najpopularniejsze zabiegi ginekologii estetycznej top 4

Zabiegi ginekologii estetycznej, które odmieniają życie kobiet – TOP 4

Strona główna » Blog » Ginekologia estetyczna » Zabiegi ginekologii estetycznej, które odmieniają życie kobiet – TOP 4


Zabiegi ginekologii estetycznej oferują więcej niż się spodziewasz. To nie tylko atrakcyjny wygląd miejsc intymnych, ale też wzrost satysfakcji z życia seksualnego czy leczenie uciążliwych dolegliwości ze strony układu moczowo-płciowego. Przeczytasz tu o 4 najczęściej wykonywanych zabiegach ginekologii estetycznej.

Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

Zabieg laserowego leczenia nietrzymania moczu zrewolucjonizował podejście do radzenia sobie z tym uciążliwym problemem. Laser frakcyjny skutecznie niweluje objawy będąc zarazem metodą małoinwazyjną. Dzięki temu wyleczysz wysiłkowe nietrzymanie moczu unikając skalpela czy wielomiesięcznego programu ćwiczeń.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu wynika z osłabienia tkanek otaczających ujście cewki moczowej. Dzieje się tak najczęściej po porodzie (rozciągnięcie) lub po menopauzie (niedobór hormonów). Osłabienie tkanek prowadzi do niekontrolowanego wypływu moczu w momencie napięcia mięśni brzucha. Zdarza się to najczęściej podczas kaszlu czy uprawiania sportu. Wysiłkowe nietrzymanie moczu wynika z faktu, że niewydolne tkanki dna miednicy nie są w stanie przeciwstawić się ciśnieniu obecnemu w pęcherzu. To trochę jakbyśmy wypełnili balonik wodą i trzymali palcami końcówkę do dmuchania. Gdy naciśniemy balon, a popuścimy palce – woda gwałtownie wypłynie.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu wykorzystuje sprawdzoną i skuteczną metodę lasera frakcyjnego. Specjalna głowica dopochwowa stymuluje regenerację tkanek w okolicy ujścia cewki moczowej. Wzrasta ilość kolagenu, poprawia się stan mięśni gładkich oraz ich napięcie. Ponadto okolica wejścia do pochwy staje się też lepiej ukrwiona. W efekcie leczenia dochodzi do wzmocnienia naturalnego „rusztowania” dna miednicy. Podtrzymuje ono zwieracz zewnętrzny cewki moczowej (mięsień blokujący wypływ moczu) i zapewnia prawidłowe jego funkcjonowanie.

Leczenie nietrzymania moczu laserem ma także dodatkowe korzyści. Dzięki działaniu rewitalizującemu poprawia stan błony śluzowej oraz nawilżenie pochwy. Jest to informacja szczególnie cenna dla kobiet zmagających się z problemem suchości oraz częstych infekcji miejsc intymnych. Zrewitalizowana śluzówka pochwy oznacza lepszą regulację naturalnej flory bakteryjnej, która zapobiega infekcjom i nadmiernemu rozwojowi bakterii.

Co ważne zabieg laserowego leczenia nietrzymania moczu jest całkowicie bezbolesny. Zapewniają to głowice dostosowane do pracy z błoną śluzową pochwy. Tylko zastosowanie głowic dopochwowych o określonych parametrach gwarantuje komfort w trakcie zabiegu.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu to jedna z kilku metod leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu. W naszej klinice oferujemy także zabiegi z zastosowaniem HIFU ginekologicznego, ultradźwięków oraz radiofrekwencji. Dzięki temu mamy pewność, że wybrana metoda będzie odpowiadała Twoim potrzebom.

Jeśli zainteresował Cię temat leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu zachęcam do przeczytania osobnych artykułów na ten temat. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące laserowego leczenia nietrzymania moczu znajdziesz tutaj.

Plastyka warg sromowych mniejszych

Labioplastyka (plastyka warg sromowych mniejszych) to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów ginekologii estetycznej. Dedykowany jest pacjentkom, które mają poczucie, że ich wargi mniejsze są zbyt duże, są nierówne, mają przebarwienia na brzegach lub wargi sprawiają wrażenie „rozciągniętych”. Może to wpływać na samoocenę i komfort w sytuacjach intymnych.

Efektem zabiegu labioplastyki jest zmniejszenie warg sromowych mniejszych, ale także modelowanie ich wyglądu. Najlepiej oddaje to inna nazwa zabiegu, czyli korekta warg sromowych. Czy zatem istnieje jeden, prawidłowy ich wygląd? Zdecydowanie nie. Przyjmuje się tylko, że docelowo wargi sromowe mniejsze powinny chować się za wargami większymi. Nie mogą być jednak zbyt skorygowane. Wówczas stracą swoje właściwości ochronne.

efekty labioplastyki przed i po zabiegu
Efekt zabiegu labioplastyki. Stan przed, oraz 6 tygodni po zabiegu. U pacjentki wykonałem plastykę warg sromowych mniejszych oraz plastykę napletka łechtaczki.

