Kiedy uznajemy twarz za piękną?

Strona główna » Blog » Medycyna estetyczna » Kiedy uznajemy twarz za piękną?


Cały czas oceniamy. Bardziej lub mniej świadomie analizujemy otoczenie. Czy wiesz, co decyduje o tym, że uważamy siebie lub innych za atrakcyjnych? Jest 7 obszarów pięknej twarzy – każdej, bez wyjątku.

Piękna twarz to po pierwsze: SKÓRA , a szczególnie jej :

  • tekstura -> poprawisz peelingiem i laserem frakcyjnym
  • zabarwienie -> podobnie -> poprawisz peelingiem i laserem frakcyjnym
  • elastyczność -> poprawisz mezoterapią igłową i laserem frakcyjnym
  • objętość -> poprawisz „ tzw. wypełniaczami’ z kwasem hialuronowy.

Czytaj więcej ->

https://skorna.pl/co-to-jest-kwas-hialuronowy/

https://skorna.pl/powiekszanie-ust-kwasem-hialuronowym/

Co jeszcze daje wrażenia pięknej twarzy? Patrząc na innych nie zastanawiamy się, czemu ta kobieta lub mężczyzna mi się podoba. Okazuje się, że poza zdrową skórą, zwracamy uwagę na DYNAMIKĘ twarzy.
Usta i policzki nie mogą być „za sztywne”, odbieramy to za nienaturalne.

Czoło. To 3-ci obszar pięknej twarzy. Lekko wypukłe, jak u dziecka. To kanon piękna.

Regularne, spokojne brwi są niewątpliwie elementem idealnej twarzy. U mężczyzn zwykle przebiegają poziomo, u kobiet to bardziej skomplikowane i zmienne- zależy od mody. Aktualne trendy to jak wiecie wyraźnie zaznaczone, grube i raczej proste niż z trójkątne łuki.

  • niewielki wpływ na kształt brwi, poza sztuczkami w makijażu, ma także lekarz. Dzięki botulinie możemy wpłynąć na ich uniesienie lub sprowokować smaczny łuczek.


Gdy jesteśmy wypoczęci oczy nam się błyszczą. Jak mówi moja mama- są wyspane 🙂 To nam się podoba – tzw. „otwarte” oko.

  • możemy pomóc ciężkim powiekom, podając botulinę w mięśnie odpowiedzialne za marszczenie brwi.  Niwelując ten odruch uzyskujemy podniesienie powiek, dzięki działaniu mięśnia czołowego  – jedynego mięśnia dźwigacza tej okolicy.

Czytaj więcej ->

https://skorna.pl/wszystko-o-botoksie/

USTA są perełką na twarzy. Zachowanie proporcji oraz naturalnych krzywizn jest priorytetowe dla naturalnego efektu. To 6-sty element, który determinuje nasze odczucie, myślimy wtedy: ładna/ny jesteś, podobasz mi się 🙂 Jakie są prawidłowe proporcje?

  • 1/3 do 2/3. Co to oznacza? Górna warga musi być nieco mniejsza od dolnej. Inaczej jest sztucznie.

7-my punkt to nos. Czy u dermatologa można go poprawić? Okazuje się że tak. Dzięki użyci kwasu hialurononowego możemy „zgubić” garbik, sprawić, że będzie mniej widoczny, a nos przez to smuklejszy.

5/5 - (2 głosów)

2 komentarze

  1. Moim zdaniem pojęcie dość względne, bo każdy jest piękny na swój sposób, zależy też co dla danej osoby jest atrakcyjne i to jest właśnie bardzo piękne

  2. Moim zdaniem pojęcie dość względne, bo każdy jest piękny na swój sposób, zależy też co dla danej osoby jest atrakcyjne i to jest właśnie piękne 😀

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*