monaco konferencja

Monaco – nasze wrażenia z wyjazdu na Aesthetic & Anti-Aging Medicine World Congres

Strona główna » Blog » Medycyna estetyczna » Monaco – nasze wrażenia z wyjazdu na Aesthetic & Anti-Aging Medicine World Congres


Niedawno mieliśmy z Marcinem okazję uczestniczyć w niesamowitym i inspirującym wydarzeniu, czyli 17. edycji międzynarodowej konferencji „Aesthetic & Anti-Aging Medicine World Congres”. Jest to jedno z największych wydarzeń tego typu w Europie, a nawet na świecie! Prawdziwe święto medycyny estetycznej i nauki o tzw. anti-agingu. Dla tych którzy jeszcze nie wiedzą lub zapomnieli 😉 „anti-aging” to nowoczesna dyscyplina medyczna zajmująca się działaniami mającymi na celu przedłużanie młodości, zachowanie witalności i zapobieganie efektom starzenia się. Poniższe zdjęcie idealnie odzwierciedla to pojęcie w jednym zdaniu:

anti-aging plakat

Kongresowymi prelegentami byli najwybitniejsi specjaliści i prawdziwe autorytety z zakresu dermatologii, chirurgii plastycznej oraz ginekologii estetycznej. Nie zabrakło także lekarzy specjalizujących się np. w chorobach wewnętrznych. Wynika to oczywiście z tego, iż walka z procesem starzenia to nie tylko skupianie się na tym co na zewnątrz, ale też tym co „w środku”. Ponadto zarówno podczas wykładów, jak i towarzyszących konferencji targom prezentowane były nowinki technologiczne i farmaceutyczne. Można było wymieniać się doświadczeniem, pomysłami i obserwacjami z najlepszymi.

anti-aging world congres

To tak w wielkim skrócie, a teraz nieco więcej szczegółów 😉

17. edycja międzynarodowej konferencji „Aesthetic & Anti-Aging Medicine World Congres” odbywała się w dniach od 4 do 6 kwietnia w niesamowitym kompleksie Grimaldi Forum Monte-Carlo w Monaco. Ekskluzywna dzielnica Monte-Carlo kojarzy się głównie z rajdami samochodowymi, największymi kasynami w Europie, luksusowym życiem i drogimi rozrywkami. Może całkiem słusznie:

monaco kongres w wolnym czasie

Przyjechaliśmy dzień wcześniej, by trochę się zaaklimatyzować i móc wziąć udział w warsztatach praktycznych zaplanowanych na środę (3. kwietnia). Po zakończeniu tego owocnego dnia wróciliśmy do naszego hotelu na zasłużony odpoczynek. Sam hotel był wspaniały, ale widok z okna przyćmiewał wszystko. Przez chwilę nie mogłam uwierzyć, że jesteśmy tu z Marcinem, że oglądamy coś tak fantastycznego i dzielimy razem te niezapomniane chwile. A przed nami 3 dni spotkań z inspirującymi ludźmi i odkrywania nowości.

konfres monaco anti-aging hotel

Najciekawsze tematy poruszane na Aesthetic & Anti-Aging Medicine World Congres

Na początku kongresu byliśmy trochę przytłoczeni szerokim wyborem wykładów i paneli dyskusyjnych. Wiele z nich odbywało się równolegle. Często ciągnęło nas w dwóch różnych kierunkach, ale daliśmy radę 😉

Gdybym miała wybrać kilka najciekawszych wykładów z zakresu medycyny estetycznej, to z pewnością były to te skupiające się na tematach dotyczących wyglądu twarzy. Mam na myśli modelowanie brody, a co za tym idzie profilu twarzy, linii oraz kąta żuchwy. Największym zainteresowaniem uczestników (a także moim!) cieszyły się dyskusje poruszające zagadnienia redukcji „chomików” oraz modelowania okolicy okołoustnej. A więc sposoby usuwania linii marionetek, bruzd nosowo-wargowych i skutecznego kształtowania wyglądu ust. Dobrze było zaktualizować wiedzę na ten temat (w końcu po to przyjechaliśmy 😉), a czasem nawet dać się zaskoczyć możliwościom najnowszych osiągnięć medycyny.

Innym ważnym tematem była kwestia indywidualizacji podejścia do pacjenta. Piękno to połączenie właściwej proporcji i zdrowego wyglądu, ale każdy kto odwiedza klinikę medycyny estetycznej jest inny. Nie ma jednego wzorca piękna. Nie można narzucać pewnego „ideału” pacjentowi, ale trzeba wydobyć to co jest najdoskonalsze w każdym i każdej z nas. To jest prawdziwa Sztuka medycyny estetycznej przez wielkie S: dopasować pewne reguły, zasady symetrii i wzorce piękna do każdego indywidualnie. Przecież nie możemy zawsze sztywno trzymać się wytycznych tzw. matematycznego piękna Mona Lisy!

mona lisa idealne proporcje

Warte uwagi były również wykłady poświęcone zastosowaniu wypełniaczy w medycynie estetycznej. Z hasłem „wypełniacz” większość z Was kojarzy pewnie głównie kwas hialuronowy (bo jest on najpopularniejszy). Ale mamy przecież też dostęp do wielu innych: hydroksyapatytu, poliakrylamidu, kwasu polimlekowego. Ponadto sam kwas hialuronowy występuje w wielu rodzajach. Każda z substancji ma charakterystyczne właściwości i zastosowanie. Lekarz chcąc wykonać zabieg z najlepszym efektem i realizując oczekiwania pacjenta musi wiedzieć, który w konkretnej sytuacji użyć. W niedalekiej przyszłości napiszę o tym więcej na blogu.

Anti-aging w ginekologii estetycznej

Jak już wiecie Marcin jest ginekologiem, więc oczywiście ciągnęło go na wykłady z ginekologii 😉 Najbardziej zainteresowały go tematy związane z najnowszymi technikami labioplastyki, przeszczepami tłuszczu w okolice intymne oraz radiofrekwencją w ginekologii estetycznej. Ponadto razem zgłębiliśmy wiedzę na temat zastosowania różnych rodzajów wspomnianego wcześniej kwasu hialuronowego (tym razem w okolicach intymnych) i uzależnienie ich wyboru od oczekiwanego efektu. Ponadto Marcin chętnie zapoznał się z najnowszymi nici stosowanymi w ginekologii estetycznej, np. do rewitalizacji oraz zwężenia przedsionka pochwy.

Wymiana wrażeń i doświadczeń

Konferencje naukowe to nie tylko wiedza i szkolenia. Wykłady przeplatały się z czasem wolnym, w trakcie którego mieliśmy niepowtarzalną okazję wymieniać wrażenia i własne obserwacje z najlepszymi lekarzami z kraju i całego świata.

kongres medycyny estetycznej i anty-aging

Po godzinach przychodził czas by wypić Aperol w wiosennym, śródziemnomorskim słońcu. Zjeść wspólnie kolację w towarzystwie starych i nowych znajomych, przejść się uliczkami tego malutkiego europejskiego księstwa. Było bajecznie i fantastycznie.

W tekście i poniżej wrzuciłam trochę wspominkowych zdjęć. Część z Was pewnie widziała niektóre na moim instagramie, a kto nie miał okazji, to też zapraszam do obejrzenia😉

czas wolny w monaco

specjalista dermatologii estetycznej martyna zbiciak-nylec

specjalista ginekologii plastycznej marcin nylec

5/5 - (1 głosów)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*