ginekologia estetyczna dr n.med. Marcin Nylec

Nici APTOS w ginekologii estetycznej – nowości ze szkolenia Aesthetic Concept

Strona główna » Blog » Ginekologia estetyczna » Nici APTOS w ginekologii estetycznej – nowości ze szkolenia Aesthetic Concept


Powiedzieć, że nici APTOS mają szerokie zastosowanie, to jakby nie powiedzieć nic. Lifting twarzy stanowi tylko jedną z możliwości. Wykorzystuje się je m.in. w zabiegach ginekologii estetycznej, które kiedyś wymagały obciążającej operacji. W dzisiejszym wpisie opowiem o niezwykłym potencjale nici APTOS w tej dziedzinie. Będzie też kilka zupełnych nowości!

Wiedza teoretyczna jest fundamentem pracy lekarza medycyny estetycznej, jednak nic nie zastąpi intensywnych warsztatów praktycznych. Takie właśnie było 2-dniowe szkolenie organizowane przez firmę Aesthetic Concept, w którym miałem przyjemność uczestniczyć. Aesthetic Concept jest wyłącznym dystrybutorem nici APTOS w Polsce. Dzięki temu skupia najlepszych specjalistów i wdraża najnowsze techniki zabiegowe.

dr Tinatin Tomadze, dr Marcin Nylec szkolenie Aesthetic Concept

W ramach szkolenia miałem możliwość operować wraz z dr Tinatin Tomadze, trenerem firmy APTOS z Gruzji, kraju pochodzenia nici. Plan szkolenia był następujący: ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz operować. 😉Więc ZERO teorii (tę trzeba było zgłębić wcześniej), MAKSIMUM praktyki: prawdziwe przypadki, prawdziwe zabiegi.

Ale od początku – Nici APTOS

Nici APTOS są nićmi liftingującymi. Każdy ich model posiada chroniony patentem system mikrowypustów i specjalnie dopasowane igły. Dzięki temu możemy skuteczne „zamocować” nici APTOS w skórze. Nici unoszą ją, wzmacniają, a zawarte w nich substancje stymulują fibroblasty (komórki wytwarzające kolagen) do pracy. Zatem zastosowanie nici APTOS pozwala na podwójny efekt: najpierw utworzenie podpory za pomocą samych nici, a potem wzmocnienie skóry dzięki kolagenowi, gdy nici ulegają rozpuszczeniu. Co ważne składniki nici nie alergizują i są bezpieczne dla pacjentów. W efekcie zastosowania nici APTOS skóra staje się jędrna, młodo wyglądająca, bardziej napięta i wytrzymała mechanicznie.

Aptos nici liftingujące

Kluczową zaletą nici APTOS jest bezpieczeństwo i minimalna inwazyjność. Do przeprowadzenia zabiegu niepotrzebny jest skalpel! Zatem rekonwalescencja jest nieporównywalnie krótsza od tej po rozległym zabiegu chirurgicznym. W większości wypadków niemal od razu można wrócić do codziennych zajęć. Natomiast same efekty zabiegu nićmi APTOS w niczym nie ustępują zabiegowi chirurgicznemu. Nic więc dziwnego, że nici APTOS znalazły zastosowanie w ginekologii estetycznej.

Zespół szerokiego wejścia do pochwy

Jest to uciążliwa dolegliwość dotycząca wielu kobiet. Rozwija się najczęściej po porodzie siłami natury, ponieważ podczas przechodzenia dziecka przez drogi rodne, tkanki rozciągają się tak bardzo, że mogą nie wrócić do pierwotnych rozmiarów. W konsekwencji powstaje uczucie „luźnej pochwy”, spada satysfakcja z życia seksualnego (mniejszy kontakt z partnerem w trakcie stosunku, uczucie „pompowanie” powietrza do pochwy). Dodam, że o tym zespole i zastosowaniu w leczeniu tej choroby nici APTOS napisałem już notkę, ale nie zdążyłem jeszcze wrzucić na bloga. Będzie już wkrótce 😉 Aktualizacja….no i jest 🙂 Cały artykuł poświęcony leczeniu schorzenia jakim jest szerokie wejście do pochwy znajdziesz tutaj.

Jak tu pomogą Nici APTOS?

Nici APTOS co prawda zupełnie nie zastąpią zabiegu jakim jest plastyka przedsionka pochwy. Zakładamy je raczej w „lżejszych” przypadkach. Jednak dzięki niciom Aptos to dla tej grupy pacjentek mamy alternatywę do zabiegu operacyjnego. A więc w „cięższych” przypadkach kiedy to przedsionek pochwy jest bardzo szeroki, i śluzówka pochwy jest widoczna na zewnątrz – musimy zrobić zabieg plastyki pochwy. Natomiast u dużej grupy pacjentek, które jeszcze nie kwalifikują się do operacji – wykonamy zabieg małoinwazyjny z użyciem nici Aptos Needle 2G.

