Laser frakcyjny – odmładzanie bez igły

Strona główna » Blog » Medycyna estetyczna » Laser frakcyjny – odmładzanie bez igły


Czy odmładzanie zawsze wiąże się z użyciem przez lekarza botoksu albo wypełniaczy? Laserowy resurfacing twarzy to sposób na odmłodzenie bez igły. Laser frakcyjny jest najnowszym rewolucyjnym urządzeniem w dziedzinie mikro punktowego frakcyjnego recurfacing’u skóry. Wiązka światła wykonuje w skórze tysiące uszkodzeń. W ich miejsce organizm wytwarza nową, lepszą tkankę. To mobilizacja skóry do młodnienia – zrobi to sama – my tylko ją do tego pobudzimy. Metoda ta obecnie wchodzi w apogeum popularności i jest oferowana przez czołowe gabinety medycyny estetycznej.

Na czym polega działanie lasera frakcyjnego?

Poprzez zastosowanie lasera CO2 celowo doprowadzamy do uszkodzenia skóry. Równomiernie rozłożone mikrokolumny ciepłych wiązek lasera odwracalnie niszczą fragmenty skóry. Pomiędzy kolumienkami wiązek laserowych pozostaje nieuszkodzona skóra. Jest to fenomen jeśli chodzi o gojenie, bowiem od tych zdrowych fragmentów skóry rozpocznie się proces naskórkowania i prawidłowe gojenie. O to nam chodzi, o prawidłowe gojenie chorobowo zmienionej skóry.

Blizna to źle zagojona tkanka, zaburzony został układ włókien kolagenowych. A starzenie to m.in. zanik włókien kolagenowych. W obydwóch przypadkach chodzi nam o to, aby pobudzić skórę, zwłaszcza kolagen, i przywrócić mu zdrowy układ i ilość. Aby pozbyć się blizny, pracujemy głęboko i średnio po 3-5 zabiegach uzyskujemy przebudowę skóry, czyli blizna zostaje zastąpiona nową tkanką. Tę samą metodę postanowiliśmy zastosować na całej twarzy, penetrując skórę płycej. Okazało się, że to wystarczy, by uruchomić procesy regeneracyjne.

Przebudowa włókien kolagenowych w bliźnie poprawia znacząco jej wygląd, a tworzenie nowego kolagenu to właśnie wspominany resurfacing twarzy, czyli odbudowywanie i odmłodzenie.

W efekcie procesów gojeniowych widzimy efektywne odmłodzenie skóry, któremu towarzyszy poprawa, jakości powierzchni oraz istotna redukcja zwiotczenia skóry. Stosowanie tej formy recurfacing’u pozwoliło na osiągniecie szybkich zadowalających rezultatów z minimalnym okresem rekonwalescencji pozabiegowej.

Istotnie zredukowany okres przerwy w codziennej aktywności spowodowany czasem powrotu skóry do normalnego wyglądu, jest niesłychanie ważnym aspektem dla pacjentów prowadzących aktywny zawodowo tryb życia.

Laser frakcyjny- poprawi właściwie wszystko

Wskazania

1) Odmłodzenie skóry
-wiotkość skóry- głębokie zmarszczki
-drobne zmarszczki w tym zmarszczki wokół oczu i zmarszczki wokół ust
-poszerzone pory
-niejednolity odcień skóry

2) Blizny
-potrądzikowe (tzw. zanikowe)
-popoparzeniowe
-pooperacyjne i pourazowe
-blizny przerosłe i keloidy
-rozstępy

3) Przebarwienia, plamy starcze, niejednolity koloryt skory

Jaki będzie efekt?

Nieskazitelna cera i to na wielu poziomach. Laser frakcyjny spłyca zmarszczki, ujędrnia i uelastycznia skórę, a jednocześnie zmniejsza widoczność porów, przy tym rozjaśnia przebarwienia, niweluje blizny potrądzikowe.

Zalety:

-trwała i całkowita regeneracja skóry
-intensywna stymulacja syntezy nowego kolagenu
-redukcja drobnych zmarszczek
-poprawa kolorytu i tekstury skóry
-przywrócenie jędrności skóry
-zamknięcie porów
-spłycenie głębokich zmarszczek i blizn

Ponieważ resurfacing nie zmienia rysów twarzy i nie ogranicza mimiki, zabieg stał się modny wśród największych gwiazd show biznesu. Część się do niego przyznaje, reszta jest podejrzewana.

Na efekty trzeba czekać, czyli nie staniesz się młodsza jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Laser frakcyjny pobudzi skórę do przebudowy, a ta potrwa kilka-kilkanaście tygodni. Nie chcesz czekać? A może to lepiej? Dzięki temu nikt nie będzie myślał, że coś „majstrowałaś” przy twarzy, raczej stwierdzi, że masz dobre geny i wyglądasz z wiekiem coraz lepiej, a twoja cera tryska zdrowiem.

Na jak długo wystarcza resurfacing?

Okazuje się, że efekty przebudowy są długotrwałe. Jednak nic nie stoi w miejscu, skóra wciąż jest poddawana działaniu siły grawitacji, a kontakt ze słońcem zawsze będzie skutkował powstawaniem nowych przebarwień. Ale wtedy znów mogę sięgnąć po laser.

Śmiało powiem, że zbieg jest międzypokoleniowy. Można wykonywać go wcześnie, czyli profilaktycznie, by jak Jennifer Lopez nie mieć ani jednej zmarszczki, ale także po 60-tce sprawdzi się do zagęszczania dojrzałej skóry. Lekarze często zwracają uwagę, że lepiej zapobiegać niż leczyć. To samo tyczy się skóry, a laserowy resurfacing to wyśmienita profilaktyka przeciwstarzeniowa.

Czy laserowe zabiegi wykluczają zastosowanie kwasu hialuronowego?

Nic podobnego, im bardziej pogrubię i uelastycznię skórę podczas resurfacingu, tym łatwiej i dyskretniej będę mogła modelować rysy. Mniej kwasu = bardziej naturalne efekty i mniejsze wydatki 🙂

Jak często wykonuje się zabiegi laserem frakcyjnym?

Resurfacing można wykonać jednorazowo, zwłaszcza przy nieznacznych zmarszczkach i utracie jędrności. Głębokie zmiany wymagają 4-6 powtórzeń, średnio co 4-6 tygodni.

***

Reasumując:

  • zabiegi laserem frakcyjnym można wykonywać na wszystkich częściach ciała (twarz wraz z powiekami, szyja dekolt, brzuch, dłonie itd.)
  • mikroskopijna wiązka lasera dziurkuje skórę tysiącami mikrokraterów, z pozostawieniem pomiędzy nimi zdrowego naskórka
  • od tych zdrowych stref rozpoczyna się proces naskórkowania i intensywnej regeneracji skory
  • w trakcie zabiegu zostaje naruszone zwykle około 20% poddanego mu obszaru, dzięki czemu czas regeneracji jest krótki, a ryzyko powikłań minimalne.
  • tworzenie nowego kolagenu trwa od 3 do 6 mieś (skóra cały ten czas poprawia swój wygląd, pełny rezultat po pół roku)
5/5 - (2 głosów)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*