w dwóch kierunkach: do górny w stronę nasady i w dół wzdłuż przegrody nosa. Dzięki temu i specjalnym manewrom uzyskuje się solidne rusztowanie w kształcie litery L i mamy możliwość uniesienia koniuszka nosa do góry. Ponadto stanowią rodzaj wypełnienia w wypadku niskiej nasady nosa. Nici Visage są bardzo cienkie i nieurazowe. Zaraz po operacji nos jest nieco bardziej uniesiony do góry, lecz powoli opada, aż w końcu uzyskuje ostateczny, pośredni wygląd (pomiędzy pierwotnym, a tym zaraz po zabiegu).

nici aptos

Aptos Light Lift Thread 2G

W drugiej z metod stosuje się nici Thread 2G. Mogą być rozpuszczalne bądź nierozpuszczalne. Nici te są zakończone podwójną igłą o wspólnym ostrzu. Po wprowadzeniu do miejsca docelowego igły się rozdziela i można prowadzić nici w dwóch osobnych kierunkach. W wypadku nosa nici wprowadza się u nasady nosa, a następnie kieruje w dół tworząc pętlę. Służy ona jako rodzaj „nosidełka” dla nosa, za pomocą którego unosi się koniuszek do góry. Stosując nici Light Lift możemy też go nieco zwęzić. W sumie wprowadza się około 2 – 3 nici w trakcie całego zabiegu, co pozwala na zadowalający efekt. Nici Thread 2G są nieco grubsze niż Visage, stąd potencjalnie istnieje większe ryzyko mikrourazów, jednakże jest ono ciągle nieporównywalnie niższe, niż w wypadku chirurgii.

nici aptos operacja nosa

Podsumowanie

Nici Aptos stanowią ciekawe, nowatorskie rozwiązanie w medycynie estetycznej nosa. W wielu wypadkach stanowią doskonałą alternatywę dla inwazyjnego zabiegu chirurgicznego. Czy w związku z tym operacyjna rhinoplastyka pójdzie w odstawkę? Na pewno nie, bo oferuje większe pole manewru. Niemniej decydując się na operację nosa warto rozważyć zastosowanie nici, gdyż efekty są świetne, a zabieg dużo mniej obciążający.

 


SZUKAMY MODELEK/MODELI !

Specjalnie dla czytelników naszego bloga przygotowałem małą niespodziankę 🙂

Poszukujemy modelek/modeli chętnych poddać się zabiegowi korekcji podnoszenie czubka nosa za pomocą nici Aptos Vissage Exellence.

Dla chętnych osób oferuję zabieg w super cenie 700 zł (płacicie tylko część kwoty za użyty materiał, czyli nici, które w regularnej cenie kosztują od 1000-1500 zł).

Standardowa cena zabiegu to 3500 – 5000 zł. Zatem myślę, że warto! 🙂

Warunki skorzystania z zabiegu promocyjnego:

 1. Skontaktuj się ze mną pod numerem telefonu 790 790 099 i opowiedz mi trochę o sobie.
 2. Wyślij na maila: skorna.pl@gmail.com zdjęcie swojej twarzy od przodu i z profilu.
 3. Wyraź zgodę na publikację wizerunku na blogu i social media – efekty przed i po (zasłonięte oczy)
 4. Dodatkowo po zabiegu należy przyjechać na bezpłatne kontrole – po tygodniu, po miesiącu i po trzech miesiącach.

UWAGA!

 1. Zabieg korekty czubka nosa wykonany zostanie w Katowicach.
 2. Zgłoszenie się do zabiegu nie jest jednoznaczne z zakwalifikowaniem się do niego.
 3. Wstępna kwalifikacja odbędzie się na podstawie przesłanych zdjęć.

 

4 komentarze

 1.  W teorii wygląda to naprawdę ciekawie, a jak jest w praktyce? Taka operacja faktycznie daje dobre efekty i warto się na nią zdecydować?

  • W praktyce wygląda jeszcze lepiej niż w teorii 🙂 Efekty widać na załączonych zdjęciach. Myślę że są rewelacyjne jak na zabieg który trwa kilkadziesiąt minut, nic nie boli i nie wymaga niemal żadnej rekonwalescencji.

 2. Bardzo ciekawy artykuł. Z całą pewnością będę śledziła kolejne artykuły, a co do samego zabiegu, to mam pytanie, czy są jakieś szczególne przeciwwskazania ku takim zabiegom?

  • Jak każdy zabieg chirurgiczny, także ten ma pewne przeciwwskazania do wykonania. Z tych najistotniejszych to: choroby autoimmunologiczne, nowotwory, zaburzenia krzepnięcia krwi, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, opryszczka. Oczywiście zabiegów nie wykonujemy u kobiet w ciąży oraz podczas laktacji.
   Także stan po operacyjnej rhinoplastyce będzie p/wskazaniem do wykonana tego zabiegu.
   Zawsze przed zakwalifikowaniem Pacjenta do zabiegu jest zbierany szczegółowy wywiad oraz robimy odpowiednie badania laboratoryjne.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*