Typowo ten zabieg wykonuje się z zakładając nici Aptos Needle 2G. M.in. tę technikę doskonaliłem na szkoleniu pod okiem dr Tomadze. Nici Needle 2G zakończone są z obu stron igłami, które po złączeniu mają wspólny ostry koniec. Pozwala to na pojedyncze wkłucie i łącząca igły nić tworzy coś na rodzaj pętli. Nici APTOS wprowadza w pobliżu wejścia do pochwy (tylko 3-4 miejsca wkłucia!), co umożliwia jej modelowanie i zwężenie.

nici aptos w ginekologii estetycznej

Nici rozpuszczają się przez okres 1,5 roku do 2 lat i cały czas stymulują komórki do wytwarzania kolagenu. Pozostawiają po sobie silne rusztowanie tkankowe. A efekty są rewelacyjne! 😉

Obkurczanie pochwy czyli Klasyka w nowej odsłonie

Nici Excellence Visage najczęściej stosuje się do liftingu opadającej skóry twarzy. Odmładzania, przywracania jędrności i świetlistości. Zastosowanie Excellence Visage polega na wprowadzeniu nici przez cienką, tępo zakończoną kaniulę (czy jakby rurkę). Z takiego pojedynczego punktu kieruje się nici promieniście w wiele miejsc. Dzięki temu rozkład sił pozwala skutecznie pociągnąć tkankę w pożądany sposób.

Na szkoleniu wykorzystywaliśmy nici APTOS Excellence Visage do obkurczania i zwężania pochwy jako prawdopodobnie pierwsi w Polsce! Jest to bardzo skuteczna metoda dla kobiet po porodzie siłami natury, ale także dla tych, które nie rodziły, ale chcą bardziej odczuwać swojego partnera w trakcie stosunku. Podsumowując: nici APTOS naprawdę poprawiają jakość życia seksualnego.

dr Tinatin Tomadze, dr Marcin Nylec nici aptos

Zabieg jest krótki i trwa kilkanaście minut. Nie boli, gdyż jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Nie pozostawia blizn i już następnego dnia można wrócić do codziennych obowiązków. Trzeba jednak powstrzymać się od współżycia przez około 2-3 tygodnie. Jednak jest to okres bardzo krótki w porównaniu do zabiegu chirurgicznego (wtedy czas jest co najmniej 2 razy dłuższy, a rekonwalescencja dość obciążająca).

Nowa generacja nici w leczeniu suchości pochwy

Od wiosny tego roku dostępna jest na rynku nowa generacja nici APTOS: Visage Hyaluronic. W swoim składzie (oprócz stymulujących tkanki kwasu polimlekowego i koprolaktonu) zawierają kwas hialuronowy. Uwalniając się z nici poprawia on nawilżenie śluzówki pochwy. A więc możemy upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: w efekcie zabiegu zwężamy i nawilżamy pochwę.

nici aptos najnowszej generacji z kwasem hialuronowym

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to kolejna kłopotliwa dolegliwość, z którą zmaga się wiele kobiet. Polega na niekontrolowanym wypływie moczu m.in z powodu osłabienia mięśni zaciskających cewkę moczową. Obecnie najczęściej proponowanym postępowaniem jest leczenie z zastosowaniem lasera. Jednak nie jest to metoda doskonała. Nie wszystkie kobiety uzyskują oczekiwane rezultaty, a efekt może być krótkotrwały. Co zrobić w takiej sytuacji? Z pomocą znowu przychodzą nici APTOS.

W trakcie zabiegu wprowadzamy nici APTOS Spring w okolice cewki moczowej, czyli pod przednią ścianę pochwy (tam właśnie przebiega cewka). W efekcie zabiegu wzmacniamy nićmi ten obszar, skutecznie podtrzymując cewkę moczową. To trochę jakbyśmy założyli tam leczniczy gorset. Lecz na tym nie koniec! Skuteczność zabiegu wzrasta z upływem czasu. Nici Aptos Spring jak wszystkie nici APTOS rozpuszczają się uwalniając substancje stymulujące wytwarzanie włókien kolagenowych przez komórki. To białko tkankowej młodości dodatkowo poprawia i utrwala efekt leczniczy w wysiłkowym nietrzymaniu moczu.

dr Tinatin Tomadze, dr Marcin Nylec

Ćwiczyliśmy tę metodę wraz z dr Tinatin w trakcie szkolenia. Co istotne zabieg jest zupełnie niebolesny dla pacjentki i trwa dosłownie kilkanaście minut.

Nici APTOS w ginekologii estetycznej

Nici APTOS znalazły wiele zastosowań. Podczas szkolenia firmy Aesthetic Concept miałem możliwość ćwiczyć ich wykorzystanie w zabiegach leczących zespół szerokiego wejścia do pochwy oraz w wysiłkowym nietrzymaniu moczu. Zabiegi te są minimalnie inwazyjne, bezbolesne, a zarazem niezwykle skuteczne. Nie musisz męczyć się z tymi dolegliwościami, warto skonsultować je z lekarzem. Osobiście bardzo polecam zastosowanie nici APTOS, bo spotkałem się z zadowoleniem pacjentek, które poddały się tym zabiegom. A to chyba najważniejsze. 😉

Oceń post

4 komentarze

  1. Karolina M.

    Poniekąd to właśnie ten artykuł sprawił, że w końcu zapisałam się na ten zabieg (a już kiedyś ginekolog proponował mi takie rozwiązanie). Nie mam pojęcia, czemu tak z tym zwlekałam, bo moje życie intymne wygląda teraz zupełnie inaczej

  2. Sama byłam na tego typu zabiegu i szczerze polecam. Efekty są świetne, a sama cena zabiegu niezbyt wygórowana

  3. Zabieg prezentuje się bardzo ciekawie, chociaż te nici wyglądają trochę boleśnie :/

    • W ogóle nic nie boli. No może tyle co podanie znieczulenia cienką igłą. Grubość igły do znieczulenia to 30G czyli 0,3mm a więc dokładnie taka sama jak u stomatologa 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*