Plan zabiegu jest zawsze ustalany przed zabiegiem. Wraz z pacjentką uzgadniamy, co uważają za najwłaściwsze – za „najlepszą wersję siebie”.

Zmniejszenie warg sromowych laserem to najpopularniejsza metoda wykonywania tego zabiegu. Jednak nie jest jedyna. Najlepsza technika wykonywania labioplastyki to „temat rzeka”, o czym przeczytasz w podlinkowanym artykule. Polecam też wpis o nadmiernej korekcie warg sromowych. Dowiesz się na co koniecznie trzeba uważać przed zabiegiem.

Powiększanie punktu G

Powiększanie punktu G to zabieg polecany pacjentkom doświadczającym spadku satysfakcji z życia seksualnego. Celem zabiegu jest większa ekspozycja punktu G, a co za tym idzie – intensywniejsze doznania i większa szansa osiągnięcia orgazmu.

Gdzie znajduje się słynny punkt G? To niewielki obszar około 5-8 centymetrów od wejścia do pochwy, na jej przedniej ścianie. Ma gigantyczne znaczenie w życiu seksualnym. Wrażliwość i podatność na stymulacje wynika najprawdopodobniej z bliskości nerwów łechtaczki i cewki moczowej. W starszym wpisie przeczytasz o wiele więcej.

Powiększanie punktu G ma na celu zwiększenie ekspozycji tej okolicy w trakcie penetracji. Większa dostępność oznacza większą stymulacje i satysfakcję. Łatwiej osiągnąć też dający spełnienie orgazm. Zabieg powiększenia punktu G dedykowany jest kobietom, które ze względu na indywidualną budowę anatomiczną mają nadmiernie wklęsłą przednią ścianę pochwy. A przez to – punkt G jest niejako „schowany”.

Doświadczasz spadku doznać w trakcie penetracji albo nigdy nie osiągnęłaś orgazmu w trakcie stosunku? Zabieg powiększenia punktu G może być właściwą metodą dbania o siebie. W trakcie konsultacji obejmującej badanie ginekologiczne lekarz doradzi czy powiększenie punktu G będzie właściwą metodą leczenia. Innym sposobem może być np. rewitalizacja punktu G osoczem bogatopłytkowym.

Jeśli zainteresował Cię temat powiększania i rewitalizacji punktu G, to jeszcze jeden ciekawy artykuł znajdziesz tutaj.

Laserowe odmładzanie pochwy

Laserowe odmładzanie pochwy to najskuteczniejsze rozwiązanie problemu luźności i suchości pochwy. Mogą one istotnie obniżać jakość życia seksualnego. Zabieg laserowego odmładzania pochwy jest bardzo podobny do opisanego wcześniej leczenia nietrzymania moczu laserem. Jest jednak bardziej kompleksowy.

  Laser frakcyjny wykorzystywany w trakcie zabiegu aktywuje komórki do regeneracji.  Wiązka lasera powoduje mikroskopijne uszkodzenia powierzchownych tkanek, co prowadzi do powstawania nowych komórek i procesów naprawczych. Komórki zaczynają się zachowywać jakby były o wiele młodsze, wytwarzają kolagen i elastynę. Dochodzi do poprawy stanu mięśni gładkich oraz ukrwienia pochwy. Ponadto efekt termiczny powoduje obkurczenie warstwy mięśniowej. W skutek rewitalizacji śluzówki pochwy dochodzi do regulacji mikroflory bakteryjnej. Ma to duże znaczenie dla kobiet z nawracającymi infekcjami.

Laser frakcyjny jest skuteczną i sprawdzoną metodą. Wykorzystuje się go m.in. w leczeniu tak głębokich zmian jak np. blizny potrądzikowe czy usuwanie tatuaży. Świadczy to o jego niezwykłej efektywności.  Zarazem zabieg laserowego odmładzania pochwy jest zupełnie bezbolesny, dzięki zastosowaniu głowic zaprojektowanych specjalnie do pracy z delikatną śluzówką pochwy.

Słowem podsumowania…

Poddając się zabiegom ginekologii estetycznej dbasz o swój komfort. Poprawisz samopoczucie związane z okolicą miejsc intymnych, rozwiążesz przewlekłe i uciążliwe problemy. Zabiegi ginekologii estetycznej są małoinwazyjne i nie wymagają wielu wyrzeczeń po zabiegu. W większości przypadków konieczny jest jedynie pewien okres ograniczenia aktywności seksualnej czy korzystania z basenu. O przeciwwskazaniach i szczegółach rekonwalescencji dowiesz się z osobnych wpisów dotyczących każdego z zabiegów. Pozwól sobie cieszyć się znów swoim ciałem, zasługujesz na to 😉

4.3/5 - (7 głosów)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*