kontur twarzy

Kontur twarzyO owalu twarzy

Jak to jest, że z wiekiem się zmieniamy? I często ta zmiana niekoniecznie nam się podoba…

Pewnego dnia stajemy przed lustrem i zauważamy zmarszczki, wiotkość, opadający owal twarzy. Widzimy te wszystkie : „lwy”, „chomiki” i „króliki”,
o których czytałyśmy w kobiecej prasie… Otóż tak drogie Panie i Panowie! Produkcja kolagenu w naszym organizmie mocno spada już po 25 roku życia! Kolagen jest głównym budulcem naszej skóry, odpowiadającym za napięcie, sprężystość i jędrność skóry. Z wiekiem produkcja kolagenu spada, co oczywiście niekorzystnie wpływa na kontur naszej twarzy. Z biegiem lat redukcji ulega również ilość podściółki tłuszczowej w twarzy (O losie!! Jakby nie mogła gdzie indziej znikać??!!!), zmniejszają się także kości, co sprawia, że skóra zmierza ku dołowi, a twarz przyjmuje smutny wyraz.
Jak zachować młodzieńczy wygląd na dłużej i jak opóźnić proces starzenia?

Jak poprawić owal twarzy?

Na kondycję i wygląd skóry twarzy pracujemy od najmłodszych lat. Mamy wpływ na wiele czynników przyspieszających starzenie skóry. Dużą rolę odgrywa odpowiednio dobrana pielęgnacja domowa, nawilżenie skóry. Tutaj pomoże kosmetolog, który oceni stan i kondycję naszej skóry, a także pomoże wdrożyć plan pielęgnacji domowej. Gdy twarz traci na objętości i zmienia się kształt konturu twarzy, wówczas to idealna pora na plan, który opóźni proces starzenia skóry. Medycyna estetyczna oferuje szeroki wachlarz zabiegów odmładzających, ujędrniających, modelujących kontur. Najważniejszym czynnikiem, który wpłynie na poprawę owalu twarzy będzie kondycjonowanie skóry. Zanim przystąpimy do zabiegów, które modelują kontur twarzy, musimy popracować nad jakością i jędrnością skóry. Tutaj z pomocą przyjdą wszystkie zabiegi wspomagające produkcję włókien kolagenowych i elastyny: mezoterapie, zabieg laserowy Genesis, radiofrekwencja mikroigłowa (RF), Hifu, Dermapen 4.0.- dostępne w Klinice Skórna.pl. Wszystkie zabiegi kondycjonujące i wpływające na elastyczność i napięcie skóry sprawią, że efektami wymodelowania owalu twarzy będziemy cieszyć się latami.

Jak poprawić kontur twarzy?

Z wiekiem zmieniają się nasze rysy twarzy, owal twarzy zmienia się z owalnego/trójkątnego- na bardziej kwadratowy i obwisły. Elastyczność skóry pozostawia wiele do życzenia. Każda z nas marzy o zachowaniu młodzieńczego owalu twarzy i zdrowego, naturalnego wyglądu. Żyjemy w czasach, gdy jest to możliwe i nie stronimy od zabiegów medycyny estetycznej. Podniesienie owalu twarzy możemy osiągnąć dzięki zabiegom wolumetrycznym z użyciem preparatu usieciowanego kwasu hialuronowego. Juvederm Volux doskonale sprawdzi się w konturowaniu linii żuchwy. Oczywiście specjalista dermatolog dobierze taki preparat, aby sprostał on zadaniu. Bezapelacyjnie jedynym z bardziej skutecznych preparatów do zagęszczania opadającego owalu jest Sculptra (stymulator tkankowy), bazujący na kwasie L – polimlekowym, stymulującym produkcję kolagenu. Po zabiegu zauważymy znaczne zagęszczenie skóry. Te zabiegi sprawdzą się w modelowaniu twarzy. Dzięki nim osiągniemy harmonijny wygląd, odpowiednie proporcje i poprawienie konturu twarzy.

Problem opadającego owalu twarzy dotyczy wielu z nas. Pamiętajmy, że jeśli stoimy przed dylematem co do wykonania zabiegu modelującego twarz, to decydujemy się na wizytę tylko u lekarza medycyny estetycznej! W przypadku poprawiania konturu twarzy dobór odpowiedniej techniki, jak
i właściwego preparatu jest niezwykle istotny. Zabiegi poprawiające owal, czy jak często Panie określacie – zabiegi wolumetrii twarzy, to terapie wymagające dużej wiedzy i precyzji operatora, dlatego zawsze niech sprawą priorytetową będzie wybór lekarza, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Problem opadającego owalu twarzy

Na stan poprawienia konturu twarzy będą również pozytywnie wpływać zabiegi wolumetryczne wykonane w środkowej części twarzy. Wypełnienie bruzd nosowo – wargowych, doliny łez, opadających policzków. Z wiekiem działanie grawitacji wydaje się być bardziej namacalne, a utrata młodzieńczego owalu twarzy sprawia, że wyglądamy starzej, niż w rzeczywistości. Podniesienie owalu twarzy na przykład za pomocą liftingu wolumetrycznego odejmie nam lat. Gdy skóra traci jędrność, a my boimy się igieł, to świetną alternatywą będzie taping twarzy – często proponowany przez fizjoterapeutów.

Innym, zdecydowanie przyjemniejszym zabiegiem przeprowadzanym w zakresie owalu twarzy, będzie japoński, liftingujący masaż Kobido, który wykonujemy w Klinice Skórna.pl. Jest to manualny, intensywny masaż, często określany jako niechirurgiczny lifting twarzy. Charakteryzuje go wiele stopni intensywności masażu, przez co umożliwione jest zmniejszenie napięcia mięśni twarzy. W odróżnieniu od innych metod masażu, Kobido nie działa tylko na powierzchni, lecz na głębszych warstwach skóry i mięśni. Ruchy mocne i delikatne, które rozluźniają napięte mięśnie, poprawiają ukrwienie i przepływ limfy, a co za tym idzie jędrność skóry twarzy. Niektóre z Pań uzależniły się od masażu Kobido – zmiana konturu twarzy po uczęszczaniu na serię zabiegów jest naprawdę zauważalna. Masażem oddziałujemy na głębokie warstwy skóry, pobudzamy naturalne procesy produkcji kolagenu i elastyny. Kobido to jeden z ulubionych zabiegów odmładzania skóry. Relaks i przede wszystkim efekty zabiegu, gdy skóra staje się napięta i promienna!

Zabiegi na podniesienie owalu

W utrzymaniu owalu twarzy pomogą również liftingujące nici Aptos – wykonane z całkowicie wchłanialnego materiału. Od paru lat wiodą prym
i sprawdzają się doskonale w kształtowaniu owalu twarzy, walki z podwójnym podbródkiem, czy opadającym nosem. Nici Aptos pomogą przywrócić właściwy kształt twarzy i unieść opadające z wiekiem tkanki.
Efekt liftingu twarzy możemy osiągnąć na wiele sposobów. Popularny staje się również lipotransfer tkanki tłuszczowej – czyli modelowanie ciała poprzez przeszczep tłuszczu. Tak naprawdę ilość technik, które modelują kontur twarzy , poprawiają owal twarzy jest spora i tylko od naszych preferencji i zaleceń lekarza prowadzącego zależy, na którą z nich się zdecydujemy. Zmiana konturu twarzy, czy podniesienia owalu jest możliwa! Wystarczy dobry plan zabiegowy, a ładny owal twarzy będzie na wyciągnięcie ręki.

4.7/5 - (12 głosów)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*