monaco konferencja

Monaco – nasze wrażenia z wyjazdu na Aesthetic & Anti-Aging Medicine World Congres

Niedawno mieliśmy z Marcinem okazję uczestniczyć w niesamowitym i inspirującym wydarzeniu, czyli 17. edycji międzynarodowej konferencji „Aesthetic & Anti-Aging Medicine World Congres”. Jest to jedno z największych wydarzeń tego typu w Europie, a nawet na świecie! Prawdziwe święto medycyny estetycznej i nauki o tzw. anti-agingu. Dla tych którzy jeszcze nie wiedzą lub zapomnieli 😉 „anti-aging” to nowoczesna dyscyplina medyczna zajmująca się działaniami mającymi na celu przedłużanie młodości, zachowanie witalności i zapobieganie efektom starzenia się. Poniższe zdjęcie idealnie odzwierciedla to pojęcie w jednym zdaniu:

anti-aging plakat

Kongresowymi prelegentami byli najwybitniejsi specjaliści i prawdziwe autorytety z zakresu dermatologii, chirurgii plastycznej orazginekologii estetycznej. Nie zabrakło także lekarzy specjalizujących się np. w chorobach wewnętrznych. Wynika to oczywiście z tego, iż walka z procesem starzenia to nie tylko skupianie się na tym co na zewnątrz, ale też tym co „w środku”. Ponadto zarówno podczas wykładów, jak i towarzyszących konferencji targom prezentowane były nowinki technologiczne i farmaceutyczne. Można byłowymieniać się doświadczeniem, pomysłami i obserwacjami z najlepszymi.

anti-aging world congres

To tak w wielkim skrócie, a teraz nieco więcej szczegółów 😉

17. edycja międzynarodowej konferencji „Aesthetic & Anti-Aging Medicine World Congres” odbywała się w dniach od 4 do 6 kwietnia w niesamowitym kompleksie Grimaldi Forum Monte-Carlo w Monaco. Ekskluzywna dzielnica Monte-Carlo kojarzy się głównie z rajdami samochodowymi, największymi kasynami w Europie, luksusowym życiem i drogimi rozrywkami. Może całkiem słusznie:

monaco kongres w wolnym czasie

Przyjechaliśmy dzień wcześniej, by trochę się zaaklimatyzować i móc wziąć udział w warsztatach praktycznych zaplanowanych na środę (3. kwietnia). Po zakończeniu tego owocnego dnia wróciliśmy do naszego hotelu na zasłużony odpoczynek. Sam hotel był wspaniały, ale widok z okna przyćmiewał wszystko. Przez chwilę nie mogłam uwierzyć, że jesteśmy tu z Marcinem, że oglądamy coś tak fantastycznego i dzielimy razem te niezapomniane chwile. A przed nami 3 dni spotkań z inspirującymi ludźmi i odkrywania nowości.

konfres monaco anti-aging hotel

Najciekawsze tematy poruszane na Aesthetic & Anti-Aging Medicine World Congres

Na początku kongresu byliśmy trochę przytłoczeni szerokim wyborem wykładów i paneli dyskusyjnych. Wiele z nich odbywało się równolegle. Często ciągnęło nas w dwóch różnych kierunkach, ale daliśmy radę 😉

Gdybym miała wybrać kilka najciekawszych wykładówz zakresu medycyny estetycznej, to z pewnością były to te skupiające się na tematach dotyczących wyglądu twarzy. Mam na myśli modelowanie brody, a co za tym idzie profilu twarzy, linii oraz kąta żuchwy. Największym zainteresowaniem uczestników (a także moim!) cieszyły się dyskusje poruszające zagadnienia redukcji „chomików” oraz modelowania okolicy okołoustnej, czyli sposobów usuwania linii marionetek, bruzd nosowo-wargowych i skutecznie kształtować wygląd ust. Dobrze było zaktualizować wiedzę na ten temat (w końcu po to przyjechaliśmy 😉), a czasem nawet dać się zaskoczyć możliwościom najnowszych osiągnieć medycyny.

Innym ważnym tematem była kwestia indywidualizacji podejścia do pacjenta. Piękno to połączenie właściwej proporcji i zdrowego wyglądu, ale każdy kto odwiedza klinikę medycyny estetycznej jest inny. Nie ma jednego wzorca piękna. Nie można narzucać pewnego „ideału” pacjentowi, ale trzeba wydobyć to co jest najdoskonalsze w każdym i każdej z nas. To jest prawdziwa Sztukamedycyny estetycznej przez wielkie S: dopasować pewne reguły, zasady symetrii i wzorce piękna do każdego indywidualnie. Przecież nie możemy zawsze sztywno trzymać się wytycznych tzw. matematycznego piękna Mona Lisy!

mona lisa idealne proporcje

Warte uwagi były również wykłady poświęcone zastosowaniuwypełniaczy w medycynie estetycznej. Z hasłem „wypełniacz” większość z Was kojarzy pewnie głównie kwas hialuronowy (bo jest on najpopularniejszy) ale mamy przecieżteż dostęp do wielu innych: hydroksyapatytu, poliakrylamidu, kwasu polimlekowego. Ponadtosamkwas hialuronowy występuje w wielu rodzajach. Każda z substancji ma charakterystyczne właściwości i zastosowanie. Lekarz chcąc wykonać zabieg z najlepszym efektem i realizując oczekiwania pacjenta musi wiedzieć, który w konkretnej sytuacji użyć. W niedalekiej przyszłości napiszę o tym więcej na blogu.

Anti-aging w ginekologii estetycznej

Jak już wiecie Marcin jest ginekologiem, więc oczywiście ciągnęło go na wykłady z ginekologii 😉 Najbardziej zainteresowały go tematy związane z najnowszymi technikami labioplastyki, przeszczepami tłuszczu w okolice intymne oraz radiofrekwencją w ginekologii estetycznej. Ponadto razem zgłębiliśmy wiedzę na temat zastosowaniaróżnych rodzajów wspomnianego wcześniej kwasu hialuronowego (tym razem w okolicach intymnych) i uzależnienieich wyboru od oczekiwanego efektu. Ponadto Marcin chętnie zapoznał się z najnowszymi nici stosowanymi w ginekologii estetycznej, np. do rewitalizacji oraz zwężenia przedsionka pochwy.

Wymiana wrażeń i doświadczeń

Konferencje naukowe to nie tylko wiedza i szkolenia. Wykłady przeplatały się z czasem wolnym, w trakcie którego mieliśmy niepowtarzalną okazję wymieniać wrażenia i własne obserwacje z najlepszymi lekarzami z kraju i całego świata.

kongres medycyny estetycznej i anty-aging

Po godzinach przychodził czas by wypić Aperol w wiosennym, śródziemnomorskim słońcu. Zjeść wspólnie kolację w towarzystwie starych i nowych znajomych, przejść się uliczkami tego malutkiego europejskiego księstwa. Było bajecznie i fantastycznie.

W tekście i poniżej wrzuciłam trochę wspominkowych zdjęć. Część z Was pewnie widziała niektóre na moim instagramie, a kto nie miał okazji, to też zapraszam do obejrzenia😉

czas wolny w monaco

specjalista dermatologii estetycznej martyna zbiciak-nylec

specjalista ginekologii plastycznej marcin nylec

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*